Pozitivní prvotrimestrální screening a šelest na srdíčku

lou86
22. zář 2019

Ahoj holky,
minuly čtvrtek jsem byla u MUDr. Frisove na screeningu a krvi.
Je mi 32 let, miminko dle UZ odpovídalo 13+6.
Na UZ zjistili miminku šelest na srdíčku (regurgitace - zpětný tok krve na trojcipe chlopni), čímž vyšlo riziko Downova syndromu 1:377.
Po výsledcích krve mi ale volali, že riziko vzrostlo na 1:71 kvůli beta-hCH 1,182 MOM a PAPP-A 0,428 MOM.
Hned zítra jdu na DNA test Panorama. Jinak nosní kost přítomna a NT 1,74mm.
Mate někdo podobne zkušenosti? Všude čtu, ze většina z Vás měla třeba horší krev, ale jinak UZ v poradku. Děsí mě ta šelest.
Moc děkuji 🙏

klea81
22. zář 2019

Down a vada srdce jde často ruku v ruce, ale jistotu budeš mít až po porodu. Mě taky strasili downem a dcera je zdravá.

barkasykorka
22. zář 2019

Měla jsem totéž, po odběru plodové vody mi řekli, že je vše v pořádku. Chlapeček se narodil v termínu úplně zdravý 🙂

jade85
22. zář 2019

Mně vyšlo riziko na Downa snad 1:4 a na ostatní syndromy taky vyšší i když ne tak strašně, taky kvůli vadě na srdíčku a výsledkům krve a celkově teda bylo miminko menší, jinak nosní kustka i nt bylo v pořádku. Šla jsem na odběr klků a potvrdil se ne Down, ale triploidie, takže konec. Každopádně tvoje riziko je mnohem nižší, je velká šance, že bude vše ok.

lou86
autor
22. zář 2019

@jade85 to mě mrzí 😢
No prave si říkám, ze 1:71 je sice ošklivý výsledek, ale ve finále riziko 1,4%

jade85
22. zář 2019

@lou86 už je to dlouho, teď mám 1.5 ročního zdravého kluka 🙂 určitě to bude u vás v pořádku.

kafemaniak
22. zář 2019

@lou86 Vyslo mi v Profeme to same, jen riziko 1:218 Plod zdravy, jen trikuspifalni regurgitace. Panorama mi vysla jako zdrava holcicka a ta se mi i narodila. Na dalsich screeningach stale ta regurgitace byla, ale po porodu uz ne 😉 Nejdulezitejsi je vyloucit downa a pak na druhem screeningu vadu srdce. Pokud by miminko melo jen tu regurgitaci, tak s tim zije mnoho lidi a ani o tom nevi. Bude to v pohode, uvidis 💐

kafemaniak
22. zář 2019

@kafemaniak Jo a jeste ja mela vysoke beta hcg. Ale to jsem mela i u prvniho zcela zdraveho syna.

makronka222
22. zář 2019

Nase ma selest jak prase. Je ji 5m a kazdy mesic kontrola na kardiu, tot vse. Ja ho mam do dnes a zjistilo se to az v 10letech

lou86
autor
22. zář 2019

@kafemaniak Te regurgitace se nebojím, vím, ze to mělo hodně miminek nebo to má i dost lidi a mají život bez problému, jen se musí hlidat.
Ale ten Down mě děsí.
Bude to dlouhý týden, než budou výsledky.

hope09
22. zář 2019

Ahoj, měla jsem to podobně, pozitivní screening hlavně kvůli regurgitaci. Riziko 1:170, byla jsem na odběru placenty a naštěstí vše v pořádku. Regurgitace opravdu není nic dramatického, jen to prostě přidá hodně do toho výpočtu rizika. Držím palce, ať máš taky výsledky v pořádku!

almara2
22. zář 2019

Mám tři syny, první a poslední měli oba selest, do 30tt se u obou ztratila, přeji, ať to máte stejně.

adelka951
22. zář 2019

Syn mel pravdepodobnost na DS 1:4, take kvuli krvi a regurgitaci, narodil se az na jednu malou kosmetickou vadu uplne zdravy. Srdicko bylo hned na dalsim utz v poradku, podstoupila jsem odber chor. klku, ty vysly uplne v pořádku.

lou86
autor
22. zář 2019

Děkuji za příspěvky. Doufám, ze ten test je jen taková pojistka pro doktory a ujištění pro me, ze DS nebude.
Ta krev se asi muže hodně hýbat a co jsem tak vystudovala, tak ty hodnoty sice jsou hraniční, ale zase nic extrémního.
A i pani doktorka mi říkala, ze ta šelest muže do příštího UZ vymizet.
Jen se to proste vše asi hloupě sešlo. Tedy doufám v to! Když ostatní ukazatele z UZ jsou v poradku.

astyna88
23. zář 2019

Ono i zalezi,kdy jsi otehotnela, ja jsem mela riziko 1:25 jen kvuli tomu,ze syn byl o tyden mensi,oteh jsem tesne pred ms. S tim se pak tahly vsechny vysledky, velikostne neodpovidal, sjednotilo se to asi az kolem 24.tt....selest ma.uz dnes kdekdo....

oli3333
7. říj 2019

@lou86 muzu se zeptat, jak dopadl ten Panorama test?
Resim to same. Jen mam jeste vetsi riziko. Dano nizkym PAPP a prave regurgitaci. To cekani na vysledek testu je silene..

lou86
autor
7. říj 2019

@oli3333 cekam na výsledky. Poprvé se to nepovedlo, tak říkali příští týden, tedy dnes.

lou86
autor
8. říj 2019

@oli3333 ahoj, a kdy ty mas mít výsledky?
Mně se to nepovedlo ani napodruhé.
Nechápu, co tam dělají 🙄 Prý tam mají něco nového a někdy to funguje a někdy ne.
Ale teď mají hodně žádosti, tak to budou krom pátku testovat i zítra a ve čtvrtek by měly byt výsledky. I když v mem případě nevím nevím 😔

oli3333
9. říj 2019

@lou86: ja se nakonec dozvedela vysledek vcera rano, takze 3x velke uf! drzim palce!!!!

lou86
autor
10. říj 2019

@oli3333 já jsem byla včera na ultrazvuku a vše bylo v naprostém poradku. I šelest na srdicku zmizela. Takže se riziko 7x snížilo. Takže i kdyby ty testy nevyšly ani teď, prdim na to. Miminko je a bude zdrave 🙂

lou86
autor
10. říj 2019

@oli3333 a samozřejmě moc gratuluji! 😉

lou86
autor
10. říj 2019

@oli3333 tak už mi taky konečně volali výsledky. Vše v poradku 🙂
Skoda, ze se nemůžu opít 😄

pipi_puncocha
10. říj 2019

@lou86 jé, tak to je krásné, moc gratuluju!! Ať je zbytek těhotenství už bez stresu a miminko zdravé,držím palce.🍀

oli3333
10. říj 2019

@lou86 tak super, taky gratuluji! přesně to mě taky napadlo, to je na panáka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru