Preeklampsie, měly jste ji i ve druhém těhotenství?

nazka
21. čer 2017

Ahoj, zeptám se tady trošku netradičně. Když jste měly preeklampsii v prvním těhotenství, je tu někdo, kdo jí při druhé těhotenství neměl? Četla jsem diskuze a bohužel se hodně opakovala.. Díky

panda26
21. čer 2017

@nazka ahoj, ja mela pri prvnim ale druhe tehotenstvi bylo naprosto v poradku, preeklampsie se neobjevila.jen jsem byla vic hlidana

apelinka
21. čer 2017

Já jsem prodělala v 1. těhotenství Hellp Syndrom, ve 2. těhotenství mi hned při 1. screeningu vyšla docela velká rizika preeklampsie, tak jsem hodně hlídaná. Do poradny jezdím co 14 dní a doktor mi průběžně kontroluje průtoky, které úplně ideální nejsou, ale zatím mrňousek prospívá, což je důležité. Doufáme, že to dotáhneme co nejdál, šance, že to proběhne v pořádku a preeklampsie se nerozjede tu pořád je. Bohužel se to nedá odhalit dřív než během samotného těhotenství ☹

nazka
autor
22. čer 2017

@apelinka držím moc palečky! každopádně 30.tt už je docela daleko a miminko by to zvládlo, i kdyby se (nedej bože) stalo něco teď. Držím moc pěstě!

kackacka37
22. čer 2017

Ja pri prvnim mela, diky tomu v 38tt akutní císař, tlak 160/120 ale vse v poradku, ve druhym me vysla na prvnim screeningu vysoka pravděpodobnost, merila jsem si tlak 3× denne zapisovala, brala anopyrin od 20-36tt, vic hlidana jsem byla az od 34 tydne, kdy jsem zacla chodit kazdy tyden do poradny v porodnici, vse bylo ale porad ok nakonec v 41+0 vyvolavali porod 😉

apelinka
23. čer 2017

@nazka Moc děkuju, taky si říkám, že jsme skoro ve finiši 🙂

nazka
autor
23. čer 2017

@kackacka37 to zní báječně. Gratuluji 🙂 a druhý porod byl tedy přirozenou cestou? Který porod byl pro Tebe lepší?

poletuszka
23. čer 2017

Ahoj, já měla v prvním preeklampsii a druhé naprosto v pořádku 😉

dzejnany
23. čer 2017

jujda, to mě nenapadlo, že se to většinou opakuje ☹, já měla u prvního těhu. Nakonec na hranici s dopegitem. Malá se ve 40 týdnu zhoršovala (malý průtok, málo vody, málo místa). Poslali mě vyvolávat, ale nakonec to malá stihla sama ve 41 t+0. Teď se snažíme o druhé a už si maluju klidné těhotenství ☹, takže jak čtu tak šance opakování 50 na 50 ☹.

kackacka37
23. čer 2017

@nazka bezbolestnejsi cisar, a krásnější prirozenej, ale celkově jsrm asi oba mela dobry, po cisari zadny problem, rychly rozkojeni se, zadny trauma, depky z nezvládnutí, neviditelná jizva, po normálním jsem byla fit hned jak malej lezel na břiše, po dvouch hod co jsem musela lezet, jsem mohla chodit,sedět vse uplne v poho, prirozenej je emocne lepsi, krasnej pocit furt si to prehravam, uz bych se ho tak nebala.

nazka
autor
26. čer 2017

@dzejnany já se právě snažila sobě dodat optimismus touhle diskusí a když se někomu povedlo u prvního pree a druhého nic,tak to tak prostě bude i u nás, ne? Musíme věřit, to udělá hodně 😉

nazka
autor
26. čer 2017

@kackacka37 to zní strašně hezky ❤

kackacka37
26. čer 2017

@nazka no ja jsem moc neverila a hrozne jsem se bala cely těhotenství,😀a nakonec dobrý.Ja jak jsem o tom četla hodně ty cerny scenare....ale vsude psali, ze u druhyho se to spis neopakuje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru