Vysoký/nízký tlak. Máte takovou zkušenost?

aadys
10. pro 2023

Zdravím 😊
Dnes 28+1 (dvojčata) při prvním screeningu zjištěn předpoklad na preeklampsii takže mi paní doktorka nasadila Stacyl a já měla hlídat tlak. Často jsem měla spodní 85-89, horní kolem 120, ale v poslední době primárně ráno tlak hodně nízký. Nejdřív jsem tomu nedávala nějak váhu, ale už se k tomu hodně připisuje motání hlavy a celková “únava” - myšleno tak že mi dělá problém abych si vyčistila zuby nebo namalovala linku na oku niž bych neměla potřebu si sednout a odpočinout. No prostě stav jak na omdlení. Když jsem to paní doktorce říkala, řekla mi že si mám dát kafe jestli pomůže. No to pomůže, ale já zas nejsem úplnej kafomil poránu😄
Zrovna dnes 114/73, hlava se motá ale odpoledne si to sedne a tlak se zvýší a jsem zase dobrá.
Máte některá zkušenosti s tímhle haprováním? Už jsem totiž alergická na větu “ale nebojte to se vyléčí až porodíte”😂 já totiž nějak nevidím to pomyslný světlo na konci tunelu jako všichni kolem.😄

hezz17
10. pro 2023

Tlaky co pises jsou naprosto v norme.

jancazao
10. pro 2023

@aadys taky bych řekla, že je to normální tlak. Já teda nejsem těhotná, ale odpoledne po práci je můj normální tlak 105/58.

bartk
10. pro 2023

Takový tlak jsem měla každé ráno 😀takže buď v klidu ,je to úplně v pořádku . Dej si Colu třeba

lvl16
10. pro 2023

Měla jsem hodně nízký tlak v prvním těhotenství, musela jsem na sebe být opatrná, sednout si, když jsem cítila, že se mi začíná točit hlava. Po zdravotní stránce vše v pořádku, po porodu vše ok. Navíc tvůj tlak ani není nějak extrémně nízký. Já mívala i 90/60. Tak se neboj 🙂.

aadys
autor
10. pro 2023

Jako ono i ten ranní je na můj “normální” netěhotnej stav vysokej 😂
Jelikož chlap se léčí s vysokým vím že ta hodnota je v pohodě, jen spíš mám obavu zda to není taky způsobeno tím stacylem. Mám spíš strach abych sebou někde nesekla, protože občas je to fakt na omdlení. A děsí mě právě ten pocit omdlení i při normálním tlaku.
Ale to asi klidně muže bejt způsobeno těma dvojčatama.

drep
10. pro 2023

@aadys stacyl je kyselina acetylsalicylová, tak krevní tlak nijak neovlivňuje. Já měla většinu zěhotenství (ale i na normálně) systolu pod 100 a taky jsem párkrát měla prekolaps, ale vypozorovala jsem, že to je hlavně, když jsem nenajedená, tak jsem stabilně nosila v kapse sušený banány

aadys
autor
10. pro 2023

@drep já tím, že normálně neberu žádné léky tak se snažím právě najít čím by to asi mohlo být. Právě že mi takhle “klesne” i když jsem najedená. Pomůže mi fakt až kafe, cola je taky málo. Už jenom chvilku a budu doma na mateřské, ale musím to nějak přežít zatím skrze práci 😄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru