Těhotenství a Prednison. Máte zkušenost?

kata9515
10. bře 2023

Dobrý den,
je tu někdo, kdo v těhotenství musel projít léčbou Prednisonem? Zajímá mě, zda se to nějak neodrazilo na miminku a jestli bylo vše v pořádku?
Děkuji

marge_s
10. bře 2023

@kata9515 jj, urcite je treba zvazit +-, ale pokud je indikace, tak neuzivani muze zpusobit mnohem vetsi problem nez kdyz se lecis
A lekari to dokazou nadavkovat tak, aby to bylo bezpecne

kata9515
autor
10. bře 2023

@marge_s Ano, teď lékaři týden zkoušeli různé druhy léčby, nic nezabiralo. Byli jsme domluvení, že Prednison bude až poslední možnost. Zajímaly mě zkušenosti jiných, kteří si tím prošly už třeba před časem.

martulka88
10. bře 2023

Záleží na důvodu, proč ti je podávají. Já mám crohna a když jsem byla těhotná, vždy jsme řešili +- v mé léčbě (bioléčba, kortikoidy - já měla entocort a ten ale nepůsobí na celé tělo, ale přímo ve střevě).. A aby miminko bylo v pořádku, musela jsem být i já co nejvíce. A určitě budeš více hlídaná - hlavně i ze strany cukru - kortikoidy zvyšují cukr.

kata9515
autor
10. bře 2023

@martulka88 Mám nějaký typ těhotenské dermatozy, během 14 dnů se mi udělaly puchýře téměř po celém těle. Už tyden jsem hospitalizovaná.

marge_s
10. bře 2023

@kata9515 hele ty zkusenosti ti budou k prdu, protoze proste nemuzes generalizovat. Máňa jela autem a nic se ji nestalo, proto je bezpecne jezdit autem 🤷🏾‍♂️ kdyby to bylo absolutne kontraindikovane tak ti to fakt nedaji. Obecne jsou to leky tak rozsahle pouzivane, ze kdyby zpusobovaly problemy, tak uz se to vi. Dulezite je mit doktory, kterym muzes verit.

marge_s
10. bře 2023

@kata9515 no to je radost 🤦🏻‍♀️ co, soucitim

kata9515
autor
10. bře 2023

@marge_s Samozřejmě vím, že je to u každého individuální, byla jsem jen zvědavá. Spíš jsem doufala, že budu číst samé pozitivní zkušenosti - jen pro uklidnění. Jako prvorodička mám ze všeho trochu stažený zadek.
Jinak ano, je to děs. Ono to nebylo tak hrozné, dokud se mi to nerozšířilo i na plosky nohou. Od té doby už téměř ani nespím🙃
Každopádně děkuji za odpovědi

marge_s
10. bře 2023

@kata9515 “Spíš jsem doufala, že budu číst samé pozitivní zkušenosti - jen pro uklidnění” - urcite budes, to jo 👍

Drzim palce!

aarriel
10. bře 2023

@kata9515 moje segra mela tu tehotenskou dermatitidu. Ona teda trpi i lupenkou a i ta se ji rozjela. Taky se lecila Prednisonem i byla v nemocnici par tydnu a maly se narodil naprosto v poradku. Ted mu jsou 4 roky. Ja byla cele tehotenstvi na Medrolu, to je taky kortikoid a dcera uplne zdrava, ted ji je 8 let 😉

kata9515
autor
10. bře 2023

@aarriel To jsem přesně chtěla číst!😁 děkuji za uklidnění 😊

kata9515
autor
10. bře 2023

@marge_s Moc dekuju😊

aarriel
11. bře 2023

@kata9515 no nemas zac 🤣 me to je jasny, byla jsem na tom stejne pred 9 lety 😉 preju at to dobre dopadne 🍀

sishina
8. dub 2023

@kata9515 Ahoj, já mám po 2 potratech a při třetím tehotensvi jsem dostala Utrogestan a Prednison na 20 dnů 5mg. Máme za sebou první screening a miminko je zatím v naprostém pořádku 🙏🏻

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru