Otvírání v 6. měsíci těhotenství, můžu cestovat?

andy15
21. srp 2015

Ahojky 🙂
Chtěla bych se zeptat, byla jsem teď 6 dní v nemocnici, s tím, že jsem se začala otvírat. ( 25. týden) Byla jsem otevřená a stále jsem na 2 cm. Pustili mě z nemocnice s tím, že bych měla mít klidový réžim, plus mám ještě zánět močáku, takže beru antibiotika, globule do pochvy a megnesium v tabletách. A chtěla bych se zeptat, jsme z Kladna a rodiče bydlí v Liberci a chtěla bych se za nimi jet podívat, jenže nevím, jestli můžu. Dr. se nemůžu dovolat a nějak jsem se při odchodu ze špitálu zapomněla zeptat. Myslíte, že můžu? Nebo raději počkat, třeba nevím týden - 14 dní, než si mě prohlídne dr. a pak teprve třeba jet. ? 🙂
Já vím, že je to asi hloupá otázka, každopádně za to nic nedám.
Díky moc za názory. 🙂 !

citun
21. srp 2015

@andy15 Na tvém místě bych ležela s nohama nahoru a necestovala nikam, ani za týden. Nejlepší bude, když rodiče přijedou za tebou. 😉

daasenka85
21. srp 2015

No je pravda, že sice kolikrát to vypadá "horší než je", což bych Ti přála, ale přeci jen se otvíráš, děti ještě nemáš, tak bych fakt ležela, nikam nejezdila

andy15
autor
21. srp 2015

@citun Nejvíc se bojím toho, aby, i když budu ležet, nehrozil předčasný porod. :-/

andy15
autor
21. srp 2015

@daasenka85 Jasně no, dobrý, já jsem jen chtěla slyšet názory. 🙂

daasenka85
21. srp 2015

@andy15 no, to Ti nikdo neřekne, mně se zkracoval čípek od 21.tt a naštěstí jsme to s malou daly do 37+1, kdy ji vyvolávali pro nízkou váhu. Ale pokud se otvíráš, dala bych si pozor na infekci, nekoupala se v bazénu ani ve vaně a tak.. Budu moc držet pěsti 🙂

citun
21. srp 2015

@citun Předčasný porod bohužel nijak neovlivníš. Já rodila předčasně dvakrát a nikdo mi nikdy neřekl proč. Sestřička na neonatologii v HK mi na můj dotaz řekla: jo to kdyby někdo věděl, tak už tohle oddělení neexistuje! 😉
Nestresuj se, odpočívej a užívej si těhotenství, uvidíš že všechno dobře dopadne! 🙂

citun
21. srp 2015

@andy15 To bylo pro tebe 😀

mandala
21. srp 2015

@andy15 Určitě bych nejela, rodit dřív můžeš sice i doma, ale budeš vědět, že jsi pro záchranu miminka udělala všechno. Pokud bys jela a nedej bože v důsledku předčasného porodu porodila postižené dítě, asi by sis vyčítala do smrti. At rodiče přijedou za tebou, nebo počkej do další kontroly a porad se s lékařem. Kromě toho, ty nejsi na nechopence ?

lasicek
21. srp 2015

Já bych raději nejela, není to nejblíže.

bajana
21. srp 2015

Určite nie, hlavne dlhé cesty autom/autobusom spôsobujú tehotným problémy (mne tvrdlo bruško)...ak už nejaké problémy mas, toto ti rozhodne nepomôže

akankeo
21. srp 2015

@andy15 driv se daval steh na cipek, ale asi od toho upustili, takze klidovy rezim a nikam nejezdi, pri tom drncanim ti prinejmensim zacne tvrdnout bricho a to ted nepotrebujes

zo_ja
21. srp 2015

Ty 2 cm bych tak nehrotila, to nemusí znamenat nic, mnoho maminek se v těh. nenechává vyšetřovat vnitřně. Mně teda cestování v těh. nedělá dobře, vadí mi sklon sedaček a úhel s opěrkou všude, dělá se mi blbě, nebo to vydržím, ale pak je mi blbě další 2 dny. Ale někdo cestue hodně a nevadí mu to.
Nicméně: zánět močáku není sranda, zvláště ne v těhotenství. ATB zrovna tak, to chce klid i za netěhotna.+ ještě bereš něco vaginálně atp. Nevím, jak moc drkocavá je cesta, ale já bych zůstala v klidu, teple a pohodlí vlastního domova. Rodiče můžou přijet za Tebou, třeba? Pokud jsou v důchodě, můžou Ti zpestřit prac. dny, kdy je muž v práci, pokud nejsou, tak muž ten víkend jistě přežije a/nebo si může udělat volno - sport, hospůdka s kamarády nebo něco, co jindy není optimální, abys nebyla doma sama.

leontyna83
21. srp 2015

Nechci tě strašit, ale nejezdi nikam. Opravdu odpočívej! Miminko je ještě hodně maličké. Snaž se udělat maximum pro to, abyste spolu vydrželi co nejdéle. Hodně zdraví! Držím palce.

veronika182
23. srp 2015

Nikam bych nejezdila a odpočívala.. 😉 kor když máš ještě zánět močáku..to v těhu není prdel.

ettie
12. zář 2015

ahoj sla si nakoniec niekam? ja som na spic prsta, ale neviem, chcem ist za manzelom inak to tu nedam uz, ale zalezi mi na drobcovi tak neviem 🙂

citun
12. zář 2015

Tak co už je to lepší?
Koukám, že jsi mladší než moje dcera. 😀 To jsi asi ve třetáku ne?

andy15
autor
12. zář 2015

@ettie Jasně jela jsem a vše ok. 😊. I dr. mi pak řikal, že to nevadí. 😊

@citun Nooo. 😃. Za dva mesice mi bude 18 nu. 😁.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru