Sex v těhotenství

Sex v těhotenství je součástí partnerského života, ale žena i muž ho mohou prožívat jinak než v období před těhotenstvím24. Oba mohou mít strach o dítě, ženu mohou trápit nevolnosti15, bolesti2 a sexuálně tak v tomto období nežijí.

V případě přenášení může gynekolog sex v těhotenství páru přímo doporučit, protože mužský ejakulát obsahuje prostaglandiny, které napomáhají dozrát porodním cestám a spouští porod. Pokud je těhotenství "normální", bez komplikací, může být sex náplní celého těhotenství, když si to žena přeje a jsou dodrženy hygienické požadavky.

Je-li ale těhotenství komplikované, tj. hrozí-li předčasný porod20 nebo potrat13, je potřeba pobavit se o vhodnosti sexu v těhotenství s gynekologem.

Výkyvy v "chuti" na sex v těhotenství

V prvním trimestru37 je žena k sexu nakloněna zpravidla nejméně za celé těhotenství, protože trpí nevolnostmi, zvracením3, zvýšenou únavou a obává se o své dítě.

Ve druhém trimestru17 obvykle tyto obtíže ustupují a chuť k sexuálnímu životu s partnerem se vrací a začíná být intenzivní. Za zvýšenou chutí stojí hormonální změny, kdy jsou pohlavní orgány více prokrvené - vzrůstá přítok krve do pohlavních orgánů a pochva těhotné ženy je více zvlhčená. Díky tomu může být i samotné dosažení orgasmu v těhotenství snažší a rychlejší.

Třetím trimestrem13 se ale touha po sexu opět tlumí, protože se ženě její bříško a celé tělo stále zvětšuje, roste její váha1, začínají ji bolet záda3, křížová oblast, mohou otékat9 končetiny a dostavuje se i únava. Žena se i rychleji zadýchává, což má také za následek sníženou chuť na sex v těhotenství. Pokud žena dítě přenáší7, gynekolog nechráněný pohlavní styk vřele doporučí (viz.výše), protože v ejakulátu muže jsou přítomny prostaglandiny, což jsou látky, které mohou samotný porod29 urychlit16. Ne vždy se to ale podaří.

Kdy sex v těhotenství vynechat?

Gynekolog těhotné ženy pravděpodobně doporučí na základě celkové anamnézy, je-li pro ni sex v těhotenství vhodný a nebo ne. Těhotná žena by sex v těhotenství měla vynechat, když:

Strach partnera ze sexu s těhotnou partnerkou

Většina partnerů zjišťuje, že jsou jejich partnerky během těhotenství stejně nebo i více atraktivnější než byly v období před těhotenstvím. Existuje ale řada důvodů, které partnera před sexem s těhotnou partnerkou brzdí. Nejčastější obavou je strach z ublížení dítěti během pohlavního styku. Obavy o dítě jsou přirozené, avšak díky plodovým obalům, které obklopuje tekutina2 a hlenová zátka8, se mužský penis k dítěti ani nedostane a vůbec se ho tedy nedotkne. Proniknutí penisu do ženské pochvy dítěti tedy nijak neublíží.

Nejdůležitější je, aby se partneři nebáli spolu mluvit nejen o potřebách a touhách, ale také o strachu a obavách. Otevřený rozhovor mezi partnery uvolní napětí a umožní párům si sex v těhotenství užívat a najít nové stránky intimního života.

Nejvhodnější sexuální polohy v těhotenství

Partneři budou muset začít s rostoucím těhotenským bříškem15 experimentovat a hledat polohu, která jim bude nejvíce vyhovovat.

  • Misionářská poloha (kdy je muž nahoře) se stává s růstem bříška stále obtížnější, v pozdním stádiu je tato poloha téměř nemožná. Mají-li partneři tuto polohu rádi, je možné si v prvním trimestru podložit klín, aby bylo tělo nakloněno a žena neležela rovně na zádech a partner netlačil plnou váhou na partnerčino bříško;
  • Na koníčka - při této poloze není plná váha partnera na ženině bříšku a žena tak může ovlivňovat hloubku a rychlost pronikání;
  • Na boku - partnerka leží zády k partnerovi. Tato poloha zaručuje mělké pronikání;
  • Zezadu - žena se zapírá klečením na kolenou a loktech;
  • Na straně postele - žena leží na zádech u okraje postele, nohy jsou pokrčené v kolenou a směřují s chodidly k hraně postele. Partner stojí či klečí směrem k ženě. Jde o klasickou misionářskou polohu, při které ale nespadá tělesná hmotnost partnera na ženu;

Sex v těhotenství: Nejvhodnější sexuální polohy v těhotenství

Bezpečnost orálního sexu v těhotenství

Orální sex je v těhotenství z velké části bezpečný. Během orálního sexu by nemělo dojít k nafoukání vzduchu do pochvy, protože může dojít ke vzniku vzduchové embolie, která by zablokovala cévy a byla tak na životě ohrožena jak matka, tak dítě.

Nebezpečné je také provozování orálního sexu v případě, že se u partnera vyskytuje aktivní orální opar5 nebo cítí svědění a má podezření na jeho růst. Obzvláště ve třetím trimestru by se partneři měli orálnímu sexu vyhnout v případě, že partner někdy trpěl na orální opar. Opar6, i vyléčený, se může přenést na matku a poté během porodu29 i na dítě.

Více se o oparu v těhotenství můžete dočíst v samostatném článku: Opar v těhotenství6.

Pokud žena i v těhotenství střídá své sexuální partnery, měla by se vyhnout takovým partnerům, u kterých může hrozit riziko přenosu sexuálně přenosných nemocí. Po infekci ženy může tato infekce přejít i na dítě a ohrozit ho.


Video: Sex, létání, barvení vlasů a další... Jak je to s nimi v těhotenství?

Rozhovor s odborníkem: MUDr. Petr Kolek

Co ve videu zaznělo:
0:00 Úvod
0:12 Těhotenství a sport
0:52 Relaxační procedury
1:27 Používat při plavání tampon?
1:55 Dovolená a létání
2:53 Sex v těhotenství
3:42 Koncerty a festivaly
4:14 Medicínské zákroky
5:50 Každodenní činnosti
6:20 Barvení vlasů
6:38 Úprava nehtů
6:54 Diety a hubnutí


Předčasný porod

Je-li těhotenství bez komplikací a lékař nedoporučí sex v těhotenství vynechat, neměl by předčasný porod20 hrozit. Při orgasmu a nebo těsně po něm může žena cítit stahy dělohy - kontrakce33, ty jsou ale jiné než ty pravé, porodní. Vždy je však nejvhodnější konzultovat vše se svým lékařem, který ženu provází a kontroluje během celé gravidity. Ke konci gravidity se sex v těhotenství z čistě preventivních důvodů nedoporučuje. Porod mohou u termínové gravidity74 indukovat i takové aktivity jako je masturbace a nebo dráždění bradavek.

Použít kondom při sexu v těhotenství?

Kondom1 by měl být během pohlavního styku v těhotenství užíván v těch případech, kdy žena střídá své sexuální partnery a hrozí tak riziko přenosu sexuálních chorob. Spolu s nimi se zvyšuje riziko infekce a ta může negativně ovlivnit průběh gravidity a zdraví plodu v děloze3. Je-li jeden z partnerů alergický na latex a odmítá použití latexového kondomu, je možné zvolit polyuretanový mužský nebo ženský kondom.

Více o sexu v těhotenství na modrykonik.cz

Hodnocení a zkušenosti se sexem v těhotenství

Máš zkušenost se sexem v těhotenství?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
tomikjoejoe  6. říj 2017

Jak jsem třikrát počkali a jednou ne

Pouze ve stručnosti:

V prvním těhotenství jsem sex raději vypustili, protože jsem nevěděli do čeho jdeme a báli jsme se, tak jsem počkali do 40 tt a malý se narodil do 24h.

U druhého těhotenství jsme si řekli, že čekat nemusíme, protože to bude bez problémů. Bohužel následkem toho jsme pravděpodobně (samozřejmě nechtěně) pomohli dceři na svět už v 35 tt a bohuže se to neobešlo bez dočasných následků.

Třetí těhotenství, raději jsme sex vypustili, navíc mi bylo pořád špatně a byla jsem dost nateklá. Pořád slibovali, že se miminko narodí dřív a ono nic. Ve 40 tt už jsme toho měli s manželem večer dost a následující večer jsme málem nedojeli do porodnice, syn se opět narodil do 24 h.

Počtvrté, rizikové těhotenství, to jsme sex museli vypustit úplně, předtím jsme měli pauzu jen v prvním trimestru a na začátku třetího. Dcera se měla opět narodit brzy, ale nic. Tak ve 40 tt, zase to samé jako předtím. Jenže tentokrát jsme netušili, že mi už ráno po "akci" :) začala odtékat voda, přetím mi ji vždy píchli až na sále. Takže jsem nakonec absolvovala výlet sanitkou do nemocnice s kontrakcemi po minutě. Jet autem, malá se narodí při cestě.

Celkově sex v těhotenství byla docela fuška, zvláště na konci, ale očekávaný efekt to mělo v mém případě vždy! :)
martinaatru  27. zář 2017

SEX nám zakázali

V I. trimestru jsme to nechtěli podcenit a z vlastní vůle jsme se sexu vzdali (zjistili jsme těhotenství v 7tt, takže se to dalo vydržet). Navíc logicky jsou i jiné způsoby jak si udělat příjemnou chvilku.

Ve II. trimestru absolutní chuť cca 2 měsíce, bych to dělala nejraději 3x denně :joy: Pak měsíc nechutenství. Nakonci II. trimestru mi byl naordinován utrogestan, začala jsem se otvírat. CS skočilo během týdne z 0 na 7.

Ve III. trimestru jsme měli sex zakázaný až do 36tt, pak jsme dodělávali rekonstrukci, tak nebyl čas, vždy jsme padli :D a když to konečně bylo hotovo a chtěli jsme na to vlítnout (38TT), tak než jsem se navečeřela, tak mi praskla voda a jeli jsme. :D

Každopádně bych se sexu nebála, pokud nebudete na rizikovce, užívejte si ho a pokud nebudete z nějakého důvodu chtít, taky ho nedělejte. Důležité je být psychicky v pohodě a dělat to, co je vám příjemné.
luca105  5. čer 2017

Sex v těhotenství

Nedařilo se nám otěhotnět, problém byl, že mi nedozrávala vajíčka. Pomohly až prášky. Když nám doktor potvrdil těhotenství, byli jsme tak štastní, až se manžel bál, že by se milováním mohlo něco pokazit.

2. 3. a 4. měsíc mi nebylo moc dobře, často jsem zvracela, bylo mi špatně, takže chuť na sex jsem vůbec neměla.

Od 5. měsíce mi bylo dobře, všechny výsledky byly vždy v pořádku. Chuť na sex byla, ale manžel stále odmítal, ze strachu o miminko, byl rád, že se nám povedlo otěhotnět a nechtěl nic riskovat, takže celé těhotenství, celých 9 měsíců jsem se musela spokojit jen se slovy, že mě miluje a těší se na miminko...
hezkamal  10. srp 2016

Každé těhotenství jiné

V 1. těhotenství jsem měla chuť na sex skoro každý den, ale manžel řekl, že každý den to nejde, takže to bylo po 3 dnech.

Ve 2. jsem vůbec neměla chuť na milování. A ve 3. to bylo tak jednou až dvakrát do týdne. Ovšem ve 3. jsem čekala dvojčata, takže jsme museli zvažovat polohy, nakonec jsme skončili u toho, že já jsem ležela na kraji postele s roznoženýma nohama, manžel stál naproti mě a lehce do mě pronikal.
sindy2  27. kvě 2016

Sex v těhotenství

V sexu si s manželem rozumíme, máme jej rádi, řekla bych norma.

Těhotenství mě trochu utlumilo, ve druhém trimestru by to ještě šlo, jenže přesně, jak píše paní výše, uviděli jsme mrně na utz a mozek se nám oběma přednastavil na čas jinak. :)

Jinak samozřejmě sexualita není jen pohlavní styk, takže jsme si poradili jinak a spokojenost.
replykatee  26. dub 2016

Ohleduplnost partnera především

Obě těhotenství prožívám naprosto jinak i co se chuti na sex týká. První těhotenství byl příliv energie a chuť na sex byla neustálá.

Druhé těhotenství je pro mě náročnější fyzicky i psychicky. Je to hormonální bouře, a tak se stává, že se někdy i u toho sexu rozbrečím. :)) První dva trimestry byla chuť veliká. Teď ve 33. týdnu s přibývající váhou téměř nulová.

Beru to ale tak, že je to můj "problém" a manžela se snažím i přes svou /doufám dočasnou/ frigiditu neodbývat. Však jsou i jiné způsoby jak ho uspokojit. :-)
lucysmidkova  18. dub 2016

Sex v těhotenství

Já si ho užila i v 8. měsíci. Zato po porodu přišla totální nechuť.
makronka222  18. dub 2016

Proč ne :)

No, já byla nadržená v těhu jako nikdy. To jsem sama nepochopila. Břicho jsem měla dost mrňavý a tak to šlo. Od 5. - 6.M jsme si dávali pozor a vše dělali pomalinku. No a na konci 8.M to už nešlo a chuť přešla.
1 člověk považuje za užitečné
aklin  18. dub 2016

Sex v těhotenství

Na začátku těhotenství jsem neměla ani pomyšlení, měla jsem nevolnosti, které trvaly po celý den. Až nevolnosti ustaly, byla jsem opravdu akční. Manžel měl radost. Před těhotenstvím párkrát do měsice. A sex se stal osudným i pro rozjezd porodu. Díky němu jsem ještě v ten den odjela do porodnice s pravidelnými kontrakcemi.
jimichanga  18. dub 2016

Ani náhodou..

Párkrát na počátku ano, ale hodně rychle přišla naprostá nechuť k čemukoli, co mělo něco společného se sexem. Nechápala jsem proč, což nebyla moc uspokojující odpověď mému manželovi, byť byl sebevíc chápavý. Dotyky, mazlení, nic. Jen jsem měla potřebu ležet v jeho náručí. Víc nic. Až v půlce 9. měsíce přišla velká chuť a dokonce jsme to měli i naordinováno, takže jsme doháněli co se dalo...:-D
bustedka  17. dub 2016

Ani náhodou :-)

Přiznávám, že ve chvíli, kdy jsem viděla mrně se na ultrazvuku hýbat, tak jsem si nedokázala představit, že bych sex měla. Je sice pravda, že já sexuální aktivitou nikdy moc nepřekypovala, navíc pak došlo k rozchodu s otcem Terky, takže suma sumárum ani nebylo s kým, naštěstí... :-)
monunkaaa  3. únor 2016

Bohužel nechuť :-(

První 4 měsíce pro celodenní a noční nevolnosti nebylo na sex ani pomyšlení.

Bohužel ani v dalších měsících se to nezlepšilo, protože sex strašně bolel. I přesto, že manžel je úžasně něžný a citlivý člověk, prostě to nešlo. Takže co se manžela týkalo, uspokojení probíhalo jinak a já neměla ani nejmenší potřebu. Po porodu se naštěstí vrátilo vše do normálu.
kariii  1. únor 2016

Sex v těhotenství

Chuť na začátku těhotenství nebyla žádná, ale bylo to hlavně tím, že mi bylo 24 hodin denně blbě, až skončily nevolnosti, tak chuť byla a už to šlo až do konce v pohodě. :-)
1 člověk považuje za užitečné
kolmenka  10. led 2016

Nebyl problém

Od začátku do konce, když byla chuť, tak se šlo na věc.
1 člověk považuje za užitečné
amuskaberuska  6. led 2016

Příjemné chvíle po celé těhotenství

V těhotenství byl pro mě sex velmi příjemný. I když jsem měla bolesti zad a kyčlí, sex byl pro mě uvolnění, relaxace, vždy jsem se cítila o poznání lépe.

Manžel byl samozřejmě velmi rád, že jsem sex vyžadovala mnohem častěji a naštěstí se vůbec nebál, že by se něco mohlo miminku stát, žádné problémy jsem neměla a můj šestý smysl mi říkal, že je vše v pořádku.

Milovali jsme se až do konce těhotenství a děti se narodily vždy v termínu. V 9. měsíci je to sice už komplikovanější, ale záleží jakou pohodlnou polohu si zvolíte. :-)
3 lidé považují za užitečné
leniczka23  5. led 2016

Problém spíš chlapů...

Mám takový pocit, že se sexem v těhotenství mají všeobecně spíš problém chlapi než ženy. Né kvůli postavě ženy, nebo že by je nepřitahovala, ale mají strach. Neznám chlapa, který by se nezeptal, jestli náhodou dítěti nemůže ublížit.

I u nás tahle otázka zazněla, ale rychle jsem mu to vysvětlila, proto se (kromě toho, že jsem se u toho někdy rozbrečela :-D) nezměnilo v těhotenství vůbec nic.
1 člověk považuje za užitečné
legura  2. pro 2015

Byl i nebyl :-)

Ze začátku těhotenství jsem na sex nemohla ani pomyslet. Bylo mi dost špatně a zvracela jsem od rána do večera. A jen při myšlence na sex mi bylo špatně. Ta představa těch pohybů, jak se mi u toho hýbe žaludek byla strašná a hned se mi chtělo zvracet.

Pak jsem si na zvracení zvykla a sex jsem chtěla pořád. Až nezvykle moc, že chlap chodil do ložnice potichu, aby mě náhodou nevzbudil a nebo se vymlouval na bolest hlavy :-D Pak se to ustálilo a sex jsme měli tak nějak normálně. A ke konci těhu to s tím pupkem moc nešlo. :-D
1 člověk považuje za užitečné
lucifer1987  2. pro 2015

Obě těhotenství téměř bez sexu

U obou zdařilých těhotenství jsme měli sex v 1. trimestru zakázaný.

Strach z dalšího potratu byl tak velký, že jsme se neodvážili riskovat ani v dalších trimestrech.

Na konci prvního těhotenství jsme se k němu rozhoupali až někdy v posledním týdnu, abychom malou případně popohnali, ale nepodařilo se. Bylo to dost nepříjemné a měli jsme to radši nechat být.

Na konci druhého těhotenství jsme se k sexu odhodlali hlavně z důvodu přenášení a stejně to nepomohlo. :-( Nakonec jsem na vyvolávačku jít musela.

Nevadí mi, že jsme skoro od početí do konce šestinedělí neměli sex. Dá se to vydržet. Manžel i já jsme to tak chtěli a jsem ráda, že jsme se v tomto shodli.
adenka84  2. pro 2015

Vždy po celou dobu bez sexu

Ze začátku obou těhotenství jsem měla sex zakázaný. Gynekolog mi řekl, že je, muže, jde uspokojit i jinak... :-D

Popravdě, já na sex neměla vůbec v těhotenství chuť a manžel se toho moc bál. Jde bez toho vydržet naprosto dobře.
1 člověk považuje za užitečné
lenki22  26. říj 2015

Krásné obdobi

Jsem ve 27. týdnu a s partnerem jsme stále intimně aktivní. Je to pocit, který je nezapomenutelný pro nás oba. :-)
2 lidé považují za užitečné
maruska116  13. říj 2015

Proč ne?

V průběhu celého těhotenství jsme měli normální plnohodnotný sexuální život. Pokud je všechno v pořádku a není to ženě nepříjemné, myslím, že je to naprosto přirozená věc.

Samozřejmě je nutné s rostoucím bříškem třeba praktikovat jiné polohy a nedivočit tolik, ale i tak mám se sexem v těhotenství jen dobré zkušenosti. Bylo to i v tomto ohledu opravdu krásné období. :-)
1 člověk považuje za užitečné
kac97  6. říj 2015

Co to je?

Myslela jsem si, že po prvním trimestru se to o něco zlepší, ale kdepak. Naopak to bylo ještě horší - nechuť. Dělala jsem to pro přítele jen z povinnosti.

Ve třetím trimestru to pro mě je nejhorší. S bříškem se nic nedá, nebaví mě to a ani chuť nemám. Bohužel chlap je chlap a těžko se mu to vysvětluje.
2 lidé považují za užitečné
nigrinka  3. srp 2015

Zatím dobrý :-D

Ze začátku těhotenství jsme měli sex zakázaný, krvácela jsem z čípku a měla nízko placentu, ale po pár týdnech jsme mohli začít sexovat a nijak se neomezujeme. Žádné změny v procítění sexu nepociťuji, prostě je vše jako dřív. ;-)
nikolapomahacova  3. srp 2015

Myslela jsem, že se vrátí.

Byla jsem hloupá, ano takhle na to nahlížím teď po čase. Asi dvakrát jsem se na začátku těhotenství pomilovala s otcem dcery. Hormony převládaly nad zdravým rozumem. Bylo to jiné, měla jsem obavy kvůli miminku, aby vše bylo v pořádku. Neodpustila bych si, kdybych kvůli pár minutám rozkoše přišla o své dítě.

Pokud to lze, tak neváhejte a užívejte si dokud to jde. :-)
1 člověk považuje za užitečné
mmirunda  6. črc 2015

Neměla jsem na sex chuť

Ze začátku mi byl sex mým gynekologem zakázán, protože jsem podstoupila IVF a ještě dlouhou dobu jsem brala léky. Já na něj stejně v té době neměla ani pomyšlení. A tak, jak některé těhotné píší, že se jejich chuť na sex zvýšila, tak u mě to bylo přesně naopak. Měla jsem strach o malou.

Ve třetím trimestru se chuť trošičku vrátila, nicméně partner se do sexuálních hrátek zapojovat nechtěl a já ho nechtěla nutit. Byla jsem pro něj spíš inkubátor pro naše dítě než sexuální objekt. :-D
craki  2. čer 2015

Nechuť

Celé těhotenství jsem chuť neměla. Na vůbec nic, a pokusy, které proběhly, jsem si neužila. Neměla jsem strach o mimčo, věděla jsem, že mu ublížit nemůžem, ale prostě mi hormony řekly, že do porodu si neužijem. :-)
rozzaarka  9. dub 2015

Postupně mě obtěžoval i běžný pohyb, natož sex :-)

Ze začátku mi sex během těhotenství nevadil, nicméně žaludek na vodě a jiné těhotenské starosti ho poměrně znesnadňovaly. Kolem 5. měsíce už mi bylo při sexu nepříjemně, ani nebylo moc chuti. Čím větší byl pupík, tím méně se mi chtělo zkoušet, jestli to nebude příjemnější. Připadala jsem si jako nemotorný hroch a už vůbec ne sexy a přitažlivá pro manžela. :-)
happylenulka  8. dub 2015

Jen do konce 7. měsíce

Prví dva trimestry byly plné chutě na sex, a tudíž i sexu. S koncem 7. měsíce ale přišel takový blok, kdy jsem začala já i manžel mít strach z toho, abychom malé neublížili, tak jsme bez sexu. Čekám, co nám řekne na kontrole doktorka, a pokud bude vše v pořádku, tak se k sexu asi vrátíme. Ale nebudem na tom trvat za každou cenu... Vydržet se to dá a není to zas tak dlouhá doba. :-)
klarina_f  7. dub 2015

Každou chvíli ne/chuť

Obě těhotenství jsem měla bezproblémová, chuť na sex byla různá. Je pravda, že ke konci jsem se už necítila pěkně po vzhledové stránce, takže ani ta chuť nebyla tak častá. U prvního těhotenství jsem měla období, kdy jsem měla chuť každou chvíli, u druhého převládala nechuť, protože syn špatně spával.

Ale manžel obě těhotenství přežil bez újmy. :-p
rosaleen  11. bře 2015

Strach z potratu větší než chuť na sex

V prvním těhotenství jsem změny libida nějak nepociťovala, v druhém trimestru jsme byli na dovolené u moře a užívali si, jako bych ani těhotná nebyla. Ke konci už jsem měla větší břicho a byla jsem neohrabaná, tak nějak chuť přešla.

Zato teď v druhém těhotenství je to jinak. První trimestr nevolnosti takové, že jakákoliv představa pohybů nad rámec normy neúnosná, konec prvního trimestru sice nevolnosti polevily, ale začala jsem špinit, tak jsme měli zákaz. Teď už zákaz nemáme, ale vzhledem k tomu, že čekáme dvojčátka, tak se bojím, že se něco podráždí a bude to špatně.
Takže chuť by byla, ale ten strach je větší. Naštěstí manžel je tolerantní.
miatia  11. bře 2015

Dvě těhotenství - dva pohledy na sex

U prvního těhu jsem se sexem opravdu problémy neměla, ta chuť byla obrovská, ale bohužel půlku těhu jsem měla zákaz, díky příliš nízko položené placentě. Ale od půlky těhu už jsem měla požehnání od doktora neb vše se upravilo, a to se potom chudák partner musel přede mnou i schovávat. :-D Dodnes na tu dobu ráda vzpomínám, protože to byly nejkrásnější prožitky. :-)

Při druhém těhu, kdy jsem čekala dceru, chuť zase nebyla vůbec. Vadily mi doteky, vadily mi polibky, všechno, jen přitulení jsem snášela v klidu, a i si ho užívala. Problémy jsem neměla, požehnání od lékaře taky, ale mě to nebylo příjemné. Cítila jsem se k vůli tomu špatně a jednou za čas se přemohla kvůli partnerovi. Od půlky těhotenství jsem pokusy o sex ale vzdala úplně. Začal mě bolet a já se začala o malou bát. Přítel byl v tomto nesmírně chápavý a nesmírně mě podporoval.

Takže ženy, vidíte, že každé těhu je jiné, a pokud vedle sebe máte ohleduplného, citlivého a empatického partnera, se sexem či bez něj společně vše zvládnete. ;-)
claire90  11. bře 2015

To se maže na chleba?

Sex od jsem neměla, ani nemám zakázaný, nicméně chuť nějak chybí. :( Říká se, že v těhotenství se libido zvyšuje. No buď jsem výjimka potvrzující pravidlo, nebo si to mezi sebou vymysleli chlapi, aby se nebáli vytvářet potomstvo. Jsem vděčná svému muži za jeho trpělivost, že mě do sexu nenutí, a snad si to později vynahradíme.
miru001  9. bře 2015

U nás ne ;-)

Ze začátku jsme se sexu oddávali, pak mi začalo tvrdnout bříško a bylo po legraci, měla jsem strach. U druhého těhotenství začalo také tvrdnout bříško (už asi od 17.tt), takže taky nic. ;-) Strach byl větší než chuť a pak už jsem si to při té neobratnosti, bolestech třísel a zad nedovedla ani představit. ;-)
lenjii  9. bře 2015

Žádný problém

Se sexem v těhotesntví jsme neměli problém. Od doktora jsem zákaz neměla, takže v pořádku. Většinou jsme volili polohu na boku. Vyhovovala nám oběma. :-)
rituska88  5. bře 2015

Co to je?

My jsme se sexu v těhotenství tak nějak vyhýbali ani nevím proč vlastně. Těhotenství jsem měla bezproblémové, ale vždycky se jeden z nás zabrzdil kvůli strachu, aby se něco nestalo. Takže jsme za celou dobu měli sex tak 2x.

Kdybych věděla, že po porodu na to už nebude čas, tak se činím víc. :-D
janina24  14. únor 2015

Strach o miminko

Jelikož se moje chuť na sex o dost zvýšila už od začátku těhotenství, nedokázala jsem si ani ve snu představit, že bych se s manželem nemilovala. Ale co osud nechtěl, po jednom ze styků jsem začala špinit tmavou krví a hned jsme jeli do nemocnice. Byla jsem ve 20. týdnu a moc jsem se o miminko bála. Naštěstí jsem byla na tři dny hospitalizována s přísunem léků na zastavení špinění a nemělo to žádné horší následky. Od toho dne jsme měli s manželem půst až do 38. týdne, kdy jsem si říkala, že bychom mohli miminku pomoct rychleji ven. Ale stejně se to nepovedlo a nakonec jsem více než týden přenášela.
michaelatvrda90  10. únor 2015

Já teda nevím...

Já jsem 23tt a sex se mě znechutil. Doufám, že po porodu se chuť zase vrátí. :-) První 3 měsíce mi bylo strašně špatně, tak to jsme nemohli vůbec, a teď tak jednou za týden. :-D
ewulka88  9. únor 2015

Sex v těhotenství

U nás byl za celé těhu párkrát. V prvním trimestru ještě OK, ale druhý už jsme se báli, zvlášt když tam byli dvě. No a od 32.tt do 37.tt. jsem ležela v nemocnic, takže taky nic. Až mě pustili, tak proběhlo v 38.tt, takový šetrný na vyvolání a bylo to faaaaaajn:-)
evaamy  3. únor 2015

Sex? Už ani nevím jak se to píše..

Bohužel sex byl během těhotenství jen párkrat. Buď mi bylo špatně nebo mě něco bolelo, nebylo mi dobře a pak břicho a ve třetím trimestru zákaz kvůli zánětu. Manžela je mi lito, ale co nadělám.
hankaa11  14. led 2015

No probléém (až teda ke konci)

V těhotenství se mi chut nezměnila.

Jak se tvrdí, že žena má větší chuť, tak u mě to neplatilo. Bříško jsem neměla (tedy měla, ale malinké), sex byl pravidelný, pocitově stejně báječný jako před těhotenstvím. x-) Na konci 31tt už jsme museli přejít z občas tvrdšího sexu na tu romantiku a něžnost, nevadilo nám to, ale už jsme nemohli tak dováďět. Jelikož jsem byla otevřená na 3 cm od konce 8. měsíce, tak pak nastal měsíční půst. :-x Chlap měl představy jak tam naráží do Hugiho, a tak byl sex až 4 týdny po porodu. 8-)
manteca73  11. led 2015

Proč já?

Aby to klapalo ve vztahu musí to klapat v posteli. Tím jsem se tak nějak řídila a taky jsem to tak měla i s přítelem. ALE! Když jsem otěhotněla, néé, že bych měla ze sexu strach nebo tak něco, já prostě totálně ztratila na sex chuť. :( Samotnou mě to štvalo a ještě více mě štvalo, jak se skoro ve všech publikacích uvádělo, jak těhotné ženy po sexu prahnou. Já snad byla jediná na světě, co nemá chuť. :( Nevadilo mi bříško ani vědomí, že tam mám mimčo, ale prostě ta chuť chyběla. No, co vám budu vykládat, překonávala jsem se kvůli němu.

Přítel to nesl těžce, ale naštěstí byl velmi chápavý a ohleduplný. :-)

A víte co?? Teď skoro po 8 měsících po porodu si to konečně zase maximálně užívám. 8-)
2 lidé považují za užitečné
nikolletta87  5. led 2015

Proč ne?

Při prvním těhotenství jsme si sex užívali. Bříško nám nevadilo, o prcka jsme se nebáli. Však je tam pěkně schovaný a ještě se pohoupe, zlobit se jistě nebude. :-) V posledním trimestru už jsem si ho tak neužívala, ale nepřijemný nebyl. Spíš jsem potřebovala vždy najít nějakou přijatelnou polohu (pro bříško). :-N Pár hodin po posledním milování mi odtekla plodová voda (38+6tt). Třeba to mělo souvislost.

Při druhém těhotenství jsem byla tak unavená, že jsem neměla ani pomyšlení. Po jednom milování (na začátku posledního trimestru) jsem pak měla půl dne bolesti jen jsem se pohnula a jakoby křeče do poštěváčku. Po této zkušenosti už jsem se dalšího milování bála. =-)
christtyna  5. led 2015

Sex v těhotenství? Co to je ??

V prvním těhu mi kleslo libido někam hluboko pod zem. Ve finále pro zdraví miminka jsem to dostala zakázané, takže sex za 38 týdnů byl 2x. :-D Ale jsou i jiné možnosti než sex. :-)

Teď u druhého těhu je to stejné jako v prvním. Libido žádné, bolesti při sexu šílené. :-)
ikyki  5. pro 2014

Sex s velrybou asi není nic moc

Otěhotněla jsem po IVF, takže strach byl velký, když jsme ho překonali bylo to super, daleko lepší než normálně. :-D Ale čím víc jsem kynula a připadala si míň a míň přitažlivá, tím míň jsme spolu spali... Bylo to o mně, přišlo mi to nevhodný, když vypadám, tak jak vypadám. :-D A chudák chlap s velrybou. :-D
1 člověk považuje za užitečné
melme  2. pro 2014

Paráda

Tak bych jedním slovem shrnula sex v těhotenství. Měla jsem na něj daleko větší chuť a daleko intenzivnější prožitek. Bříško mě několik měsíců vůbec neomezovalo. Manžel naštěstí nebyl z těch, kteří by měli nějaký blok. Přes týden býval mažel pryč, ale poslední dva měsíce byl se mnou doma a to byl panečku fičák. Ty poslední dva měsíce už to s polohami nebyla žádná hitparáda, ale vystačili jsme si se třemi. Přestože jsem nabrala nějakých 17 kg a nabyla jsem rozměrů vorvaně, nedělal nám sex problém ani v den porodu. Naopak od té doby co minul můj 1. TP jsme měli sex i dvakrát denně. Prostě...Pokud nezakáže lékař, nevidím důvod se omezovat. :-)
5 lidí považuje za užitečné
dandah  12. lis 2014

Už se na něj těším zase

Ze začátku jsem měla ze sexu v těhotenství strach. Ale poté, co se přehoupl první trimestr, jsem sebrala odvahu a PANEBOŽE! Něco tak skvělého jsem do té doby nezažila, bylo to naprosto jiné, skvělé a krásné. Naprosto bez problémů, jen s přibývajícím časem ubývala variabilita poloh. Manžel byl i něžnější, a vůbec se mezi nás vrátila taková ta jiskra, co byla ze začátku vztahu. Už se těším na další těhotenství. ;-)
1 člověk považuje za užitečné
holkavbotech  9. lis 2014

Nízké libido

Manžel měl kvůli bříšku a představy miminka trochu blok, ale nezpůsobilo to mezi námi žádný problém, protože moje libido kleslo pod bod mrazu.

Téměř celou dobu těhotenství (snad kromě začátku) jsem neměla na sex skoro vůbec chuť. Díky tomu, že jsme o tom s manželem mluvili, nezpůsobilo nám to nějaký větší problém. Shodli jsme se na tom, že nikdo nebude nikoho nutit, a že raději budeme v klidu. A řekli jsme si, že nás čeká ještě spousta společných let, tak těch pár téměř celibátních měsíců nic neznamená.

Často mě kvůli tomu napadaly černé myšlenky, ale nebála jsem se je vyslovit nahlas a manžel mě ujistil, že náš vztah to překoná. Takže moje rada zní: mluvit, mluvit, mluvit!
veruska007  8. lis 2014

Potrat po sexu

Já po sexu bohužel potratila.

Do té doby bylo těhotenství bezproblémové, po sexu jsem začala špinit a slabě krvácet. I když po kontrolním ultrazvuku bylo všechno ok, jen jsem mírně krvácela z čípku, krvácení postupně zesilovalo a po týdnu jsem potratila.

Později jsem četla, že ženy po potratu by si sex měly raději odpustit. Kdybych to jen bývala byla věděla :'(
regresa  8. lis 2014

Každé těhotenství jinak

Při prvním těhotenství jsem měla skoro pět měsíců "období temna", možná to bylo i tím, že jsem otěhotněla na začátku října, kdy se dny krátí, nevím. Každopádně jsem usínala kdekoli a kdykoli - takže jakmile jsme se jen začali tulit, vypadalo to nadějně, nejpozději do pěti minut mě přítel přikrýval a odcházel pryč, protože jsem byla už dávno tuhá. Párkrát jsme si sex užili tak po šestým měsíci, kdy jsem se z období temna dostatečně oklepala, ale nemůžu říct, že bychom se vrátili k normálu. Sem tam, a to je vše.

Teď při druhém těhotenství je to pravý opak - přijde mi, že mám chuť snad pořád! Ne že bychom toho aktivně využívali moc často, jeden čas jsme se milovali i třikrát týdně, pak klesla frekvence na jednou týdně, a teď už se zase rozjíždíme (ale to je kvůli našim vztahům, nikoli chuti).
framboise  8. lis 2014

Bez problémů

Sex jsme za celé těhotenství neměli zakázaný, já se cítila dobře a ani já ani manžel jsme nedostali strach, že by jsme mohli miminku uškodit :). Takže bylo všechno fajn a do konce 6. měsíce byl stále hodně častý.

Potom jsem se už já necítila tak fyzicky přitažlivě, spíš jako velrybka, která když zaujme nějakou polohu tak má co dělat, aby se vůbec překulila nebo vstala i při běžném provozu. Takže to bylo méně častěji, ale stále několikrát do týdne. Na přelomu 8. a 9. měsíce odjel manžel na několik týdnů pryč a je půst. Manželovi jsem se naštěstí za celou dobu nepřestala líbit :).

Myslím si, že se není čeho bát a především, že každá žena pozná jak se cítí a na co se cítí ;-)
1 člověk považuje za užitečné
kacajak  7. lis 2014

Strach, později nemožnost

Zpočátku jsme měli s manželem ze sexu obrovský strach. Přece jen abychom malému neublížili. :-) Později, na začátku druhého trimestru, strach opadl a se sexem nebyl žádný problém.
Ale ejhle, bříško začalo prudce tvrdnout a nám byl sex doslova zakázaný až do 34 tt. A když nám jej pak "dovolili", byla jsem už jako kule, takže požitek nebyl kdoví jaký. :-D
1 člověk považuje za užitečné
glock  7. lis 2014

Sex s bříškem

Noooo, ze začátku jsem se šíleně bála mít sex, kvůli předchozímu potratu, ale po čase jsem s tarch překonala a bylo to krásné....neohrabané, ale krásné:-) Ke konci už teda nic moc, protože bylo léto 2013 (to velmi horké léto) a já byla ráda, že jsem ráda :-D a to se nechtělo ani muži, kterého děsila představa, jak šťouchá do dítěte (ti chlapi mají vysoké sebevědomí :-D )
1 člověk považuje za užitečné
andelkaprdelka  6. lis 2014

Několikaměsíční muka

U nás bylo toto období velmi, velmi traumatizující ;-)

Od začátku těhotenství jsme měli tzv, stop stav, zákaz, embargo, ultimátum. Byly to dlouhé měsíce, ale pro zdraví miminka jsme to podstoupili a poté si to i vynahradili ;-) :-D :-D Ale byla to fuška, co si budeme povídat ;-)
1 člověk považuje za užitečné
leenulka89  3. lis 2014

Těhotenství jako afrodiziakum :-)

Od té doby co jsem zjistila, že jsem těhotná, měla jsem strach ze všeho, co by mohlo způsobit potrat. Jako nezkušená a neinformovaná jsem se bála, že i obyčejný sex. Ale na manžela působilo to, že jsem těhotná, jako afrodiziakum. Oproti četnosti cca 1 sexu týdně se jeho chuť změnila na "skorodenní" sex :-D Ze začátku jsem se snažila bránit, ale vždycky jsem to vzdala a snažila si sex užít.

S rostoucím bříškem jsme sex omezovali a v posledním trimestru už jsme to omezili na cca 1x za týden - 10 dní, poslední měsíc už snad ani to ne. Pak jsme sexovali až kolem termínu porodu a 6 dní po termínu, než malá vykoukla na svět :-)
klarka009  3. lis 2014

Nechuť k sexu

Po celou dobu těhotenství jsem neměla na sex ani pomyšlení. Čím vyšší jsem byla týden, tím menší jsem měla chuť na sex. Dost mě to mrzelo, jednou za čas jsem se k tomu přemluvila, ale spíš jsem uspokojení u partnera řešila jinak než sexem. Na konci těhotenství, když už jsem měla chuť, tak to zase nešlo přes můj velký pupík. Jediná poloha, která byla příjemná, byla na boku.
p_ch  3. lis 2014

Nejlepší co může být

V graviditě jsem poznala ten nejlepší sex. Něžný, ale intenzivní! Myslím, že pokud je partner opatrný a pokud není omezení od doktora, tak bych si to nenechala ujít. Navíc, po porodu nebude tolik času ;)
krabice1983  3. lis 2014

Strach ze sexu

V mém krátkém těhotenství, jsem měla strašný strach ze sexu, ale taky strašnou chuť na sex. Ale jelikož jsem se tak bála a manžel byl ohleduplný a chápavý, tak se pro nás stal sex na pár měsíců tabu. Pro někoho nepochopitelný, nereálný, ale věřte, dá se to vydržet ;-)

Dneska bych se toho nebála, jelikož jsme žádný sex neprovozovali a ani nic jiného a i přesto, jsem začala ve 23. tt krvácet a nevím čím to bylo.

Takže holky, sexu se v těhotenství nebojte, je přece krásný s milovaným a ohleduplným člověkem :-)
1 člověk považuje za užitečné
miwu  26. bře 2014

S citem a láskou

Od počátku těhotenství jsem neukončila ani nezměnila intimní život s partnerem. Jelikož je velmi citlivý a pozorný, nemáme ohledně sexu žádný problém. Obávala jsem se trochu výkyvů - avšak za sebe mohu říci, že vlivem partnerovy větší opatrnosti a něžnosti se na sex těším a mám jej ráda :-)
1 člověk považuje za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce