Špatné výsledky odběru plodové vody, volali vám je sami?

monvd
8. bře 2016

Ahoj holky,

mám na Vás dva dotazy. Prosím Vás má některá zkušenosti se špatnými výsledky z odběru plodové vody? Jde mi o to, jestli Vám špatné výsledky volali sami předem a nebo jestli jste se je dozvěděly až když jste si volaly o výsledky?

a druhý dotaz:
na odběru jsem byla přesně před 14dny říkali mi že výsledky budou do 18dnů dnes jsem ale koukala na stránky té nemocnice a tam píšou, že výsledky mají většinou už do 14dnů. CO myslíte, mám to zkusit tam zavolat nebo mám raději počkat? ty nervy jsou hrozné :((

editah222
8. bře 2016

@monvd odpovím jen na část otázky, já jsem měla možnost mít výsledky už do 24h /za příplatek/, obvyklá doba je 14dní. Takže si myslím, že už výsledky mají. Ale je to laboratoř od laborotaře.

emisekkk
8. bře 2016

zavolala bych tam - je to jeden telefonát - při nejhorším tě zpraží, že jsi netrpěivá - no a co.

sarlotte09
8. bře 2016

Holky zeptám se= odběr plodové vody musí jít každá žena od 37 let,nebo jen pokud se plod nelíbí doktorovi? Četla jsem pár diskuzí,že se stává po odběru,že maminy potratili atd....Vím že je to individuální,jen by mě zajímalo jestli o tom něco nevíte??? Děkuji za každé info

emisekkk
8. bře 2016

@sarlotte09 oni to indikují zhruba od tohoto věku kvůli stáří matky plošně. Ale studie potvrdily, že to není úplně pravda. Já rodila poslední dítě v 39 letech. NT a triple testy jsem měla úplně v pohodě. I tak mne hnali na genetiku a nutili do odběru plodové vody. Já se strašně bála infekce a krvácení - jsem k tomu náchylná - a odběr jsem odmítla. A byla z toho zdravá holčička.
Byla jsem na NT u brněnské kapacity přes UTZ a radila se i s ním - samozřejmě mi říkal, že mi to nemůže podepsat, ale že by na plodovku v mém případě nešel...

bajana
8. bře 2016

@sarlotte09 ako tehotná môžeš odmietnuť akejkoľvek vyšetrenie, takže také že "musí" neexistuje...😉

sarlotte09
9. bře 2016

@emisekkk
@bajana jo holky děkuji. Já si to myslela,že nemusím když nebudu chtít. Zvlást,pokud bude vše v pořádku..U obou mých dětí jsem měla těhotenství v pořádku,tak snad to bude i ted. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru