icon

Překotný porod vypadá asi takto:
Dnes ve 2:30 ráno mi zazvonil telefon ,,Ahoj Jani asi už je to tady, asi mám kontrakce...
Odpovídám: Vyraž k Apolináři, porodní asistentka tě vyšetří a zavolej mi, kdyžtak sedám do auta a jedu za tebou.
Ve 3:30: Jani tak nejezdi, je po všem, porodila jsem při tom vyšetření 😀

sticker
avatar

Takhle jsem to mela ja 😂

20. lis 2017
avatar

@makynaeliska nestras, teprve me ceka druhy porod, prvni celkove trval 2h a 15minut se vsim vsudy, ze by dalsi porod rovnou doma 😂?

20. lis 2017
avatar

@veru_86 no ja mit treti ani se neobtezuju snad nekam jet😂Fakt jsem to tak mela,41+6 jsem jela do porodky ze mi tvrdne bricho bylo 14:20,kontrakce nic,otevrena na tri ale to jsem byla uz tri tejdny,tak me teda ubytovali,mela jsem jit na vyvolani den potom....Papiry,ubytovani furt nic....Najednou voda rupla,sup sup,sestra hotova,ani antb.mi nestihla dat na streptokoka a malej byl kolem 16:20 ani ne venku 😂

20. lis 2017
avatar

@makynaeliska tak prijem v porodnici v 6h rano, mala byla na svete rano v 8:14h 🙂 ted vim, ze pokud mi prdne voda porodim doma, to zarucene nestihnu...😉

20. lis 2017
avatar

Nestarsi prijezd v 8:00 a v 11:12 byla venku. Prostredni prijezd do porodnice v 6:21 mala venku v 7:12 . ANo syn v 9 zavedena tableta a v 10:57 byl venku

20. lis 2017
avatar

U nás to samý, ve 14.14h přijem a v 14.58 byla na světě🙂

20. lis 2017
avatar

Známá porodila během 5 minut od první kontrakce, která jí vzbudila z poklidného spánku 😀

20. lis 2017
avatar

Jsem tady za rýpalku u některých tak si rýpnu 🙂. Zajímavé jak to všichni do porodnice stihly, že...neporodily ani v autě, ani v parku natož doma 🙂 🙂. Jen u porodů doma, kde se něco stane to někteří stale svádějí na překotné porody a rvaly by se za to do krve 🙂🙂.

20. lis 2017
avatar

Kurnafix..jenom ja rodim tri dny a pak si jeste strihnu cisare..

20. lis 2017
avatar

@pisisvori no hele me doktor posilal domu ja uz byla nasrana a asi uz vycerpana tak jsem ho ukecáala ze me tam nechal protoze jsem stejne mela jit na to vyvolani,a vzhledem k tomu nasupu co pak prisel,sam pak rikal chvalabohu ze jste me servala a ja vas tu nechal jinak by jste rodila na dálnici,ja bych se posrala to ti rikam rovnou

20. lis 2017
avatar

@pisisvori klidne budte za rypalku, ja nejsem pro domaci porod, nicmene mi u druheho porodu hrozi, rodim rychle viz kz vyse, muj gynekolog me chce predat do porodnice tak 2-3tydny pred porodem, ze si tam radsi polezim...jsem pro, nez mit komplikace, dobry prubeh porodu doma mi nikdo nezaruci...

20. lis 2017
avatar

Wow.... a my? Po 12 hodinách trápení s kontrakcemi po 1 minutě po nějaké chemii po 3 minutách kvůli nepostupujícímu porodu musi kuchnout 😓

20. lis 2017
avatar

@makynaeliska
@veru_86 u jedné debaty okolo domácích porodů jsem právě tohle psala....že je zajímavé, že drive u nás žádný překotný porod doma nekončil...většinou se stihlo nebo žena porodila v autě, sanitce, před nemocnicí atd atd...a najednou, když už je asi 3 průšvih okolo narození miminka doma, tak to vždy rodička a její dula a podobně svádí na překotný porod...Napsala, že by měly nest odpovědnost a stat si za svým a ne "lhát" a vymlouvat se a svádět to najednou na kde co...to jste neviděly jaká smršť se na mě valila od extrémistek, že oni mají potvrzené, že to byl překotný porod a posádka záchranky lže... 🙂.

20. lis 2017
avatar

Kamaradce u prvniho porodu rekli, ze u dalsiho si ma rovnou volat sanitku (bydli 10minut od Thomayerky), kupodivu stihla u druheho dojet do porodnice bez sanitky, ovsem pomalu nez muz stihl dojet domu, tak byla holka na svete. . .
Me vyvolavali 3 dny, 10 hodin na porodnim sale a nakonec cisar. . . Ted to vypada, ze si rovnou hodim ten cisar.

20. lis 2017
avatar

@m.e.l mne druhej udelali taky cisar rovnou. Takze jsem mela taky.kratkej.porod.

20. lis 2017
avatar

@pisisvori ono to nemusi byt ani prekotny, ale ted vsude rikaji, at rodicky do porodnice nepospichaji a hodne maminek tam chce travit co nejmene casu, tak si umim predstavit, ze to zena treba spatne odhadne, nebo si rika, ze jeste ne, a pak to do porodnice proste uz nestihne....

20. lis 2017
avatar

Ja malem porodila v sanitce. Pri odjezdu jsem byla jeste v podstate uplne v pohode. Sice jsem mela bolestive kontrakce, ale straaaasne dlouhe intervaly. Cesta do porodnice ani ne 10 minut a nez jsme tam dojeli, uz jsem kricela na sanitare, ze umru 😀. Nakonec prijem v porodnici 2:53 a mala se narodila 3:02 - a za tech 9 minut jsme zvladli i vysetreni (nebo aspon pokus o nej) na prijmu 😀

20. lis 2017
avatar

@pisisvori prekotny porod je do 2h, to mi sice rikali jak jsem porodila, ale ve zprave o porodu o tom nic psano neni...

20. lis 2017
avatar

Já přijela ve 3.30 a malej byl venku ve 3.46 😅

20. lis 2017
avatar

@pisisvori Moje kamarádka porodila doma na chodbě, když se obouvali na cestu do porodnice.

20. lis 2017
avatar

15:45 prijem ,17:49 odrozeno 🙂 Pry pri dalsim hlasit rychly prubeh prvniho porodu 😀

20. lis 2017
avatar

Já teda prekotny nemela, ale malá byla venku ani ne hodinu po příjmu, protože jsem dlouho nevěřila, že to pobolivani břicha je porod. Až když to zpravidelnelo šla jsem ty „poslicky” rozehnat do vany, tam mi pravděpodobně odtekla plodovka a teprve to dostalo grády. Tak jsme vyrazili.

20. lis 2017
avatar

@78marcela Marci kazdymu jde proste neco jinyho no 😂

20. lis 2017
avatar

U me to trvalo necele 4 hodinky, tak taky cekam co bude priste😉

20. lis 2017
avatar

páni 🙂 super, tak by se mi to taky líbilo 😀

20. lis 2017
avatar

@linee ano stát se to jistě může, ale ale ale...nebudu to tady zahlcovat nečím co sem nepatří, je to jiné téma.

20. lis 2017
avatar

Měla jsem pána (cca 75let), pacienta a vyprávěl...první dítě rodil se sanitakem ve špitále ve vytahu, druhé na venkovní chodbě před vchodem a třetí doma na gauci. Prostě nestihacky. Praktický si všechny děti odrodil, frajer 🙂.

20. lis 2017
avatar

Taky jsem mela překotný porod ☺ takový bych přála každému. Od prvního pichnuti v břichu 20min a bylo po všem. Chlap nestihl ani mrknout natož mi něco nafotit 😂

20. lis 2017
avatar

Jak ja 😁v 18.45jsme vyrazili do porodnice ze asj mozna..cesta 40minut ..a 19.46 byla venku (druha)

20. lis 2017
avatar

Mě by teda zajmalo jak je možný, nekoho nechaj trapit tři dny???? A pak teda milostivě nechaj rozhodnout, ze se to řízne....??? Ja u prvniho porodu mela kontakce asi 6 hodin po 1 minutě a jž sem byla značně nepřičetná a na pa nalehala at najde doktora.

20. lis 2017
avatar

Tomu rikam fofr 😂😂👍🏼👍🏼

20. lis 2017
avatar

U nás taky tak nějak. V 0.20 příjem a monitor, v 0.50 vyšetření a v 1.07 byl syn na světě. První dceru jsem rodila 2 a půl hodiny. Doktorka mi po druhém porodu řekla, ať potřetí přijdu radši hned po tom, co si udělám test, abychom to stihli 😀

20. lis 2017
avatar

@sabine_ 😝😂

20. lis 2017
avatar

Taky jsem měla druhý porod rychlovku 🙂 ve třičtvrtě na dvě začali bolesti, stihla jsem zabalit tašku, v půl třetí příjem a za dest tři bylo po všem 😀

20. lis 2017
avatar

já zas v 7:30 vstávala s budíkem s malou do školky, nevědomky jsem ji vypravila, načesala, udělala snídani, posnídala.. manžel odvezl dcerku, sáhnu si mezi nohy a ejhle - nafouklý plodový vak 😅 manžel přijel, já už stála v chodbě a v 8:30 malej na světě 😂

20. lis 2017
avatar

@sabine_ ja u tretiho rikala ze tam pojedu radši uz tak ve 38tt a pockam do porodu 😁ale me se deti rodej presnw v den terminu,tak kdyz se nespletou tak to zvladnu 😂😂

21. lis 2017
avatar

@ajkan jo jasne spousta zen porodilo nekde na ceste do porodnice, ale doma nemely vse nachystane na domaci porod a podobne 🙂....nebyly pak ublizene, ze ji a miminko nekdo chve prevest na vysetreni...

21. lis 2017
avatar

Naprosto stejny scenar :D jdu na prohlídku a doktorka jee vy budete rodit, já na to..co?? Fakt jsem na pokoji, uuuplne znuděná, že nic se nedeje, preci rodím podruhe,tak to musím vedet,ne? :D na manžela ve 12:30, jdi koupit nejake jidlo, tady budem ještě tyden.. za 2 min. dosla asistentka, prohlidla me, praskla vodu a presne do 40 min byla Elenka na svete 🙂 Mezitím doma hlidala moji mladší dceru moje segra, ta si myslela, že jsme v obchodě, a kdybych sem ji v 13:30 volala, že je Elenka na světe málem se složila.. Takze asi tak, tyto rychlovky :D

22. lis 2017
avatar

Ehm, svagrova porodila v noci v aute na zastavce pred nemocnici 😀 ale pry to bylo krasne, sklopili sedacky a svitili si jen tim horním světélkem a budikama 😀

22. lis 2017
avatar

@lucinkaam 😂😂😂 jsem se pobavila i my to tak měli ... ale teda mala byla za 20min. venku ... ja nachystaná na nákup,na doktory jsem hleděla jestli jsou zcela při smyslech 😂 super že do třetice do toho teda nejdu 😂

22. lis 2017
avatar

U nás taky rychlovka...doma jsem rozhanela poslíčky ve vaně, říkám si voda nepraskla, tak nic. A pak jsme málem nedojeli. 23.00 jsem vystupovala před porodnicí a 23.11 se malá narodila. Kanylu mi zaváděli až po porodu 😁. Prásknout mi voda dřív tak prý rodíme v autě 😁 P.S. jednalo se ó druhý porod

6. pro 2017
avatar

I když si myslím, že překotný porod je pokud za ty 2 hodiny je to včetně bolestí a té první doby porodní ne? Jako že nic nic a za hodinu je mimco na světě ne @janyshka

6. pro 2017
avatar

já při druhém porodu odjížděla do porodnice s tím, že si nejsem úplně jistá, cesta cca 40min. po 10min.jízdy jistota porodu. příjezd 3:45, porod 3:55, fakt sem myslela, že nedojedem vcelku .-D

14. pro 2017
avatar

U třetího příjem 16.43 a 16.46 byl kluk na světě 😀

14. pro 2017
avatar

Rodím překotně a i podobné kecy co tu zazněly mi pomohly v rozhodnutí rodit plánovaně doma. Rodím opravdu hodně překotně a poslouchat, že to byl nepovedený domácí porod, já si teď volám sanitu a svádím to na překotný porod + následné odsouzení ze strany personálu v porodnici jsem si prostě chtěla odpustit. Možná to tak někdo dělá, ale opravdu lituji ty ženy, které to vůbec neplánují a stejně se jim dostane podobného odsouzení. Já třeba porodila 5min po příchodu PA, která bydlí 5min od nás. Kam bych dojela?

15. pro 2017