Užívání Zodacu v těhotenství (9. týden). Je to možné?

marie163
9. bře 2023

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda mohu užívat Zodac v těhotenství? Mám alergii svědění celého těla lékárnice mi dala zodac že ho mohu užívat.U ginekologa jsem byla a a krev na jaterky mi odebíral bylo vše v pořádku . Zodac neužívám pravidelně max po 2 dnech vezmu 1 tabletku a někdy pouze půlku tabletky , pán doktor mi zodac schválil mohu ho užívat ale Ráda bych se zeptala zda zodac neškodí miminku a nemohou se vyskytnout nějaké vývojové vady zda stím to máte zkušenosti maminky. Jsem těhotná 9 TT prvním trimestru budu ráda za vaše info ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ Děkuji

milusina
9. bře 2023

@marie163 Já mám alergické astma a primářka plicního mi řekla,že Zodac v těhotenství užívat nemám.Pry není vyloženě nebezpečný,ale také prý není vyloženě bezpečný 🤔

marge_s
9. bře 2023

@milusina no takze normalni alibismus. Neni to problem

marie163
autor
10. bře 2023

@milusina Ano nesmí se užívat dlouhodobě to mi řekli i v lékárně. Na ginde mi dali Ditiaden ten vůbec neberu, občas si vezmu zodac protože to v nocí nevydržím to svědění celého těla je to hrozný 😔 uz snad sem vykoupila celou lékárnu na krémy a nic nepomáhá 😌

marge_s
10. bře 2023

@marie163 to snas neni mozny 🤦🏻‍♀️ dithiaden prave nebrat. Zodac i dlouhodobe neni problem, je dost dat.

A vzdycky posuzujes riziko vs benefit. Btw vsechna tehotenstvi jsem brla 1-2 denne (stejne jako mimo tehotenstvi), posveceno imunologem a neprostestoval nikdy nikdo. Ale dithisden bych si ani ja nelajsla 🤦🏻‍♀️

marie163
autor
10. bře 2023

@marge_s Ano neberu ho 🙂 užívám pouze zodac. Užívala ste zodac celé těhotenství ? A vše bylo v pořádku s mimčem ❤️ Děkuju za odpověď 🙂

marge_s
10. bře 2023

@marie163 jj, narazove i dvakrat denne, bohuzel bez nej nefunguju, beru ho uz ctvrt stoleti 🤣 to to leti, ale vsechny tri kousky jsou ok. Jeden ma tedy postizeni, ale zpusobene genetikou, ne leky

marie163
autor
10. bře 2023

@marge_s Děkuji za odpověď a hlavně za pomoc ❤️ to je mi hrozně líto 🥺 já za dva týdny jdu na scrining vývojové vady tak snad to bude v pohodě všechno 🙂 omlouvám se že se takto ptám ale zjistili vám to pravě na tom scriningu to postižení ? 🙂🙂

marge_s
11. bře 2023

@marie163 ne, nezjistili, to ani nejde a stejne bysme si ho nechali 🙂 uprimne jsem rada, ze jsem to nevedela.
Se screeningem se nestresuj, zivot sam je jedno velky riziko, ta pravdepodobnost ze bude problem je tak strasne zanedbatelna…na 99,9% bude vse ok. A kdyby nebylo? Je milion scenaru, co se muze dit dal a ne vsechny jsou tragicke. Nema smysl vysilovat dopredu 🙂

marie163
autor
11. bře 2023

@marge_s Děkuji mockrát ❤️❤️❤️

zelenaesmolda
26. bře 2023

@marie163
Proc si neprectes pribalovy letak?
Jinak svedeni tela je casto projevem nedostatku horciku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru