Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kočárky Joolz

7 zkušeností

Kočárky Joolz vyrábí holandská firma Milk Design, sídlící přímo v Amsterdamu. Kočárky Joolz z Amsterdamu přináší několik velmi silných myšlenek. Jednou z nich je, že Vy se nemusíte přizpůsobit kočárku, ale kočárek se dokonale přizpůsobí Vám. Kočárky Joolz nevypadají pouze skvěle, ale jsou také velmi kompaktní, praktické a lehké. Společnost Joolz byla založena roku 2005.
Kočárky Joolz

Firma Joolz přišla s nápadem, že jejich obaly dostanou druhý smysluplný život než že by měly skončit v kontejnerech na odpadky. Nápad je ten, že nejen kočárek16, ale také jeho příslušenství mohou být transformovány do praktických a krásných výrobků pro děti, které jim slouží nejen na hraní, ale taky k dekoraci dětských pokojíčků. Z tohoto nápadu vznikl obal pro kočárky Joolz, který lze použít jako hračku nebo dekoraci pokojíčku. Vícero využití krabice získalo pozitivní ohlasy u zákazníků a vybídl tak firmu k jejímu rozšíření.

Narození dítěte7 není spojeno s firmou Joolz jen zakoupeným kočárkem, ale také stromem, který firma Joolz každému dítěti jezdící v jejich kočárku vysadí ve své zahradě. Vysazením stromu bojuje firma Joolz proti odlesňování a změně klimatu na Zemi. Důležité je zaregistrování se na webových stránkách firmy Joolz, kde poté mohou rodiče také sledovat vysazení a vývoj jejich stromu.

Kočárky Joolz one Grand

Kočárky Joolz one Grand se vyráběly v roce 2008. Kočárek má 4 odpružená kola s možností aretace. Jízda s kočárkem5 je pohodlná po jakémkoliv terénu. Výška rukojeti je nastavitelná, stejně tak jako opěrka pro nohy, která roste s dítětem až do 3 let věku1. Kočárky Joolz one Grand mají ergonomické sedátko, které poskytuje dítěti ideální podporu a také komfortní sezení. Kočárek lze díky vysoce posazené sedačce využít v restauracích jako jídelní židličku32. Pomocí zakoupených adaptérů lze na konstrukci kočárku nasadit autosedačku Maxi-Cosi7. Ke kočárku lze dokoupit také hlubokou korbičku.
Kočárky Joolz one Grand

Kočárky Joolz one Prime

Kočárky Joolz one Prime jsou kočárky vyráběné hlavně v roce 2008. Kočárek má 4 odpružená kola, která je možno zaaretovat. Díky odpružení je možno s kočárkem pohodlně manévrovat po jakémkoliv terénu. Výšku rukojeti je možno nastavit a tak není problém pro jakkoliv velké rodiče, aby s kočárkem pohodlně jezdili. Polohovatelná je také opěrka nohou. Skládání kočárku je velmi snadné a po složení má kočárek minimální rozměry a vejde se proto i do kufrů malých aut. Hlubokou korbičku je nutno dokoupit, stejně tak jako adaptéry, pomocí kterých je možno na konstrukci kočárku připevnit autosedačku značky Maxi Cosi. Sportovní sedačka1 je ergonomicky tvarovaná a poskytuje tak dítěti ideální podporu a komfort během jízdy. V restauracích může sloužit jako jídelní židlička, neboť výška sedačky je dostatečně vysoko.
Kočárky Joolz one Prime


Kočárky Joolz one Prime a kočárky Joolz one Grand jsou starší modely (rok výroby 2008). V dnešní době se vyrábí model Joolz Day. Rozdíl mezi jednotlivými modely je vesměs pouze v barvě a vzhledových detailech. Hlavní rozdíl je, že Joolz Day má koženou rukojeť a madlo a sportovní verze je určena pro děti až do věku 4 let1. Starší modely měly rukojeť a madlo pěnové a kočárek byl určen do tří let věku dítěte.

Kočárky Joolz Day

Sportovní kočárky Joolz Day slouží dětem od 6 měsíců5 do zhruba 3 let, kdy většinou dosáhnout hmotnosti 15 kg. Teleskopickou pružnou hliníkovou konstrukci kočárku si lze vybrat v černé nebo stříbrné barvě. Kola kočárku jsou nafukovací, otočná, s možností aretace. Dokoupí-li si rodiče také hlubokou korbičku, je možno kočárek využít již od narození7. Kočárek má vysouvací teleskopickou rukojeť. Kočárek je dodáván se sportovní sedačkou, pláštěnkou a stříškou. Kočárek je velmi dobře skladný a po složení má minimální rozměry, které se vejdou i do zavazadlového prostoru malých aut. Na konstrukci kočárku je možno pomocí adaptérů nasadit autosedačku Maxi Cosi nebo Cybex.
Kočárky Joolz Day

Hluboká korbičkahypoalergenní prodyšnou matraci, která je vhodná i pro spánek22 v noci. Stříška korbičky má skryté větrací otvory, které jsou vyrobeny z prodyšné síťoviny a je možno je otevřít k lepšímu proudění vzduchu.

Sportovní ergonomickou sedačku je možno umístit na konstrukci kočárku po směru i proti směru jízdy. Sedačka je polohovatelná do více poloh, maximální sklon je 150°. Potahy kočárku je možno sundat a vyprat. Díky vysoko umístěné sedačce je možno kočárek přidat k jídelnímu stolu například v restauraci a dítěti tak slouží sedačka jako jídelní židlička. Opěrku nohou lze libovolně nastavit podle toho, jak dítě roste2. Není tedy nutné, aby dětské nožičky visely ve vzduchu a byly tak bez opory. Madlo před dítětem je potaženo kůží ve stejné barvě jako je rukojeť kočárku. Madlo je navrženo tak, aby zajišťovalo dítěti i mamince maximální pohodlí při zvedání dítěte z kočárku. Madlo lze jednoduše sundat jednoduchým kliknutím na jeho obou stranách.

Rozměry kočárku:

Rozložený kočárek (D x Š x V):88 cm x 62 cm x 100 cm nebo 110 cm (záleží na typu sedačky)
Složený kočárek bez koleček:85 cm x 55 cm x 28 cm
Složený kočárek se sedačkou:92 cm x 62 cm x 50 cm
Korbička:82 cm x 37 cm x 21 cm
Hmotnost hluboké korbičky:4,0 kg
Hmotnost sedadla:3,4 kg
Hmotnost podvozku bez kol:5,2 kg
Hmotnost podvozku s koly:8,1 kg
Hmotnost podvozku se sedačkou:12,1 kg

Limitované edice Joolz Day

Kočárky Joolz Day

 • edice QUADRO (v černé, tmavě hnědé, tmavě šedé nebo světle šedé barvě)
 • edice STUDIO (v černé nebo šedé barvě)
 • edice EARTH (v šedé, tmavě hnědé, khaki, tmavě modré, vínově červené nebo béžové barvě)
 • edice SENSE (tónovaná šedá)
 • edice TAILOR nabízí možnost rodičům vybrat si z kožených madel, které lze umístit na všechny typy kočárků Joolz v jednotlivých edicích. Barevná nabídka je následující: pistáciová, červená, hnědá, světle modrá a zelená.

Kočárky Joolz Geo

Tento kočárek nabízí vysoké uložení jak pro hlubokou vaničku, tak vysoké sezení i pro sportovní nástavbu, či autosedačku. Všechny 3 nástavby lze na konstrukci velmi rychle a pohodlně nasadit. Sportovní nástavba se dá polohovat do 3 pozic a disponuje 5-ti bodovým bezpečnostním pásem. Jakákoli poloha je pro dítě maximálně pohodlná, ve spodní části sedačka je tz. Soft comfort zóna.

Zajímavou vlastností tohoto typu kočárku je možnost jeho nastavení pro 2 děti, tedy pro sourozence a nebo pro dvojčátka. Jendoduše se přidá sedadlo (vaničku) pod vyšší nástavbu. Snadno se skládá, a to i se dvěmi sedačkami a XL košíkem ve spodní části kočárku. Složený se vejde do jakéhokoli auta a nebo úložného prostoru (skříň, pod schody).

Rukojeť lze výškově nastavovat a protože je spojená, rodiče mohou kočárek pohodlně ovládat jednou rukou. Jednou rukou taktéž zvládno odepnout madlo před sportovní částí. Komfortní jízdu zajišťují mimojiné i 4, výborně manévrovatelná, kolečka.

Typy kočárku Joolz Geo

 • Joolz Geo Mono
 • Joolz Geo Duo
 • Joolz Geo Twin

Příslušenství kočárků Joolz

 • Slunečník v barevných variantách jednotlivých edic kočárků Joolz. Chrání dítě před slunečním zářením a je vybaven UV ochranou.
 • Zimní fusak je vyráběn v barevných variantách jednotlivých edicí kočárků Joolz, je nutno jej dokoupit samostatně a je kompatibilní se všemi typů kočárků.
 • Přebalovací taška má dvě tepelné komory a přebalovací tašku. Barevné provedení tašek je podle jednotlivých edicí kočárků Joolz.
 • Adaptéry v černé barvě k umístění autosedačky Maxi Cosi nebo Cybex.
 • Pumpička
 • Výměnná přední terénní kolečka v černé nebo stříbrné barvě o průměru 25 cm. Vhodné jsou zejména při jízdě ve sněhu, kdy zajišťují kočárku potřebnou stabilitu a komfort během tlačení kočárku.
 • Nákupní taška s možností uchycení na rukojeť kočárku
 • Skateboard se připevňuje na konstrukci kočárku a slouží starším sourozencům během jízdy s kočárkem.
 • Držák na lahve je možno umístit na rukojeť kočárku.
 • Pláštěnka je univerzální a slouží jak pro hlubokou korbičku, tak pro sportovní sedačku.
 • Stínítko chrání dítě před nepříznivým počasím (větrem a deštěm). Díky zabudované tyči nepadá dolů ani ze sportovní sedačky, ani z hluboké korbičky.
 • Moskytiéra
 • UV sluneční clona se stínítkem je určena pouze pro kočárky Joolz Day a to jak pro hlubokou korbičku, tak také pro sportovní sedačku. Lze použít samostatně jako UV ochranný štít.
 • Prodyšná podložka slouží k podpoře zad a hlavičky malého dítěte, která je vhodná pro děti od 6 do 18 měsíců. Podložku lze výškově nastavit a provléct jí také bezpečnostní pásy k uchycení dítěte. Vyrábí se pouze v černé barvě.

Související články

Více o kočárcích Joolz na modrykonik.cz:

Použité zdroje:

 1. Oficiální stránky kočárků Joolz
 2. https://www.malvik.cz/Vyhledavani?fraze=joolz
 3. Obchod nejen pro děti - kamilka.cz
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s kočárky Joolz

Máš zkušenost s kočárky Joolz?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
fallingstars
19. srp 2017

Joolz Day 2

Myslím, že je třeba rozlišit jednotlivé typy kočárku, protože třeba nemožnost polohovat stříšku se týká Day 1, Day 2. (Novější) už ji polohovací má.

My máme Day 2 a jsem s ním spokojená.

Až neskutečně lehce se ovládá, všichni, kdo si ho zkusí, jsou z toho paf. Vytočím se s ním jednou rukou na téměř každém místě, což byl i jeden z důvodů, proč jsem si ho vybrala. Zkoušela jsem Bugaboo Buffalo a to je vedle Joolze těžkotonážní tank.

Další výhodou je podle mě jedna z těch větších hlubokých koreb na trhu. Dále oceňuji polohování stříšky, letní odvětrávání korby, lehké skládání a možnost aretace předních kol. A samozřejmě vzhled kočáru. 😊
Trochu mi schází možnost "přetáhnout" stříšku tak, aby více stínila miminku (jako je tomu například u zmiňovaného Buffala).

Jízdní vlastnosti odpovídají tomu, že je Day 2 popisován jako městský kočárek.

Vyloženě jako nevýhodu vnímám to, že v kloubu je vůle (údajně kvůli odpružení), což má za následek, že se korba naklání a pokud za madlo zavěsím plnou přebalovací tašku, kočárek se nakloní a dcera mi sjíždí dolů.

Sportovní verzi zatím nemůžu hodnotit.
1 poděkování
lucieme
13. srp 2017

Krásný, Ale...

Kočárek máme od roku 2016, co se týče jízdních vlastností nemůžu říct jediné slovo, kočárek projede jakýkoliv terén včetně sněhu. Vypadá moc hezky a je i praktický, menší košík pod kočárkem nám nijak nevadí, vleze se střední nákup s tím, že využívám i přebalovací tašku.

Velké mínus ale je, že nejde polohovat stříška a bez uv clony si kočárek nedovedu ani představit. Ale proč tuto recenzi píšu - obrovské zklamání je kožená rukojeť, která se tváří jako kůže, ale práva kůže to není! Jedna se o eko kůži - syntetika! Což mě dost zarazilo, rukojeť máme po roce užívání ošoupanou!!😖 Za tuto cenu by měl mít kočárek použitou pravou kvalitní kůži!!!!
0 poděkování
lucih123
11. kvě 2015

Joolz je prostě nej :-)

Kočárek Joolz je pro mě absolutní špička na trhu. Když jsem otěhotněla, vůbec jsem o značkách a typech kočárků neměla ani ponětí. Joolz se mi zalíbil na první pohled pěkným designovým vzhledem a kvalitním provedením. Plusem je, že jich stále ještě nejezdí tolik jako kočárků konkurenční značky. Měla jsem v provedení Off white a následně Blue parrot, který u mě zůstává naprostým TOP! :-)

Vyzkoušela jsem více značek kočárků a za mě je tento opravdu nej, ve všech ohledech. Asi nejdůležitějším plusem, ve kterém vyniká, je jednoduché ovládání a hladká jízda. I terén jsem v pohodě zvládala jednou rukou, bez kodrcání. Nepoznala jsem kočárek, který by jezdil lépe. Dále jsem ocenila prostornou hlubokou korbu, skladnost, lehkost, výšku posazení sportovní sedačky, snadno čistitelný materiál, pěkný elegantní košík. Navíc se dá dokoupit spousta praktických doplňků. Dcerka v něm byla moc spokojená a dokázala spát hodiny, jak v korbě, tak ve sporťáku.

Nevadil mi ani malý košík, protože na nákupy jezdím autem, ani menší boudička, v případě potřeby jsem prodloužila sluneční clonou. Sportovní sedačka mi také vyhovovala, mám drobnější dítě. Jediné, co bych si již nekoupila, je originální přebalovací taška Joolz, která se trhala a pouštěla barvu, navíc designově také nic moc.

Příště se určitě rozhodnu znovu pro kočárek Joolz! A doufám, že začnou vyrábět i golfky. :-)
1 poděkování
carrynka
8. kvě 2015

Úžasný kočárek :)

Mám možnost porovnávat i s designovou konkurencí, odzkoušela jsem při dvou dětech více než 10 různých typů a značek kočárků. Joolz u mne patří na první příčky.

Bydlíme na vesnici, projede všude krásně, byli jsme s ním i na horách a i ve sněhu projel naprosto bez problémů. Korbička je dlouhá a prostorná, naše malá má 7 měsíců a pořád se vejde. :)

Ovládání je jednoduché, skládání i rozkládání úplně v pohodě. Navíc musím pochválit originální stupátko pro druhé dítě. Je naprosto skvělé, lehce se připne pod kočárek pokud není zrovna využívané, nevisí tedy nikde na gumičce z rukojeti, jako spousta jiných.

A co bych mu vytkla? Asi košík, do kterého se upřímně moc věcí nevejde, zejména větší rozměry, ale je to spíše můj problém, jelikož s druhým dítětem na stupátku nemám prostor na přebalovací tašku, tak vše dávám do košíku. Kratší stříška, vadí mi to spíš při přímém slunci než při větru, ale pořídila jsem stínítko a vše ok.

Celkově jsem z něj dosud nadšená a těším se až přejdeme do sporťáku. Určitě doporučuji! ;-)
1 poděkování
buldrik
5. kvě 2015

Stoji za to :)

Joolz používáme už přes rok a naprostá spokojenost.

Při koupi jsme neměli preferovanou značku, natož model. Prodavačka nám - podle našich kritérií - ukázala několik kočárků, které naše požadavky splňovaly. U Joolze - samozřejmě krom designu - nás okamžitě zaujalo, jak lehce se s ním manipuluje.

Pozitiva:
výškově nastavitelná rukojeť (výborná pro dlouhány jako já a manžel)
lehce složitelný (i když na začátku to chce cvik) a vejde se - i s kolečkama - do malé fabie
design; odpružená kolečka; tichý; velmi snadná ovladatelnost.
Korbička se dá otočit oběma směry, sporťák má několik pozic, v lehu vhodné i pro několika měsíční mimčo.
Hluboká korba - i když vypadá malinká - je ve skutečnosti dost prostorná.
Materiál kvalitní, po roce a něco bez závady, jezdí jako na začátku, nevrže
Zvladne i vcelku narocne tereny s normalnimi kolecky.

Negativa:
Stříška u hlubokyho kočárků je krátká, výborně to řeší sluneční clona, ale jsou to další peníze z kapsy. Stříška není polohovatelná.
0 poděkování
saraha2
5. kvě 2015

Joolz

Mohu jedině doporučit, jsem maximálně spokojena, koupila bych zase! Lehký, skladný, krásně se ovládá. Jediná nevýhoda, kterou jsem postrádala je, že nejdou pozvednout zádička v hluboké korbě.
1 poděkování
neslusanka
6. čer 2013

Joolz

Nejdesignovější kočárek co znám a co jsem měla :-) A není jen krásný, ale i výborný, kvalitní, praktický...
Pozitiva: výškově nastavitelná rukojeť, otočná sedačka, lze položit do lehu jak ve směru, tak v proti směru jízdy, madlo lze oddělat jen z jedné strany, vysoko posazena sedačka, lehce složitelný, skladný, lehký, výborné jízdní vlastnosti, snadná manipulace. Hluboká korba velká, vešlo se i 8m mimčo s fusakem. Výborný materiál, kvalitní
Nedostatky: malá hloubka sedu, dítě může sjíždět (to byl také jediný důvod, proč šel kočárek z domu), malý nákupní koš, malá boudička, vůbec nekryje, hlavně u hluboké korby je to katastrofa (spraví to clona)
1 poděkování