Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
Nechala jste si některá dělat PCR test přes KLOKTEJ.TO? Chci nechat udělat test synovi, ale nejde mi zadat žádanku přes jejich stránky, požaduje to číslo žádanky od lékaře, ikdyž by mělo být možné provést pro děti preventivní test na pojišťovnu 2 krát do měsíce.
Menstruační houba – mé první dojmy
O menstruační houbě jsem se dozvěděla na krůtím webu, jak jinak. A teď se dobrý tip na alternativu k tamponům pokusím splatit.
Patřím mezi zaryté odpůrkyně vložek, nerada sedím na krvi. Od puberty používám jen tampony a všechna svá šestinedělí jsem protrpěla. Před pár lety jsem vyzkoušela menstruační kalíšek, po pár dnech skončil v krabici. Vlastně tam skončily dva, stane se, že hned ten první nesedne. Nesedl ani ten druhý, ten skončil v krabici už po pár hodinách. Někdy po zavedení tlačil, jindy nejspíš špatným zavedením protekl tak, jakoby tam vůbec nebyl. Naštěstí jsem se vždy jistila vložkou. S radostí jsem se vrátila ke svým oblíbeným tamponům.
Houbu jsem koupila už před rokem. Natěšená, že ji vyzkouším jsem místo menstruace dostala pozitivní těhotenský test. O necelý rok později přijela na oslavu dvouměsíčnin mé nejmladší i rudá teta. Naprosto nepřipravená, jsem pro ni zapomněla koupit tampony. Nastal ten správný čas na houbu! Ta vlastně za tu dobu upadla v zapomnění, vybafla na mě při zoufalé snaze najít nějaký zapadlý tampon. Vložek jsem měla z nedávného šestinedělí plné zuby.
Zpočátku jsem se na ni dívala plná obav, možná větších než kdysi ke kalíšku. Vědoma si toho, že moje díra připomíná spíš vjezd do hangáru, jsem koupila největší velikost. Teď mi připadala veliká, tampon je přece při zavádění štíhlý. A vůbec, jak ji vyndám, když nemá provázek? Odhodlala jsem se až na dobrou radu jedné zkušené „houbařky“, že vagína není černá díra a nic ze v ní neztratí.
První dojem? Luxusní! Houba je po navlhčení měkká a poddajná, zavádí se snadno. Narozdíl od tamponu, který někdy po zavedení tlačí a musím tak zavádět nadvakrát (a to se považuju za zkušenou tamponářku). Mile mě překvapila i absence provázku, nic nelechtalo, nepřekáželo a nestudilo (určitě se vám někdy podařilo provázek omylem počůrat). Nebolet mě břicho, vůbec bych o menstruaci nevěděla. Nebudu zapírat, že ven jde o dost hůř. Vlastně jde vyndat pěkně blbě! Ale jde. Při troše trpělivosti, při velké troše trpělivosti. Tady je potřeba najít ten správný grif. Osvědčilo se mi štípnout jí nehty palce a ukazováčku, pak se dala vytáhnout.
Je manipulace s použitou houbou nechutná? Není o nic víc ani míň nechutná, než umývat pokakaný zadek miminku. A houba na rozdíl od mléčné hořčice nesmrdí.
Holky jak je to s paragrafem? Když je syn v karanténě. Kdo ho vydává? U pediatra mě sestra odpalkovala že oni ho nevydávají že to není jejich povinnost. A ve škole my dali číslo na paní s hygieny že to dává ona. Ale dovolat se jí nejde.
Holky prosím o tipy na zdravější snídaně a obědy i večeře. Nebo celkové na zdravější lehčí jídla. Vařím pořád vše dokola a potřebují to obmenit. Díky moc 🥗
Máte, prosím, někdo zkušenosti se značkou POLTI VAPORETTO? Totiž, původně jsem chtěla koupit parní čistič, postupně jsem to přehodnotila na parní vysavač. Chtěla jsem kärcher, ale nějak se mi nelíbí dávat za to tu jejich cenu. Tahle značka nabízí cenově opravdu širokou škálu, přičemž nepatří mezi ty podezřele levné, a i pocitově vím, že je známá. Ale recenzí je děsně málo (byť víceméně jen pozitivních). Tak zkouším tady, jestli někdo nemá osobní zkušenost 😉
Přeju krásný večer a jdu potěšit dvanáctiletého kocourka Rockyho 😍
Na jeho paničku @martinkkaa86 se dnes totiž usmálo štěstí při losování 🐱 soutěže a společně s #dm jim tak pošleme balíček kočičích dobrot 🎁
A vy všichni ostatní zbystřete - od zítřka tu máme listopad, a to je možná ten pravý čas, kdy na vás pomalu můžu začít chrlit soutěže o adventní a vánoční ❄ sortiment. A že to letos bude vážně štědré 💃

Vyhlášení výherců opičky 2v1 Fisher-Price
Přeji všem krásnou neděli,
přináším vyhlášení soutěže o opičku a míč s aktivitami Fisher-Price.
Opičku jednoduše proměníte na míč a máte s sebou neustále několik forem zábavy. Modré měkké tělíčko vybízí ke zkoumání několika různých povrchů. Ručky opičky šustí a uši poslouží ke kousání nebo jako praktické "ouško" na držení. Díky kroužku s vámi může opička cestovat zavěšená třeba v autě či kočárku.
🍀 A teď se pojďme podívat, kdo měl tentokrát v soutěži štěstí 🍀
🎁 Opičku vyhrává komentář č. 90 @berluska
🎁 Opičku vyhrává komentář č. 108 @kochichak84
Dnes vám prozradím, čím si nás tato farma Little People získala 🤩
+ krásné provedení - 4 zvířátka + farmář
+ postavičky série Little People lze používat i v jiných sadách
+ tři úrovně - objevování, zážitky a představivost
+ namluveno v češtině příjemným hlasem
+ zvuky zvířat, písničky, vyprávění příběhu, počítání, hudba
+ procvičení jemné motoriky - otáčení sila, zvonění na zvoneček, líhnoucí se kuřátka, prohazování seníkem
+ svítící lucernička
+ úchyt na přenášení
+ vhodné od 1 roku
Skvělé je, že farma už začala zajímat i našeho půlročního Kubíka. Rychle pochopil, že to velké červené tlačítko je to, které jej pohltí do života na farmě 😉👍
A písnička “Starý farmář farmu měl” mě zní v uších celý den 😃👍 Samozřejmě si už prozpěvuji s dětmi 😃
Kuchařinky, jak a kde se vám osvědčilo skladovat otevřenou DATLOVOU pastu, prosím? Na obalu žádné info není a mám strach, aby nezplesnivěla. PS: mám vakuovačku, jestli by to pomohlo? 🍪 DĚKUJI 🙂
Listopad = Měsíc dobročinnosti
Opět se nám přiblížil listopad, který by se zde na Modrém koníkovi mohl nazývat Měsícem dobročinnosti... A to z jednoho prostého, avšak vůbec ne bezvýznamného důvodu!
Kdo to jen trochu zná, tak ví, že každoročně zde Dobročinný spolek šikovných holek pořádá dobročinnou aukci hand made výrobků šikulek odsud z MK, které s láskou rok co rok vyrábí nádherné věci a výtěžek z jejich prodeje rok co rok putuje na pomoc většinou některému z vážně nemocných nebo postižených dětí koníkovských maminek nebo maminek doporučených právě uživatelkami MK.
Letošní, již 14. dražba, ale byla ve vážném ohrožení a o jejím konání se rozhodlo doslova na poslední chvíli... A o to raději jsem, že nakonec se letošní aukce uskuteční, i když v omezeném režimu. Jsem vděčná všem šikulkám, které mě motivovaly, povzbuzovaly mě svou touhou něco vyrobit a nakoply mě se rozhodnout, že to prostě zvládneme, že ten pocit sounáležitosti a potřeby pomáhat i v těchto těžkých dobách za to prostě stojí a tradice je od toho, aby se přece dodržovala... A koníkovská aukce už za těch 6 let skutečně tradicí je...
Ale aby ten pocit sounáležitosti a pomoci byl naplňující a mohli jsme Patričce skutečně pomoci, K TOMU POTŘEBUJEME VÁS!!! Vás a vaši ochotu pomáhat, dělat dobré skutky, zlepšovat si karmu nebo prostě jen mít dobrý pocit z dobrého skutku. Zvlášť letos, kdy je počet dražených předmětů z organizačních důvodů značně omezen a náklady na potřeby pro Patričku nejsou zrovna nízké...
Proto již nyní zavítejte do naší aukční skupiny Charitativní dražba, kde se můžete dozvědět něco o Patričce, o jejím osudu i o tom, jakým způsobem jí můžete pomoci zakoupením dražených výrobků nebo příspěvkem mimo dražbu.
Aukce začíná 1. listopadu dopoledne a končit bude 30. listopadu ve 22 hod.
NA VŠECHNY Z VÁS SE TĚŠÍME, JÁ I VŠECHNY ŠIKULKY, které do aukce přispěly svými nádhernými výrobky a je opravdu na co se těšit. Konec konců - již tento víkend si můžete v dražební skupině zahrát hru "hádej hádej hadači" a připravit na měsíc plný překvapení 🙂
Holky, nemáte prosím některá osvědčený recept na těsto na štrůdl ze špaldové celozrnné mouky, aby bylo vláčné a nepraskalo v troubě?🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Nezapomeňte, že SOUTĚŽÍME s FISHER-PRICE už jen do zítřejší půlnoci 🎁
🎉 Vyhrát můžete kolotoč nad postýlku a lenochodí ponožky 🎉
Kolotoč je taková klasika, ten každý zná, ale lenochodí ponožky, které s vámi mohou na každou procházku či návštěvu - ty jsou bombastické, a proto vám je ráda ukážu "v akci" 😍 😉
SOUTĚŽIT MŮŽETE ZDE: https://www.modrykonik.cz/blog/petuliiik01/article/soutez-s-fisher-price-o-kolotoc-nad-post-wyugca/
#fisherprice
Všechny vás zdravím. Mám na srdci pár věcí o které bych se chtěla podělit. Trochu jsem přehodnotila náš styl žití, a také životní standard, který je u mnoha z nás odlišný. Rozhodla jsem se, že i přes to, že si nežijeme nijak špatně a troufám si říct, že jsme si vždycky pořídili to co jsme chtěli, žít více ekonomicky. Naše spotřeba potravin je za poslední měsíc, myslím tak o 10% nižší. Taky jsme s manželem dlouho vybírali dětskou kuchyňku pro naše 3 zlobidla. Věděli jsme, že chceme dřevo... Projížděli jsme několik webovek, i se nám líbili kuchyňky. Peníze jsme neřešili, ale pak jsme si řekli, co takhle se kouknout na bazar. Vybrali jsme hned. Kuchyňka je krásná, sice z druhé ruky, ale my měli radost z toho, že ta kuchyňka nezůstane jen tak někde, dejme tomu vyhozená. A protože je fakt hezká, tak jsou z ní i kluci nadšení.
Celý tento příběh mě donutil se zamyslet nad tím jak dál šetřit planetu, a v podstatě i peněženku. Takže kdyby jste se nezlobili, tak bych se chtěla zeptat jestli tu není nějaká maminka, která má o chlup staršího chlapečka od které bych třeba pravidelně odkupovala věci, když bychom se domluvili. Ale i hračky, prostě cokoli, a protože mě nebaví sedět a 2 hodiny čumět a hledat, tak bych uvítala, někoho s kým bych se domluvila. Můj nejstarší má 5 let a jako je to většinou všude. Jemu vždy kupujeme celou sezónní výbavu novou a mladší pak dedějí. Případně dokoupíme pár věcí co chybí.

Jak se zabavit na rodinné dovolené
Rodinná dovolená je skvělou šancí na prohloubení vztahů a vytvoření nezapomenutelných vzpomínek. Vymyslet program, který zaujme ženy, muže i děti všech věkových kategorií, může ale být opravdovou výzvou. Jak na zážitky, které si užijí všichni bez výjimky?
Je celkem jedno, jestli vyrazíte k oceánu na druhou stranu planety, nebo jste cestou na dovolenou urazili jen 50 kilometrů. Mnohem důležitější než místo pobytu je vyžití. A pokud na dovolenou vyráží lidé s různými nároky a požadavky, platí to dvojnásob. Když se ale rodinná dovolená vydaří, rodiče i děti na ni vzpomínají do konce života. Nevíte, jak zařídit, aby si na dovolené každý přišel na své? My ano!
Nepodceňte přípravu
Příprava je klíčem k úspěšné rodinné dovolené. Pečlivá příprava by měla vycházet ze speciálních požadavků všech členů vaší rodiny. Jakmile stanovíte přibližný cíl vaší cesty, začněte plánovat denní rozvrh. V závislosti na věku všech zúčastněných si naplánujte, co byste chtěli zažít, sepište seznam atrakcí a kulturních památek, které by členové rodiny rádi navštívili, restaurace, které by mohli vyzkoušet, události v okolí nebo jedinečná místa, která byste rádi prozkoumali. Webové stránky a sociální sítě jsou plné tipů na cestování a návrhů, kam vyrazit a co dělat. Máte pocit, že nedokážete sladit potřeby dvouletého dítěte, které chce hlavně pískoviště, puberťáka, který by rád vyzkoušel cool adrenalinové záležitosti, a dvou dospělých, z nichž jeden chce ležet na pláži a druhý poznávat památky? Chce to hodně plánování, ale není to nemožné.
Sepište si seznam konkrétních činností
Jakmile budete mít seznam všech atrakcí a činností, které se v místě vašeho pobytu dají podnikat, umožněte všem členům rodiny vybrat si, co by nejraději dělali. Naplánujte si podle toho itinerář s dostatečným prostorem pro každou aktivitu. Jestli se nemůžete shodnout, rozdělte se na menší skupiny. V každé z nich by ale měl zůstat minimálně jeden dospělý. Zábavné na tom je, že všichni členové rodiny pravděpodobně zjistí, že se jim volba někoho jiného líbila stejně jako ta jejich. Je to skvělý způsob, jak přimět každého vyzkoušet si něco nového.

Adventní kalendář. K jídlu pro děti a mazlíčky, k pití pro dospělé.
Ahoj holky koníkovky,
hlásím se s novým článkem a tentokrát na téma jedlé adventní kalendáře. Už je totiž čas se nad tím pomalu zamyslet. Za měsíc je tu první adventní neděle!
Vyrábíte doma kalendář a následně plníte sladkostmi nebo dáváte přednost těm kupovaným? S jedním dítětem jsem vždy vyráběla, ale s vyšším počtem dětí mi čas začal výrazně ubývat a už druhý advent kalendáře kupuji. A právě na ty kupované dnes mrkneme. Představím vám ty, které mě zaujaly a také ty, které své rodině koupím. Najdete zde tipy na adventní kalendáře pro menší děti, teenagery, pejska i pro dospělé.
Mé požadavky na adventní kalendář:
- kvalitní suroviny, ze kterých je náplň kalendáře vyrobena
- nápaditý obal nejlépe s motivem českých Vánoc (najít něco bez Santa Clause je opravdu fuška)
- rozumná cena
1. Adventní kalendáře pro menší děti
Dneska jsem měla nějakou extra blbou náladu. V poslední době se nějak prostě nedaří... No tak jsem si sbalila tenisky, pití a cvičební úbor a šla depku rozhánět do posilovny. Dojdu tam a zavřeno...Hned naproti je cukrárna, kde jsem si dala panna cottu, rakvičku a latte.... 😀
Trochu lazenskeho zamysleni. Po radonu co bolelo, boli vice, co nebolelo, zacalo bolet😂 Pan doktor ma vzdy pravdu, jak rekl, tak se stalo. Odpocivam na koncerte, klavirista krasne zahral “Let it be”. U sklenky dobreho Prosecca si rikam, ze strategie “Let it be” je vlastne vyborna zivotni strategie hodici se na mnoho situaci , ktere prichazeji….🍀🍀🍀
Prosím potřebuji se vypovídat a snad i trošku poradit.Jsou to 4 měsíce,co si můj tatínek vzal život 😭Barák ve kterém bydlel s mamkou přepsal na mě,protože s mamkou dobře nevycházeli a ona neudrží korunu.Pred dvěma lety dostala za byt po svojí mamince 1 milion korun.Ano něco za ně koupila,udělala nějaké opravy ale ať to počítám jak chci,pořád někde litá 600 000.Ona pořád brečí jak nemá peníze a dokonce mi vyčetla ať jsem ráda že ji v baráku nemusím platit energie Aby bylo jasno já s ní nebydlím ale v jiném městě v nájmu. Pořád mi vyčítá když ve svém volnu jdu někde jinde než ji pomoct na barák a pořád mi vyčítá že taťka přepsal barák na mě.Už se spolu nedokážeme ani normálně bavit. Mamka za života tatky dělala z něho toho špatného ale já jsem se až teď dozvěděla, že nebyla chyba na jeho straně. Co je nejhorší odráží se to i na vztahu mě a přítele To samé v práci Nedokážu se na nic soustředit a to pracují s mentálně postiženými lidmi Už nevím jak z toho ven 18 let už u rodičů nebo teď už jen u mamky nebydlím a pořád si připadám jako nějaká nesveprávná,která musí dělat to,co mamka řekne 😞A nejhorší na tom je že už to bude jen horší nebo ona hledá chyby tam kde nejsou. a vytváří si je sama ve své hlavě.
Ještě jsem vám slíbila info k #dm vánočnímu papíru - takže honem, dokud raraši spí a můžu ho v klidu vytáhnout 😂
Ty větší stály 49,90 Kč a menší 29,90 Kč. Jsou oboustranné, pevné a krásně se s nimi pracuje. A teď vás ještě určitě zajímají rozměry, takže:
1) větší - 3 metry x 100 cm
2) menší - 3 metry x 70 cm
Na fotce je ještě dárkové taštička, ta stála 49,90 Kč a je tak rozkošná, že si ji snad i nechám sama 😂
Jinak se budu opakovat, ale dmkový papíry považuji za ty nejkrásnější a zároveň taky nejkvalitnější, co jsem kdy měla. Takže u nás pojedou už několikáté Vánoce. Za jedinou nevýhodu považuju to, že jsou hned vykoupený. Ale zároveň se tomu ani trochu nedivím 👀
Tři dny jsem nebyla na Koňovi.. přišla jsem o něco? nějaké hádky, konspirace, debaty, které stojí za přečtení ? 😁 Neříkejte mi, že je tady tři dny klid..
















































































































































