Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Oznámení těhotenství partnerovi

Oznámení těhotenství partnerovi, budoucímu otci se dá udělat mnoha způsoby. Pokud jste si první těhotenský test56 dělali společně a vyšel se dvěma čárkami, oznamovat novinu partnerovi samozřejmě není nutné.

Pokud o vašem těhotenství neví, zde je seznam možných způsobů jak říct, že budete mít spolu miminko:

  • fotka z prvního ultrazvukového vyšetření
  • zabalit a darovat dětskou drobnost18, která vás zaujme (dudlík, bačkůrky, ponožky, dětské dupačky, chrastítko...)
  • položit těhotenský test na místo, kde ho otec objeví
  • darovat zabalený těhotenský test
  • poslat email nebo SMS
  • zatelefonovat
  • oslovte ho jinak - tatíku, taťko, táto
  • položit ruku na bříško

Více o oznámení těhotenství partnerovi na modrykonik.cz

Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s oznámením těhotenství partnerovi

Máš zkušenost s oznámením těhotenství partnerovi?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
blaablaablaa  4. led 2016

Ranní budíček :-)

Test jsem si dělala hned první den po vynechání menstruace. A jelikož to bylo hned ráno, když jsem vstávala do práce, tak měl manžel v pět ráno super budíček. :-) Byl rád, ale myslím, že nám to oběma došlo tak za týden. :-D
0 poděkování
bajushh  4. srp 2015

Bez zbytečných okolků

Během testování byl manžel se mnou a když se objevili dvě čárky, bylo to nejhezčí, co jsem viděla..Slzícího manžela a pozitivní test. :)
0 poděkování
mennii  6. črc 2015

Oznámení rovnou do vlaku

Když jsem ráno objevila dvě silné čárky na testu, hned jsem volala manželovi, který byl ještě na noční (pracuje jako strojvedoucí). Říkala jsem mu, že tomu ještě nevěřím, dokud mi to doktorka nepotvrdí, ať se neradujeme předčasně. Po utz jsem mu volala a telefon byl nedostupný. Až jsem se konečně dovolala a oznámila mu, že se povedlo a opravdu čekáme miminko, slyšela jsem ticho. Úplně jsem se bála, že za chvilku uslyším jen alarm bezpečnostního zařízení (v případě, že se strojvedoucímu něco stane). Naštěstí se mu nic nepřihodilo a vlak dovezl úspěšně do cíle. Nemohla jsem prostě vydržet až do večera...
1 poděkování
manteca73  11. led 2015

Volala jsem do Ruska

To, že jsem těhotná, jsem tušila asi týden. Pak se mi to potvrdilo testem, ale nějak se mi tomu pořád nechtělo věřit. Přítel měl v pondělí odjíždět služebně do Ruska, tak jsem si to zatím nechala jen pro sebe (noo, věděla to ještě má nej kámoška, protože mi dovezla test a dělala ho se mnou :-D ).

Týden na to (pátek 13.9.2013) jsem to měla skoro černé na bílem od doktorky a začala vymýšlet, jak to budoucímu taťkovi oznámím. :-) Ale měl se vrátit až za 14 dní a já to prostě nevydržela, a tak sem mu prostě jen tak zavolala, že se mi stýská a že až přijede tak mám pro něj "pidi" překvápko. :-) A jak jinak, on začal vyzvídat, co to je. :-D Noo a já to prostě nevydržela a řekla mu, že čekáme miminko. A bylo ticho. :-D Oněměl úžasem a prý, kdyby vedle něj nestál kolega, tak začne i brečet. :-D

No, co vám budu povídat, hned to šel zapít a čím jiným než pravou ruskou vodkou. :-D
0 poděkování
vendy_em  9. led 2015

Duch :)

Dlouhou dobu jsme s manželem toužili po miminku. Stále se nám nedařilo, až jednou - minulé léto - přišlo zpoždění MS. Tak jsem začla testovat a viděli jsme na testu slaboulinkou druhou čárečku. Byli jsme strašně šťastní. Testovala jsem dál a čárka nesílila. Začla jsem číst různé články o tom, co znamená, když čárka nesílí a měla jsem strach. Po týdnů jsem začla hodně krvácet. Těhotenství zaniklo a náš sen se rozplynul. Byla jsem zdrcená, ale manžel ještě víc než já.

Pak přišel říjen, další zpoždení MS, tak jsem si udělala test a našla slabou čárečku. Manželovi jsem nic neřekla a druhý den ráno zkusila další a odpoledne další. Čárka byla slabá, ale už jasně viditelná. Napsala jsem manželovi zprávu, že se těším až přijede domů, že tu máme DUCHA. :-)

Hned ho to nenapadlo, ale na to, jak mu zářily oči, když jsem mu ukázala test, nezapomenu. :-)

Našemu duchovi je právě 7 měsíců. :-)
0 poděkování
kopeckovi  2. pro 2014

Oznámení manželovi

Vždy jsem si plánovala, že až jednoho dne zjistím, že jsem těhotná, tak si to chvíli nechám pro sebe a manželovi to nějak hezky oznámím s nějaký dárečkem... Jenže nakonec vše bylo jinak. Test jsem si udělala v den očekávané MS a test byl bílý, takže jsem ho naštvaně zahodila s tím, že těhotná nejsem, proč by to také mělo na poprvé vyjít, že?

Jenže byla to neděle, takže jsem se šla zase schoulit pod peřinu a koukala, co je na MK nového, když jsem objevila diskuzi, kde byl vyfocen test se slabou čárečkou a říkala jsem si, že takhle ten můj test asi vypadal taky. Tak jsem nelenila, šla ho vytáhnout z koše a pod drobnohledem našla vytouženou druhou čárku... Se slzami v očích jsem šla budit manžela, aby mi řekl, jestli tam tu čárku vidí taky. :-D Nakonec jsme celé dopoledne lenošili v posteli a přemýšleli, zda jsem nebo nejsem doopravdy těhotná a co to pro nás bude znamenat za změny. Odpoledne jsem nakoupila nové testy v lékárně a další dny testovala, dokud nebyla čárka dostatečně silná. :-) Nakonec jsem byla ráda, že jsme to od prvního okamžiku prožívali společně.
2 poděkování
civet  10. lis 2014

Racionální oznámení

Vzhledem k tomu, že si na nějaký "blbosti" nepotrpíme, muž se o obou těhotenstvích dozvěděl záhy po tom, co jsem si udělala test. Věděl, že si ho jdu udělat, takže další tajení nebylo možné. :o)
0 poděkování
kacajak  7. lis 2014

Dudlík s testy

Když jsem počůrala x papírků, šla jsem koupit dudlík, nalepila ho i s testy na papír a napsala AHOJ TATI. Manžel se tetelil jen to viděl :-)
0 poděkování
petula1981  7. lis 2014

Dárek k narozeninám

Jedno červnové úterý mi měla dorazit MS, já si v tento den udělala test a byl pozitivní (slabá čárka), v sobotu měl manžel narozeniny, tak jsem měla dárek jasný :-) .

Vydržela jsem až do soboty udržet tajemství, v sobotu ráno jsem vylezla z postele dřív než manžel, že si musím odskočit, počůrala jsem další test, kde byla čárka již silná, počkala jsem, až uschne a vlepila ho do připraveného přáníčka s textem "Milý tatínku, zatím jsem u maminky v bříšku a budu tu až do února, tyhle dvě čárky na testu jsou důkaz, že tam opravdu jsem". Poté jsem manželovi s úsměvem na tváři šla dát do postele jeho oblíbenou bonboniéru a přáníčko. Musel si ho přečíst několikrát, než mu došlo, co to znamená :-D.
2 poděkování
kajovaevicka  7. lis 2014

Jak jsem to nevydržela:-D

Poprvé jsem "dvě čárky" objevila na testu sama. Když se tam objevila ta druhá, začala jsem příšerně pištět, až jsem se musela okřiknout, že doběhne sousedka:-D Měli jsme přesně měsíc do prvního výročí svatby, tak jsem si plánovala, jak to ten měsíc vydržím a manžela překvapím.

Předsevzetí mi vydrželo asi tak pět metrů z koupelny do obýváku, tam jsem test vyfotila a manželovi poslala MMS se slovy - bude nás víc. Za chvíli mi volal a říkal - on někdo přijede? A co to je na té fotce? Máme novou židli? (Do teď jsem nepochopila, proč židli:-D). Mlčela jsem a jemu to došlo. Radost nikde :-D No nic, jsem zblbá z amerických slaďáků. Můj muž začal řešit spíš ty racionální záležitosti.

Když jsem zjistila těhotenství podruhé, byl u toho manžel. Já si dělala test a manžel si u toho čistil zuby. Zatímco já se po pozitivním testu pěkně sesypala a jen seděla na podlaze a čučela (nebylo to plánované), on si dál v klidu čistil zuby a pak jen prohlásil "No co..." A bylo :-D A zatímco já se hroutila dál až do konce prvního trimestru, on už se těšil:-D Holt, role se obrátily:-)

Závěrem bych ráda řekla, že obdivuju všechny, co jsou opravdu schopné to tajit a chystat překvapení, ale já jsem od přírody slepičí prdelka a tohle vážně tajit nedokážu:-D
4 poděkování
ebetka  6. lis 2014

Vykecala jsem to hned po počůrání testu ;-)

První dvě těhotenství jsem příteli ukázala počůranej papírek hned po cestě z toalety, pokud bude nějaké třetí těhotenství, tak bych chtěla vymyslet nějaký originálnější způsob oznámení :-).. Ale kdoví jestli z toho zas nebudu tak v šoku, že mu to vykecám zas hned :-D
0 poděkování
xyz123xyz  3. lis 2014

Dárek s dopisem od Matky přírody

Protože před tím, než se nám zadařil syn, jsem potratila, chtěla jsem manželovi oznámit těhotenství, až to bude "jistější" a hlavně způsobem, který ho potěší :)

Víc jak týden jsem tajila, že mám na testech // :) až při diskuzi tady mi jedna z maminek napsala, že si myslí, že si partneři zaslouží to prožívat taky od začátku :) A tak jsem během odpoledne sehnala dárky (malá bodýčka, ponožky) a sepsala dopis, který mu "poslala" Matka příroda. "Budeš táta" zněl obsah dopisu :)

Když přišel manžel z práce, dala jsem mu krabičku s tím, že už to nevydržím a má to dopředu dárek k svátku (měl ho za cca 14 dní). Manžel natěšenej na obsah balíčku, kdy vážně věřil, že je to "normální" dárek mi po otevření padl kolem krku :) :) :)
3 poděkování
hanulkapal  23. kvě 2014

Oznámení partnerovi

Já jsem byla nedočkavá, přítel do mě už nějakou dobu šil, jestli "už?". O to víc mě zklamala jeho reakce. Miminko jsme chtěli oba, a tak jsem si jeden den ráno udělala několik testů, když MS nepřišla a jeden z těch testů mu ukázala. Jen se na to tak díval, nic neříkal, tak jsem se ho ptala, jestli ví, co to znamená? A on že ano, že ví. Test jen položil zpátky na stůl. Takže žádné slzy, žádné pusy. Škoda no, na tohle jsem se fakt těšila.. :-(
1 poděkování
haniplanetka  18. črc 2013

Oslava projektu

Už pár dní mi bylo všelijak a MS už 14 dní nikde. Tři testy mi vyšly negativně, tak jsem si říkala, holka KLID! To budou nějaké hormonální kotrmelce či co. Šla jsem k doktorce, ta "brejlí" na UZ a povídá: něco tam je, ale buďto to vypadá spíš na cystu nebo je to plod. Víte co? Uděláme krevní test na HCG, když vám vyšly testy negativně. Raději najisto, ne?! Tak jsem si nechala vzít krev a šla s nervy čekat do druhého dne. Byla jsem odjetá u rodičů, 50km od partnera. Druhý den jsem se konečně na 150té dovolala a bylo to, miminko na cestě. Celá roztřesená, jak to on vezme, mu píšu, že přijedu už dnes. Byl nadšený, odepsal mi do vlaku, že se na mě moc těší, že mu v práci vyšel zdárně projekt, že má Portské a oslavíme to ve vaně. Říkala jsem si: jo, s Portským je konec... a usmívala se pro sebe. Doma jsme se pak přivítali, on nalil víno do dvou svátečních skleniček, řekla jsem mu, že si dám sprchu a sejdeme se v ložnici. Pak tam na mě už čekal, tak jsme si ťukli a já povídám: "Tak připíjím na ten tvůj zdárný projekt a ještě na náš společný projekt (vyjeveně koukal, nechápal), který jsme spolu už dali do pohybu a to, že nás bude víc." Neuvěřitelně se rozzářil:" No, to je báječný!" ... a pak už jen spousta objímání, líbání a slz na obou stranách. Dnes je nej táta pod sluncem a maličká ho zbožňuje :-).
5 poděkování
prcek91  18. črc 2013

Nedočkavý manžel

Udělat si test mě napadlo až po 46DC, kvůli tomu, že se mi furt zdálo, že mám krásnou mimi holčičku. Když jsem čekala na wc a bála se na test podívat kvůli případnému zklamání, manžel nevydržel za dveřmi, otevřel dveře a říká " tak co?" Podala jsem mu test a on se začal tak blbě culit, že mi to bylo jasný..:-) ale radši jsem si pak udělala ještě jeden přecijen to bylo v 17:00 hod.:-)
2 poděkování
jarcatko  15. črc 2013

Manžel oznamoval těhotenství mně :-D

Otěhotněli jsme na první pokus, přesně tak, jak o tom byl manžel přesvědčen už dlouho dopředu... Hned "po akci" mi řekl "Tak, a jsme těhotní", já se smála, že to určitě nepůjde tak rychle, ale brouka do hlavy mi tím nasadil... :-D Dohodli jsme se, že test zkusíme hned v předpokládaný první den MS - 1.1.2012. Manžel ráno ještě spal, já se potichu vykradla z ložnice, abych mohla udělat test, který samozřejmě vyšel, a zase jsem se tiše plížila do postele, chtěla jsem ho nechat dospat. Místo toho se z postele ozvalo "Tak co, je tam?" - "Je" - "Já to věděl" Přitáhl mě k sobě pod peřinu a ještě jsme spokojeně usnuli :-)
23 poděkování
tanik1912  13. črc 2013

Halo..:-)

Já jsem to manželovi oznámila vlastně po telefonu. On už mi ale tvrdil, že jsem těhotná ještě dřív než jsem to zjistila. Takže když jsem si udělala test, jen jsem úplně bezduše vytočila jeho číslo a koktala něco u tom, že mu musim něco důležitého říct a on už věděl. :-D Byl moc rád, protože jsme na miminko čekali 3 roky... :-)
2 poděkování
mishaczek  10. črc 2013

Nedočkavost :)

Originální oznámení jsem bohužel neudělala, byla jsem tak nedočkavá, že jsem mu to hned řekla jak přijel z práce. Ale to vůbec nevadilo, měl z toho moooooc velkou radost:)
3 poděkování
hmonika  8. črc 2013

Marshmallow

Než jsem zjistila,že jsem těhotná,jsem zničehonic byla závislá na bonbonech Marshmallow :-p a to tak,že jsem si pozdě večer vzpomněla,že na ně mám hroznou chuť,tak jsme s pŕítelem sedli na motorku a objížděli jsme benzinky,kde je prodávají.Ráno na 5 hod jsem jela do práce a musela jsem se zastavit u " arabáku",který měli non stop,abych si je koupila.Prostě jsem na nich byla závislá.
Po vynechámí MS jsem si v práci udělala test a co mý oči nevidí :-o :-o // hurááá.Měla jsem noční a do rána než bych viděla přítele ,jsem nevydržela a test vyfotila a s názvem MARSHMALLOW jsem mu poslala MMS.Přítel mi hned volal a byl šťastnej jak blecha.Pak mi každý den ty gumový bonbóny vozil x-)
15 poděkování
sitemaka  8. črc 2013

Táta na druhou

Své druhé těhotenství jsem si nejdřív 14 dní užívala sama a přemýšlela, jak to říct tatínkovi.
Dny plynuly a já pořád nevěděla, jak na to. Až přšel den oslavy prvních narozenin našeho Kryštofa. Když šel brouček spát, začala jsem sentimentálně vzpomínat, jak to strašně uteklo.V ytáhla jsem si krabičku, kde máme schované věci, od těhotenského testu až po oblečení, ve kterém šel z porodnice. Koukala jsem na to a říkala, že to už ani není pravda, jak byl malinkej. Manžel držel cedulku z porodnice, první ultrazvuk a v tom mě to napadlo :-) podala jsem mu těhotenský test. Koukal na něj a povídá: to už je táááák dávno :-) A já řekla, že není, že to je test z 8.6. .Tvářl se nechápavě. Zeptal se proč z 8.6. a já mu řekla, že to není těhotenský test od Kryštůfka, ale našeho druhého miminka :-) Manžel měl slzy v očích....
30 poděkování
zvargova  21. kvě 2013

Oznámení manželovi

Manželovi jsem těhotenství oznámila tak, že jsem mu dala knihu "Ahoj tati" pod peřinu a jak šel spáti tak se zaradoval dal mi pusu a těšil se na malou :-) Teď se z ní div nezjančí x-) Miluju je oba.
6 poděkování