Praevia centralis a hematom. Zkušenosti?

25. srp 2020

Ahoj, jsem ve 14tt, ráno jsem začala silné krvácet jasnou krvi pohotovost, výsledek vcestné lůžko a hematom. Teď jsem začala krvácet zase, opět dost, volala jsem doktorovi, ten že je to u toho vcestneho,, normální,,. Máte prosím zkušenosti?

deaneira29
25. srp 2020

U placenty previa není žádná krev normální, okamžitě znovu na pohotovost. Nechápu že tě v nemocnici nenechali 🤦‍♀️ vždy se nechává alespoň než zmizí zcela krvácení

autor
25. srp 2020

@deaneira29 Jenže krvácení zase během 5 minut ustalo a opět jakoby nic 🤔

krupka3
26. srp 2020

Nepodcenovat, vcestna placenta je velmi vazny stav.

deaneira29
26. srp 2020

Já si tím prošla a v žádném případě bych nebyla doma ale okamžitě jela na pohotovost, tato diagnóza je život ohrožující, to ti měli říct, v nejhorším případě hrozí velká ztráta krve a hlavně odloučení placenty, bohužel. Tento stav se fakt nevyplatí podcenit a opravdu by mě znajímalo ve kterém spitale s takovou diagnózou pustí domů 🤦‍♀️

crutela
26. srp 2020

Já mám také placenta praevia. První krvácení 27tt, nechali mě týden v nemocnici s tím, že kdyby něco opět znovu do nemocnice.
Jela bych okamžitě na pohotovost být Tebou a a hlavně nedělat téměř nic! Ležet, nohy nahoře a odpočívat.

schulzovavera
29. srp 2020

Mam tez tyto problemy od potvrzeni tehotenstvi. Vzdy,kdyz zacnu vic krvacet, tak jedu ke svemu doktorovi nebo na pohotovost. Ted jsem opet ve stredu 26.8.jela a dr.potvrdil stejny problem, jak pisete s tim, ze se jeste vse muze zmenit, ze deloha pracuje, zvetsuje se a placenta se muze jeste posunout. Dle ruznych zprav jsem se dozvedela ze do cca 20tt se to muze jeste zmenit. Tak se snazim co nejvice lezet a odpocivat, i kdyz ve velkem dome se psem 2 detmi to moc nejde. Take beru dle doporuceni dr. Ascorutin. Tak uvidime. Drzte se devcata, snad bude brzy lepe ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru