Slabá děložní stěna. Jak jste to měly vy?

nika89
5. zář 2022

Ahoj, mám dotaz. Otěhotněla jsem téměř rok po druhém SC, nyní na 2. screeningu Dr kontroloval jizvu a zjistil, že kolem ní mám slabou děložní stěnu, že ji bude hlídat. Nic jiného k tomu neřekl a objednal mě zas za 6 týdnů. Jak jste to měli vy ostatní? Omezovali jste se v něčem, např. nenosit těžké věci, nebo jste to vůbec neřešili? Mí rodiče jsou vyděšení, aby mi děloha nepraskla, tak poslouchám, že bych ani roční dceru neměla nosit atd. Manžel zas, že těhotenství není nemoc a mám fungovat normálně. Tak teď nevím 😂

cherie24
5. zář 2022

@nika89 no, nemoc to sice není, ale já bych být tebou se hodně šetřila. Já mám za sebou 2 císaře a moc bych si přála ještě jedno miminko, ale beru to teda docela vážně. I když mám pocit, že partner to občas taky hodně zlehčuje, mě to teda moc prča nepřijde, že mám rozřezanou dělohu na několikrát, doma 2 děti a fakt bych je ráda viděla vyrůstat ... U něho si nejsem jistá, jestli mu to vůbec nedochází nebo se to snaží zlehčovat, aby odlehčil situaci. Ruptura v těhotenství je život ohrožující stav jak pro tebe, tak pro miminko, vysvětli to manželovi a začni se šetřit! 🙂 Děti tahej minimálně, i když vím, že to člověku nedá, sama jsem měla doma čerstvě dlouletou, takže nosila jsem hodně. 🙄 To riziko po 2 císařích tam bohužel je a není úplně malé, pokud to můžeš nějak ovlivnit, udělej to ...

zmrzlinka
5. zář 2022

@nika89 určitě nic těžkého netahej a odpočívej....manžela bych poslala někam...

nika89
autor
5. zář 2022

@cherie24 @zmrzlinka Moc děkuji za názory holky🙂 Právě, že i já se možného prasknutí bojím. Manžela v tom podporuje i jeho sestra, že to nemáme řešit a že si kdyžtak půjdu třeba po příští kontrole lehnout do nemocnice, ale do té doby to nemám řešit 😔

elin29
5. zář 2022

Tak pokud je dolní děložní segment ztenčený,je na místě se šetřit a rozhodně netahat ani nezvedat nic těžkého, včetně dcery.. manžel se sestrou ať se rychle proberou..riziko ruptury tu samozřejmě je.

cherie24
5. zář 2022

@nika89 a ty chceš doma nechat roční dítě a jít si lehnout do nemocnice? Takové rodinné rady jsou fakt nejlepší. 👌A co by mu radila sestra, když by mu zůstaly na krku 2 děti a přišel by o manželku? Do porodu máš ještě daleko a císař je velká břišní operace, ne vytržení zubu. Teď tam nosíš 3.dítě, děloha je pod obrovským tlakem, tak pošlete sestru i její rady někam a začni se šetřit a to pořádně. 🙂

batul
5. zář 2022

riziko ruptury před nástupem kontrakcí je velmi malá, kvůli čemu je šetření dobré, aby nezačaly předčasné kontrakce. Obecně všechny těhotné by neměly nosit nad 5 kg, příležitostně nad 10 kg

jako_mala_holka
5. zář 2022

To manžel nemá trošku rozum (jeho sestru nekomentuju, ta do toho nemá co mluvit)? Určitě se šetři, není to sranda, sama budu mít teprve druhý císař (bude po 2,5r od prvního) a i tak dávám bacha, manžel to naštěstí chápe, a to nemám, aspoň zatím, žádné komplikace (25tt)... Dcera má 15kg a snažím se ji zvedat úplně minimálně, nic těžkého jinak taky netahám, dělám jen to, na co se cítím 🙂 držím palce, ať je všechno v pořádku

nika89
autor
5. zář 2022

@batul Malá má na roce a čtvrt 9,5kg🙂 Bez nošení to nejde, ať už vana nebo dávání do postýlky, ale snad to zvládneme. Děkuju za informaci 👍🏻

nika89
autor
5. zář 2022

@cherie24 Já do nemocnice určitě nechci. Malý se má narodit v půli ledna, takže bych přišla i o Vánoce, je to sice prkotina, ale malá letos poprvé bude chápat co a jak a starší má před sebou nejspíš poslední Vánoce kdy věří.
A poradila by mu asi to že se k němu nastěhuje a bude mu pomáhat 🤷🏻‍♀️😔

baragabinova
17. kvě 2023

držím pěsti :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru