Těhotenství a výhřezy plotének v bederní páteři

cattus
7. črc 2015

Ahoj vsem.. ma zde nektera z maminek zkusenost s tehotenstvim s indikovanym vyhrezem plotenek v bederni pateri? Jsem na zacatku tehu (8tt) ale jsem cca 15 let ponprvni a 9 let po druhe operaci v oblasti LS4/5. Na podzim 2013 jsem absolvovala PRT (opich pod CT). Protoze nemam zadne dlouhodobe potize nejsem v peci zadneho neurologa. V tuto chvili intenzivne hledam dobreho neurologa, ktery bude nucen hadat z kristalove koule jak se muze muj stav v prubehu tehotenstvi vyvijet dal.
Pokud s tim mate jakoukoli zkusenost dejte mi prosim vedet. Chci byt pripravena na vsechno.

daasenka85
7. črc 2015

ahoj, promiň že se ozývám, i když nemám přesně tuto zkušenost. Ale co jsem tak vypozorovala. Trápil mě totiž ischias, jednak před léty a pak se mi to vrátilo v těhotenství, od 14.tt to bylo peklo. A žádné změny na páteři nemám. A naštěstí to bývá i naopak, maminy, co ty změny mají, jsou v těhotenství v klidu. Pokud jsi stabilizovaná a cvičila jsi nějakou dobu před těhu (pánevní dno, vnitřní stabilizační systém..), tak bych se v těhu nebála. Ráda bych poradila nějaké cviky, ale a) Vzhledem k tomu, že máš jinou diagnózu, tak nemohu, to musí poradit odborník
b) Moc jsem chtěla cvičit v těhu Mojžíšovou (resp.pokračovat v ní), ale špinila jsem, tak to neriskuji...
Tak za 14 dní až měsíc se chci vrátit k některým z těchto cviků (vynechávám cviky, co jsou rotační a kočičí hřbety, samozřejmě i vzpory)..
Tak jako tak přeji hodně štěstí, ať nemusíš zažít podobnou podobnou zkušenost s bolestí v těhu jako jsem měla já, ke konci už jsem jedla 3 paraleny denně...
Tady je odkaz na ty z mého pohledu celkem bezpečné cviky (ale radši se poraď..)

https://www.youtube.com/watch?v=wIwMv6pV6HA


https://www.youtube.com/watch?v=XGCdPh2Tt74


https://www.youtube.com/watch?v=MKrTYH0gv1A
cattus
autor
7. črc 2015

Ahoj Dasenko.. u me je potiz ze tehotenstvi je absolutne neplanovane takze jsem se nijak pripravit nemohla. Cvicila jsem spis uvolnovaci cviky na spasmy ktere jsem mela z prace. Delam v kuchyni ve fastfoodu. Mam slibeno ze od pristiho tydne pujdu na servis ale i tak nevim jestli to zvladnu. Vsechno mi strasne smrdi i lidi. Doufam ze me v nejhorsim ceka porod cisarem. Tenkrat kdyz jsem sla na prvni operaci tak mi lekar rekl ze stacispatny pohyb a muzu skoncit na voziku a to bych nechtela udelat ani partnerovi ani miminku takze zvazujuze pujdu na neschopenku, jenze mam exekuci na plat a bojim se aby mi pak zustalo aspon na najem. Necci partnera zatezovat tim ze me bude zivit a jeste platit najem. Nebydlime totiz spolecne a ani to prozatim neplanujeme.

telu
7. črc 2015

Ahoj,mam po operaci L5/S1 a mam jedno dite. Jestli te neco konkretniho zajima,napis mi do zprav,rada ti poradim a odpovim na tve dotazy,pokud budu vedet 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru