Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

simib
6. črc 2011

@rezicka No snáď niesi v nemocnici :((((((((((((((

andreasek82
9. črc 2011

ahoj holky, tak jsem byla na prvni kontrole v porodce a dr. mi delala utz, placenta je na predni stene a 2 cm pod pliku, prve byla 1 cm, ale asi to neni nic vazneho, moc se nad tim nepozastavovala.. mate to tu nektera stejne? 😕

simib
10. črc 2011

@andreasek82 Ahoj.Neviem čo znamená pod pliku...Ja ju mám na zadnej strane a cca 1-2cm od bránky.Ale pre istotu idem cisárom už vo štvrtok v ukončenom 38tt.Ale chceli najprv skúsiť prirodzený pôrod,ale ja sa bojím aby nenastali komplikácie a tak idem radšej cisárom.A idem v celkovej anestéze.Trochu sa bojím,ale aj teším,že to čoskoro bude za nami.

simib
10. črc 2011

@rezicka Ahoj.Stále si tu nebola.Dúfam že sa nič nestalo vážne.Ja už idem v stredu do nemocnice a vo štvrtok budú robiť cisár.Ale beriem laptop zo sebou,tak sa v stredu ešte hlásim a hneď jak budem po cisári,tak napíšem.Štvrtok asi prespím,možno tak na večer budem ako tak schopná.Netuším čo ma čaká,tak len dúfam,že to prebehne bez komplikácii a bude všetko OK.Myslím na vás a ozvy sa 🙂

rezicka
10. črc 2011

@simib Tak se hlásím konečně! Včera jsme přijeli z porodnice i s Lukáškem! V to pondělí jsem byla nachystaná na tu prohlídku a čekala na manžela,v tom mi z ničeho nic praskla voda,bylo jí úplný vodopád,tak jsme rychle jeli do porodnice a tam už to šlo rychle,akutní císař v celkové narkoze.Malý se narodil 4.7.2011 v 9:25 měřil 49cm a vážil 2840g. Děloha byla trochu přirostlá,ale zvládli to krvácení se zastavilo a jsme už oba o.k.Bylo to náročné,ale doktoři byli super,měli zrovna ten den frmol,ale zvládli to .Tobě držím palce,dá se to zvládnout,jizva sice ještě bolí,ale kvůli malému se to dá vydržet.Ten je zlatý,pořád spinká,byl mírně nezralý,tak proto.Budí se jen na kojení a skoro neplače. Tak to nakonec prcek vyřešil za nás a nemuseli mi císaře plánovat.Nevím jak to tady změnit jeko že už mám malého,myslím ve fotoblogu,poraď...

simib
10. črc 2011

@rezicka No tak gratulujem.Vidíš nakoniec si išla skôr ako ja.Napíš ako prebehol ten cisár podrobne.Ako a kedy ťa zobudili a príprava a čo potom a vieš......Velmi sa teším,že ste OK a závidím že ste už doma.Ja sa začínam báť každým dňom viac a viac.Lukáškovi prajem vela zdravíčka a tebe vela mliečka.

rezicka
11. črc 2011

@simib Asi o půl 9 jsme přijeli do porodnice,vyšetřili mě ,zavedli cévku,vyplnila dotazník jako před operací,vzali krev,to už nevím na co v tom frmolu,zavázali nohy,no a v 9:00 jsem byla na sále,ještě mi dr. opakoval ty rizika,no bála jsem se děsně.Probrala jsem se už na sále asi v 10.15,tímk jak mě přendávali na postel,hrozná bolest,no a pak na pooperačním.Ukázali mi malého,ale byla jsem ještě oblblá z narkozy. Potom mi dávali kapačky,antibiotika atd. taky už nepamatuju,dost bolí břicho,ale dávali mi proti bolesti postupně to ustupuje,teď můžu už říct,že se to dá vydržet.Ještě ten den kolem 17:00 jsem zkusila vstát,to byly teda muka a sestra mě osprchovala.V noci to bolelo,nespala jsem vůbec,ale dají ti léky.Další den nám dali bujon jen samotný třikrát za den jinak nic,takže hlad byl velký a další den jsme se musely vyprázdnit,potom až nám dali první jídlo.Malého mi dovezli v úterý na kojení,ale ještě jsem neměla mléko,až od středy jsem ho měla u sebe a přes noc až ve čtvrtek.Třeba je to u vás jinak a snad jsem tě moc nevystrašila,ale s bolestí určitě počítáš.Jsem ráda,že to bylo bez komplikací,malý byl mírně nezralý,pořád spinkal a má široké balení kvůli kyčlím,to z té příčné polohy v břiše.Já mám horší krevní obraz,ale dali mi železo a mám u sebe mamku,tak můžu odpočívat,ještě jsem slabá. Ty jdeš ve středu,tak moooc držím pěsti,zvládnete to určitě a maličký bude mít už přes 3kg,uvidíš...

simib
11. črc 2011

@rezicka No teda.No ja sa možno ani tak nebojím toho samotného cisáru,ako tej nemocnice.Mám takú averziu voči nej,že až.Takže prvý deň si v podstate prespala.To je dobre.Aspoň jeden deň ubehne.No takže bolieť to bolí.hmmm.Snáď to budem dobre zvládať.No a podla mňa bude mať malý tak cca 2800 a 49.To je môj tip.

rezicka
12. črc 2011

@simib První den jsem vůbec neprospala,to se nedá,bolest ti to nedovolí,léky ti dají od bolesti,ale jen se ti uleví...Zvládneš to určitě,já to měla o to vážnější,že byla placenta přirostlá,takže větší zásah,ale dá se to vydržet.Tvůj malý bude o 10 dní starší než můj,tak si myslím,že 3kg bude mít..Držím pěsti!

simib
12. črc 2011

@rezicka No som zvedavá ako to zvládnem ja tú bolesť.Budem mať aj nadštandart asi vybavený,tak to bude lepšie pre mňa dúfam.Zajtra sa tam ešte unudím,ale tak nejaké vyšetrenia a poobede návštevy a ubehne to.Fakt netuším ako bude velký,ale tak snáď zajtra urobia UTZ ešte.Nervozita stúpa.Bruško ma bolí už od včera,tak asi aj malý sa už pripravuje.Zajtra ešte budem na laptope,ved ked sa budem nudiť na oddelení,tak budem sem písať nové infošky.

simib
13. črc 2011

@rezicka Ahoj.Tak ja sa hlásim z nemocnice.Ráno sme boli rýchlo prijatý a potom ešte nejaké vyšetrenia a tak mi to rýchlo ubehlo to doobedie.Malý má odhadom 2900g a ráno by sme mali ísť nato teda.Ešte neviem presne o kolkej ale zajtra.A sranda je že včera som si dávala dole zlato z rúk a 3 prstene vôbec nejdu ani s mydlom ano s olejom.Tak teraz neviem,či ich má muž precvaknúť alebo to až tak pri narkoze vadiť nebude.No uvidíme.Pekne ma tu zas privítali inak všetci.Tešili sa,že sme tak dlho vydržali.Mám na izbe jednu babu,ale v pohode a jedeň deň vydržím hocijak.Nervozita zas príde večer,ale dnes asi väčšia ako včera.Takže takto sa mám nejak ja.A čo vy?

simib
13. črc 2011

@rezicka Takže ráno idem okolo 7 na porodnicu a okolo 9tej by som mala byť na sále už..Držte palce.Dosť sa bojím,ale snažím sa byť v klude.Som strašne hladná,lebo už od 18tej nesmiem jesť a piť len do polnoci.Tak sa idem snažiť zaspať,nech mám zajtra dosť síl,ale je tu dosť teplo,tak uvidím.Myslím na vás a držte mi palčeky teda zajtra.papa

rezicka
14. črc 2011

@simib Ahoj,vůbec nemám čas psat,tak jsem jen nakoukla.Už to máš určitě za sebou a trpíš bolestmi,vím jak ti je.A co maličký,kdy se teda narodil a kolik vážil,napiš až budeš silnější a doufám,že jste v pořádku oba..

simib
15. črc 2011

@rezicka Ahoj.Takže narodil sa 14.7.2011 o 9:38.Mal 3130g a 49cm.Sekcia v celkovej je paráda.Po prebudení trocha bolesť,ale v pohode.Večer som už chodila.Bola som na WC v sprche a dali ma na nadštandart.Dnes som sa bola aj prechádzať vonku.Takže cisár úúúúúúplne v pohode.

rezicka
15. črc 2011

@simib Tak moooc gratulujumalý má pěknou váhu. A ty jsi statečná,já tak nebyla,ale měla jsem to asi nakonec vážnější,tím že placenta byla přirostlá a malý v té poloze,ještě teď se necítím dobře.Takže super,potom si budeme psat jak se kluci mají a jak rostou.Taky jsem vstávala ten den po sekci večer a šla do sprchy,ale chodila jsem dlouho zohlá,bolelo to dost... Držte se!

majca424
16. črc 2011

Ahojte, na ultrazvuku mi diaknostikovali túto placentu praevia marginalis. Vraj sa ešte vytiahne vyššie, čo by bolo super. Máte niektorá z Vás takú skúsenosť? Už 2 krát som bola v nemocnici hospitalizovaná pretože som krvácala. Máte niekto teda skúsenosť? 🙂 Ďakujem 🙂

snazilka_2011
17. črc 2011

@majca424 jsi ,,teprve" ve 14tt, určitě se ti posune, jak miminko poroste. Taky jsem několikrát krvácela kolem 19tt, od 19tt jsem jen ležela a asi kolem 28tt se mi kousek povytáhla a už je ok, 😉 placentu mám na přední stěně 😉

rezicka
17. črc 2011

@simib Ahoj,tak ako sa máte? 😉 Už máš maličkého u sebe? Lukášek dostal rýmu,tak bojujeme,špatně spí i pije,zítra jdu k doktorce. Jinak jizva bolí čím dál míň 🙂

simib
17. črc 2011

@rezicka Ahoj moja.No ja mám malého pri sebe od začiatku.Teda prvú noc nie,len prikladať ho chodili,ale hned ráno ho potom doniesli a odvtedy je u mňa stále.Je dosť možné že už zajtra pôjdeme domov,teda na 5 deň.Uvidíme.Ja ani neviem,že ma rezali.Trochu to cítim,ale úplne v pohode.A to mám teda jazvu od jedného konca po druhý,teda nejakých 15cm.Velmi sa teším domov.Taaaaaaak ma mrzí že ste hned chorý.Dúfam že to Lukáška rýchlo prejde nech robí maminke radosť.

marketuska
18. črc 2011

mně se placenta z 0.8cm přes branku v 32tt vytáhla na 1.54cm od branky v 34tt, takže naděje asi umírá poslední. No, jinak za těch 14 dnů jsem slabě špinila několikrát i jsem letěla k doktorovi na UTZ a vše bylo ok, nikde se nic neodlučuje, nekrvácí a malej byl ok, takže asi to bylo fakt posunem placenty

monda17
18. črc 2011

@rezicka
@simib tak vám gratulujem dievčatá, máte(me) to už úspešne za sebou ... 😀

rezicka
18. črc 2011

@simib Asi je to individuální,mě to teda bolelo dost,teď už se jizva pěkně hojí a taky ji mám 15 cm asi.Tak vám přeju,ať pěkně malý přibírá,ať můžete brzo domů.Lukášek dostal kapky a odsáváme,tak je to lepší.Stále nemá ani 3kg,tak snad začne líp přibírat.Pak sem dej fotečky.Jsem ráda,že to máme za sebou 😉

rezicka
18. črc 2011

@monda17 Děkuji a jak se vám daří?

simib
18. črc 2011

@rezicka No a už sme doma.Malý má teraz 3080g a velmi pekne priberá.Je to velký papkáč.Jazva ma ani nebolí ani nič.Velmi sa teším,že námto takto dopadlo tuto všetkým dobre.A presne teraz si už píšeme,že aké to bolo a detičky spinkajú vedla nás.hihi.
@monda17 Ďakujeme.Všetky sme to krásne zvládli a teraz si budeme písať ako kakajú a papajú a podobne.
Fotky nejaké pridám,ked budemmať viac času.Tak sa zatial držte.pa cmuk

rezicka
19. črc 2011

@simib Tak to tě pustili brzo a úplně hledím,že si tak v pohodě a bez bolestí...No ale užila sis dost i nemocnice,tak je to dobře.Lukášek včera vážil 2840g tak má zpět porodní váhu.Jinak už se budí častěji a v noci špatně spal,něco ho trápilo,takže si naplno užívám miminka 🙂 sem nevyspaná a všechno co k tomu patří 🙂 .Tobě spinká malý jak a jmenuje se teda Mireček? 🙂

simib
19. črc 2011

@rezicka Ahoj.No ja som povedala,že spravím všetko,aby som bola rýchlo fit.🙂Ale ja som v tomto pitbul.Zle ti spinká?Mne prvú noc teraz spal tak že bol hore o pol noci,potom okolo pol štvrtej a potom až okolo siedmej.A to sa vždy len zobudil,prebalila som ho a pri papaní zaspal.Ano je Mireček.Takže zatial je velmi dobručký.Aj cez deň je niekedy aj hodinku hore a len tak ležká v postielke a pozerá.Takže tak nejak zatial.Dnes bola aj doktorka u nás.Zajtra idem na štychy ešte.Dúfam že nebude bolieť 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monda17
20. črc 2011

@rezicka celkom fajn, Alex je velmi dobručký, tak len vdaka tomu to celkom zvladam, lebo Maxim je čert 🙂 Dnes som presne 4 týždne po SC, ale stale to citim a nad tou jazvou mam taký hrb, tak dufam že sa to spraví 😒

rezicka
20. črc 2011

@simib Tobě budou tahat stehy?Já mám ty vnitřní,co se vstřebají.Lukášek se budí tak nastejno jak Mireček,jen nemohl usnout,ale tuto noc to bylo už dobrý,usínal pěkně sám.Je pořád trošku žlutý,tak ho dávám co nejvíc na světlo.Rýmu už má taky lepší.Pořád tomu nemůžu uvěřit,že jsou tu prcci už s nama 😉 .

rezicka
20. črc 2011

@monda17 Lukášek je taky zlatíčko a Terezka mě zlobí,je potvůrka od malička 😉 .Já právě tu jizvu taky hodně cítím a ten hrb tam mám taky,mažu si ju bambuckým máslem,tak se to snad brzo zahojí.

simib
20. črc 2011

@rezicka Ahoj.No tak dnes vybrali stehy.Ani som to necítila.Paráda.Mireček dnes prespal od 1 v noci do 7 rána.Nechápala som.Zatial sú tie naše detičky táák dobručké.Teda aspoň tie menšie.Simi je jak čert teraz.Ale tak v pohode sa ešte dá.Dala som do albumu aj nejaké foto.Ešte nemám všetky stiahnuté,tak ostatné neskôr.Mňa tá rana ani nebolí.Len ako keby som mala svalovicu.Inak mi vôbec nič nieje.Všetko zvládam robiť.A dokonca ked sme išli z porodnice,tak v dome prekvapko jak sviňa,nešli výťahy a bývame na 11 poschodí a tak som si vyšlapala.Ale nič ma nebolelo našťastie.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru