Zamlklé těhotenství nebo je ještě šance? Máte zkušenost?

veluntajouklova
27. pro 2016

Ahoj holky, ms jsem měla naposledy 24.10.2016. Testy jsem nedělala 8.12.16 jsem byla na gyndě na preventivce a rovnou jsem mu řekla, že jsem to nedostala. Když mě prohlížel rukou břicho a vevnitř, říkal, že jsem asi těhotná. Když mě dělal vnitřní ultrazvuk, nebyl si jistý, že nemůže těhotenství ani potvrdit ani vyloučit, že bych musela být hodně na začátku. Vzal mi krev a ta byla negativní. Jenže v prosinci jsem to opět nedostala. Na štědrý den jsem dělala test a pozitivní, obě čárky naběhly téměř hned, nevěřila jsem a tak jsem hned dělala ještě jeden a to samé. v neděli jsem dělala test až večer v 18:00 a to samé jako den před tím ráno. V pondělí ráno to samé. Chlap mě vzal do nemocnice a tam těhotenství potvrdili, jenže podle poslední MS bych měla být 9tt, ale podle UZ to bylo 5+5. Takže mi řekla, buď pozdější otěhotnění nebo zamlklé těhotenství a ať si přijdu druhý den (to bylo dnes) v 8 ráno nalačno, že se na mě podívá primář. Ten mi dnes řekl že to odpovídá tak 4. max. 5týden těhotenství a že nevidí živí plod, možná že tam něco malinkého je, ale neví. Prý se přiklání k zamlklému těhotenství. Ptal se, jestli chci být těhotná a já mu říkám že jo. Prý jsem jinak v pořádku, nekrvácím, takže počkáme do pátku, jestli se neplete. Pokud do pátku povyroste, tak se spletl a pokud nepovyroste, tak je to zamlklé těhotenství a nejspíš mě tam rovnou nechá na vyčištění. A to mám k tomu i příznaky, bolí mě prsa, jsem více unavená, častěji jím, častěji chodím čůrat, tak jsem si říkala, že snad jen pozdější otěhotnění, ale po dnešku jsem dost zklamaná, obrečela jsem to hned v nemocnici, kde mi doktor řekl, ať nebrečím a mám doufat že se plete a znovu jsem to obrečela doma.

monikaa_p
27. pro 2016

Ahoj. Malá dost podobnou zkušenost a dneska jsem ve 21tt 😉 Bude to mladší těhotenství jako u mě 🙂 Mě taky rekl doktor bud mladší těhu a nebo zamklé. Cekala sem tyden uplne v nervu a slzách a pak už bilo srdíčko a vše bylo v pořádku 🙂 Ona si ta příroda dělá co chce 😉 Mohla si mít pozdeji ovulaci a od toho se to odráží. Držím moc pěsti a věřím,že to dobře dopadne 🙂

kika_21
27. pro 2016

@veluntajouklova Asi si jistý moc nebyl-doufejte, že se pletu-tak to by o jeho nejistotě svědčilo. Skoro bych věřila více testům.Jinak po 2 zamlklých těhoten. tu mám syna-již tříletého-a je mi 45. Takže klííídek.

veluntajouklova
autor
28. pro 2016

@monikaa_p ahoj, gratuluji 🙂. Doufám, že to tak opravdu bude, že to bylo jen pozdější otěhotnění. Budu doufat, že v pátek bude nějaká změna na UZ 🙂

veluntajouklova
autor
28. pro 2016

@kika_21 Jo doufám, že se opravdu plete. Můžu se zeptat? Kdyby náhodou se nepletl, tak bych šla na to vyčištní jak říkal, druhý den by mě pustili domů a co se děje potom? Za jak dlouho se zase můžeme začít snažit o mimi? A bolí to po tom čištění? Omlouvám se za otázky, ale ještě jsem si tím neprošla. Těhotná jsem po druhé a z prvního těhotenství mám pětiletého syna 🙂

kika_21
28. pro 2016

@veluntajouklova poprvé jsem na žádném čištění nebyla, dr. mě na něj ani neposlala.Po třech měsících se stalo to samé, byla jsem tam a jelikož jsem už měla 4 děti, nechala jsem to být. Doma jsem byla ještě ten den večer.Před tím v nemocnici na kontrole UZ-u 2 doktorů.Neměla jsem žádné potíže, ms za 14 dní, pila jsem pak čaj z Horoskopu-s kontryhelem-dr.Popov-existuje i Grešíkův čaj s kontryhelem. Kvůli nepravidelnostem v cyklu-nechci brát hormony. No a také už mi bylo po 40 tce-takže věk hrál roli v těch nepravidelnostech. Naposled se to stalo v lednu, od listopadu jsem pak čekala malého.Paradoxně jsem byla v té době na praxi u postižených dětí-asi se tam člověk celkově zklidní a přijde na jíné myšlenky.Nebo mi chtěl někdo ukázat, jak by mohlo vypadat dítě staré matky, které nestačí děti, které má doma-ale to je asi hloupost. Není to racionální uvažování. Nicméně praxi jsem zvládla a velmi mi to pomohlo-naučila jsem se, na čem opravdu záleží, že je fajn, když se člověk neposuzuje třeba podle známek a výkonu-myslím hlavně děti. Že svět pomalejší , do něhož není snadné vždy proniknout, je právě to, co mě těší. Myslím, že i kdyby to dobře nedopadlo, nakonec budeš mít zdravé dítě-bohužel trpělivost se nedá přenést a chápu Tě velmi dobře. Závěry jsou předčasné, testy mi nikdy nelhaly. Zato jsou dr.,kteří neumí a neřeknou to na rovinu-bohužel.

rufiana
28. pro 2016

@veluntajouklova ahoj, prošla jsem si tim presne pred rokem. Na čistění -revizi jsem byla v lednu 2016. Nebolí to, tedy fyzická bolest, psychicky je to neco jineho:( pustili me ten stejny den 3 hodiny po zákroku, za 6 tydnu jsem dostala ms, pak jeste jednu a následně znovu otěhotněla.termin porodu mam presne na den o rok pozdeji po revizi🙂 u me pozdější otěhotnění nepřipadalo v úvahu, sledovala jsem ovulaci, tak jsem šla na revizi prakticky hned po zjištění zamlkleho tehu. Ale treba se u tebe doktor plete. A kdyz ne, otěhotnění po te je mozne i celkem rychle;) hodne stesti

medulinek
28. pro 2016

jak uz psaly holky,samotna revize nijak moc neboli,asi den dva po zakroku muze brichombolet jako pri ms,vetsinou se obejdes bez leku nebo s brufenem,pokud se prida teplota musi se do nemocnice na prohlidku,jestli tam neco nezustalo,jinak kazdemu to asi probiha jinak,ja byla na revizi 3x,jednou jsem tam byla 3 dny,jednou me pustili odpo hned domu a podruhe jsem druhy den podepsala reverz,protoze proste doma mi bylo lip. Ale kdyz tam ctu ten tvuj cyklus podivny,tak bych si opravdu myslela,ze jsi otehotnela dyl,pokud jsi 8.12. mela negativni krev,tak i kdyby byla dalsi den pozitivni,tak jsi cca v tom 5-6tt a to u nekoho muze byt videt jeste prd.

mku
28. pro 2016

Ahoj já přidám svoji zkušenost... v srpnu mi test konečně ukázal dvě čárky... vymodlené těhotenství po 16ti měsících co jsme to zkoušeli... doma mám už 11ti letou holčičku, takže jsem věděla, že by problém být neměl, ale když mi řeli, že se jedná o zamlklé těhotenství tak mě to hodně vzalo... Taky jsem měla v podstatě všechny těhotenské příznaky, ani v duchu mě nenapadlo, že by mohl být problém... Revize sama o sobě nebolí, po třech hodinách mě pustili domů, týden jsem si pak doma odpočinula a šla jsem zpět do práce... Po šesti týdnech jsem dostala znovu MS, pak ještě začátkem listopadu podruhé (a dokonce tak šíleně silnou, že jsme jeli na pohotovost...) no a dneska mi doktorka potvrdila, že jsem 7+3tt a srdíčko krásně bije 🙂
Tak nezoufej, určitě bude brzo líp 🙂

veluntajouklova
autor
29. pro 2016

holky děkuji moc za Vaše zkušenosti a podporu. Vím, že s tím nic stejně neudělám, ať to dopadne, jak to dopadne, jen jsem asi potřebovala slyšet, že ještě nějaká ta naděje ikdyž malá je. Ta přece umírá jako poslední. No zítřek asi rozhodne. Jsem zvědavá a jen stále doufám, že se doktor spletl a že jsem jen později otěhotněla. Jestli se nespletl, tak zase na druhou stranu vím, že to s partnerem jde a neměl by být problém znovu otěhotnět. Už abych měla zítřek za sebou, ať dopadne jakkoliv, hlavně už budu vědět

veluntajouklova
autor
29. pro 2016

@medulinek děkuji 🙂. Doktor říkal, že po zákroku musím být asi pět hodin v nemocnici, tak uvidíme. Já v to doufám, že jen pozdější, zase si říkám, že když toho 8.12. si podle UZ nebyl jistý že bych musela být v začátcích a krev teda negativní a teď už to odpovídá 5tt že prostě to tak být musí. Přemýšlím, jestli když mi zítra řekne, že stále nic nevidí, jestli ještě radši vyčkat nebo jít rovnou na zákrok. Vím, že na srdíčko může být ještě brzy, ale nějaký zárodek už by asi vidět měl, tak uvidím

veluntajouklova
autor
29. pro 2016

@mku moc gratuluji a ať je vše v pořádku 🙂... já doufám, že se zítra dočkám dobré zprávy a nebo že se brzy zadaří znovu. Moc s přítelem miminko chceme. Já už mám z 1.manželství pětiletého syna, kterého přítel miluje jako vlastního a syn jeho taky, ale přítel sám ještě žádné svoje dítě nemá a moc by si ho přál, tak snad se zadaří 🙂

veluntajouklova
autor
29. pro 2016

@rufiana tak moc gratuluji a děkuji. Jsou to pro mě dobré zprávy,ať to dopadne jak to dopadne, při nejhorším se snad zadaří brzy znovu 🙂

veluntajouklova
autor
29. pro 2016

@kika_21 děkuji za odpověď. Uvidím jak zítra dopadnu a při nejhorším se snad brzy zadaří znovu a už bez problémů 🙂

veluntajouklova
autor
30. pro 2016

Tak to holky vypadá dobře. Dnes už mi řekl, že vidí živý zárodek, takže doopravdy snad jen pozdější otěhotnění. Pro něj prý normální živé těhotenství..Prý pokud nezačnu krvácet a nebudu mít bolesti už do nemocnice nemusím, už se mám objednat ke svému doktorovi 🙂

medulinek
30. pro 2016

@veluntajouklova no paráda 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru