Vysoké HCG a v děloze nic

marcelina14
1. lis 2018

Ahoj holky, jdu si pro radu 🙂 Třeba bude mít někdo podobnou zkušenost 🙂 Dnes jsem byla podruhé na ultrazvuku a na HCG, doktorka je ze mě evidentně dost nervózní... :(
Vůbec nevím v kolikátém týdnu vlastně jsem, protože jsem měla menstruaci 11.9. a potom klasicky 27.DC přišla 7.10. krvácela jsem normálně 4 dny. 10.DC jsem si začala dělat ovulační testy a bylo mi podezřelé, že jsou opakovaně pozitivní. Tak jsem zkusila těhu test (Mamatest 10) a ukázal se slabý duch, to bylo 16.10. Já si myslím, že jsem otěhotněla 5.10. před tou menstruací, já vím, že je to doooost divné, ale moc jiných příležitostí opravdu nebylo... 17.10. mi digital Clear Blue ukázal 1-2, 23.10. 2-3 týdny. Doktorka mě objednala na kontrolu a jízda začala... V úterý ultrazvuk s tím, že v děloze nic není? ,,jen,, neskutečně vysoká sliznice (23 mm) a nabrala HCG. Včera volala výsledek, který byl 1300. A dnes kontrola zase, verdikt stejný. Vysoká sliznice a nic, jen teda nějaká ,,tečka,, což je absolutní nesmysl, protože při HCG 1300 už něco vidět být prostě musí. Zase krev a odpo volala výsledek 1700, což je prý špatně, kdyby to byla prosperující gravidita, tak by se HCG od úterka dvojnásobilo... Takže prý mimoděložní, bavila se se mnou jako bych se neměla dožít rána :( Jenže... Mě ABSOLUTNĚ nic není :( Po břiše mi tam pomalu skákala a nic... Jsem jen neuvěřitelně unavená, žravá a mám citlivá prsa...
Zítra jdu na velký ultrazvuk a jsem z toho strašně nesvá :( Doktorka mi tvrdila, že toho 7.10. to menstruace prostě být nemohla!!! Jinak žádné gynekologické výkony jsem nepodstoupila, záněty nic. Mám jedno dítě, vše bez komplikací, spont. porod...
Je tady někdo, kdo to měl podobně? Já si pořád myslím, že je to mladší a proto v děloze nic nevidí... Do zprávy mi napsala 7+0, ale to už bych se přeci musela někde válet v křečích, ne? Kdyby to byla extrovka...
Moc děkuji za přečtení, popř. vaše zkušenosti 🙂

saminomimino
5. lis 2018

@marcelina14 to me mrzí,každopádně při tak vysokém hcg to určitě bylo v děloze a ne mimo,držím palce ať je to brzy za vami

marcelina14
autor
5. lis 2018

@saminomimino moc děkuji 🍀❤️🙏🏻

kittyy17
5. lis 2018

@marcelina14 moc mě to mrzí. Teď už zbývá jen přát, aby si tělo poradilo samo. Lepší teď přirozeně, než potrat po 20. týdnu....

marcelina14
autor
5. lis 2018

@kittyy17 to učitě 🙂 Jen jsem z toho porad strasne nesva :( Ze po 4.ultrazvuku porad nic nevi... Dnes mi na tom velkem ultrazvuku doktor rekl, ze jestli to bylo opravdu v tom vejcovodu a bude to i nadale reseno konzervativne, tak ten vejcovod uz stejne nebude funkcni, ze je zjizveny a tahle anabaze se bude opakovat 😟
A preci kdyz v tom vejcovodu je neco, co tam byt nema, tak hrozi riziko nejakeho zanetu, nebo ne? :(

marcelina14
autor
20. lis 2018

Tak jsem po laparoskopii a pravý vejcovod je pryč... Pořád HCG, to bylo jako na houpačce - nahoru, dolu... Pořád ultrazvuky, kontroly, pokaždé jiný závěr. Jednou neprosperující gravidita, třetí den zase mimoděložní. Až minulý pátek jasný závěr: mimoděložní 50% děložní roh a 50% vejcovod. Takže hrozila resekce dělohy... NAŠTĚSTÍ to odnesl ,,jen,, vejcovod... Strašně jsem se toho bála...

marcelina14
autor
20. lis 2018

Třeba někdy někomu tahle diskuze v budoucnu pomůže... Samozřejmě podobnou zkušenost nepřeji ani největšímu nepříteli... ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru