Osypané nohy v těhotenství, máte zkušenost?

nikoulinka
29. pro 2015

Ahoj maminky a nastávající...
Obracím se sem opět s dotazem. Poslední dny jsem začala pozorovat, ze se mi začali osypávat nohy. Hlavně na nartech a jakoby holenich. Od kolen výše vůbec nic. Hrozně to svedi... V noci me to kolikrát i budi, jak se škrabu. Hlodam si potraviny co jim, protože me napadlo, jestli to nemůže byt nějakou alergii. Na nic jsem však nepřišla. Kdybych to mela popsat, vypadá to obdobne jako atopický ekzém. Na ten jsem ale nikdy netrpela. Nemate některá zkušenost? Nebo alespoň tip, cim svedeni zklidnit? Dekuji za každý názor...

luciamala1979
29. pro 2015

fenistil. Mala som to z ořechového zavinu ja osobne. Bez foto asi holky nepomozu ci je to exem, možno kozna? 😉

nikoulinka
autor
29. pro 2015

Prave vůbec netuším. Ekzém poznam, ma jej ma sestra a i mamka na něj v dětství trpěla... Ořechy nejim celkove, tak z těch asi ne-e. I drogerii pouzivam stále stejnou. Tak uz nevím prave.... Ale zkusím ten fenistil. Diky za tip

barulina
29. pro 2015

No ja bych sla k dr. A nechala si udelat jaterni testy a bilkovunu v moci

markyska88
29. pro 2015

@nikoulinka ahoj. No, podobný problém mám taky. Od štědrýho dne mě brutálně svědí břicho, prsa a obličej (hlavně uši) a mám na břichu takové pupínky (kopřivku). Dnes jsem byla u gyndr. v těchto případech se často bere krev, jestli to není játrama (tzv těhotenská žloutenka). No, mně nakonec ani krev nebrali, dr usoudila, že je to nějaká alergická reakce. Že prý bych u té žloutenky měla nažloutlé bělmo a kůže by mě svědila všude, ne jen na určitých místech a nebylo by to doprovázeno vyrážkou. Tudíž podle tvého popisu bych to viděla na to stejné... Ono to může být nadměrnou konzumací alergenních potravin (citrusy, pálivá jídla..), nebo sladkým, nebo třeba změnou pracího prášku...
Vyfasovala jsem Zyrtec kapky a tekutý pudr. Ten pudr (cca 50kč) jsem si koupila v lékárně mentolovej, krásně chladí ! 🙂 jen co jsem se tim natřela, tak svědění okamžitě pominulo !!!! 🙂 takže na zyrtec asi prdim, pokud mi bude stačit toto 🙂 no uvidíme zítra, tak to zkus, investice to není nijak vysoká. Každopádně se ale o tom zmiň i svému lékaři, třeba ti bude chtít ty testy na játra udělat 😉

nikoulinka
autor
30. pro 2015

Břicho me taky svedivalo, ale bez kopřivky. To jsem si jen koupila v DM olivový olej na masirovani pro nastávající matky (cca 80kc) a to pominulo a mám klid. Na nohy to vsak nepomáhá. Sem tam mi to zklidní obyčejná indulona, ale to jen na chvíli. Další týden mám kontrolu, tak uvidíme, co mi dr rekne

barulina
30. pro 2015

No nejde jen o nejakou zliutenku,ale vyrazk a svedeni je u preeklampsie,coz problem je.

san_gimignano
30. pro 2015

Měla jsem zřejmě něco podobného, kolenní jamky a okolí,děsné svědění,mohla jsem se udrbat. Jaterky jsem měla před necelým měsícem ok (to mě svědilo břicho a prsa). Dr. říkal, že pokud je to jen lokální, tak tekutý pudr,pokud svědí celé tělo, tak běžet k doktorovi. Změnila jsem aviváž, je dost silná, mohlo to být z toho. Aplikovala jsem tekutý pudr a do hodiny bylo po problému. Zavolala bych Dr. a zeptala se, raději být klidná než něco zanedbat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru