Pobolívání v podbřišku ve 12. tt. Může to být ze zácpy?

paja
14. zář 2006

Ahoj těhulky, chtěla jsem se zeptat - jsem ve 12.tt (skoro ve 13.tt) a trošku mě začalo pobolívat v podbřišku - jakoby takové píchání. Předevčírem jsem byla u lékaře na genetickém UZV a vše bylo OK...Tak nevím - v poslední době dost trpím na zácpu - myslíte, že by to pobolívání mohlo být z toho? Nemáte s tím některá zkušenosti?

zany
14. zář 2006

Ahoj Pajo,
mě ze začátku taky bolelo v podbřišku a když jsem se na to ptala Dr., tak mi řekl, že to může být tím, že se mi zvětšuje děloha. Prý až budu čekat třetí nebo čtvrté mimi, tak mi to ani nepřijde... 🙂
Jinak i já trpím zácpou a někdy mě v břiše pěkně píchá. Ale pokud si dojdu, tak je vše OK.

leniik1
14. zář 2006

Holky taky mě to pobolívá.. ☹

zany
14. zář 2006

Já myslím, že to bude v pohodě. A Leni, ty tam máš rovnou dvě, tak je to asi větší zápřah pro tělo...

paja
autor
14. zář 2006

Jé - holky tak děkuji za uklidnění. Já jsem si říkala, že pokud bylo na UZV vše OK, tak snad to nebude nic závažného 😉 .

vilca
14. zář 2006

Ahoj holky, taky jsem se ze začátku lekala každého píchnutí a se strachem šla na každou kontrolu k doktorovi. Vždycky mě tam ale uklidnili. Ono se to tam prostě přizpůsobuje něčemu novému. Takže když je na ultrazvuku vše v pořádku, není důvod se bát a zbytečně stresovat 😉

lucija76
15. zář 2006

Mne bolelo v podbrisku jeste jsem ani nevedela ze jsem tehotna a prestalo to teprve nedavno, sem tam tam jeste pichne,ale je to pry opravdu normalni, telo se transformuje ;) bobek je v poradku.. 😉

lussius
17. zář 2006

ahojek 🙂 taky me casto bolelo v podbrisku,dokonce i po kazdem umelem oplodneni. zacpu mam stale a to me vsichni uklidnovali, jak se to v tehu zmeni. velky voci 🙄 a to jim zeleninku jako kralik 🙂 to pichani me zmizlo cca ve 2trimestru.. me doktor rekl, ze jsou to delozni svaly, ktery drzi zvetsujici se delohu 🙂 takze s mimi by to nemelo mit nic spolecnyho 🙂 ted me pro zmenu rostak dloube pod zebro 😉

lamia
18. zář 2006

Mě bolelo v podbřišku často v průběhu třetího m., ve čtvrtém jen občas (říkám tomu "růstové dny" 😀 )je to opravdu tím, jak děloha roste,tlačí na okolí a napínají se vazy, které ji drží v norm.poloze. Přišlo mi to hlavně v tom třetím m.tak trochu jako bolesti před menstruací, teď už je to jiné, když se to objeví.

alcatko.j
19. zář 2006

Holky, me to taky boli.Ale nebojte, neni to nic vazneho. 😉

andy29
19. zář 2006

jsem na tom uplne stejne, od zacatku me tam boli a picha a uz si na to pomalu i zvykam... 😉

luciass
19. zář 2006

holky ja byla vcera u doktora, prohlidl me a taky je to v poradku, jen je to takovy neprijemny, takovy bojavy, ale proste pomalu a jiste roste 😉

protea
19. zář 2006

Ahojky,
tak mne bolelo v podbřišku jen na úplném začátku teď už nic🙂

marguerite
12. říj 2006

Holky, může to pobolívání mít za následek ono zvětšování dělohy už v začátku 7tt? Jsem z toho trošku nervozní, občas to dole píchne..tak poradte prosím. díky

ladunka
12. říj 2006

marguerite - určitě, mě bolel podbřišek cca celý první trimestr už od vynechané MS, možná i déle, bylo to hodně podobné menstruačním bolestem. Neboj 😉

marguerite
12. říj 2006

Moc díky Ladunko, já totiž byla v úterý na stěrech z čípku...a pak jsem doma trošičku krvácela... a měla ještě včera trošičku zbarvené hleny...ale sestřička říkala že to může být opravdu tím štouráním paní doktorky..a navíc to popichování..tak sem taková neklidná. díky

allena
12. říj 2006

Ahoj děvčata, můžu se zeptat kde přesně vás to bolí nebo popíchává? Jestli je to jen hodně dole v podbřišku nebo tak nějak celé břicho i do stran? A zda je to spíš tahání nebo vyloženě slaboulinké občasné píchání třeba jen párkrát denně nebo po celý den atd...??? Děkuju.

ajina29
12. říj 2006

ahoj holky, já jsem zřejmě těhotná, poslední MS jsem měla 26.8. od od té doby nic.Minulý týden jsem si dělala testy a všechny (4) byly pozitivní. od začátku tohoto týdne mám občas křeče v podbřišku a někdy jsou hodně intenzivní,připadá mi to jako bych to měla dostat.Má te taky některá z vás hodně intenzivní křeče?K doktoru jdu v pondělí. Snad to není pozdě.

allena, mě bolí dole v podbřišku.

allena
12. říj 2006

Ajina gratuluju! 🙂 A bolí Tě ten podbřišek neustále nebo jen chvilkama za den? A jak máš dlouhé cykly - kolikátý jsi asi TT?

marguerite
12. říj 2006

ajino29 - no tak já to mám přesně taky tak - ale je to dole v podbřišku, ale občas mě píchne i jako by skoro v tříslech. A mám takový divný pocit okolo pupíku. Je to u mě spíše občasné píchání..ted je chvíli klid...
Ajino držím palečky v pondělí. Určitě je to natuty... já taky měla 5 testů pozitivních :-P

allena
12. říj 2006

Marguerite, díky za popis. Mě totiž taky jen občas za den jemně píchne v podbřišku ale právě i v tříslech. Zatím jsem si test nedělala, meškám teprve chvilku, tak chci ještě počkat. Každopádně jiné příznaky nemám, jen divně nafouklé břicho.

marguerite
12. říj 2006

To jsem měla taky a manžel se mi smál a říkal "tlusťošku" 😀 ale už to splasklo... No já dělala test den meškání :-P jsem to nevydržela

hanulik
12. říj 2006

Ahoj holky, mě pobolívalo v podbříšku tak od 5 týdne do 10. Teď už mám klid. Přišlo to na mě vždycky večer. Kolem pátý a vydrželo do doby než jsem šla spát. Ráno zase pohoda.

ajina29
12. říj 2006

aleena,napsala jsem ti doIP.

martinecka
19. říj 2006

Ahojky jsem asi ve 3. tydnu a jsem z toho cela na vetvi...taky me poboliva v podbrisku a mam strach,aby to nebylo to mimodelozni tehotenstvi...ale snad se jen stresuju a bude to v poradku.

claire21
3. lis 2006

Ahoj holky, mě bolí v podbřišku už 3. týdny a doktor mi řekl, že mam dělohu hodně vzadu a posunuje se do správný polohy. Je to taková bolest jako když bych měla každou chvilkou dostat menzes a budim se i v noci, nemůžu kvůli tý bolesti ani ležet a zkoušim chodit na záchod a všechno možny, ale moc to nepomáhá.Moje mamka měla to samý, tak jsem klidná. No a někdy mě tam i trochu píchne, ale to spíš tim ,ež si nemůžu pořádně dojít na záchod, když si pak jednou za uherskej rok dojdu, tak je to lepší. Ale podle ultrazvuku je mimčo v pořadku a doktor me uklidnil, tak doufam, že to brzo přejde 🙂

januskaababoo
4. lis 2006

Claire...neboj ono to prejde, ja jsem byla prvne vylekana, ale pak mi bylo receno, ze ty delozni svaly se potrebuji natahnout, ono tu bolest "natahovaci" po case rozeznas...no a nakonec, kdyz jsem ji sem tam poznala, ...i tedka nekdy, neni to sice tak intenzivni, jako v mem 8 tt...ale jsem za ni rada, protoze to znamena, ze miminko si dela misto...a to je spravny, ne?

No zkus si predstavit co se deje uvnitr bricha....jak ti roste deloha, ony i ty streva musi kapku stranou, tak jak ony tak pochoduji, tak to sem tam pichne...a zacpa je mazec...ale protoze ty streva jsou liny tedkom...kvuli jednomu hormonu, ale to se spravi...dodrzuj 5 porci za den "ovoce...zelenina"
a bude to v poho...mimochodem gratuluju 🙂 🙂 🙂 🙂

janickabez
4. lis 2006

někde jsem četla, že na začátku těhotenství je objem dělohy 2-3ml a na konci skoro 4000-5000ml (to je 5 litrů) no tak to musí být cítit 🙂

claire21
4. lis 2006

Ahoj holky,
tak to jste me uklidnily, zda se, že ty bolesti briska jsou naprosto normalni.
Za ty moje strachy muze sestra na gynde, kdyz jsem tam volala, ze me boli bricho, ze bych chtela vysetrit, tak se hrozne vylekala, tvarila se, ze to je hrozne vazny a pak se na me divala se soucitem jako kdyz mi musi detatko hned vzit. Nastesti pan doktor me pak zase uklidnil.
Posledni dobou ale trpim nespavosti, porad se otacim ze strany na stranu, chvili je mi horko, chvili zima, ale nechci se odkrejvat aby mi nenastydlo bricho. nemuzu najit v posteli tu spravnou polohu (a to jeste nemam zadny brisko) a vadi mi uplne vsechno...i material povleceni...tak jsem se dneska probudila uplne mrtva. Nemas "janickabez" taky takovy starosti? Koukam, ze jsi ve stejnem tydnu jako ja. Jak se u tebe projevuje tehotenstvi?
januskaababoo- koukala jsem na tvoje albuma mas uz moc krasny brisko. Uz citis pohyby? A nechate si rict jestli to bude klucik nebo holcicka?

januskaababoo
5. lis 2006

Ahoj claire, dekuju moc za pochvalu...baboo"pracovni nazev mimi", se uz parkrat ozvalo, ale je to nepravidelny, delam si carky v kalendari 😝 , ale reknu ti...je to ten nejkrasnejsi pocit na svete...zatim...ono to pak neni nekdy prijemny...vim z doslechu...
Urcite to vedet chceme...vinny"pritel"je jeste v Anglii,prijede za nami o Vanocich...a potom na furt v lednu, ale co chci rict...v anglii jsou naaaaadherny vecicky na mimca a levnejsi nez tady, tak jak budeme vedet co to bude, doktor rikal, ze na 60% holcicka, pytlik neni videt....tak mi Vinny muze privezt uz v barve...

Claire, vypada to, ze mas uplne stejny zacatky jako ja...vadilo mi uplne vsechno, material z povleceni, papir na WC...spat jsem nemohla, pres den absolutne mrtva, bylo dobry, ze jsem delala vetsinou v noci...tak pres den v pohode...jen jsem nezvracela...jen jednou a to proto, ze jsem se nenajedla...fakt i kdyz na nic nemas chut, je lepsi do neceho kousnout, pak to oddalis to fujtajbl plivani na zachode...
Jo, ta sestra na gynde, byla neprofesionalni...nikdy ti nesmi dat najevo takove jeji pocity...pak mas zbytecne strach a obavy...

Claire, vis co me jeste zajimalo?...jak to mimco vypada v tom kterem tydnu, ja jezdila po netu a hledala jen samy ultrazvuky, byla jsem tim posedla...a pak prirovnavala svoje... 🙂
Ted me ceka velky UZ, tak si to vychutnam...zatim papa a ozvu se 🙂 🙂

januskaababoo
5. lis 2006

Omlouvam seto sem asi nepatrilo...moc se omlouvaaaam 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru