Porodnice Brno - Obilní trh

6 zkušeností

Gynekologicko-porodnická klinika ve Fakultní nemocnici Brno má dvě pracoviště - tzv. Porodnice Obilní trh a porodnici v části Brno Bohunice13. Porodnice24 Obilní trh disponuje 165 gynekologickými a porodnickými lůžky. Pro ženy z regionu zajišťuje komplexní péčí v oblasti porodnické, gynekologické a onkologické.

Porodnice Obilní trh

Porodnice Brno-Obilní trh nabízí:

Porodní boxy

Související články

Více o porodnici Brno - Obilní trh na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Fakultní nemocnice Brno, pracoviště Obilní trh
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Brno - Obilní trh

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Brno - Obilní trh?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
lyc
3. bře 2016

Překvapivě ANO, ANO a zase ANO :-)

Tato brněnská porodnice byla na mém seznamu na třetím místě ze tří, o kterých jsem uvažovala. Ale osud tomu chtěl jinak a já po běžné kontrole u své gynekoložky (která sídlí asi 100 metrů od této porodnice) zjistila, že se otvírám a je nutná hospitalizace kvůli hrozícímu předčasnému porodu.

A právě vzhledem k té blízkosti jsem byla hospitalizována zde. Přístup personálu po celou dobu byl ohleduplný, vstřícný a vždy usměvavý. Pravda, vybavení z dob krále klacka je smutné, ale ten lidský přístup mi ten malý diskomfort bohatě vynahradil.

Po této zkušenosti jsem se rozhodla, že i můj porod (který se díky medikaci neuskutečnil dříve než měl) proběhne právě tady. Začala jsem sem chodit do rizikové poradny a v prosinci 2014 zde přivedla na svět svoji dceru.

Oddělení šestinedělí bylo opět, co se personálu týče, na úžasné úrovni. Ochota přijít za vyjukanou prvorodičkou v jakoukoliv denní či noční dobu (protože ona se mi k tomu pravému prsu prostě sestři nechce přisát) byla skvělá.

Když jsem odcházela věděla jsem, že pokud budu mít to štěstí a budu čekat další miminko, budu chtít rodit zase zde. :-)
0 poděkování
mennii
5. pro 2014

Kontakt matky s dítětem po císaři - bohužel žádný

Do porodnice jsem jela až přímo rodit. Porodní asistentka byla příjemná, bohužel malý nesestoupil do pánve, tak musel přijít na svět císařským řezem. Manžel se mnou na sále nemohl být, byl při ošetřování malého a zhruba minutu si ho směl pochovat kvůli fotce. Já jsem syna viděla pouze na sále necelou minutu. Když mě převáželi na pooperační, manžel mě pouze doprovodil k pokoji, potom ho vyhnali.

To odloučení pro mě bylo strašně bolestivé - já jsem ležela sama na pokoji, manžela vyhnali domů a syn ležel na novorozeneckém. Ještě ke všemu mi vzali mobil, abych si prý odpočinula a vyspala. Celou dobu jsem říkala, že spát nebudu, že chci zpátky mobil a vidět své miminko. Na první přiložení mi ho přinesli až po dlouhých 6 hodinách. To čekání bylo nekonečné a je mi do breku ještě teď (7 měsíců po porodu), když si vzpomenu, jak jsem se stále dívala na dveře a doufala, že mi donesou mé dítě. Podotýkám, že syn byl zcela pořádku (apgar skóre měl 10-10-10), já jsem měla pouze spinální anestézii, takže naše zdravotní stavy v žádném případě nebránily našemu sbližování. Jenže to nikoho nezajímalo.

Musím ještě reagovat svojí zkušeností na postřeh @dora13. Já jsem zrovna ležela na dvoulůžkovém pokoji s paní, která měla na rozdíl ode mě vysokoškolský titul a byla mnohem starší, než já. Dvě paní (též s titulem), které ležely se mnou na pooperačním, tak byly na tom největším pokoji pro 5 maminek. Takže já s výše uvedeným postřehem nesouhlasím.
0 poděkování
katyxq
2. pro 2014

Děkuju, nechci

Poté, co tam se mnou před třemi roky jednali jak s nesvéprávným kusem masa, tak sem jen v ohrožení života. Dr. se bez ptaní pokusila o Hamiltona, snažila se mi ještě před termínem porodu vnutit vyvolávání. A vlastně ještě před tím jsem zde byla nechat se prohlédnout na pohotovosti po pravděpodobně přirozeném potratu v 6. tt (na těhotenském testu byly čárky, které slábnuly, a pak přišlo velmi silné krvácení), pak doktor byl velmi neempatický, nepříjemný. Bohužel, jméno doktora ani doktorky si nepamatuju.
0 poděkování
dora13
13. čer 2014

Velká spokojenost

Musím říct, že pobytu v nemocnici jsem se bála skoro stejně tak jako porodu (nikdy předtím jsem v nemocnici neležela), ale Obilní trh naprosto předčil mé očekávání, byla jsem moc spokojená.

Porod úplně super, výborné porodní asistentky, o všem, co se mnou dělají, mě informovaly, udělaly všechno pro to, abych se obešla bez nástřihu.
Co se týče novorozeneckého oddělení a šestinedělí, tak jsem přes všechny své obavy byla nadšená. Moc milé sestřičky, jak ženské, tak dětské, pomáhaly mi s kojením, koupáním, s miminky zacházely velice hezky.

Jen dva postřehy:
1. vyplatí se mít vysokoškolský titul. Na Obilňáku dávají ženy na pokoj podle vzdělání a ženy s VŠ mají většinou dvoulůžkové pokoje a ostatní jsou na tří-čtyřlůžkových. Já osobně byla na dvoulůžkáči a už tak to bylo někdy náročné a nedovedu si představit, že bych byla na pokoji s více maminkama.
2. málo světla, takže pokud má vaše dítě náběh na žloutenku, tak ho prostě nemáte kde vystavovat na světlo. Já se snažila celý den a stejně malý nakonec skončil na noc ve fotokomoře.

Celkově jsem ale byla moc spokojená a pro druhý porod určitě půjdu zase sem.
3 poděkování
maudn
7. únor 2014

S porodem spokojená, šestinedělí děs...

Proti porodu nemůžu nic namítat, porodní asistentka byla skvělá, snad mě jen ve zprávě překvapilo, že mi nebyla včas podána antibiotika na streptokoka, což jsem si připomínala asi od 35. týdne i u porodu. Nikdo mi nic neřekl, nekontroloval navíc, takže vlastně nic nevím, jen je to ve zprávě. Porod trval po urychlení 6 hodin, tak asi proto a antibiotika mi byla podána, co já vím, někdy po dvou hodinách.
––
Na šestinedělí jsem byla na pokraji zhroucení. 4 dny bez spánku (jakéhokoli) být ve třech lidech a třech dětech na pokoji by se mělo zakázat nebo aspoň rozšířit počet nadstandardů. Děti se budily na střídačku, takže jsme nikdo nespaly, kdo spal byla chrápající spolubydlící, že se stěny třásly. Starší sestry na dětském odd. byly protivné a nepříjemné, když se nám nedařilo kojit a chtěly jsme pomoci nebo poradit, měly poznámky, ať si kojíme na pokojích a sami (ono je to těžké, když ještě nemáte dost mléka). Příkrmy navíc rozdávaly pokaždé jinou značku, dokonce jsem dostala příkrm pro šestiměsíční dítě, což jsem zjistila až z internetu, když jsem si o příkrmu chtěla něco přečíst.

Vzhledem k postižení prvního syna jsem žádala vyšetření (ledviny, konečník) oboje mi bylo vždy v ambulanci slíbeno a zapsáno, na oddělení se mi pak vysmály a řekly, že o tom nemají ani čárku a že mi nevěří, touha se z toho cirkusu dostat domů byla větší a museli jsme si pak s miminkem oběhnout dětskou nemocnici včetně vyšetření kyčlí. Dále mě vytočila (to nevím, jestli to bylo hormonama:-) ) sestra ze šestinedělí, která mi nechtěla poskytnout erární poporodní vložky (kterých byly všude tuny na vyšetřovnách a na pokojích před porodem), sestře jsem vysvětlila, že velice silně krvácím a vložky, co mám ihned protékají a nestačí vsakovat, sestra mi řekla, ať si tam dám tři :-) (dala jsem a nepomohlo), neměla jsem chuť se hádat. Převlékání postelí a měnění košil je asi vyjde levněji.
0 poděkování
hribek
3. únor 2014

Super

Ačkoliv tato porodnice nepatří k nejhezčím a nejmodernějším, nemohu si porod vynachválit. Porod samotný byl příjemný, leč bolestivý. PA byla skvělá.
Personál novoroz.odd. byl příjemný, ochotný pomoci s kojením i nad ránem :-) Trošku nepříjemnější byly některé sestry z odd.šestinedělí, ale dalo se to vydržet :-)

Mnohé maminky si stěžují, že záchody jsou na chodbě a pokoje jsou pro více maminek - osobně můžu říci, že mi to bylo naprosto jedno, protože jsem byla unavená z porodu a neustálého kojení a dětského pláče.

Pokud bych rodila, tak určitě zvolím tuto porodnici.
0 poděkování