Překotný porod vypadá asi takto:
Dnes ve 2:30 ráno mi zazvonil telefon ,,Ahoj Jani asi už je to tady, asi mám kontrakce...
Odpovídám: Vyraž k Apolináři, porodní asistentka tě vyšetří a zavolej mi, kdyžtak sedám do auta a jedu za tebou.
Ve 3:30: Jani tak nejezdi, je po všem, porodila jsem při tom vyšetření 😀

@makynaeliska nestras, teprve me ceka druhy porod, prvni celkove trval 2h a 15minut se vsim vsudy, ze by dalsi porod rovnou doma 😂?
@veru_86 no ja mit treti ani se neobtezuju snad nekam jet😂Fakt jsem to tak mela,41+6 jsem jela do porodky ze mi tvrdne bricho bylo 14:20,kontrakce nic,otevrena na tri ale to jsem byla uz tri tejdny,tak me teda ubytovali,mela jsem jit na vyvolani den potom....Papiry,ubytovani furt nic....Najednou voda rupla,sup sup,sestra hotova,ani antb.mi nestihla dat na streptokoka a malej byl kolem 16:20 ani ne venku 😂
@makynaeliska tak prijem v porodnici v 6h rano, mala byla na svete rano v 8:14h 🙂 ted vim, ze pokud mi prdne voda porodim doma, to zarucene nestihnu...😉
Nestarsi prijezd v 8:00 a v 11:12 byla venku. Prostredni prijezd do porodnice v 6:21 mala venku v 7:12 . ANo syn v 9 zavedena tableta a v 10:57 byl venku
U nás to samý, ve 14.14h přijem a v 14.58 byla na světě🙂
Známá porodila během 5 minut od první kontrakce, která jí vzbudila z poklidného spánku 😀
Jsem tady za rýpalku u některých tak si rýpnu 🙂. Zajímavé jak to všichni do porodnice stihly, že...neporodily ani v autě, ani v parku natož doma 🙂 🙂. Jen u porodů doma, kde se něco stane to někteří stale svádějí na překotné porody a rvaly by se za to do krve 🙂🙂.
Kurnafix..jenom ja rodim tri dny a pak si jeste strihnu cisare..
@pisisvori no hele me doktor posilal domu ja uz byla nasrana a asi uz vycerpana tak jsem ho ukecáala ze me tam nechal protoze jsem stejne mela jit na to vyvolani,a vzhledem k tomu nasupu co pak prisel,sam pak rikal chvalabohu ze jste me servala a ja vas tu nechal jinak by jste rodila na dálnici,ja bych se posrala to ti rikam rovnou
@pisisvori klidne budte za rypalku, ja nejsem pro domaci porod, nicmene mi u druheho porodu hrozi, rodim rychle viz kz vyse, muj gynekolog me chce predat do porodnice tak 2-3tydny pred porodem, ze si tam radsi polezim...jsem pro, nez mit komplikace, dobry prubeh porodu doma mi nikdo nezaruci...
Wow.... a my? Po 12 hodinách trápení s kontrakcemi po 1 minutě po nějaké chemii po 3 minutách kvůli nepostupujícímu porodu musi kuchnout 😓
@makynaeliska
@veru_86 u jedné debaty okolo domácích porodů jsem právě tohle psala....že je zajímavé, že drive u nás žádný překotný porod doma nekončil...většinou se stihlo nebo žena porodila v autě, sanitce, před nemocnicí atd atd...a najednou, když už je asi 3 průšvih okolo narození miminka doma, tak to vždy rodička a její dula a podobně svádí na překotný porod...Napsala, že by měly nest odpovědnost a stat si za svým a ne "lhát" a vymlouvat se a svádět to najednou na kde co...to jste neviděly jaká smršť se na mě valila od extrémistek, že oni mají potvrzené, že to byl překotný porod a posádka záchranky lže... 🙂.
Kamaradce u prvniho porodu rekli, ze u dalsiho si ma rovnou volat sanitku (bydli 10minut od Thomayerky), kupodivu stihla u druheho dojet do porodnice bez sanitky, ovsem pomalu nez muz stihl dojet domu, tak byla holka na svete. . .
Me vyvolavali 3 dny, 10 hodin na porodnim sale a nakonec cisar. . . Ted to vypada, ze si rovnou hodim ten cisar.
Ja malem porodila v sanitce. Pri odjezdu jsem byla jeste v podstate uplne v pohode. Sice jsem mela bolestive kontrakce, ale straaaasne dlouhe intervaly. Cesta do porodnice ani ne 10 minut a nez jsme tam dojeli, uz jsem kricela na sanitare, ze umru 😀. Nakonec prijem v porodnici 2:53 a mala se narodila 3:02 - a za tech 9 minut jsme zvladli i vysetreni (nebo aspon pokus o nej) na prijmu 😀
Já přijela ve 3.30 a malej byl venku ve 3.46 😅
15:45 prijem ,17:49 odrozeno 🙂 Pry pri dalsim hlasit rychly prubeh prvniho porodu 😀
Já teda prekotny nemela, ale malá byla venku ani ne hodinu po příjmu, protože jsem dlouho nevěřila, že to pobolivani břicha je porod. Až když to zpravidelnelo šla jsem ty „poslicky” rozehnat do vany, tam mi pravděpodobně odtekla plodovka a teprve to dostalo grády. Tak jsme vyrazili.
U me to trvalo necele 4 hodinky, tak taky cekam co bude priste😉
páni 🙂 super, tak by se mi to taky líbilo 😀
Měla jsem pána (cca 75let), pacienta a vyprávěl...první dítě rodil se sanitakem ve špitále ve vytahu, druhé na venkovní chodbě před vchodem a třetí doma na gauci. Prostě nestihacky. Praktický si všechny děti odrodil, frajer 🙂.
Taky jsem mela překotný porod ☺ takový bych přála každému. Od prvního pichnuti v břichu 20min a bylo po všem. Chlap nestihl ani mrknout natož mi něco nafotit 😂
Jak ja 😁v 18.45jsme vyrazili do porodnice ze asj mozna..cesta 40minut ..a 19.46 byla venku (druha)
Mě by teda zajmalo jak je možný, nekoho nechaj trapit tři dny???? A pak teda milostivě nechaj rozhodnout, ze se to řízne....??? Ja u prvniho porodu mela kontakce asi 6 hodin po 1 minutě a jž sem byla značně nepřičetná a na pa nalehala at najde doktora.
Tomu rikam fofr 😂😂👍🏼👍🏼
U nás taky tak nějak. V 0.20 příjem a monitor, v 0.50 vyšetření a v 1.07 byl syn na světě. První dceru jsem rodila 2 a půl hodiny. Doktorka mi po druhém porodu řekla, ať potřetí přijdu radši hned po tom, co si udělám test, abychom to stihli 😀
Taky jsem měla druhý porod rychlovku 🙂 ve třičtvrtě na dvě začali bolesti, stihla jsem zabalit tašku, v půl třetí příjem a za dest tři bylo po všem 😀
já zas v 7:30 vstávala s budíkem s malou do školky, nevědomky jsem ji vypravila, načesala, udělala snídani, posnídala.. manžel odvezl dcerku, sáhnu si mezi nohy a ejhle - nafouklý plodový vak 😅 manžel přijel, já už stála v chodbě a v 8:30 malej na světě 😂
Naprosto stejny scenar :D jdu na prohlídku a doktorka jee vy budete rodit, já na to..co?? Fakt jsem na pokoji, uuuplne znuděná, že nic se nedeje, preci rodím podruhe,tak to musím vedet,ne? :D na manžela ve 12:30, jdi koupit nejake jidlo, tady budem ještě tyden.. za 2 min. dosla asistentka, prohlidla me, praskla vodu a presne do 40 min byla Elenka na svete 🙂 Mezitím doma hlidala moji mladší dceru moje segra, ta si myslela, že jsme v obchodě, a kdybych sem ji v 13:30 volala, že je Elenka na světe málem se složila.. Takze asi tak, tyto rychlovky :D
Ehm, svagrova porodila v noci v aute na zastavce pred nemocnici 😀 ale pry to bylo krasne, sklopili sedacky a svitili si jen tim horním světélkem a budikama 😀
U nás taky rychlovka...doma jsem rozhanela poslíčky ve vaně, říkám si voda nepraskla, tak nic. A pak jsme málem nedojeli. 23.00 jsem vystupovala před porodnicí a 23.11 se malá narodila. Kanylu mi zaváděli až po porodu 😁. Prásknout mi voda dřív tak prý rodíme v autě 😁 P.S. jednalo se ó druhý porod
já při druhém porodu odjížděla do porodnice s tím, že si nejsem úplně jistá, cesta cca 40min. po 10min.jízdy jistota porodu. příjezd 3:45, porod 3:55, fakt sem myslela, že nedojedem vcelku .-D
U třetího příjem 16.43 a 16.46 byl kluk na světě 😀
Rodím překotně a i podobné kecy co tu zazněly mi pomohly v rozhodnutí rodit plánovaně doma. Rodím opravdu hodně překotně a poslouchat, že to byl nepovedený domácí porod, já si teď volám sanitu a svádím to na překotný porod + následné odsouzení ze strany personálu v porodnici jsem si prostě chtěla odpustit. Možná to tak někdo dělá, ale opravdu lituji ty ženy, které to vůbec neplánují a stejně se jim dostane podobného odsouzení. Já třeba porodila 5min po příchodu PA, která bydlí 5min od nás. Kam bych dojela?
Takhle jsem to mela ja 😂