Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”

Opruzeniny? Nabízí se Weleda, Sudocrem, Bepanthen Baby či Hipp. Tady jsou mé tipy!
Ahoj holky koníkovky,
tak se hlásím s novým článkem.
Asi to znáte, babské rady nezabírají a heřmánek na opruzeniny, je leda tak do čaje. A proto v článku mrkneme na výběr krémů nebo mastí k prevenci opruzenin, které jsou běžně dostupné v lékárnách a drogeriích. Tedy, na nejdostupnější první pomoc v prevenci a léčbě opruzenin.
To, že se má zadeček při přebalování mazat, ví asi každá maminka. Platí to jak při prevenci, tak i v případě, že se již opruzeniny na zadečku miminka objevily.
Vhodné je volit krém nebo mast, která je:
Jak se máte v dušičkovém - vzpomínkovém čase? Pomalu přichází nejtemnější období roku, ale sluníčko je k nám zatím celkem přívětivé a každý den vysvitne aspoň na chvíli ☀
Chtěla jsem s vámi nasdílet užitečnou webovou stránku, o které možná ještě nevíte. Jmenuje se PERINATÁLNÍ ZTRÁTA a provozuje ji Unie porodních asistentek.
Je sice primárně určená pro zdravotníky a pečující profese, ale má i sekci určenou rodičům. Obsahuje kvalitní, prověřené a aktuální informace. S čím vám může pomoci?
⚜ Praktické informace o tom, co dělat, jaké jsou možnosti, lhůty, poskytované dávky a další v situacích jako je potrat, umělé přerušení těhotenství, porod mrtvého miminka nebo úmrtí miminka po porodu.
⚜ Můžete vyhledávat v knihovně publikací o tématu ztráty miminka, lze vyfiltrovat knihy pro rodiče nebo třeba děti. Některé brožury jsou na webu volně ke stažení.
⚜ Obsahuje medailonky organizací, které se věnují paliativní péči, podpoře rodin po ztrátě miminka, poradenství pro pozůstalé, organizaci svépomocných skupin a dalším aktivitám
⚜ V katalogu můžete vyhledávat terapeuty dle kraje, kde působí, případně zda pomáhají i telefonicky nebo online.
⚜ I rodiče se mohou obrátit na telefonickou informační linku k perinatální ztrátě (na telefonu 228 224 063).
www.perinatalniztrata.cz/pro-rodiny/
Věděli jste o tomto webu? Pomohl vám? Sdílejte i vaše doporučení na weby podporující rodiče po ztrátě miminka 💗

Co je to fetální alkoholový syndrom? 👀
FAS (Fetal Alcohol Syndrome) se rozvíjí u dětí, jejichž matka během těhotenství konzumovala nadměrné množství alkoholu. Není léčitelný a projevuje se specifickými tělesnými i psychickými poruchami, které jej poškodí na celý život. Nejčastěji se objevují poruchy chování, snížená inteligence nebo agresivita a poruchy chování. Mohou to být ale i deformity v obličeji, poruchy růstu a další. Od FAS vaše dítě ochráníte jedině úplnou abstinencí během těhotenství.
Fetální alkoholový syndrom se vyznačuje přítomností tří skupin příznaků:
1. Poruchy růstu
– v době těhotenství (nižší průměrná tělesná hmotnost)
– po porodu (nerovnoměrné rozložení tukové tkáně)
2. Deformity v obličeji
– oči (krátké štěrbiny, horní víčko překrývající vnitřní koutek oka či pokles očního víčka)
– nos (krátký a zvednutý, plochý kořen nosu)
– uši (nízko položené uši, zadní rotace a neplastické boltce)
– ústa (tenké rty, vysoké patro)
– mikrocefalie (předčasné ukončení růstu mozku a často i celé hlavy)
3. Postižení CNS (centrální nervové soustavy)
– intelektuální (mírná až střední mentální retardace)
– neurologická (mikrocefalus – abnormálně malá hlava způsobená zpomaleným a nedostatečným vývojem mozku, svalová hypotonie – snížené napětí a ochablost svalů)
– růstová retardace (zpomalení tělesného růstu)
– chování (zvýšená dráždivost do 1 roku, později hyperkinetická porucha).
Fetální alkoholový syndrom však není jediným rizikem. Můžeme zmínit také další poruchy způsobené užíváním alkoholu v době těhotenství.

Zeleninová polévka s fazolemi a bramborami
Krásný den milé maminky,
Dnes Vám přináším recept na jednoduchou, ale výbornou polévku.
Zvláště v těchto chladných dnech zahřeje a při těch všech povinnostech večer všechny oceníme rychlou večeři.
Na polévkách mám ráda ještě jednu věc. Můžu je udělat klidně den dopředu, když vím, že další den je trošku náročnější. Jako třeba včera, kdy mě čekal nákup zimních bot pro všechny dcery. Byla jsem opravdu ráda, když jsme dorazily domů a já měla polévku už nachystanou. K ní jsme si daly žitný chlebík s máslem a rychlá, přesto sytá večeře byla na světě.
Na polévku budete potřebovat:
- Kousek celeru
- Cibuli
- Olej a máslo(máslo dodá polévce krémovou chuť a úžasnou vůni)
- 2-3 mrkve
- Polévkovou zeleninu(použila jsem trochu mražené, polévku příjemně zahustí)
- Zeleninový bujón
- 4 brambory
- Konzervu bílých fazolí
- Petrželku, libeček
Postup je jednoduchý:
- Ve větším hrnci s trochou oleje, orestujte cibuli, celer, mrkev a nakrájené brambory
- Osolte a opepřete a chvíli restujte, po té přidejte kousek másla
- Směs zeleniny zalijte vodou se zeleninovým bujónem
- Přijdete fazole(nejdříve z nich slijte vodu a propláchněte je
- Polévku vařte na mírném plameni cca 20 minut, dokud nebudou brambory změklé, ale ne příliš, po té přidejte bylinky a trochu mražené, polévkové zeleniny a vařte ještě tak 10 minut, aby byla zelenina krásně měkká
- Podávejte s chlebem nebo jen tak a posypejte čerstvou petrželkou
- Pokud máte rádi chilli, tak trocha chilli flakes polévku na talíři obzvláštní 🙂
🎁 Soutěž o adventní kalendář dmBio 🎁
Myslím, že už nadešel vhodný čas a můžeme tak s #dm na Koníkovi odstartovat společné těšení se na adventní dobu a na Vánoce 💣
Soutěžit budeme o tento krásný a také hodnotný adventní kalendář
😍 dmBio, ve kterém najdete 24 překvapení, které vám zpříjemní čekání na Vánoce. Můžete se těšit na vánoční dobroty, jejichž složení pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a určitě vás zaujmou svými vybranými kombinacemi chutí v bio kvalitě 👏
Jak se do soutěže zapojit?
1) Lajkněte prosím tuto zprávu
2) Buďte členem skupiny Ve víru dm mánie
https://www.modrykonik.cz/group/8708/
3) Do komentáře mi napište, zda byste si tenhle kalendář nechali sami pro sebe, nebo byste jím někoho obdarovali. Pokud ano, koho?
Soutěž začíná právě teď a soutěžní komentáře můžete přidávat až do středy 10. listopadu - zase jako vždycky do půlnoci🙂
A teď už pojďte zkusit svoje štěstí, protože tahle výhra je opravdu úžasná. Držím pěsti a už teď se moc těším, koho tímhle dárkem potěšíme 🍀
Dáváte dětem do školky pod tričko tílko? Já jako malá nosila a teď jsem viděla holčičku a měla. Tričko do legín nezakasávám, nosí ho nahoře, tak si říkám jestli nedávat tílko a to nezakasat. Taky by jí bylo i tepleji (i když zima jí asi nebývá).
Ahoj všichni. Moc ráda bych vás poprosila o pomoc při hledání respondentů pro výzkum Českých Budějovic. Jedná se o nový projekt tohoto města a jeho cílem je zajistit dostatečné množství vašich názorů pro jeho další budování – kultura, infrastruktura, školství atp.
Co je třeba udělat? Registrovat se na web stránce výzkumu níže a potvrdit zájem o výzkum Českých Budějovic.
Zapojit se může samozřejmě každý také z okolí.
Děkujeme za podporu. Přeji Vám krásný zbytek večeře 🙂

Chytré hodinky dámské! Funkční a zároveň elegantní. Ok, pojďme na to!
Ahoj holky koníkovky,
jsem tu opět s novým článkem a tentokrát je to na téma chytré hodinky pro ženy!
Jak vybrat správné chytré hodinky jsme si již řekli v článku o chytrých hodinkách unisex zde. Pokud momentálně vybíráte spíš chytré hodinky pro děti a utekl vám můj článek o dětských chytrých hodinkách můžete si ho přečíst zde. Nicméně tentokrát se zaměříme speciálně na dámské chytré hodinky.
Chytré hodinky dámské se od chytrých hodinek pánských či unisex liší zejména v designu a pak také v některých funkcích. V chytrých hodinkách pro muže určitě nenajdete funkce sledování menstruačního cyklu či těhotenství. Samozřejmě neplatí to pro všechny typy dámských chytrých hodinek. Zpravidla se to týká spíš dražších typů.
V dnešním článku vám představím 5 tipů chytrých hodinek pro ženy, které mají tyto společné vlastnosti:
- design v dámském stylu
- sportovní funkce
- výdrž baterie aspoň 1 celý den
- voděodolnost
Maminky opakující se dotaz a v tomto období určitě. Dárky na vánoce kluk 4 roky a holka 2 roky. Nějaké dárky máme ale potřebujeme ještě nějake pro děti od členů rodiny.. Díky moc
Ahoj holky, kdyby někdo potřeboval slevu na:
@attipas_cz - MOMLILI10 - do konce roku
@anidor_pro_deti - Lenka15 - konec listopadu
Třeba se budou hodit... 🍁🤎

Co potřebujete vědět o alkoholu v těhotenství?🤰
Pokud přemýšlíte o otěhotnění nebo jste těhotná, možná vás už napadlo, zda je velkým problémem dát si příležitostně skleničku. Jaké dopady může mít požití alkoholu na nenarozené dítě a co je fetální alkoholový syndrom? Odpovědi na tyto i další otázky naleznete na následujících řádcích.
Těhotenství je období, kdy bychom měly dávat pozor na zdravou životosprávu více než obvykle. Pokud ale žena respektuje všechna doporučení, dostatečně odpočívá, nekouří a má pestrý jídelníček, není možné dát si beztrestně sklenku vína?
V případě, že jste těhotná, neexistuje žádné množství alkoholu, které by bylo považováno za bezpečné. Na tomto faktu nic nemění ani druh alkoholu. Stejně škodlivý je totiž veškerý alkohol, a to včetně vína nebo piva. Existuje celá řada studií, které jasně prokázaly poškození vývoje plodu při chronickém užívání alkoholu. U nižších dávek (1 - 4 sklenice/ týden) se sice výsledky výzkumů různí, zároveň však existují takové studie, které ukazují, že i malé dávky alkoholu mohou mít negativní vliv na vývoj dítěte. Lékaři u nás proto doporučují těhotným ženám úplnou abstinenci.
Během těhotenství neexistuje žádná doba, kdy by byla konzumace alkoholu vhodná. S abstinencí je ideální začít dokonce už tři měsíce před plánovaným otěhotněním. Alkohol totiž může ovlivnit samotnou schopnost početí nebo zvýšit riziko samovolného potratu v rané fázi těhotenství.
Alkohol patří mezi teratogeny a mutageny, tedy látky, které způsobují chyby při dělení a vyzrávání buněk. Jde o vnější faktory, které jsou schopné zapříčinit vznik vrozené vývojové vady. Během těhotenství může alkohol poškodit miminku ten orgán nebo jeho část, který se zrovna v daném období vyvíjí.
Při zvýšeném požívání alkoholu jsou vystaveni nebezpečí matka i plod již během prvního trimestru. U dítěte může alkohol ohrozit především správný vývoj orgánů a centrální nervové soustavy. Může mít na svědomí vznik neurologických nebo psychických poruch a růstovou nebo mentální retardaci.
INSPIRACE NA VANoCNI DARKY. Maminky, pomoc-letos jsem opravdu marna a nevim co koupit detem k vanocum, maji uz snad uplne vse-dcera 7,5 let-bavi ji petsopaci, panenky Enchantimals a kreativni hracky. Takze pro ni budu mit Enchantimals z nove rady royals a neco k tomu ale vic netusim. S cim si hraji vase holcicky kolem 8mi let? Co jim kupujete? A syn 5let-ma rad lego, tlapkovou patrolu a pozarnika sama. Vsechno s jejich tematikou uz mame a taky nevim co dal. Dostane lego a dal netusim. Poradite? Hazejte tipy … treba me neco inspiruje ❤️
Už je tu listopad, už není trapný pořizovat adventní věci 😂
Letos se na ty Vánoce těším nějak strašně moc 😍
#dn
Za oknem škaredě - to je ideální čas pro objevování! 😉
Zábava pro dnešní den je jasná - zvířátka skvěle padnou do ruky, opici okousal jak nic a teď zkoumá motýlí křídla. Vypadá to na klubání dalších zoubků. Tyto hračky budou tedy prozkoumány velice důkladně 😅
A za mě - je to naprosto kouzelná sada. Je v ní vše, co tyto malé dobrodruhy zajímá. Od zrcátka, přes chrastítko, kousátka a vše se skvěle drží. Vím, že se mu s těmito hračkami nemůže nic zlého stát i přes to, že vše cpe do pusy a vše kouše.
Podle mě je to i skvělý TIP NA DÁREK pro miminko od kamarádky, sestry, kolegyně ❤
Co myslíte?
#fisherprice

Zkušenosti s inkontinenčními vložkami Depend
Přivést na svět své dítě je asi ten největší dar, který je ženě během života dán. Velmi rychle zapomene na bolest při porodu, poranění se zahojí, bezesné noci budou postupně méně časté, život se pomalu znormalizuje a nabere nový rozměr. Na porod byste si možná ani nevzpomněly, kdyby sem tam ... když kýchnete, když zakašlete, při běhu, či při větší námaze... Z těhotenství nebo porodu si některé z nás bohužel odnesou nechtěný suvenýr v podobě úniku moči. Kromě vhodné léčby je třeba vybrat také spolehlivou hygienickou pomůcku, která vás nezradí v žádné situaci. A vy budete přesně takové pomůcky moci zanedlouho otestovat.
U mladých žen je nejčastější tzv. stresová inkontinence, kdy dochází k úniku moči při zakašlání, kýchnutí, zvedání těžkých předmětů, při smíchu... Příčinou je oslabení svalů pánevního dna, které podpírají močový měchýř. Více než 1,5 milionu lidí v České republice se potýká s únikem moči. Inkontinence je často jedním z témat, o kterém se nám nechce hovořit s rodinou, přáteli, a dokonce ani se svým lékařem. Rozhodně se ale nejedná o něco, za co by se měl člověk stydět. Inkontinenci lze mít pod kontrolou, aby vás co nejméně omezovala při každodenních aktivitách, když si zvolíte správné hygienické pomůcky.
Vložky Depend42 mají absorpční jádro ABSORB-LOCᵀᴹ, které rychle uzavírá vlhkost a pohlcuje nežádoucí zápach. Velmi jemná vnější vrstva poskytuje zvláštní pohodlí a anatomické tvarování s postranními zábranami zase maximální ochranu. Vložky Depend zůstávají suché 3x déle než běžné menstruační vložky. Nová, rychle absorbující povrchová vrstva poskytuje maximální ochranu a komfort. Díky jednotlivému balení je použití vždy jednoduché, hygienické a také diskrétní.
Na testování si můžete vybrat ze tří druhů vložek, které jsou vhodné pro lehký stupeň inkontinence:
Depend Comfort Protect Mini (9 x 24 cm, absorpce v ml: 185)
Depend Comfort Protect Extra (11 x 31 cm, absorpce v ml: 513)
Doporučíte mi nějaký dobrý šicí stroj pro totálního šicího amatéra? Na kterém bych zvládla obroubit kalhoty, záclony apod. Nechci úplně něco za pár šupů, ať to zkrátka k něčemu taky vypadá. Díky moc všem šičkám za konkrétní tipy! Ježíšek by rád věděl, co kupovat 🙂
Ahoj maminky, tak už došlo u nás i na mladšího v pátek na vyšetření na ORL a termín operace nosních mandlí, tak snad nám to pomůže a budeme se moct už všichni kloudne vyspat.
Malé povzdechnutí nad našim zdravotnictvím. Babičku máme přes 14 dní v nemocnici, těžká sepse z infekce z vstupu na dialýzu + zánět plic. Je ji 70, 3x týdně dialyza, závažná srdeční vada. Babička je slabá a přestala v nemocnici chodit, bez kyslíku není schopná dýchat a po tom, co si několik dní stěžuje, že ji strašně bolí noha (tipuju z toho, že jim ten první týden hospitalizace na dialýze spadla z postele jak byla mimo z té infekce), včera zjištěn urvaný sval. No a včera nám řekli, že není důvod, aby tam dále byla a máme si ji vzít domů, protože lepší už to asi nebude. Hlavně, že v pátek mi tvrdil, že nemusíme mít strach, že domů jen tak nepůjde. Je prý plná nemocnice a potřebují lůžka kvůli covidu. My máme dva dny na předělání jejího bytu pro nechodící osobu a zajištění postele na polohování a někoho, kdo s ní bude 24/7, bydlí sama🤦♀️🙈
Zítra na hřbitov #homemade 🙂
Někdo tomu říká vánoční úklid, někdo jarní, někdo celoroční..... Každopádně, i letos přicházím se seznamem, co uklízím já na podzim (říjen/listopad).
Musím se přiznat, že letos jsem vzhledem k těhotenství na nějaké větší úklidy/třídění dost prděla. A pocit přehlcené domácnosti na mě padl. Upřímně říkám, že nemám ráda milión krámů, narvané skříně atd.
Jasně, s dětmi to jde hůř, ale postupně třídím. Možná jsem blázen, ale ten pocit, že se člověk znovu nadechne, je k nezaplacení.
Tak třeba zase někomu pomůže tento seznam. Co vy? Děláte podzimní, vánoční, jarní úklid? Nebo raději průběžně?













