Placenta praevia marginalis ve 29.tt

xtina123
25. srp 2018

Ahoj,

mate někdo zkušenosti s diagnozou tohoto uložení placenty? Mám psané, ze je 10 mm od branky. Rodily jste CS? Vytáhla se vám ještě? Nastaly nějaké komplikace ještě před porodem (hospitalizace/krvácení)? Díky za všechny příspěvky! 🙂

zdenkaell
25. srp 2018

CS není SC

xtina123
autor
25. srp 2018

@zdenkaell Ok, omlouvám se za překlep. Jistě ale nezměnil podstatu dotazu.

nekiaxy
25. srp 2018

měla jsem vcestnou úplně, do 35. týdne se vytáhla. Más ji jen hraničně, už není přes branku, ale je zatím blízko. Pravděpodobnost, že se vytáhne, je velká.

leilinka1234
25. srp 2018

Už si nepamatuju, jak jsem měla přesně já, ale zasahovala mi placenta do branky, nevím kolik... Vytáhla se ;) rodila jsem přirozeně.

priefi
25. srp 2018

@xtina123 jestli to chapu spravne, tak uz je mimo porodni cesty? Ja mela ve 20tt v porodnich cestach, pak kolem 30 se zacala zvedat a na konci 40 byla uz tak, ze jsem mohla rodit prirozene, ale v pripade, ze by byl nutny akutni cisar, musel by jit jinudy, protoze na miste, kde se cisar provadi, byla placenta. Cisar nebyl treba.

priefi
27. srp 2018

@xtina123 ja mela ted v tomto tehu placentu nizko na zadni stene jeste v 18tt a ted ve 21tt uz je nahore. Predni stena jde nahoru s rostoucim briskem, nemej obavy

xtina123
autor
27. srp 2018

@priefi za 3 tydny se ti zvedla. Ja ji mám dole od začátku a jsem 29tt

priefi
27. srp 2018

@xtina123 u syna to trvalo pekne dlouho, ta byla na predni stene a od zacatku byla v porodnich cestach, pak okolo 30 tydne se mirne zvedla, ale stale v porodkach, kolem 35 mimo porodky, ale stale nizko a ve 38 byla uz ok

priefi
27. srp 2018

@xtina123 a mas ji jen dole, anebo i pres porodni cesty? Jak uz jsem psala, na pred i strane roste a briskem, jinak nema moc jak, jak jde nahoru na zadni je mi sice zahadou, ale prekvapila me rychloat, jelikoz ta na predni stene si tehda davala sakra nacas

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru