Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Ve12. tt šelest na srdci. Jaké jsou důsledky pro plod?

chucky83
5. lis 2011

Podstupovali jste nějaké extra sledování, neposlal vás doktor na nemocenskou? Měla jsem ho už v dětství, ale zmizel. Na echo teprve půjdu.

sasanka03
5. lis 2011

Já teda měla šelest pouze v dětství, naštěstí se to v těhotenství neobjevilo znovu, ale podstupovala jsem řadu testů. Dělali mi echo, nosila jsem Holtra, podstoupila jsem zátěžový test, aby věděli, jak se bude chovat srdce během porodu. Prostě nejprve řada testů a pak se rozhodovalo. Měla jsem teda naštěstí až ke konci těhu nějakou menší sraženinu na srdci, ale prý to je u těhu běžné. JInak mi doporučovali císaře, ale já na něj šla stejně i z dalších důvodů. Na rizikovce jsem nebyla.

marecek4
5. lis 2011

žádný,jen se s tím musíš naučit žít pokud Ti to dělá problémy-mě se taky projevil někdy touto dobou-omdlívala jsem pomalu na potkání,prášky na to nepomůžou,takže různé vychytávky-ale to si musíš přijít na to co zabere a co pomůže-a jen podotknu,problémy od srdíčka jsem v těhotenství měla jen v létě,kdy jsem čekala Radušku

tehdy mi dělali je UTZ srdíčka a další vyšetření ne,takže doba pokročila-ono je to taky že po pubertě hodně tyto problémy často vymizí

morgan
5. lis 2011

To záleží, co ti najdou nebo nenajdou na echu, v těhotenství se šelest může dočasně objevit. Takhle mi to řekl dr na echu.

jasekd
5. lis 2011

Zalezi na dalsim vysetreni. Urcity druh systolickeho selestu je v tehotenstvi fyziologicky, je to zpusobeno vetsim tepovym objemem, ktery musi srdce zmaknout (zvetsena deloha, plod...), taky jsem to mela, byla jsem pro jistotu na echu a bylo to OK. Jinak problemy se srdcem nemam, ani v detstvi jsem nemela.

Sem začni psát odpověď...

Odešli