V 7tt na sonu není vidět nic, máte podobnou zkušenost?

casia
17. lis 2012

Ahoj dámy, chtěla bych vyvolat diskusi s podobnými zkušenostmi, mě to zkrátka hlava nebere, tak budu ráda za vaše zkušenosti a připomínky.
Poslední normální MS jsem měla 8.9., ale otěhotněla jsem pravděpodobně těsně před tou další, takže je to mladší těhu, ale přeci je 7 tt to asi bude. Jelikož jsem stále bezdětná /32 let/ a má za s sebou 2 ZT s revizí, tak jsem měla velkou radost, když jsem našla 2 čárky na testu, jelikož jsem v předchozích chodila k doktorovi moc brzo a strašili, šla jsem trochu opozději, tedy teď v pondělí. Lékař vzal hcg a udělal sono, na sonu viděl v děloze jen dutinku - plodový obal a hcg bylo něco okolo 9000 a v pátek kontrola. Tam byl jiný lékař, v děloze neviděl nic, jen něco malého na vaječníku, šupem mě poslal do nemocnice, kde teď ležím s podezřením na mimoděložní. Podle mě je to blbost, ale samozřejmě nechi, aby mi něco ruplo nebo tak, od začátku těhu mě děsně bolí prsa i teď, jsem nafouklá, unavená a mám více chutě, cítím i zvětšenou dělohu, nikde mi nic nebolí, jen občas malá bolest jako při MS a lehounce jsem zašpinila v termínech očekávaných MS. Teď se v pondělí dle sona rozhodne zda revize, laparka, čehož se hrozně bojím, nejen pooperačního stavu, ale nějakého poškození rodidel a dalšího těhotnění atd. Je důležité, aby už na sonu konečně někde něco viděli nebo kleslo hcg, kdyby to dopadlo dobře a zázrakem tam bylo mimčo, byla bych ráda, ale moc už to mu nevěřím, hlavně ať nemusím na laparku a dostanu se domů. Zde mi dělal hcg taky a bylo taky něco okolo 9000, říkají, ale že se to nedá moc porovnávat, že jde o jinou laborku, střídají se mi tu MUDři a krčí rameny, mě už to až tak moc nejde, jsem na nervy🙂když jednou v té děloze byl obal, buď zaniklo, ale přeci se nemohlo přestěhovat třeba do vejcovodu ne🙂jenže ten lékař z pondělka o tom neudělal záznam, tak se bojím, že to nikoho nezajímá a řeší jen to co vidí sami tady...docela ale dávají naději, že se mimi může ještě v děloze ukázat, jeden lékař dokonce říkal, že má takto podobně syna😀díky moc!

maylis
17. lis 2012

Ahoj Casio, já mám podobnou zkušenost - doktor viděl při první kontrole jen dutinku, při druhé čekal, jestli se v ní něco neobjeví a ono nic, takže mě poslal do nemocnice na revizi. Nic mi nebylo, cítila jsem se výborně i těhotně a bylo to pro mě překvapení, že je něco špatně. V nemocnici mi další dva doktoři řekli - jasná revize, ale při první vizitě další doktor řekl, proč chci na revizi, jestli nechci ještě počkat, když mi nic není. Vůbec jsem nevěděla, co si mám myslet. Počkala jsem ještě den a další doktor mi řekl, co tam ještě dělám, že mám být po revizi ... 😒 Dneska bych ale asi ještě počkala, hcg mi taky stoupalo. Po operaci mi ale řekli, že to byla mola, u které je odklad riziko, tak jsem zpětně ráda, že jsem to měla za sebou rychle. Ale po týhle zkušenosti vím, že co doktor to názor a oni dost často přesně nevědí, co se s námi děje, protože přístroje jim na všechno nestačí. Ležela tam se mnou totiž holka, která tam přišla jako já na revizi a při podrobnějším ultrazvuku jí v břiše našli dokonce dvojčátka ...

casia
autor
17. lis 2012

díky za zprávu, u mě je ten rozdíl, že by revizi udělali, jenže jaksi v té děloze není už nic, ani dutinka, prostě vůbec nic, tak že to, že tam prvně ten lékař cosi viděl je pro ně nejisté a vidí to spíš na mimoděložní, neboť pokud to v děloze původně bylo a teď není, musela bych to odkrvácet, což se nestalo...právě to je trochu jinak, takhle jak to píšeš Ty, souhlasím, 2x jsem to měla podobně

maylis
17. lis 2012

Já nevím, ale mě říkali, že dokud se do mě nepodívají při narkóze, tak vlastně nevědí, co tam je, předtím jsem totiž měla jít na revizi kvůli polypu v děloze a tím si taky nebyli jistí, jestli je to polyp, že to prý ultrazvukem nezjistí ... každopádně bych asi trvala na pořádném vyšetření dělohy i vaječníků, pokud tě nic nebolí tak třeba až za týden a pak bude jasněji, ne? Teď ti v nemocnici asi moc nepomůžou ...

casia
autor
17. lis 2012

jsem v nemocnici, aby nebylo na něco pozdě... no takhle mi to řekli, nic mi není, zbytečně tu zabírám místo, mohla jsem být doma....nevím si rady, pořádné vyšetření bude ta laparoskopie, jen mi jde o to, že bude možná zbytečná, když už třeba mimi v děloze není a budou ho složitou operací hledat ve vejcovodech no 🤐

maylis
17. lis 2012

Já myslím, že by stačilo za týden zkontrolovat hcg, jestli klesá nebo stoupá a podle toho jednat dál, mě rostlo, takže bylo jasný, že se něco děje, ale přitom nebylo v gestačním váčku pořád nic vidět. Pokud ty nemáš v děloze vůbec nic a hcg by ti pořád stoupalo, pak je asi jasný, že to mimoděložní je. Takhle ale bůhví, co ten doktor na tom vejcovodu viděl, já po mých zkušenostech doktorům moc nevěřím a do nemocnice bych už šla jen v krajním případě. I když chápu tvoje obavy po těch dvou revizích ... je to těžký rozhodování 😒

casia
autor
17. lis 2012

@maylis hcg mi budou taky brát v pondělí, já taky doktorům moc nevěřím, ale co naděláš, straší-li nějakým prasknutím, bojím se pak o sebe a hlavně o svou plodnost ☹ na vejcovodu nic neviděli, jen něco na vaječníku, to může být ovulka nebo kde co, no nějak to dopadne, ale bojím bojím, moc díky Ti 😉

maylis
18. lis 2012

Držím palce, ať je to dobré 😉

schneiderovi2008
19. lis 2012

casia .. jak pak jsi dopadla s odběrem?? Doufám, že je vše v pořádku, já jdu na odběr zítra i na prohlídku a asi dnes ani neusnu :o( miminko hodně chceme ... a na poslední kontrole 33DC jsem mela HCG pouze 100. Tak doufám že o týden pozdeji už něco uvidíme a HCG stoupne .... Zítra budu 40 DC myslíte holky že půjde cvrček viděti??? mám strach, pač mám už se zamlklým těhu zkušenost ...:o(

schneiderovi2008
19. lis 2012

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru