Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s hematomem

Máš zkušenost s hematomem?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
jana12369  7. pro 2015

Krvácení v 6tt

Po dlouhém čekání na // a jednom zamlklém těhotenství se konečně zadařilo. Jednoho rána mě opravdu bolestivě pichlo v podbřišku. Šla jsem na WC a zjistila, že ze mě proudem teče krev. Začala jsem panikařit a viděla vše v těch nejtemnějších barvách. Sbalila si nejdůležitější věci, obudila manžela a v slzách jsme jeli směr nemocnice. Na příjmu se mě hned ujaly sestřičky. Dr. provedla UTZ. Po dlouhém prohlížení ( teda aspoň mě to přišlo dlouhé) řekla, že nic není ztraceno a vidí blikat ♥!

Poležela jsem si týden v nemocnici. Poté ještě měsíc doma. Hematom byl opravdu velký. Celý první trimestr to byly nervy. Ale nyní mám doma 5 měsíčního, nádherného, zdravého chlapečka. :-)
6 poděkování
renda12  5. pro 2015

Hematom v 6tt

Vše běželo jak na drátkách, byla jsem ráda, že po mnoha neúspěšných pokusech o umělé oplodnění to vyšlo. Večer jsem šla na záchod a najednou ze mě vypadl kus krve. Zachovala jsem klidnou hlavu, zavolala do CARu, v takovém případě klidně i o půlnoci a bylo mi řečeno, ať zajedu na pohotovosti. Doktor mě prohlédnul, ukázal srdíčko a já byla zase klidná. Dal mi injekci a nařídil klidový režim.

Takže má rada je hlavně být v klidu a určitě jít k lékaři a nečekat třeba do druhého dne.
1 poděkování
petulka_zdenda  10. lis 2014

Hematom v 6 tt.

Po zjištění, že čekáme miminko, jsme byli strašně natěšení a moc šťastní. Chtěli jsme to všem říct až na Vánoce a udělat Všem krásné překvapení.
Ovšem hned, ze začátku jsem začala krvácet, viděla jsem ten nejhorší scénář a už pomalu ztrácela naději. Jeli jsme s manželem k mojí gynekoložce, která mě ihned poslala do nemocnice. Po vyšetření zjistili, že mám hematom v děloze 1x2 cm. Nasadili mi léčbu Ascorutinem a Utrogestanem, klidový režim a týden ležení v nemocnici.

Tím pádem naše Vánoční překvapení nevyšlo, ale za to to bylo krásné říjnové překvapení. ;-)
Po propuštění z nemocnice jsem nastoupila na neschopenku, kde mě dr. nechala až do konce těhotenství.
Hematom se vstřebal a teď máme krásnou zdravou holčičku.
2 poděkování
misuulee  9. lis 2014

Co se děje??

Po transferu 14 dní dlouhé čekaní na potvrzení těhotenství z krve, je to taammm :-) a pak dalších 14 dní čekání na ultrazvuk. S malou dušičkou jsem čekala, co se dozvím, všechno v pořádku, mimi je, kde má být a už je vidět srdíčko.

Štastná jsem hlásila dobré zprávy manželovi a jelo se domů. :-) Večer jdu normálně na wc a koukám spoustu krve...ojoj...tak nádech, výdech a co budem dělat? Kupodivu jsme ani neplašili a rozumně zavolali do Sanusu v Hradci kam mohu volat v případě nutnosti, jsou tam nonstop. Domluvili jsme se s doktorem že máme dorazit. Ta hodina než jsme se dostali na místo a já na kontrolu, byla hrozná. Ale jakmile mi doktor řekl, nic není ztracené, jen si vás tu necháme, je tam hematom, je potřeba klid, zase jsem se usmála. :-) Nakonec z toho byly jen tři dny klidu na lůžku a do konce 12 tt hematom zmizel úplně.
4 poděkování