Ve 20tt je miminko malý. Existují vitamíny, aby rostlo?

adulina69
9. říj 2015

Ahojte holky,
jsem ve 20tt těhu.Včera sem byla na ultrazvuku a gynekoložka mi řekla že je miminko malý (cm18 i váha 200g) jen mě straší?
Existují nějaké vitimíny aby mimi přibíralo i rostlo?
Děkuju a odpovědi.

dankakotrbova
9. říj 2015

Ahoj, ne neexistují... u prvního jsem se to také snažila podpořit a jedla hroznový cukr a vitamíny a kdo co poradil a nemělo to žádný vliv.
Já byla ted v 17+2 a malý měl 233g, délku mi neřekla. Říkala, že je učebnicový.
Ale upřímně, když jsem viděla to zrnění na ultrazvuku, tak nevěřím tomu, že to jde změřit vše přesně... nejde.
Takže bud v klidu na další kontrole to bude zase jiné. Jsou to fakt jen odhady.

pety91
9. říj 2015

Neexistují, jestli máš správně termíny porodu, jestli nejsi těhotná později.

tehulka12
9. říj 2015

@adulina69 meli by zjistovat,proc je male.Rozhodne Dt nestrasi.Vitaminy pohuzel nejsou.

pampalin
10. říj 2015

Tak jsi mohla otěhotnět dýl, on ani ten ultrazvuk není stoprocentní, resp. asi spíš práce gynekologa s ním. Každopádně se pokus být v klidu, mimi může na další poradně být velké přesně tak, jak má. A vitamíny určitě neexistují.

adulina69
autor
14. říj 2015

@pampalin jak to myslíš "otěhotnět dýl"??

dankakotrbova
14. říj 2015

@adulina69 myslí tím později než je spočítané dle MS, proto je dítě menší. Mohla jsi mít později ovulaci.

cilkat
14. říj 2015

Málokdy víš, kdy přesně jsi otěhotněla. Já třeba termín poslední menstruace opravdu hodně odhadovala (a to jsme to dost hlídali a plánovali). POkud by byl termín porodu určovaný čistě z ultrazvuku, je to něště větší loterie.
Navíc váha z ultrazvuku je opravdu hodně odhad... ve třicátém týdnu se prý mohou lišit až +- o 0,5 kg (přitom má dítě kolem dvou kg). Takže ve dvacátém týdnu to bude ještě o hodně těžší. Mě třeba ve dvacátém týdnu jen zjišťovali, jestli má v pořádku všechny kousky těla a správně krevní oběh (což umí jen některé přístroje). Váhu se ani nepokoušeli.
Myslím, že pokud není žádný jiný problém, není důvod se tím stresovat... Možná si dávat víc pozor na odpočinek, nenamáhat se, dost a pravidelně jíst... Případně pokud kouříš/chodíš do zakouřených prostor, tak omezit to.

tehulka12
20. říj 2015

@cilkat to co pises zase neni tak uplne pravda.Dneska se vetsinou termin pocita poldle ultrazvuku pri prvotrimestralnim screeninku.Ta vaha tam je celkem presna.V pocatku by meli vsechny miminka rust priblizne stejne. Ve 20t uz by bylo davno zjisteno,ze se jedna o mladsi tehotenstvi.
A to s tim pul kg plati az koncem tehotenstvi.
Podle me by mel Dr @adulina69 poslat na dalsi ultrazvuk na vyssi pracoviste.Aby se podivali proc by to mohlo byt. Tim,ze je miminko mlatsi to asi nebude.
Doufam,ze to nebude nic zavazneho.

akankeo
20. říj 2015

@tehulka12 prvotrimestralniscreening nema zdaleka kazda tehulka. Kamaradka je ted v pulce tehu a jeji gyne ji jeste ani enurcila termin porodu, ne vsude se to tak proziva, kazdopadne predpokladam, ze v tomto pripade aspon zmerili prutoky aby vedeli, ze je vse v poradku

tehulka12
20. říj 2015

@akankeo ja nemam s tehotenstvim problem.To zakladatelka.U nas se to tedy proziva a ten scrennink ma vetsina tehotnych,tak jsem myslela,ze uz chodi vsude.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru