Placenta praevia marginalis. Co bude dál?

thea71
2. kvě 2008

Zdravím všechny ze Šumavy, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti či spíše problémy jako já. Až doposud moje druhé těhotenství probíhalo naprosto normálně, byla jsem velice aktivní, ale při kontrole ve 24. týdnu mi moje doktorka s hrůzou v očích sdělila, že mám velmi závažnou komplikaci, která se jmenuje placenta praevia marginalis na zadní straně, tady že mám placentu velmi nízko, okrajem jen kousíček od děložního čípku. Prý to je indikace k hospitalizaci apod. Je určitá malinká naděje, že se placenta ještě povytáhne, ale na zadní straně se to moc nestává. Vzhledem k tomu, že moje první těhotenství bylo naprosto bezproblémové, tak mi zatím naordinovala jen to, že se mám zklidnit, nic těžkého nenosit, relaxovat a zákaz sexu. Dál se uvidí. Četla jsem si o tom na internetu, a dost jsem se vyděsila, protože kromě možnosti velkého krvácení tam psali o vlivu na miminko, že může být menší a dokonce se může kvůli nedostatku místa ve spodní části dělohy i udusit. Moc by mi pomohlo, pokud jste některá prodělala stejnou diagnozu, tak mi napište, jak se to vyvíjelo, jestli je to opravdu tak závažné, jak píší. Předem děkuji za odpovědi, hezký den všem T.

mariana7537
11. dub 2011

@simib Ďakujem, aj ja na vás myslím, na všetky a držím vám palčeky.

simib
11. dub 2011

@rezicka ahoj.tak si na tom asi tak ako ja.To je hrozné.Ja len ležím.Len na wc chodím.Bojím sa,kedže sa mi v sobotu aj kúsok odlúpil.Lekár ma síce nenechal v nemocnici,ale aj tak dodržiavam prísny režim.Ja pevne dúfam,že to u mňa je len kôli presíleniu a že sa to spravý.Držím palce aj tebe.Dnes budem volať mojmu lekárovi,tak uvidím čo mi povie.

simib
11. dub 2011

Je tu ešte niektorá,ktorá má skúsenosti?Ak ano,podelte sa s nami.
Tak ja som volala svojmu lekárovi a že dobre,že ležím a že mám ten Ascorutin.V stredu sa mám prijsť ukázať.Ale už ani nešpiním,tak to je asi dobré znamenie.

vladimuraz
11. dub 2011

@simib :Ahoj, já bohužel zkušenost mám, ale tu určitě nebudete chtít slyšet. Měla jsem placentu praevia centralis a bohužel se mi nevytáhla, od 21.tt jsem ležela v nemocnici a i přesto jsem ve 28.tt porodila. Bohužel ani klid na lůžku nic neovlivní, po krvácení je určitě dobré poležet, ale od dalšího krvácení to nepomůže. Je to jen na přírodě, jak si poradí, většině se placenta opravdu posune, někomu ne. Na neonatologii nás bylo více s touto diagnózou, ale většina rodila mnohem později než já... Přeju Vám hodně štěstí, ať vydržíte až do 40.tt (nebo aspoň 38. 😉 )!!!!!!

simib
11. dub 2011

@vladimuraz No to mi je lúto.Ale ako vidím,tak máš dve detičky,takže to v 29tt pekne bojovalo?

simib
11. dub 2011

@vladimuraz A ako velká sa narodila?To prišlo náhle,ked si ležala v nemocnici,alebo?

vladimuraz
11. dub 2011

@simib : ano, po 7 týdnech ležení jsem začala zase hodně krvácet, převezli mně do nemocnice, kde je neonatologie, aby to malá měla do inkubátoru blízko a udělalí císaře. Dcera měla 990g a 36cm, naštěstí neměla moc komplikací, kromě krvácení do mozku. Je akorát drobná, jinak v pohodě, od necelých 3 let chodí do školky, hezky zpívá, recituje, kreslí, skládá puzzle o 60 dílech, je to normální šikovná holčička.

simib
11. dub 2011

@vladimuraz Tak to je super šikulka.To bol dosť zázrak že v takom tt to takto zvládla.Dúfam že my vydržíme aspoň do 35tt.

rezicka
12. dub 2011

Ještě se chci zeptat k tématu.Zakázal vám doktor vaginální vyšetřování?Mě v nemocnici řekli,že omezit,ale můj doktor mě chce vidět každých 14 dní,více to pohlídat,tak nevím,jestli mi tím neuškodí.

simib
12. dub 2011

@rezicka No mne v nemocnici na pohotovostiach robili aj vaginálne vyšetrenie,aby pozreli krčok a ešte aj UTZrobili s tou vnútornou sondou,aby presne zistili ako nalieha placenta na krčok a podobne.Tak neviem.Asi to je presnejšie pozretie na jednej strane,ale určite to musia robiť opatrnejšie podla mňa.

mishusha
12. dub 2011

@rezicka u mna bolo zjavne, ze mam nizko placentu, hned od zaciatku, a aj napriek tomu ma moja dr. vysetruje aj vaginalne, ci uz to je sondou, alebo ked som mala mykozu, tak aj palpacne. robi to velmi opatrne a zbytocne dlho sa tam nespara 😝

rezicka
12. dub 2011

Taky si myslím,že to jinak než vnitřní sondou zjistit nejde.Musí být opatrný,jinak by to mohlo vyvolat krvácení.Příště se zeptám 😎 .

simib
12. dub 2011

No ja idem zajtra ráno na kontrolu k svojmu lekárovi,kedže cez víkend sme boli na pohotosvosti,tak uvidím ako ma vyšetrí a hlavne dúfam že povie,že to je OK a že to bolo len z presílenia. 🙂 🙂 🙂

rezicka
12. dub 2011

@simib Určitě to bylo jen z námahy,já to měla taky,hodně jsem uklízela i na zahradě.Teď se snažím šetřit a je to zatím dobrý. Na kontrolu jdu v pondělí... Zítra písni ako si dopadla 😀 .

simib
12. dub 2011

@rezicka Jasné.Určite dám vedieť,čo povedal.Ale aj keď sa to zlepší,tak už dokonca tehu sa budem šetriť.A ty chodíš do rizikovej poradni aj???

rezicka
12. dub 2011

@simib Ne vůbec nic takového mi nenabídli.Doktor v nemocnici,kde jsem byla tehdy o víkendu s tím špiněním,říkal,že kdyby to nepřešlo,mám se občas přijít ukázat tam,ale chodím jen ke svému gynekologovi.V nemoc.mají kvalitnější ultrazvuk,tak tam asi zajdu taky,ať jsem klidnější.

simib
12. dub 2011

@rezicka No lebo ja som v podstate od začiatku na rozikovom kôli tomu že o jedno sme už prišli v 27tt a Simonka sa tiež narodila skorej o 3 týždne.A teraz pred otehu mi zistili aj trombofiliu,takže aj kôli krvičke.Ale je to rizikové bez preoblémov.Ja chodím súkromnému lekárovi a má super vybavenie,ale v nemocnici dal na papier že odporúča rizikovú poradňu.Asi podlo toho ako to aj zajtra bude vyzerať tak sa doktor rozhodne.

rezicka
12. dub 2011

@simib To je mi fakt moc líto,musí to být hrozný zážitek a teď určitě prožíváš velký strach znovu... Dětičky jsou opravdu vymodlené,je to dar... 😉 .Já jsem taky od třetího měsíce doma,mám práci,kde se nedalo být v jiném stavu a nakonec i dobře tak,když ta placenta zlobí... Ať ti to zítra dobře dopadne 🙂 .

simib
13. dub 2011

Ahojte.No tak som doma od lekára.Nevyšetroval ma,lebo že nieje dobre do toho rýpať,kedže v sobotu ma pozerali dvaja.Mám kludový režim a o dva týždne idem na kontrolu.To ma pozrie a budú mi robiť aj ten glukozový test.Takže sa šetriť a hotovo.A ešte mi pridal aj magnezium.

rezicka
13. dub 2011

@simib Tak přece tě neprohlížel... Já mám ten glukozový test už za sebou,dá se to vypít 😒 .Jinak magnezium beru jednou denně taky.Bude to dobrý,uvidíš,i já věřím že ano 🙂 .

simib
13. dub 2011

@rezicka No ja teraz vlastne beriem aj anopirin,vit.C,železo,kys.listovú,ascorutin a magnezium.A to by som si mala ešte aj pichať Fraxiparin.A ako presne prebieha ten glukozový test?Môžeš mi to celé popísať?

rezicka
13. dub 2011

@simib Nevím jak je to u vás,já si měla přinést půl litru hořkého čaje,první mi sestra vzala krev,potom do toho čaje nasypala glukopur,během 10 minut jsem čaj musela vypít a za hodinu mi vzala krev znovu.Musela jsem přijít ráno a na lačno.Po obědě už byly výsledky.To bereš dost léků...já mám jen Cyklo 3 fort a magnezium.

simib
13. dub 2011

@rezicka No mne hovorila,že si mám doniesť nesladený čaj,ale poriadne okyslený a že tam budem musieť sedieť tak dve hodiny.No uvidíme.Hlavne sa teším,že ma pozrie a že uvidím zas krpca a dúfam že aj povie,že to je OK.

rezicka
13. dub 2011

@simib Tak ono trvá,než se placenta vytáhne,uvidíš.. Každý má jiné metody,dvě hodiny je dost,mě stačila i ta hodina čekání.. Hlavně ať jsou výsledky v pořádku a nemáš ještě aj cukrovku!

simib
14. dub 2011

@rezicka Jasné.Tehotenstvo je individuálne.Budem vela počúvať lekárov a uvidíme ako sa to všetko spravý. 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja verím,že nám všetkým to dobre dopadne. 🙂 🙂 🙂

simib
15. dub 2011

A to tu už žiadna nová nieje s podobným problémom???????????????

violoncielka
15. dub 2011

@simib ahoj ....
mne tiez v 26 tt zistili placentu previu marginalis....bola som z toho smutna. lebo doki mi povedala, ze tu uz nie je velka sanca ze by sa este posunula a ze sa mam pripravit na planovany cisarsky.....No nic to povedala som si nejako to vydrzim a aj keby som mala cele posledne tri mesiace prelezat...snad to nejako dotiahnem do konca.
Nie je to velmi prijemna diagnoza...ale treba mysliet pozitivne.
V 29 tt som zacala krvacat ..tak som sa velmi zlakla a utekala na pohotovost....a tam zazrak...povedali mi ze to krvacanie je asi z krcka,alebo mi praskla nejaka cievka (nebolo to silne krvacanie) a ze moja placenta sa posunula!!! 😵 a uz neprekaza babatku....o tyzden som isla k mojmu gyne.....a predstrav si ta placenta sa este viac posunula smerom nahor takze mozem rodit normalne 😵 😵 😵 . Od vtedy som zacala chodit aj na plavaren a citim sa vyborne. Dufam, ze to stastne aj s babatkom dotiahneme do uspesneho konca.
Takze nestracaj nadej, este sa to moze posunut. A hlavne mysli pozitivne. Cau 😵 😵 😵 a drzim palce.
a este som ti chcela povedat ze tato marginalna, je omnoho lepsia ako keby bola centralna...tak aspon takto sa utesuj. Este raz drzim palce 😵

rezicka
15. dub 2011

@violoncielka Teď si určitě uklidnila aj mě,protože začínám být z toho nervozní.Za 14 dní se mi placenta neposunula,teď jdu k doktorovi v pondělí,bude to měsíc,tak jsu zvědavá a budu doufat.. ☹ .Už si radši začnu prat výbavičku,kdyby něco.. 😒 .

simib
15. dub 2011

@violoncielka Tak to je super,že to takto dopadlo.Ale ja mám práveže centralis a preto sa tak bojím,lebo tá je horšia.Ale stále verím,že aj u nás to dobre dopadne.Aj keď nemám nakázané len ležať,ja ležím skoro stále aj tak.Teda občas sa prejdem tak po byte,ale to je všetko.Už aby prešli tie dva týždne a potom idem lekárovi,tak snáď budem vedieť niečo viac.Držím palčeky,už ste skoro na konci. 🙂

rezicka
15. dub 2011

@simib Já myslela že máš taky marginalis,psala si přece,že se ti dotýká branky,tak to se ti už vysunula?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru