Jídelní židlička

V době, kdy se rozhodneme děťátku podávat první příkrmy10 nastává i rozhodnutí, jakou pořídit jídelní židličku. Co vše by měla jídelní židlička splňovat, jaké bezpečnostní normy, nač si dát pozor při nákupu a v neposlední řadě také z jakého materiálu by měla být jídelní židlička vyrobena.

Jídelní židlička hraje velkou roli v přirozeném vývoji děťátka, proto je jejímu výběru potřeba věnovat patřičnou pozornost. Prioritou by měla být zejména bezpečnost, jídelní židlička musí být stabilní. Použitý materiál k výrobě židličky by měl být zdravotně nezávadný a netoxický. Pro větší pohodlí krmeného děťátka je vhodné, aby židlička byla vybavena měkkým polstrováním a nejlépe omyvatelným, což ocení zejména rodiče, protože děti umí s jídlem udělat pěkný nepořádek.

Dítě v jídelní židličce

Nač se především zaměřit při výběru dětské jídelní židličky

 • Bezpečnost - jídelní židlička musí být hlavně stabilní a stát na všech opěrných bodech k tomu určených. Dále nesmí židlička obsahovat žádné škvíry, mezery nebo otvory, které by byly hlubší než-li 10 mm a měly velikost 7-12 mm. V opačném případě hrozí velmi snadné skřípnutí prstíků děťátka. Vybraná jídelní židlička nesmí obsahovat žádné ostré hrany, rohy a pod. Plochy, které by mohly končit hranou, musí být patřičně zaoblené nebo jinak opatřené proti úrazu2 děťátka.

U dřevěných jídelních židliček nesmí být dřevo poškozeno a vykazovat stopy např. hniloby či napadení hmyzem. Obsahuje-li židlička i kovové části, měly by být odolné vůči korozi. Na šroubech a potažmo na celé židličce by neměly být žádné krytky nebo jinak lehce oddělitelné části, u kterých by hrozilo, že je děťátko může v nestřežené chvíli spolknout.

Dětská jídelní židlička musí být vybavena bočními opěrkami či jiným zádržným systémem tak, aby děťátko bylo chráněno proti bočnímu vypadnutí. Jídelní židlička musí být samozřejmě vybavena také opěradlem, které by nemělo být nižší než-li 250 mm (vzdálenost od povrchu sedátka po nejvyšší bod zádové opěrky).

 • Bezpečnostní popruhy - jídelní židlička by měla být vybavena pásem, který vede mezi nožičkami děťátka a je uchycen mezi sedátkem a pevným držadlem popřípadě stolečkem. Tento pás, který má za úkol udržet dítko bezpečně v židličce, by měl být široký minimálně 20 mm. Další bezpečnostní pásy, které vedou povětšinou přes ramínka děťátka, jsou ukotveny v zapínacím systému jídelní židličky. Místo ukotvení tohoto pásu by mělo mít nejvíce 75 mm nad povrchem sedátka. Uzávěry veškerých bezpečnostních pásů musí být odolné vůči dětské snaze o rozepnutí.
 • Obchodní označení - bezpečná dětská jídelní židlička by měla mít označení EN 14988, což je norma, kterou výrobce deklaruje, že je židlička vyhovující a splňuje všechny bezpečnostní prvky.
 • Komfort - dětská jídelní židlička by měla být vybavena polohovací opěrkou zad a měkkým polstrováním.
 • Prostorová nenáročnost - výhodou skládacích jídelních židliček je především jejich skladnost, což ocení zvláště rodina obývající menší byt.
 • Hmotnost jídelní židličky - ne vždy je židlička umístěna pouze na jednom místě. Zvláště po jídle, kdy se děťátko snažilo najíst samo, bude nutné židličku odsunout. Proto rodiče jistě uvítají menší hmotnost jídelní židličky, která ovšem nebude mít vliv na její stabilitu.

Plastová nebo dřevěná jídelní židlička?

Plastová jídelní židlička

Tyto druhy jídelních židliček jsou velmi oblíbené a to zvláště z důvodu praktičnosti, lehké omyvatelnosti, skladnosti, atraktivního vzhledu a velké škály použitých barev.

Výrobci plastových židliček své technologie neustále zdokonalují. V současnosti je možné na trhu najít i židličky, které jsou rozložitelné pouze jednou rukou. Mohou být vybaveny polohovatelnou opěrkou nožiček, popřípadě i bočním odnímatelným pultíkem, na který dítko nedosáhne.

Cena plastových jídelních židliček je závislá na výbavě, funkcích a značce. Levnější plastové židličky lze zakoupit za cca 2 000 Kč, cena polohovatelných a různě "vychytaných" židliček se může vyšplhat i k 5 000 Kč.

 • Výhody - lehká údržba, nízká hmotnost, skladnost a pestrost nabídky.
 • Nevýhody - vyšší pořizovací cena.

Dřevěná jídelní židlička

Tato jídelní židlička patří k nejstarším, přesto však stále oblíbeným modelům. Je dostupná v celodřevěném provedení nebo v kombinaci s jinými materiály (textil, plast a pod.).

Na trhu jsou k mání i tzv. rostoucí dřevěné židličky, u kterých je možná nastavitelnost sedáku, opěrky nožiček a výšky bočnic přesně podle vzrůstu dítěte. V průběhu let je pak možné nožní opěrku zcela odstranit, čímž vznikne originální židle vhodná pro dítko školou povinné. Tyto židle však nejsou vybaveny postranicemi a bezpečnostními pásy, proto jsou vhodné spíše pro děti předškolního věku než pro batolátka2. Cena takové židle se pohybuje až okolo 5 000 Kč.

 • Výhody - u některých typů provedení je možnost rozložení na samostatný stoleček a židličku. Nižší pořizovací cena. Cena je pak závislá zejména na druhu použitého dřeva a čalounění. Nejlevnější modely jsou vyráběny z borovicového masivu, nejdražší většinou z dubu nebo buku.

Druhy jídelních židliček

Samostatně stojící jídelní židlička

Tyto židličky lze ještě rozdělit na rozložitelné a polohovací.

Polohovatelná jídelní židlička

Tyto židličky umožňují flexibilní nastavení výšky i polohy zádové opěrky.

Obecně je lepší upřednostnit jídelní židličku, která není skládací, popřípadě velmi snadno rozložitelná. Hrozí zde totiž velké riziko skřípnutí prstíků děťátka. V případě vlastnictví skládací jídelní židličky by měla manipulace s ní probíhat vždy za nepřítomnosti dítěte.

Cestovní jídelní židličky

Sedátko s jídelním pultíkem

Tato tzv.cestovní židlička skvěle poslouží všude tam, kde není možné využít klasickou jídelní židličku (dovolená, chalupa, prodloužený víkend a pod.). Sedátko lze jednoduše připevnit pomocí úchytných pásů k jakékoliv židli.

Samonafukovací jídelní sedátko

Toto sedátko není vybaveno jídelním pultíkem, ale jeho obsluha je velmi rychlá a nenáročná. Sedátko stačí nafouknout a děťátko do ní posadit.

Jídelní sedátko ke stolu

Toto sedátko je vybaveno úchytným madlem, díky kterému ho lze velmi lehce připevnit ke stolu. Pak už stačí jen děťátko do sedátka posadit.

Textilní sedátko

Látkové sedátko stačí navléknout na jakoukoliv židli.

Vybavení jídelních židliček

 • Odnímatelný pětibodový bezpečnostní pás
 • Nastavitelnost výšky sedátka
 • Nastavitelnost sklonu sedátka
 • Kolečka vybavená brzdami
 • Zadní kolečka vybavena aretací, umožňující snadnější pohyb s židličkou
 • Nastavitelnost jídelního pultíku do několika pozic
 • Odnímatelnost jídelního pultíku
 • Odnímatelný a pratelný potah sedátka
 • Omyvatelnost polstrování
 • Odnímatelná podpora pro nožičky

Dostupné příslušenství jídelních židliček

 • Polstrování a potahy určené pro dřevěné židličky
 • Zmenšovací přídavná vložka
 • Přídavný plastový podnos
 • Jídelní dětský příbor
 • Jídelní set (hrneček, miska, příbor).

V okamžiku, kdy je děťátko do jídelní židličky posazeno, je nutné, aby ho měl rodič neustále na očích, ačkoliv je řádně připnuto bezpečnostními pásy. I přes veškeré možné zabezpečení se může stát, že se děťátko svou vlastní váhou překotí.

Značky dětských jídelních židliček

 • Brevi
 • Cam
 • Caretero
 • Geuther
 • Hauck
 • Chicco
 • Ikea
 • Jitro
 • Klupš
 • Peg Perego
 • Stokke
 • Wood partner

Více o jídelní židličce na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. https://web.archive.org/web/20160402200253/http://www.novakuchyne.cz/2008/09/16/detska-jidelni-zi...
 2. http://www.jidelni-zidlicka.eu/
 3. http://www.rodina-finance.cz/deti.205/jidelni-zidlicky-vyber.21726.html
 4. http://znacky.heureka.cz/jidelni-zidlicky/

Hodnocení a zkušenosti s jídelní židličkou

Máš zkušenost s jídelní židličkou?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
elekthra  6. kvě 2016

Nuna Zaaz

Do doby, než malý začal sedět, jsme jej krmili v polohovacím lehátku. Poté nastala nutnost židličky a asi po třech nevydařenách experimentech s různými značkami to vyhrála NUNA. Je bezkonkurenčně nestabilnější a myslím, že i nejtěžší, takže pro toho našeho raráška je nemožné z ní vypadnout (když je připásán) nebo se v ní převrátit (ať tam dělá skopičiny jaké chce). Za mě byla nejdůležitější stabilita a nyní využíváme pomalu i její "rostoucí" funkce. :-)
bobulinka  7. dub 2016

Chicco polly

Najivně jsem si se synem myslela, že nebude potřeba. Způsobně seděl v sedátku a baštil. Spolu s rozvojem motoriky byla židlička samozřejmě potřeba. První jsem koupila v bazaru taky od Chicca nějaká starší model. Plus oproti současné byla síťka, která se hodila na brindáčky atd. Jediná nevýhoda jsou široké nožky, ovšem ty jsou tam z důvodu stability. Když si na naší staré u babičky v domě pochutnaly myšky :-) , koupil tatínek novou, pro dcerku v růžové barvě s princezničkou. Též spokojenost.
leneee  6. bře 2016

Chicco Polly 2v1 doporučuji

Se židličkou Chicco jsem spokojena. Dcerka na ní sedí ráda, židle je stabilní, skladná, omyvatelná.

Jediná nevýhoda je ta, že teď už na ní chce dcerka (2 roky) lézt sama, a to moc nejde - stupínek je vysoko a je to opěrka pro nohy, ne podpora pro to, aby na ni dítě lezlo.
salme  1. bře 2016

Chicco Poly

Za nás výborný pomocník. Jediné, co mi u ní vadí je, kolik vyžaduje prostoru. :-)
mavega  1. únor 2016

Dřevěná židlička

První židličku jsme koupili, když bylo Ondrovi kolem šesti měsíců a pořádně ještě neseděl. Býval tam pouze při jídle, protože jsme nevěděli, kde ho máme krmit. Byla to taková polohovací vypolstrovaná židlička, ve které nešel úplně do sedu, ale spíš do pololehu a byla dost drahá.

K našim jsme koupili později dřevěnou židličku, ze které se dá udělat malý stůl se židličkou pro větší děti a kdybych se měla rozhodovat teď, tak si počkám a dřevěnou židli koupím i k nám. Polohovací židle zabere zbytečně moc místa, navíc je vypolstrovaná, takže je v ní synovi horko. Dokud dítě nesedí samo, tak se dá v pohodě krmit v lehátku nebo na klíně.
dagmarj  30. lis 2015

Chico polly

Při výběru židličky jsem si dávala záležet. Na první dítko byla dřevěná, která se brzo rozpadla a byla určitě i nepohodlná.

Na druhé mi holky z MK poradily Chico polly a udělala jsem dobře. Je promyšlená opravdu důkladně. Malý v ní byl od 6m, je polohovatelná až do lehu a teď v ní sedí u stolu, pultík nepotřebuje a sám si do ní i vleze.

Brala jsem použitou z bazaru, cena byla pro me vysoká.
jana_ul  14. čer 2015

Chicco Polly 2v1

My jsme po delším vybírání zvolili Chicco Polly 2v1, a jsme s ní moc spokojení. Máme ji od už skoro 2 roky. Líbila se nám jednak designově, a co se týče praktické stránky - je polohovatelná, je možné nastavit i výška sedátka, pro miminka je možné sezení bez ohýbání nožiček (ve vodorovné poloze), má praktický plastový pultík, na kterém je ještě snímatelný "tácek", který lze odnést a umýt. Celá židlička je omyvatelná, i popruhy jsou z dobrého materiálu, který lze otřít. Za nás tedy spokojenost, a mohu jen doporučit.
gumovamedvidka  7. dub 2015

PegPerego Siesta

Nechtěli jsme kupovat lehátko, tak jsme se rozhodli pro židličku, která už je od 0+. Ema je v ní od narození a moc se jí tam líbí. Odjedu si s ní kamkoli po bytě a nemusím nic přenášet. ;) Je lehká a má krásný vzhled. Pultík na jídlo zatím odzkoušený nemáme, ale věřím, že to bude v pohodě.
zebruska  7. dub 2015

Chicco Polly Magic

Když byly Zdendímu 3 měsíce, začala jsem trochu litovat toho, že nemáme lehátko - chtěl koukat, být s námi, ne pořád ležet na dece, z košíku neviděl. Tak jsme koukali po jídelní židličce, ve které by mohl být už v tomhle věku, aniž by to něčemu hodně vadilo.

Švagrová má Peg Perego Prima Pappa Zero3, dál jsme našli Chicco Polly Magic, že je 0+. Ve finále jsem volila podle barvy, protože obě stály kolem 3000. Což je sice na jídelní židličku hodně, ale věřím, že vydrží do slibovaných 3 let a pro druhé mimčo. Jako příjemný benefit beru hrazdičku, která je na rukojeti a Zdendí si s hračkami hraje, když je se mnou v kuchyni.

Židlička se příjemně skládá, je s ní dobrá manipulace, Zdendíkovi se v ní líbí. Zatím v ní nejí, takže nemohu posoudit tác, který je zatím zavěšený na zadních nožičkách.
madrilena  15. bře 2015

Peg Pérego Prima Pappa Zero3

Hledala jsem pro dceru polohovatelnou židličku, ve které bych jí mohla přikrmovat od 4 měsíců, protože byla na UM. Našla jsem tuto židličku, která jde polohovat do lehu. S židličkou jsme velmi spokojení. Je lehounká, snadno se přesouvá a dcera je v ní spokojená. My jsme ještě dokoupili cuscino, protože v létě byla dcera díky plastovému polstrování úplně zpocená. Sestavení, skládání a rozkládání židličky je velmi jednoduché a zvládne jej opravdu každý.
miru001  9. bře 2015

Caretero Magnus

1. Dostupná cenově, různá barevná provedení.
2. Krásně polohovatelná, takže se v ní může krmit i miminko, které ještě nesedí.
3. Korigujete si sami výšku sedáku, dobře omyvatelná.

U nás spokojenost maximální :-)
kacik87  12. únor 2015

Chicco polly 2 v 1 - potah

Dcera mi sedí od 6 měsíců. I tak jsem ale chtěla polohovatelnou židličku. Chicco polly mě odrazovala jen svou cenou. Když jsem hledala na bazárcích, měla vždy zničený vrchní potah. Objednala jsem si nové potahy z Chicca a koupila jsem starší židličku. Jsme s ní moc spokojení a navíc jsem jí pořídila za polovinu ceny.
renyb  10. únor 2015

Babypoint fábule

Jednou jsem zkusila někde v časopise odpovědět na otázku týkající se dětí (soutěž) a vyhrála jsem tuto židličku. Netušila jsem, že se nám zanedlouho bude hodit.
Když jsem pak čekala své první dítko - až nadešel čas, tak jsme byli rádi, že ji máme. Matyášek v ní rád seděl, hrál si, obědval... byla jeho i moje nejjj!
melme  2. pro 2014

Stokke

Moc se mi líbí jednoduchý design a to, že je ze dřeva. Na výběr je ze spousty barev, takže si můžete doladit barvu se zbytkem interiéru. Je to spoustu let zavedený produkt. Navíc je to židlička rostoucí od narození až do dopělosti. Malá s námi od miminka sedí u stolu a vštěpuje si tak (doufám) nějaké vzorce chování - u jídla se sedí, jí se u stolu... Jsme tak všichni spolu na jedné úrovni. :-) Zatím je malé 6 měs. a dva týdny a stále používáme newborn set.
krabice1983  1. pro 2014

Jidelní židlička

Jídelní židlička značka Babypoint Fábula. Největší spokojenost, nejlepší koupě, co jsme dětem koupili, na to, že jsme kupovali jen přes internet.

Má polohování, když dítě ještě nesedí, posunování nahoru a dolů, snadno omyvatelné. Používali jsme do nedávna, tj. téměř do tří let. Krásně se dala ke stolu a kluci s námi jedli u jídelního stolu, je bytelná.

Opravdu spokojenost veliká , i když ne zrovna nejlevnější záležitost. ;-)
herminka  8. lis 2014

Naše zkušenosti se židličkami

Pro prvního syna jsem měla půjčenou dřevěnou jídelní židličku, která se dala rozložit na židli a stoleček (lze ji najít např. pod názvem Klups Anežka). Byla moc fajn, stabilní, nezabírala moc místa, ale při temperamentu našeho syna mi vadilo, že v ní není možné dítě připoutat - syn z ní vylézal, proto jsme s manželem vymysleli systém poutání a na židličku ho připevnili. Od té doby sloužila k plné spokojenosti všech stran do synových asi 2,5 let, kdy začal jíst na velké židli.

Potom jsme židličku museli vrátit, navíc jsme čekali dvojčata, proto bylo třeba pořídit židličky dvě. Z dovolených, restaurací apod. jsem znala plastovou židličku Antilop z IKEA, a tak jsme neváhali a pořídili je. Jejich velkou výhodou je lehkost, stabilita, možnost postavit je na sebe a pásy, díky kterým jsou děti v židličce bezpečně upoutány. Nevýhodou jsou doširoka "rozkročené" nohy, o které jsme zpočátku zakopávali, ale rychle jsme si na ně zvykli.
1 člověk považuje za užitečné
oktarina  8. lis 2014

Chicco Polly a Jitro

Prozatím jsme kupovali dvě jídelní židle.
První, Chicco Polly 2011 edice se sovama, polohovací, s miminkovskou (zmenšovací) vložkou pro menší děti. Má kovové polohovací nohy, síť na hračky, nasouvací pultík na odkládání misky s jídlem mimo dosah dítěte, odnímatelný pultík pro dítě se snímatelným plastovým "tácem", který má prolisy na pokládání nápojů a talířů či misek s jídlem. Židličku lze polohovat od téměř lehu (pro prvni příkrmy) až po úplný sed s oporou nohou (nebo bez), tedy až po samostatné jezení s rodiči u stolu. Židle má i bezpečnostní pásy, abyste mohli dítě upnout.
Kdybych pořizovala opět židli od prvních soust příkrmů, šla bych opět do Chicco Polly.

Jakmile dcera odrostla židli, do které je nutné dítě vkládat, řešili jsme, jakou židli vybrat, aby mohla sama "nastoupit a vystoupit". Po konzultacích se známými, přečtení mnoha recenzí a zvážení délky používání jsme se rozhodli pro českého výrobce, Jitro židli. Je masivní, vybrali jsme design světlé dřevo (ladí nám k jídelnímu stolu a židlím) a dokoupili jsme spojovací tyč a stupínek navíc. Dcera má tak jakési schůdky, pomocí kterých si snadno na židli vyleze samostatně nebo když mi pomáhá u kuchyňské linky s vařením. Jitro židle má nosnost 160 kg a je výškově nastavitelná i pro starší děti. Potom se samozřejmě sundá ten pomocný stupínek.
pajenka  8. lis 2014

Hauck 2v1

Máme jídelní židličku Sit´n Relax 2v1 ( s lehátkem) značky Hauck. S výběrem jsem spokojená. Má polohovatelné opěradlo i opěrku nohou. Výškově nastavitelná, sedačka má polstrování, dá se omýt. Pultík má dvě polohy. Lehátko nám sloužilo až do 8.měsíce, dokud si dcera sama nesedla, židličku využíváme každý den.
karol89  7. lis 2014

Retro dřevěná 25 let stará

Než si malá sedla, tak jsem jí krmila ve vajíčku. Když už seděla, mamka přivezla moji dřevěnou retro židli, která se dá rozložit na židli a stolek. Neni lepší věc. I když z ní zdrhá, tak je to multifunkční a vydrží několik let. :-D Třeba i celou školku. Může si na tom kreslit, psát, hrát nebo se zvedne a je to jen jídelačka - opravdu TOP.
klarka009  7. lis 2014

Dřevěná židlička Jadrew olek

Tato židlička je pro děti, které už sami sedí, není polohovatelná. Ale dá se později rozložit na samostatný stoleček a židličku. Hledala jsem takovou židličku, u které jde po rozložení sundat i pultík, a u téhle to jde. Je moc pěkná, není moc drahá a my jsme s ní moc spokojení.
radulkapol  6. lis 2014

Chicco Polly

Po doporučení kamarádky, která pro své děti vybírá jen to nejlepší a nejbezpečnější, jsme pořídili dceři jídelní židličku Chicco Polly. Je bezvadná, polohovací a výborně se přizpůsobuje růstu dítěte od první lžičky po výuku dítěte, aby jedlo samo. Plynule jsme z krmení v leže přešli po sezení v této židličce s rodiči u stolu.
marie_anna  4. lis 2014

Krmení

Neměli jsme zvláštní polohovací židličku pro nesedící děti, nesedícího jsem krmila v autosedačce a na klíně, jak si sednul, šel do plastové židličky IKEA, která je levná, bezpečná i praktická. Následovat bude sezení u stolu s dospělými. :-)
2 lidé považují za užitečné
hhanca  3. lis 2014

Chicco Polly

Jídelní židličku jsme vybírali docela dlouho. Žádná neměla všechno, co jsme chtěli! Koukali jsme v obchodě, na internetu...pak jsme museli udělat kompromis a zvolili jsme Chicco Polly. Je fajn, že je polohovatelná, takže v ní mohl být i náš zvědavec, který ještě sám neseděl, ale už chtěl všude vidět. Jde výškově nastavit, polohování nožiček, posouvání pultíku je taky fajn. Moc oceňuji odnimatelnou vrchní část pultíku (tácek), je to moc praktické při údržbě.

Jediné, co mě mrzí, je to, že se natrhly potahy v místě pásků na zajištění prcka i přes to, že jsme se židličkou zacházeli opatrně. Ale co jsem viděla ostatní židličky u různých dětí, tak ty jsou na to mnohem hůře. Malýmu je 20 měsíců a pořád židličku využívá. Dokud tam bude chtít sedět, tak mu bude sloužit. Pak asi přejdeme na velkou židli s podsedákem.
1 člověk považuje za užitečné
kopeckovi  3. lis 2014

Židlička Ikea Antilop

Pro sedící dítě doporučuji tuto židličku. Je jednoduchá, lehká, lze ji přisunout ke stolu a příliš nepřekáží. Pořídili jsme ji k babičce. Doma používáme židličku Chicco Polly, protože jsme ji dostali po příbuzných. Byla dobrá, když malý ještě neseděl, ale teď je docela velká, která všude překáží. :-)
1 člověk považuje za užitečné
janinkakretin  3. lis 2014

Baby point Pinta

Používáme cca od 8 měsíců, má 2 pultíky, což se mi moc líbí a využívám. Má nastavitelnou výšku, taky fajn. Gumové polstrování, které se bohužel už trochu trhá, ale to je snad u všech židliček.

Má také polohování, což jsem ocenila, protože malý mi seděl později.
1 člověk považuje za užitečné
xbusj202  16. črc 2014

Jitro Baby

Pořízena ve věku 1.5 roku - koupila jsem základní židli + podložka s tyčkou (podložka využívána tak do 2 a 1/4 roku, pak už nebyla potřeba). Osobně bych židli koupila znova i na druhé. Výhodu vidím v tom, že už vlastníme jednu židli, takže podložku s tyčkou mohu použít i na druhé dítě, případně další doplňky jsou k dispozici.

Klady: výborná verze Baby - prohnutá opěrka - velmi pohodlné; doplňky i pro nejmenší sedící miminka (ač drahé); možnost dokoupení ještě jedné podnožky pro menší děti, aby na židli samy vylezly; krásné barvy; kvalitní dřevo; vysoká nosnost - když jsou všechny židle u stolu obsazené, bez obav obsadíme i tuto dětskou a dospělého to unese; textilní podsedák - není nic lepšího než bavlna/len - sice se to stále pere, kolikrát mi ani nestačí dva podsedáky, ale lepší než plastové cosi, v čem se dítěti akorát zapaří zadek

Zápory: podsedák je propadák, musela jsem z boku upárat sešití, abych potah mohla prát v pračce a molitan v ruce, v návodu doporučují před prvním praním molitan a potah prošít :-), navíc se opravdu často pere a barva začíná být dosti opraná, už bych ho nekoupila, syn sedí "na tvrdo" a nestěžuje si; na bocích se nám začíná olupovat barva (používáno 1.5 roku) od stálého přisunování ke stolu až nadoraz; dítě se neumí samo přisunout ani odsunout, protože je moc vysoko a na lině židle nejede; když má dítě sedací část už níž (vadí tam ta kovová spojovací tyčka), myslím, že už tak ve třetím zářezu spojovací tyčka překáží (dítě by na ní sedělo), tak jsme ji vyndali (protože níž už díry na tyčku nejsou) a další nejbližší tyčka je až u podnožky, což je dost daleko a sedací část tímto nedrží pevně a je dost pohyblivá (dítě si už párkrát skříplo zadnici při slézání) - osobně bych uvítala díry na spojovací tyčky pod každým zářezem (dala bych tyčku vždycky těsně pod dřevo, kde dítě sedí a těsně pod dřevo, kam dítě odkládá nohy) - udělali jsme díry navíc, aby ta tyčka byla vždy pod sedákem a pod podložkou na nohy; stále dotahujeme šrouby, ale naštěstí jsou kovové, takže zatím no problem; dalším záporem je cena (2845 Kč barevná)
2 lidé považují za užitečné
cobaltino  30. kvě 2014

Peg Perégo - Prima Pappa Zero3

Hledala jsem něco vkusného a tohle byla dobrá volba. Máme potah z "eko kůže" v petrolejové barvě. (Původně jsem chtěla dřevěnou židličku, ale bohužel se nevyrábějí žádné polohovatelné pro nesedící děti).

Židle má polohování opěrky do pěti poloh (ta nejpoloženější je opravdu hodně ležící), výškově se dá nastavit do 7 poloh. Opěrka nohou má tři polohy.
Židlička má pětibodé bezpečnostní pásy, odnímatelný a sklápěcí pultík (s krytem, který může do myčky), úchytky na odložení tácu na zadní nohy. Při složení sama stojí a nezabere moc místa.

Zpracování je kvalitní a vypadá dobře ze všech stran (např. polstrování se při sklápění rozkládá, takže je stále celá plocha sedačky měkká) - italský design se nezapře.
Rozkládá / skládá se pomocí dvou rukou, což může někomu vadit, ale já jsem radši, že mi nedovolí s ní manipulovat s dítětem v náručí. Veškeré polohování je snadné a dá se provádět s dítětem uvnitř (nehrozí úrazy přiskřípnutím).
1 člověk považuje za užitečné
nikolapomahacova  23. led 2014

Jídelní židlička CARETERO magnus Classic red

Tuto židličku jsem dceři koupili k jejímu půl roku. Je skvělá jak svou konstrukcí, materiálem, bezpečností tak i dostupnou cenou.

Materiál je omyvatelný, takže se dá lehce mokrým hadřikem otřít a nezůstávají na něm kapky od příkrmů.

Je polohovatelná na tři body. Vepředu pevné držení, vzadu kolečka co se dají zabrzdit. Pultík lze i odebrat a pak znova nandat. V pultíku jsou i dva otvory na čaj, šťávu nebo mléko.

Mohu jen doporučit. Za mě výborná jídelní židlička.
2 lidé považují za užitečné
katyxq  23. led 2014

IKEA Antilop

Židlička je jednoduchá, lehká, plastová s nacvakávacíma kovovýma nohama. Protože není polohovací, je určená až pro děti, které se umí samy z lezení posadit. My ji používáme asi od 9 měsíců, do té doby jsme malou krmili při držení na klíně v klubíčku nebo v sedacím vaku.

Jako jedinou nevýhodu této židličky vidím její nohy, které trčí trochu do stran, pokud se člověk kouká do výše sedátka, snadno o ně zakopne (naštěstí tím, jak je židlička lehká, tak větší úhon na zdraví nehrozí, nanejvýš lehká modřina).
4 lidé považují za užitečné
rockerka  23. led 2014

Chicco Polly Magic 2011

Židlička je vhodná od 0 do 36 měsíců.

Má odnímatelný pultík, hrazdičku, košík (ukládáme hračky, bryndáky).

Židlička má výškově nastavitelné sedátko do 6ti pozic a opěrku zad do tří různých pozic, buď jako lehátko nebo židličku. Je též vybavena opěrou lýtek, která lze nastavit do 2 poloh a opěrkou nohou, kterou lze nastavit do 3 různých výšek. Zadní nohy židličky jsou vybaveny kolečky. Pultík je též polohovatelný. Potahy jsou polstrované a lze je vyprat. Židlička je opatřena 5-ti bodovým pásem.

K židličce se dokupovalo polstrování pro nedonošená miminka.

S jídelní židličkou Chico Polly magic jsme velmi spokojeni a můžeme doporučit.
2 lidé považují za užitečné
andrejka_86  23. led 2014

Chicco Polly

Při vybírání židličky jsme se dívali hlavně na možnosti polohování, aby byla snadná údržba a jaké má doplňky.

Zvítězila Chicco Polly, která je polohovatelná do třech poloh, jde nastavit i výška sedátka, plastový pultík se dá celý sundat a je tam navíc ještě tác a praktický košík (my v něm máme bryndáčky).

S židličkou jsme naprosto spokojení, využíváme ji od necelých 6ti měsíců prakticky denně. Výhodou je snadná údržba. Mezi širokou škálou barev jsem si vybrala takovou, aby mi ladila ke kuchyni :-D
2 lidé považují za užitečné
blondys24  22. led 2014

Stokke Tripp Trap

Pořídili jsme tuto židličku. Je nám 9m a používáme cca měsíc s babysetem a zatím jsem moc spokojená. Je k ní 7 let záruka, tak snad něco vydrží...
2 lidé považují za užitečné