Těhotenská cukrovka. Jaký jídelníček?

17. říj 2020

Zdravím holky 😊 mám těhotenskou cukrovku a zajímalo by mě od těch které to máte taky nebo jste měli, co jste jedli. V poradně mi toho moc neřekli, abych se tam moc nezdrzovala. Něco sem si přečetla, ale stejně by mě zajímalo jak vypada u vás takový jídelníček. A taky ohledně ovesné kaše, byla jsem zvyklá dávat si obden ovesné vločky + mleko + ovoce, to už asi nemůžu co? 😏 Začínám zítra. Děkuji za odpovědi

j.a.n.i
17. říj 2020

Cukrovku jsem neměla, tak neporadím, ale dobré stránky jsou www.tehotenskacukrovka.cz jsou tam i ukázky jídelníčku a dost povídání o tom, že u některých potravin záleží i na denní době, mám pocit, že právě u toho mlíka.

emillyhk
17. říj 2020

Ahoj, jsem na dietě od cca 14. TT. Že začátku jsem s tím hodně bojovala, protože jsem jedla podle jídelníčku z poradny. V kombinaci s těhu nevolnostmi to byl očistec...
Před těhu jsem byla zvyklá snídat různé kaše, většinou Mixit. Teď snídám dva krajíce večerního chleba od Penamu, žervé a eidam a např. salátovou okurku. Ke svačině buď krajíc s oříškovým máslem nebo malou porcí kaše (žádný cukr). Oběd klasika, jenom si hlídám množství příloh - pokud jsou sacharidy i v něčem kromě přílohy, tak si množství přílohy snížím. K odpolední svačině třeba jogurt, ovoce, tvaroh... K večeři buď salát nebo třeba nakrájím různé sýry a k tomu zase krajíc chleba. A k druhé večeři většinou bílý jogurt nebo jen hrnek mléka (podle toho, jak mám hlad). Díky druhé večeři mám v pohodě ráno lačnou (většinou kolem 4,6).
Hodně záleží, jak bude reagovat tvůj organismus, je potřeba si to že začátku měřit klidně po každém jídle, ať víš... Klidně se ozvi do SZ 😉

dunkap
17. říj 2020

Ahoj, jedla jsem tak nějak vše, ale počítala sacharidy. Když byla příloha s hodně sacharidy, tak jsem si dala více salátu. Dobrá je salátová okurka té se může kolik chceš 😊. Mléko a mléčné výrobky někomu glykemii rozhodí, musíš vyzkoušet. Já třeba zase měla vysokou lačnou glykemii a nepodařilo se my to srovnat za celou dobu. A u prvního těhotenství jsem prozměnu měla vysoké po obědě , tak jsem si ho musela rozdělit na dvakrát a jíst po hodině. Musí se vyzkoušet co každému sedne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru