Placenta na přední straně nízko, máte zkušenost?

apistekova
1. zář 2015

Přeji hezký den maminky,
mám dotaz ohledně placenty, snad se najde někdo, kdo poradí 🙂 Při prvním screeningu mi bylo do papíru vypsáno, že placenta je vzadu nízko a dnes po druhém screeningu mám placentu na přední straně nízko. Kamarádka mě docela jako prvorodičku vyděsila, že prý to není moc dobré kvůli komplikovanému porodu. Máte některá s tímto zkušenosti? Předem děkuji za odpovědi 🙂

fifina86
1. zář 2015

@apistekova take jsem mela placentu v 20.tt nizko,ale ona se prave mezi 20.-30.tydnem vytahuje nahoru,takze se tim vubec netrap,resit se to pripadne az vyrazne pozdeji 😉

rezza
1. zář 2015

Také jsem to tak měla🙂 Problém sice a porodem být může.. Ale nemusí... Většinou se placenta sama dostane na to správné místo.. Jak roste miminko tak placentu vytlačí výš🙂 Také jsem se na to ptala co to vlastně znamená a bylo mi vysvětleno, že to je časté a že se to většinou samo spraví🙂 Zatím bych neplašila... Začíná se to řešit až po třicátém týdnů prý 🙂 Držím pěsti, ale věřím že nám miminka s placentou "pomohou"😋

bonulinka
1. zář 2015

Měla jsem také placentu nízko. Při UTZ ve 30. týdnu už byla normálně, takže budu moci rodit přirozeně. Opravdu se v průběhu těhotenství většinou vytahuje nahoru.

jjaanca
1. zář 2015

Já mám placentu nízko (ve 20tt), ale protože jí nemám přes porodní cesty, tak je možný normální porod. Jen se nesmím namáhat, protože jak není na správném místě, tak se prý může začít odchlipovat. Takže při špinění nebo krvácení okamžitě do nemocnice. Zítra jdu na kontrolu, snad se placenta vytáhla, uvidíme.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru