Ucpaný nos a rýma v těhotenství, jak si pomoci?

terezapetrova
29. lis 2014

Dobrý den a ahoj, jsem cca 7tt a mám velkou rýmu a ucpaný nos, kvůli kterému spím v noci vždy jen asi 3 hodiny, vím, ze si skoro nic nemůžu vzít abych si ulevila, prosím všechny rady jak si pomoci sem, jsem už vyrizena :( dekuju moc 🙂

bajana
29. lis 2014

Toto sa rozobera vo vela temach, nabuduce radsej pogugli, kym zalozis novu...
Mozes kvapky do nosa na baze morskej vody, inhalovat slanu vodu al. kamilky, paralen pri teplote nad 38, cecko, Preventan Akut, homeopatika...zazvorovy caj s citronom a medom
Poradia ti v kazdej lekarni

zimkova
30. lis 2014

Ahoj Terezko, nakrájej si cibuli a nalož si ji do sklenice do medu. 1 cibule + 4lžíce medu. Aź pustí šťávu, tak to užívej. Pomáhá. JInak ještě můžeš zázvor 🙂) Zázvorový čaj s medem 🙂

katculilinka
2. pro 2014

Já používám po domluvě s doktorkou klasický Olymp. Měla jsem šílenou chřipku, tak mě nechala v 7tt už doma a teď po třech týdnechse mě furt drží rýma a v noci samozřejmě nespím atp. tak mi řekla ať zkusím ten Olymp - uvidím jestli pomůže. 😉

jitavrtule
2. pro 2014

můžeš mořskou vodu ve spreji a taky Pinosol. Ta mořská voda je (z mé zkušenosti v 12.týdnu) při festovní rýmě úplně na nic. Já v nouzi největší, kdy jsem fakt nemohla dýchat v noci, jsem si prostě večer stříkla normální Olynth, abych se aspoň trochu vyspala. Zbytek dne jsem ležela, stříkala mořskou vodu a pila čaj s citronem.
Doma jsem byla dva týdny, s blbou rýmičkou.
Cibule je fajn na odhleněnní spíš při kašli, na ucpaný nos funguje asi jako ta mořská voda, bohužel :(
Beztak se s těma kapkama do nosu dělá akorát velký halo, protože se farmaceutický giganti bojí, aby je matky případně nepopotahovaly po soudech. Proto se šanujou a všude v příbalácích píšou, že se to těhotným nedoporučuje.

kachidlo
2. pro 2014

Já zkoušela kořen lotosu na odhlenění. Můžou ho děti, těhotné kojící. Po třetím čaji se mi spustilo z nosu takovým způsobem, že jsem smrkala 10 minut v kuse a po pěti dnech trápení jsem se konečně vyspala.Měla jsem pocit, že se odhleňuje snad celé tělo 🙂)))

loilla
2. pro 2014

Já od začátku těhu používám dětský Olynth.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru