Poraďte zubaře. Zánět v těhotenství, máte zkušenosti?

dita1979
20. lis 2015

Holky prosím, snad od doby co jsem byla poprvé těhotná jsem začala mít problémy se zuby, do té doby jsem o nich nevěděla. Teď mě zlobí jeden mrtvý zub pod kterým mám údajně váček. Problém je, že jsem 33 tt. Nemůžu na něj pořádně kousat, bolí na teplé a doktorka to nechce moc řešit, že prý po porodu tam dáme antibiotika a bude po problému, ale co do té doby? Já se utrápim ☹ Samozřejmě rentgen nechce udělat, což chápu, ale to přeci nejde vydržet a po porodu budou jiné starosti. Nemáte někdo zkušenosti, asi zkusím jiného zubaře, který by mi ten zub znovu otevřel, nebo snad i vytrhnul, abych měla nachvilku pokoj 🙂 Neznáte dobrého zubaře v Praze?????

martulle
20. lis 2015

Ahoj,to je ale pech,že jo...moc dobře vím jak to bolí...Já když byla těhotná s dcerku,tak jsem měla u zubu takový zánět,že jsem hlavu pomalu třískala o zed a na pohotovosti mě to doktor skalpelem rozřízl a ....mě se moc ulevilo...pak jsem to ledovala,rána se zacelila....Přeju at najdeš dobrého zubaře a at máš brzo po bolesti....

evulatko
20. lis 2015

ahojky, dobry zubar je MUDr. Kozlik, sidli ve Vrsovicich.Nema ale smlouvz s pojistovnou, vsechno se tam plati. Drzim palce🙂
www.valeriana.cz

indigirka
21. lis 2015

Zánět zubu jsem řešila ve třetím trimestru taky. Jsem spokojená ve stomatologickém centru ve Vodičkově, zubařů je tam víc. RTG zubů ve 33 týdnu určitě nevadí (rozhodně ne ten, jak se rentgenuje jen jeden zub), ty dávky jsou minimální. Zánět je určitě dobré vyřešit ještě před porodem, to mi říkala gynekoložka, porodní asistentka i zubař. Mám vyčištěné kanálky, zaplňovat se budou až po porodu.
ATB až budeš kojit mi nepřipadá jako optimální řešení, navíc mi připadá, že když se tam zánět udělal, je tam někde něco špatně a rozhodně bych trvala na RTG, ze kterého by mělo být vidět, co se tam vlastně děje.
Držím palce!

luciamala1979
21. lis 2015

Motol, MUDr. Šmikmátorová, nevím jestli veme i člověka bez registrace.. ale jinak doporučuji, je výborná, vyřeší vše, určitě pomůže

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru