Zánět močáku v 10.tt, doktorka mi odmítla dát atb, jak si můžu ulevit?

fatal_error
7. čer 2019

Ahoj, od včera mám zánět močáku nebo močových cest, včera už jsem obvoďačku nestihla a gynekolog má dovolenou, tak jsem si koupila brusinkový sirup, prolejvala se vodou a naklusala k obvoďačce s močí až dnes ráno. Dle přístroje v ordinaci je nález pozitivní, ale do laborky pro bližší test mám přinést moč až v pondělí ráno a na výsledky si zavolat až v úterý odpoledne, dnes je pátek a do tý doby chcípnu. 😞 Antibiotika mi odmítla dát kvůli těhotenství. Koupila jsem si na její radu sáčky blokurima a piju každých 6 hodin. Urologický čaj prý v těhotenství pít nemám.

Holky, jak to do té doby přežít? Pálí to jako blázen, čurám po kapičkám a v moči mám trochu krve. Vůbec si neumim představit, jak přežiju do úterního odpoledne, kdy mi možná pošle erecept na atb. 😞

kac9
7. čer 2019

@fatal_error Ahoj, ty brďo, být v tvem stavu, tak klidně mažu do nemocnice, tak ti musí pomoct hned... Já měla zánět močáku v prosinci, podchycený teda včas, takže dobrý, ale trpěla jsem i tak, nedokážu si představit být ve tvém stavu 😞 přeju ať je brzy líp a být mnou, fakt jedu na pohotovost...

kocila
7. čer 2019

@fatal_error jela bych na pohotovost, takhle rozjety zanet (i s krvi) neprepijes..budes se 3dny trapit..
Muzes si udelat sedavou koupel z hermanku a uvar si i caj z nej.. da se koupit brusinkovy sirup Urinal (od Idelyn) ,ten muzes v tehotenstvi a dokonce deti od 1roku.. presto radim pohotovost

ondruchovat
7. čer 2019

Není jediný důvod proč ti nedat atb, nechápu lékařku . Jsem dispenzarizovana v nefrologicke ambulanci cele těhotenství , infekci močových cest jsem měla také na začátku a atb jsem dostala , většinou se dávají sirokospektre(augmentin 1g tbl) . Ba naopak když nepřeleci zánět muže se vracet cele těhotenství a muže to dospet až k zánětu ledvin .
Být tebou jedu na pohotovost a popisu stav jaky mas , prosimte nenech se odbyt . Uleví se ti do druhého dne když dostaneš atb ...

fatal_error
autor
7. čer 2019

@kac9
@kocila
@ondruchovat ja se bojim, ze kdyz pujdu na pohotovost, budu za hypochondra. jdu zavolat do Krce, tam je gynekologicka pohotovost a tam to mam kousek.

sudylichozrout
7. čer 2019

@fatal_error drzim palce. Snad ti neco napisou. Znam to, je to strasne peklo.

surikata131
7. čer 2019

Mocova infekce by se urcite mela prelecit-mas priznaky i pozitivni mocovy nalez, tak je to jasne, nektere antibiotika se muzou brat i v tehotenstvi, urcite bez na pohotovost

hanih
7. čer 2019

@fatal_error Já měla v těhotenství zánět dutin a antibiotika jsem dostala. Dali mi je právě v Krči, když mi je odmítla dát moje obvoďačka. Akorát teda jsem tam běhala od čerta k ďáblu, protože na gyndě mi při běžné kontrole řekli, že tohle bez antibiotik fakt nepůjde, ale že to není jejich obor, takže mě hnali na internu. Tam na mě koukali jak na magora, že jdu za nimi a ne na gyndu, nicméně mě vyšetřili, řekli, že antibiotika a pro jistotu si volali i na tu gyndu, aby se domluvili, která budou nejlepší.

saminomimino
7. čer 2019

Tohle je na ATB jinak mě strašně pomáhal urovalakut tablety je to s manosou,může se i v tehu zabírá na rozjetý zanet a super prevence,taky jsem na to trpěla začátkem tehu

jannym
7. čer 2019

@ondruchovat ja to mela stejne jako tazatelka prakticka mi odmitla napsat ant, pry budou stacit koupele a nahrivani brich deckou a brusinky, jelikoz sr to nelepsilo jsem naklusala na gyndu, dr byl malem nepricetny a pokud by praktickou dostal do rukou tak ji asi pretrhne... po tom jsem zmenila praktickou, ted mam super zenskou sice ordinuje tri dny v tydnu, ale cokoliv clovek potrebuje tak bud vyridi nebo me posle jinam kde ti zvladnou... a jak pisete pak se mi zanety vracely az jsem kvuli tomu musela v roce ukoncit kojeni protoze uz nezabiraly ant co jsou s tim slucitelny a skoncila jsem na 3 mesice na nejakym dryaku...

kac9
7. čer 2019

@fatal_error Moc ti držím palce 🍀

ondruchovat
7. čer 2019

@fatal_error tak to neber ! Mas pozitivní nález. Muže se to fakt rozjet a muže to být ještě horší ... a zánět ledvin nechceš 😂 já ho měla a mám s nema doteď problémy ....

ondruchovat
7. čer 2019

@jannym přesně tak ... proto se tohle nesmí podceňovat , zvlášť v těhotenství když jsme všechny 2v1 🙂)))

surikata131
7. čer 2019

@jannym ona totiž ta močová infekce může ohrozit i těhotenství, narozdíl od vhodných antibiotik...

fatal_error
autor
7. čer 2019

@hanih a byla jsi prosimte v pavilonu U klasicky v budove porodnice? uz jsem na ceste, tak snad je pohotovost tam, kde byly poradny a ordinace gynekologu. 🙂

ondruchovat
7. čer 2019

@fatal_error super ze si na cestě ! Držím palce 🙂

fatal_error
autor
7. čer 2019

@surikata131 to jsem se pak taky docetla a docela cumim, ze me chtela obvodacka nechat cekat do uterniho odpoledne na vysledky, kdyz tou dobou uz to muze bejt pekne v ledvinach. :/

yvarp
7. čer 2019

Mě blokurima vždycky pomohla, ale v těhotenství jsem že zánětu mocaku měla druhej den zánět ledvin a týden ležela v nemocnici, takže rozhodně zavčas antibiotika

surikata131
7. čer 2019

@fatal_error v těhotenství se to má přeléčit, i když nemáš žádné příznaky, “jen” jsou v moči bakterie -to se může počkat až jsou kmpletní výsledky, ale když máš takové potíže, tak mi to nepřijde ok čekat s tím až do úterý

surikata131
7. čer 2019

@fatal_error co můžeš udělat sama je tak akorát pitný režim a brusinky, což stejně nebude stačit...

eva118
7. čer 2019

Doktorka mi teda v těhotenství antibiotika na močák napsala. Říkala, že neléčený zánět močáku je horší, než vhodná antibiotika. Co koukala do chytré příručky, tak u všech bylo psáno nevhodné v těhotenství, ale prý je to proto, že žádná těhotná dobrovolně do výzkumu nepůjde a že neslyšela o žádném případu, kdy by ta antibiotika miminku ublížila. Snad jsem trochu uklidnila, ať brzo dobře. Mi taky výborně pomáhala homeopatika.

zavodnice
7. čer 2019

Mně zjistili jen něco v moči, problém jsem neměla a ATB mi v tehotenstvi normálně dali. Byla jsem tedy v nemocnici s něčím jiným neinfekčním. Prolezlá jsem tam všechna možná oddělení, nechtěli nic zanedbat.

krasna_neznama86
7. čer 2019

Urologicky caj se v tehotenstvi muze, v minulem tehotenstvi jsem v 7tt mela zanet, brala jsem atb. Zinat a caj jsem pila, na genetice k tomu nic nerikali, takze to problem fakt nebyl...

krasna_neznama86
7. čer 2019

A pokud curani boli a pali, tak curej ve sprse v teple vode, nebo se po kazdem curani osprchni, ulevuje to...a pij i v noci, at je moc naredena

te_reza
7. čer 2019

Kup si řepík a vyparuj se v něm a lichorerisnici

krystofovaa
7. čer 2019

@fatal_error já to měla v 15tt a gynekologzka mě ANTB dala a bez problémů. Urinal v sirupu taky můžeš

fatal_error
autor
7. čer 2019

Holky, mely jste pravdu, postup obvodacky nechapal, potvrzena krev v moci a mam atb. A jako bonus vim, ze mimco ma uz 3cm. 🙂

ondruchovat
7. čer 2019

@fatal_error super . Uvidíš ze zítra to bude lepší . Co jsi dostala za atb??🙂 gratuluji k seminku 3cm❤️

zelenaesmolda
7. čer 2019

@fatal_error
lepsi byt za hypochondra nez neco zameskat

fatal_error
autor
7. čer 2019

@ondruchovat mam 2 recepty, kdyby neco z toho nemeli, stojim frontu pred lekarnou zatim. 🙂
1) urifos
2) rapidnorm

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru