Placenta na přední stěně 2 cm od vnitřní branky

lucias112
19. čer 2016

Zdravím,jsem 22tt a ve středu mi dr napsal do zprávy že mám placentu na přední steně 2cm od branky. Měla jste to některá? Byly nějaká omezení? Nebo se placenta vytáhla?
Děkuji

betelgeuzz
19. čer 2016

@lucias112 placenta se s růstem dělohy vytahuje nahoru. A 2 cm jsou myslím v pohodě, důležitý je, že nezasahuje do vchodu.

lucias112
autor
19. čer 2016

No právě že už mě upozorňoval na císař když zůstane 😮

eva118
19. čer 2016

Já jsem ji měla tolik od branky a rodila jsem normálně. Můj doktor říkal, že záleží na porodníkovi, ale že ta placenta ustoupí při porodu do strany. Jenom mi říkal, ať jedu hned do porodnice, kdybych špinila, krvácela. Takže jsem tam dvakrát jela s krvácením, které ustalo, už se to chystalo na porod.

lucias112
autor
19. čer 2016

Aha..tak to jsem hned klidnější 😊

soyevita
19. čer 2016

@lucias112 Já jsem měla ve 22.týdnu těsně nad brankou,teď jsem byla ve 33.týdnu.Vytáhla se trošku nahoru,takže bych mohla rodit normálně.2cm není tak špatné a placenta se ještě určo vytáhne🙂

lucias112
autor
19. čer 2016

Tak holky děkuji..mám za sebou 3 porody a čtvrté bych císařem opravdu nechtěla..

eva118
19. čer 2016

@lucias112 já jsem taky nechtěla císaře, byla jsem z toho nervózní. Držím palce, ať to dobře dopadne.

lucias112
autor
19. čer 2016

@eva118 moc děkuji. Jdu na ko 28.6. a vyloženě kvůli placenty mam jít ve 26tt. A žádné omezení nemáte?

eva118
19. čer 2016

@lucias112 nesexovat a po celé těhotenství při špinění nebo krvácení hned do nemocnice. Ale naštěstí se nic takového nestalo.

lucias112
autor
19. čer 2016

@eva118 mě právě zarazilo že mi nic neřekl..ať se pak domluvím s mým dr .😑

pakra
19. čer 2016

Mám podobně, jen nevím cm, mám jí prý těsně. Doktorka mě vyděsila, takže sem pátrala, a mělo to hodně ženských a bez problémů, i porod. Placenta na přední stěně je náchylnější na nárazy do břicha. A pokud by bylo nějaké krvácení, mám jet hned do nemocnice.

lucias112
autor
19. čer 2016

@pakra a jaký jste týden?

messias
19. čer 2016

Ja jsem 21tt a mam pry vcestnou placentu na zadni strane, presahujici pres vnitrni branku, ale bez vcestnych cev. Vubec nevim co to znamena, dr. mi akorat rekla, ze pokud placenta presahne jeste dal, tak je to na cisare, ale ze se to jeste muze spravit. Tak nevim no.. kazdopadne cisare nechci ☹

pakra
20. čer 2016

@lucias112 já jsem 19, od jiné gyndr. jsem se dozvěděla, že řešit tohle před 30tt je zbytečné, další paní psala, že se jí vytáhla až v 36tt atd..

jjustyna
20. čer 2016

Já jsem měla placentu 1 cm od vnitřní branky. Vytáhla se cca 10 týdnů před porodem. Mě na to teda přišli 18 tt, tím že jsem letěla na pohotovost s krvácením. Potom klidový režim, zákaz sexu. Nemusela jsem ležet, jen se šetřit, nic netahat, nepřehánět to s aktivitou.

lucias112
autor
20. čer 2016

Jdu 28.6. na kontrolu tak se zeptám co mo není jasné. Četla jsem jen samé hororové příběhy,tak jsem ráda,že je to i jinak 😊

pakra
5. črc 2016

@lucias112 jak jste dopadla?

lucias112
autor
6. črc 2016

@pakra No pořád stejně..nehla se..ale teda žádné zákazy mi neřekl jen že můžu začít špinit krvácet. A ať se ještě nestresuju..😑

matysikovad
6. črc 2016

Ja jsem ji mela v 18 tt 13 mm od branky na predni stene a nesmim na dlouhe prochazky,netahat dceru a nic tezkeho, neskakat,nebehat,sex velmi opatrne spis nijak, pri spineni nebo kvaceni okamzite do nemocnice. Ale prej se to od porodu neresi,ze se to muze tesne pred porodem vytahnout

samaber
6. črc 2016

@lucias112 ahoj já měla u prvního placentu v porodních cestách 2,5cm a rodila jsem předčasně k vůli krvácení ve 33. Druhé tehu byla placenta nahoře. Třetí a poslední tehu opět v porodních cestách na ko ve 20tt. Pak jsem měla ko 26tt a už byla 1 cm mimo, pak kolem 30tt už 4cm a pak už to nikdo nemeril. Porod i tehu naprosto OK

pakra
7. črc 2016

@lucias112 to s tím nestresováním je rozumný 🙂 Já se byla vyšetřit jinde, a akorát prý nezvedat těžký věci.

valeriem
7. črc 2016

Jj, setrit se, nesexovat, nic tezkeho nezvedat... Tovrekli mne, ale nemam ji na predni strane, ale dole vzadu v cestach jen asi 3 cm. Jsem 29 tt a rikali, ze se to jeste vytahnout muze...

lucias112
autor
7. črc 2016

@samaber aha..tak to je super..pořád doufám,že se vytáhne 😊

lucias112
autor
7. črc 2016

@valeriem na sex jsem se dr ptala a nezakázal..teď by mě tím trošku namítl 😀

lucias112
autor
7. črc 2016

@pakra no já mám 2,5 letého rošťáka a skoro 4 letého ležáčka,tak občas je zvedat mus8m,ale teda zatím ťuk ťuk..25tt tak snad to tak půjde i dál..co čekáte?😊

samaber
7. črc 2016

@lucias112 na první ko 24-25 tt se mi nevytahla tak jsem z toho byla hrozně nestastna ale za ten měsíc už jo. To bylo zrovna pár dní před vanocma tak nejhezčí dárek.. Jinak dle mě g na přirozený porod stačí 2cm od vchodu.

lucias112
autor
7. črc 2016

@samaber ty 2cm mám zatím stále..od 20tt do teď. Mám všechny tři klukx normálně tak snad se podaří i teď 😊

pakra
7. črc 2016

@lucias112 holčičku. Já jí mám těsně a prý už teď nevidí problém v normálním porodu a stejně se pravděpodobně ještě vytáhne. Někteří doktoři dokážou zbytečně vyděsit. Jinak sex od první dr.taky zákaz, druhý nic neříkal.

pmedilkova
7. črc 2016

Vytáhla se a porod byl přirozený 👍🏻

lucias112
autor
7. črc 2016

@pakra no já se ns ten sex ptala,prozože tohle těhu jsem při chuti a ptal se a proč ne?😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru