Tvrdnuti břicha, křeče a tlak v 18tt

karol1996
12. zář 2018

Dobrý večer, je normální mit v 18tt křeče v podbřišku a i při umývání nádobí cítit takový zvláštní tlak? Plus dvakrat za den mi ztvrdne podbrisko a je to, jako by nenylo moje, zatim me to trápí třetí den.Od začátku těhotenství mam výtok, ale ten je poslední dny dost vodnaty. Omlouvám se, zda jsou to prkotiny, ale když to zadám do vyhledávače, hned na me vyskakuje potrat a podobné hrůzy. Ale zase nechci zbytečně plasit doktorku. Děkuji.

priefi
16. zář 2018

@ptacatko01 takze se to nezjisti ani kontrolou moci v laborce? Musi to byt primo ster?

ptacatko01
16. zář 2018

@priefi Ano musí na to být přímo tento konkrétní stěr. Dělá se z ústí močové trubice. Stěrem z vnitřku pochvy se to většinou nezjistí, pokud nejsou extra přemnožené. Já teď byla na urologii, pořád mě trápí pálení při močení a dělali mi i cystoskopii. Mimo jiné jsem se s Dr. bavila, že vždy když mě chytl zánět (čurala jsem krev) tak se v moči nikdy žádné bakterie nenašly. On mi na to řekl, že to můžou dělat i právě ureaplasmata a že v moči se to neprokáže, že to by musel být ten močák tak napadený, že bych ani čůrat nemohla a lezla bych po zdi, aby se to ukázalo v moči a že když nejsou nijak brutálně přemnožené, že se to v moči neukáže. Navíc i tak by se ta moč musela testovat přímo na ureaplasma, což se v normálních rozborech nedělá. Pokud máš strach, že je máš, tak požádej na gynekologii, ať ti udělají stěr přímo na ureaplasma, tuším že ve druhém trimestru je užívání antibiotik na tyhle potvory bezpečné. Mě se na to bohužel přišlo až když byl průser na světě, týden do mě kapačkou lili nejsilnější antibiotika a malá je v pořádku. Když si představím, že stačilo udělat blbej stěr, brát pár dnů antibiotika a nemuseli jsme si projít takovým peklem a malá se mohla narodit v termínu... No pozdě plakat nad tím co kdyby, můžu být jen vděčná, že je medicína dnes tak daleko, že takovéhle drobečky dokáží v hodně procentech zachránit a že je malá taková bojovnice, že se i přes komplikace nevzdala a je to zdravá, nádherná skoro dvouletá čertice. Pokud se nám jednou zadaří a otěhotním, tak si na to dám sakra pozor.

mysek
16. zář 2018

@ptacatko01 no jsem presvedcena, ze se mi to premnozilo, mozna kdybych brala laktobacily, tak by to bylo treba dobry. No trapi me to celkem dost ty problemy plus strach. Beru lichorerisnici a piju kontryhel, tak snad se mi potom ulevi, od vcerejska citim pohyby a jsem v 15, tydnu. Mam i takovy zeleny rymovity vytok. Me abtibiotika nikdy na to nepomohly, tak aspon tohle a snad se neco vyplavi. Mam uz synka 2,5 let.

mysek
16. zář 2018

Me antibiotika zadny prave nepomohly na ureaplasmu, nekdy se stane, ze jsou rezistni nebo stava se to celkem casto. Ja brala 4 za sebou a nic, pomohla mi vzdy pred tim bylinna lecba, tak zkousim ted lichorerisnici-prirodni antibiotika, po 2 mesicich nici i stafylokoka, na kteryho byvaji take antibiotika rezistni a kontryhel je na spoustu gyn. problemu, cistici, posiluje delohu. No jsem z toho spatna, do toho me boli plice, tak mam strach jestli jsem neco nechytla od tchana, marodi s tim uz dlouho a mam podezreni u nej na plicni chlamydie, taky dobry svinstvo. No misto toho, aby si clovek uzival 2. trimestr a ze uz mi neni spatne, tak tu zase lezim jak lazar.

priefi
16. zář 2018

@ptacatko01 a jak se to vlastne u Tebe projevovalo, nez doslo k rupnuti plodove vody? Myslis, ze treba preventivni brani lichorerisnice to umi taky stopnout? Jsem tehu 24tt a mam vytok, trochu nazloutly, dr.nakonec na to nic nedala. Prubezne beru probiotika, obcas si vezmu lichorerisnici. Nevim, co zpusobilo v predchozim tehu radikalni zkraceni cipku, tak raci prevence uz ted.

ptacatko01
17. zář 2018

Lichořeřišnice, brusinky, a další bylinky na to prý nezabírají co říkal doktor. Pokud se antibiotiky neléčí i partner, tak je to k ničemu, protože to je pohlavně přenosná choroba. Někdy antibiotika nezaberou, protože se berou krátkou dobu (7 dní např.), Někdy je potřeba brát dlouhodobě a samozřejmě je dobré udělat test na která antibiotika jsou ureaplasma citlivá. Celé těhu i teď těhu jsem měla nažloutlý výtok, někdy i takový jakoby svíťavý. Neprojevovalo se to nijak. Den před prasknutím vody jsem trošičku nahnědle zašpinila, v nemocnici mi řekli, že to je jen prasklá cévka a nechali si mě tam na pozorování. Pak jsem začala mít nejednou hodně vodnatý výtok, to už sem se bála že odtéká voda, testy byly negativní, ale samozřejmě už prosakovala. Hned druhý den mi voda praskla a to teprve začali lékaři lítat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru