Vyšší krevní tlak na kontrole, doma normální

ppetkaaa
13. kvě 2016

Ahoj holky. Jsem v 10. týdnu a včera jsem byla na kontrole u své lékařky. Sestřička mi měřila krevní tlak a naměřila dost šílenou hodnotu 161/103. Byla jsem z toho dost v šoku, protože si tlak doma občas měřím a teď od začátku těhotenství jsem měla vždy krásný tlak cca 120/80. Navíc už jsem jednou v noci omdlela a podruhé jsem měla namále a to jsem si naměřila tlak kolem 100/60, takže spíš nižší. Už dříve jsem s tím měla problém, že mi občas lékař naměřil vyšší tlak, ale doma jsem jej měla v pořádku. Dokonce jsem byla na zátěžovém EKG, kde mi zjistili pouze chronicky zvýšený tep (to máme v rodině), ale jinak nic. Máte s tím někdo zkušenost?

lynnuska
13. kvě 2016

ahoj, já mám tlak doma taky normální, ale u doktorky mam vždycky vyšší... Člověk je víc nervózní a tlak vyskočí. Já mám vždycky vyšší tlak po UTZ, jelikož se pak oblíkám a spěchám a pak mě sestřička měří, tak vždycky chvilku počkáme a na podruhé už je tlak akorát. 🙂

kika_21
13. kvě 2016

@ppetkaaa Ano, zrovna od včerejška-byla jsem jen na prevent. kontrole a tlak jsem měla vyšší-jako vždy u dr. Byla jsem nervozní-jako vždy u dr. 😕 Ničemu jinému to nepřičítám-těhotná nejsem, ale i tak-prostě u dr. jsem vždy nejistá-sice se tak netvářím, ale tělo si myslí něco jiného-to neobalamutíš. 😉

papucka_27
13. kvě 2016

Ano, ja to taky tak mivam. Navic se to lisi tlakomer od tlakomeru, vetsinou, kde maji digitalni, tak mi nameri vic, kde ten s balonkem a sluchatky (nevim, jak lip popsat) tak nizsi. Na gynde mi ho sestra meri vzdy na dvakrat, na trikrat. V tehotenstvi jsem si ho taky kontrolovala doma, to jsem mela vzdycky v pohode. Kdyz byl i doma vyssi (ke konci prvniho tehu), tak jsem naklusala sama radsi k dr. Jsem nervak, pri nastupu do porodnice na vyvolani mi namerili 170/110, jak jsem se bala🙂
Kontroluj pravidelne doma, at jsi v klidu🙂

iwet91
13. kvě 2016

Já to taky mám, u mě je to hold syndrom bílého pláště, přitom jsem dělala v nemocnici 😀 V těhu jsem ho měla taky, po opakovaném měření vyšších hodnot jsem brala léky. Ono člověk je asi vždy nervozní když jde k lékaři, uvidíš příště jak tě naměří 🙂 Ale určitě se neboj, doktoři si tě pohlídají 🙂

blecha94
13. kvě 2016

Stává se to samozřejmě často. Člověk je nervózní z každý kontroly, zvlášť, když jde o dítko, takže to není nic zvláštního. Nicméně i já se na tohle vymlouvala a nakonec zobala 6 Dopegytů denně... 😀 Sestra by tě měla změřit třeba 3x v intervalu po 5 minutách a pokud se tlak bude pořád držet tak vysoko, asi bych to nepodceňovala.

horsiee
13. kvě 2016

To znám velmi dobře, jakmile sem se v těhotenství podívala na tlakoměr tak už to letělo 🙂 Naštěstí to po chvilce povídání a opětovném přeměření bylo dobré.

smallinka
13. kvě 2016

Tak to mám taky, máš "syndrom bílého pláště" ...........vždycky u doktorů mám vyšší tak 140/90 a doma okolo 120/80 a v těhu tomu bylo stejně.....důležité je kolik naměříš doma. Tep mám taky moc rychlej, byla jsem kvůli tomu na vyšetření v nemocnici, kvůli tepu jsem tam ležela asi 3 dny na pozorování s holtrem na sobě....a nic moc se nezjistilo. Takže jsem si udělala diagnozu sama: úzkostná panická porucha. Je ale pravda, že na konci těhu jsem měla teda preeklampsii - vysoký tlak + bílkovina. Čekala jsem dvojčátka a moje tělo už to nedávalo, to mi na prvním monitoru naměřily 170/100 + bílkovina tak ten večer jsem šla na císaře....pak trvalo než se to dalo dohromady. Po porodu jsem pořád měla takový vysoký tlak + tep, brala jsem kvanta prášků týden a hodnoty pořád stejné. Chodili za mnou doktoři ze všech oddělení....každý den (tak to mi dělalo samo ještě hůř - nesnáším to nemocniční prostředí, pláště, smrad ☹ a pořád se divili že i přes prášky mám tak vysoké hodnoty. Pořád jsem opakovala že má paniku z nemocnic že potřebuji aby tu byl se mnou manžel, ale nebyl volný nadstandart. Tak mi nakonec po týdnu vyhověli a vyklidili obyčejný pokoj a moje dvě spoluležící šly jinam a za mnou přijel manžel a byl tam se mnou i spal....no a mé hodnoty šly dolů 😉 😉

astyna
13. kvě 2016

Já mám opačný problém - je mi pořád horko, potím se i v zimě a tlak mám 80/55 😀 Doma tlakoměr nemám, občas se teda motám jak mucha v kolomaze, ale jinak jsem v pohodě - v rodině máme extrémně vysoké krevní tlaky - babička měla po porodech téměr v kuse přes 220 horní, mamka někdy i 260, obě se na to léčily.

U mě bych řekla, že mám taky něco jako je ten syndrom bílého pláště, vždy mi hodně začne bušit srdce, když mi mají měřit krevní tlak a přitom mi naměří takový moc nízký. Minule doktorka do toho přístroje drbala, že asi nefunguje, vzala jiný a ten mi naměřil ještě méně 😀

88lena11
13. kvě 2016

Ahojky já mám ten samý problém vysoký tlak u gynekoložky od začátku těhotenství co chodím pravidelně taky mi tlak skočil na 160/109😀 (ted jsem 28tt)řešila jsem to s obvodním lékařem říkala jsem že jsem nervózní u mudr ten mi objednal na kardio a nosila jsem 24 hodin holtra přístroj co každých 20 minut měří tlak a potvrdili mi syndrom bílého pláště ...me staci kdyz jen tlakomer vidim tak se klepu ...výsledky byly v pořádku jak přes den tak i noc prý jsem měla i tlak 90/50 😀 no a u mudr jsme se dohodli že si před každou kontrolou měřím doma a hodnoty zapisuji na papír ...

koordinatorka_odboje
13. kvě 2016

měla jsem to úplně stejně. nakonec jsem navrhla, že si budu pravidelně týden zaznamenávat krevní tlak, co si doma večer a ráno změřím.

eevvaa
13. kvě 2016

taky se hlásím do spolku strach z bílých plášťů 🙂

kotty
13. kvě 2016

V 9. týdnu mi gynekoložka naměřila ca 135 / 90 a při kontrolním měření ještě víc, řekla jsem ji , že v říjnu na jiné prohlídce jsem měla ještě 120/80, takže jsem se domluvily, že si pořídím tlakoměr a budu si tlak měřit doma. První měsíc každý den, teď měřím kontrolně obden. U lékařky stále kolem 130 - 135 a spodní 83 - 90 , při domácím měření ca 110 /75 a nosím jí výpis na lístečku. Ale určitě je dobré aby se to hlídalo 🙂

kotty
13. kvě 2016

A hlavně i paní magistra v lékárně říkala, při měření tlaku sedět aspon 5 min v klidu na židly, nohy svisle dolů, chodidla na zem a opřená záda 🙂 nekoukat na televizi a nemluvit 🙂 Kdeže takové podmínky mohou v ordinaci být ? krom toho je člověk trošku ve stresu jestli je s mrňouskem vše v pořádku. Jo a taky je pravda to s těmi tlakoměry ručními a digitálními.. měla jsem možnost to vidět v průběhu dvou dnů u gynekoložky a praktika..

sunnurse
13. kvě 2016

Mám to taky tak. Domluvila jsem se s dr, že si budu měřit tlak doma a do poradny budu nosit papírek s hodnotama. Ví, že falšovat nic nebudu, byla bych sama proti sobě i proti miminku 🙂

denousek
13. kvě 2016

U dr mam vzdy vysoky merim se doma a nosim to na papirku

ppetkaaa
autor
13. kvě 2016

Holky moc děkuju, celkem jste mě uklidnily 🙂 Jsem z doktorů vždycky trochu nervózní, ale kdo není? Včera mě navíc brali krev, nemohla jsem tím pádem jíst asi 3 hodiny po probuzení, což mi teď taky nepřidalo. Budu si asi teď měřit nějak pravidelněji doma, zapisovat a uvidím. Přecejen doma je člověk v klidu a není to zkreslené. Určitě nechci nic podcenit, ale nechci zase do sebe cpát zbytečně léky, když to není nutné a příčina je prostě jen psychická.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru