Preeklampsie. Užívaly jste Anopyrin a magnesium?

kelerub
9. kvě 2020

Preeklampsie. Prosím pěkně, která z vás jste v těhu užívaly Anopyrin a magnesium kvůli preeklampsii? O kolik se vám během užívání léků snížil tlak? Jsem 16tt, anopyrin beru od pondělka, to jsem měla 140/90 a co beru léky mám průměr těch 110/80 max. Je šance že mi to tak hezky udrží až do porodu? Děkuji za zkušenosti a shovívavost, přece jen jsme na ten malý zázrak čekali dlouhých 19 let, tak jsem ze všeho vyplašená.

theuska29
9. kvě 2020

Preeklampsii jsem měla ... otoky a vysoký tlak 140/80 (normálně mám 110/90). Ve 34tt jsem skončila v porodnici na pozorování. Tlak se mi sice po lécích snížil, ale jen na pár dní a opět vyskočil až na 160. Ale zvládla jsem malého donosit a rodila jsem vyvolávaně v 37+5. Už jsem byla vyřízená ... šíleně oteklá, neustále jsem se dusila. A ke konci jsem přibrala asi 10 kilo, celkově 25.

tasimia
9. kvě 2020

@kelerub ahoj taky mám preklampsii a beru Anopyrin. Tlak mám pokaždé normální a ukázkový, takže to moc nechápu. Ale co mi říkala doktorka tak, že ten tlak by neměl tolik vyskočit v posledních týdnech těhotenství. Držím palce!!

maxulekapcule
1. srp 2021

Ahojda, chtela bych se zeptat, dostala jsem Godasal na zvysene riziko preeklampsie (1:114), delaly se mi po nem silene modriny, tak mi dr dal Anopyrin. Jenze, tlak jsem mela vzdy na kontrolach do 140/90. Ale ted je mi poslednich par dni divne, tlak si merim doma a kles k 75/51. Muze Anopyrin tolik snizit hodnoty? Mate s tim nektera zkusenost? Nejradeji bych to nebrala, ale pry je to proto, aby miminko nebylo zase male ...

piggy123
1. srp 2021

@maxulekapcule mě vyšlo riziko preeklampsie 1:30 a dostala jsem aspirin. Každopádně pokud máš takhle extrémně nízký tlak, tak to okamžitě konzultuj s lékařem!

maxulekapcule
1. srp 2021

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru