Výsledky vyhledávání pro slovo Tr

Neobjednáváete nemkdo aktuálně knížky z Bookdepository.co.uk?
Jak to teď chodí? Platí se nějaký clo nebo dph? A jak dlouho trvá dodání? Dřív to bylo nějak celkem rychlý, ale už jsem tam neobjednávala několik let🤷‍♀️

avatar
mikolisek
Zpráva byla změněna    20. zář 2021    

Soutěž o balíček kaší pro vaše nejmenší. 💙

Máme tady září a to znamená pro hodně maminek velmi emotivní období. Spoustu dětiček nastoupilo poprvé do školek a škol a to je pro každou rodinu velká změna. Věřím však, že veskrze pozitivní.
Ať už máte doma půl roční miminko, nebo ostříleného tříleťáka, určitě vás potěší nová soutěž, ve které můžete vyhrát pořádnou zásobu kaší z řady Nature´s Selection od Nestlé.
Tak pojďte do toho s námi!
______________________________________________________

O co se soutěží? 👇

6 balení kaší Nature´s Selection (mix příchutí) pro 3 MAMINKY!

Jak se do soutěže zapojit? 👇

- dej srdíčko k příspěvku
- sleduj skupinu Zdravý začátek s Nestlé
https://www.modrykonik.cz/group/8769/
- do komentáře napiš, zda už máš doma dítě školou či školkou povinné

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­______________________________________________________

A to je vše!
Jednoduché, že? 😊
Soutěž opět poběží týden, poté náhodně vyberu 3 maminky.
Všem přeji hodně štěstí a krásný zbytek dne.
S pozdravem
Miri 🌹

#nestle #zdravyzacatek

🥚 TÉMA TÝDNE - OVULACE 🥚

Hned na začátku tohoto týdne pojďme vyvrátit častý mýtus, opakující se (bohužel) často i v ordinacích gynekologů.

Ovulace NEMUSÍ probíhat kolem 14. dne cyklu ani uprostřed cyklu.

⏰ Každá žena je jedinečná, každý její cyklus je jediněčný a rozhodně nejsme stroje, které by spouštěly ovulaci na den přesně každý měsíc po celé, několik desítek let dlouhé, reprodukční období.

📊 A statisticky to dokládá i studie, kterou prováděli v brněnském centru Cenap v letech 2007 - 2012 (sledováno 221 těhotenství, jejichž stáří bylo opakovaně kontrolováno dle ultrazvuku).
Potvrdilo se, že:
👉 ovulace do 14-15. dne cyklu (přesněji první den vzestupu bazální tělesné teploty) nastala POUZE u 30 % žen
👉 ovulace 16. den cyklu a později nastala u 70 % žen
👉 z těchto 70 % byla ovulace 23. den cyklu a později u 22 % žen

⌛ Jak je to s tou polovinou cyklu?
👉 první fáze cyklu (tzv. folikulární) může být různě dlouhá
👉 zatímco druhá fáze cyklu (tzv. luteální) je spíše konstatntní a trvá obvykle 12-16 dnů
Proto zejména u delších cyklů dochází k posunu ovulace za polovinu cyklu. Není to ale nic, čeho by se měla žena obávat, je to obvyklé a zcela normální.

A proč je důležité tohle vědět? To si povíme v příštích dnech - jestli vás téma zajímá, přidejte se ke skupině Přirozené plánování rodičovství jako vědomá cesta k miminku na Fb tady: https://bit.ly/PrirozenePlanovaniRodicovstvi

K mému dnešnímu zamyšlení o tom, že není vlna jako vlna ještě dodávám, že není výrobce jako výrobce. Číst článek o ČESKÉ firmě Crawler, nemůžu si pomoct, prostě vzbuzuje sympatie...

https://cc.cz/nenasla-pro-sve-deti-kvalitni-obl...

Není vlna jako vlna.
Každý z nás má asi vzpomínku na nějakou kousavou příšernost, kterou mu upletla babička. A museli jsme ji nosit, protože je to přece vlna. Ale stojí za to tyhle bloky překonat, protože vlna je opravdu nepřekonatelný materiál a dnešní merino materiály jsou úplně jiné než tuhé vlněné příze našeho dětství. Jen to chce vybírat.
Na obrázku je něco z našeho vlněného oblečení. Každé je na dotek i na pohled jiné, věřím, že je to vidět i z fotky. Opičková letní souprava (Crawler) je lehoučká jako obláček a téměř průhledná, hodně jsme ji využili do vajíčka na cesty a jako spodní vrstvu při nošení v šátku. Červené kytkaté triko (Crawler) je ze silného zimního merina a hřeje natolik, že i v největších mrazech mi jeho krátký rukáv stačí. Růžové triko se srdcem (Lasting) je univerzál, který nosím v létě na výlety do hor nebo projížďky na kolobrndě a v zimě na lyže: v létě chladí, v zimě hřeje. A šedivák (Janus) je elegán, kterého se nestydím vzít ani k sukni.
U každého z těch triček musím upřímně přiznat, že vlnu na dotek od bavlny rozeznáte. I když je v rukou jemné a hebké, po přiložení na tvář cítím jemné škrabkání vlněných vláken. Ale můžu upřímně potvrdit, že u našeho nejnovějšího oblečení s lesem a horami od Crawler je tohle škrabkání skoro neznatelné. To merino je opravdu hebké, nadýchané a chumlací, že z něj asi nechám ušít i pyžamo pro manžela!

Téma kočárků je mi teď velmi blízké. #vileda i konkurence říká, že Ultramat Turbo je sporťák mezi mopy 👌

Tak pokud váháte jaký pořídit, tak tento bude trefa do černého 🙂

avatar
apacheeeAMBASADORKA
20. zář 2021    

Už jste se zapojily do soutěže o tenhle krásný balíček dekorativní kosmetiky privátních #dm značek - alverde a TREND IT up?

Čas už se pomalu krátí, protože zítra o půlnoci soutěž končí 😉

Tak hodně štěstí 🍀

https://www.modrykonik.cz/blog/apacheee/message/soutez-o-balicek-dekorativni-kosmetiky--nfjf9j/

avatar
apacheeeAMBASADORKA
19. zář 2021    

Přestože včerejší počasí na horách nebylo úplně přívětivé, moc se nám tam líbilo. Dokonce natolik, že můj dnešní (tradiční) narozeninový výlet vedl zase na vrcholky hor 😍

A bylo to zase skvělý, jako vždycky s tou mojí bandou 😉

Nedávno jsem si tu stěžovala,že nemohu nikde na svoji postavu sehnat podzimní parku,tak konečně jsem uspěla u firmy Šijeme srdcem…bunda je přesně taková,jakou jsem si představovala koupit,je funkční,dlouhá,praktická,na vycházky se psem,na cestování MHD,nejsem v ní jak v pytli a hlavně,zapnu ji přes prsa a můžu v ní volně dýchat😉😆😍👍👏dost z vás psalo k v jiných příspěvcích,že má podobný problém,tak zkuste tuto firmu,třeba též uspějete…😉

Život s obstrukční bronchitidou

Obstrukční bronchitida je onemocnění, kdy z různých důvodů otékají průdušky, vzniká překážka, díky které je zhoršené dýchání - dušnost.

Poprvé jsme se s ní setkali začátkem srpna u mého tehdy 9 měsíčního synka Damíska. Jednoho pondělního večera byl velmi neklidný a plačtivý, nemohl usnout a hůř dýchal. Během hodiny už se nebyl schopný skoro vůbec nadechnout a vyštěkával pláč. Až později jsem zjistila, že to bylo proto, že nemohl vydechnout. Vyděsila jsem se poprvé v životě volala sanitku. Diagnóza byla obstrukční bronchitida s akutní laryngitidou. Saturace kyslíku jen 89%. Tomuhle celému předcházely 2 dny rýmy. Jelikož se v nemocnici moc nelepšil, podstoupil výtěry, odběr krve, dostal první kanylu a první rentgen. Celou dobu byl moc šikovný, klidný. 3x denně měl inhalace, odsávání. Dostával kortikoidy, ventolin - inhalačně a jelikož ve výtěrech našli streptococcus pneumonae, tak i antibiotika. Na rentgenu byl vlevo patrný významný stín. V nemocnici jsme byli celý týden, než nás pustili domu, hlavně proto, že brouček zvládal antibiotika v sirupu, zvládla jsem mu dávat inhalátor sama a měli plné oddělení. Doma jsme postupně dobrali antibiotika a vysadili Ventolín a vše se zdálo v pohodě. Zakoupila jsem nám domů zvlhčovač vzduchu a inhalační přístroj na vincentku. Měla jsem obrovský strach, že až nám nejstarší dcera začne tahat ze školky různé nemoci, že by se mohla bronchitida vrátit.

Nečekala jsem, že to bude trvat pouhý měsíc a pátek ráno, po 2 dnech rýmy jsem hned poznala, že začíná Damík dýchat hůř. Byl pátek a proto jsem hned volala na pediatrii, že mám podezření na opakující se obstrukční bronchitidu, jestli by si ho doktorka mohla poslechnout. Sama mám doma fonendoskop a zdálo se mi, že tam slyším významné vrzoty a pískoty. Doktorka slyšela totéž, aplikovala Ventolin a odeslala nás do nemocnice na konzilium. Obrečela jsem to, sbalila si věci do nemocnice, protože mi bylo jasné, že nás domu nepustí. 

Když jsem se v autě loučila s rodinou, dcery hodně plakaly a já to v čekárně rozdýchávala ještě asi hodinu. Cca po 2 hodinách jsme přišli na řadu, oddělení plné, sestra unavená, už dávno měla být doma a přesto byla moc milá a vstřícná- respekt!!! 

V ordinaci byla stejná doktorka, jaká o nás pečovala v srpnu a pamatovala si nás (a očividně i to, jak moc jsem se každý den ptala, jestli už nás pustí domů). Podívala se na mě lítostivě, že nás přeci jen bude muset hospitalizovat. Sedla jsem si a začali jsme si povídat. Říkala jsem jak jsem do té doby léčila a na to přišel nečekaná zvrat. Doktorka mi oznámila, že si myslí, že jsme dostatečně vybavení, že jsem šikovná a zkušená a pokud budu chtít a Damík dobře zareaguje na Ventolín, který mu budou podávat 3x po 20 minutách, pak po hodině, tak nás pustí do domácího ošetřování s kontrolou a rentgenem v sobotu ráno. A Damísek skutečně zabral a jeli jsme po 4,5 hodinách na ambulanci domu.

Proč vlastně nechci být v nemocnici? Nemáme tam soukromí, nemůžu tam nechat Damíska si svobodně hrát, chybí mi moje malé dcerky, všechny nemocniční procedury zvládnu doma a při zhoršení bych okamžitě sedla do auta a jela - nemocnice je 10 minut odtud. V nemocnici se vše podřizuje chodu oddělení, celkem pravidelně se stávalo, že sotva jsem malýho uspala, budili ho na léky. Tady vidím, že chce jít spát, a léky za 10 minut - žádný problém, dám je hned a může jít v klidu spinkat. Nikdo nebudí nás, nikoho nebudíme my. Když chci sprchu, manžel dohlédne. Prostě, doma je doma a já jsem doktorce vážně moc vděčná, že nám toto umožnila. A jídlo. Vážně nechápu, jak se tam mají lidi uzdravit, když vás cpou bílými jedy a prázdnými kaloriemi. Strava pro děti - skleničky. Tím nic proti oddělení, jen je vidět, že prostě opravdu nemají moc peněz. Tady se cpeme ovocem, zeleninou, masem a luštěninami. Můžeme jít ven na procházku na čerstvý vzduch, zalézt si do vany.

Krásné sny s Lumalou usínáčkem

Na první pohled bych řekla „krásná dětská lampička“ do pokojíčku. Pravdou ovšem je, že se za touto lampičkou skrývá daleko více. Není to jen obyčejná dekorace na zeď – byť je na pohled opravdu krásný. Je to obláček, který bude vaše dítě nejen uspávat, ale bude s ním zvládat denní rutinu. Navíc v noci, když se dítě probudí, může stisknout pouze jediné tlačítko a Lumalou je opět s ním. Zní to jako sen, pojďte se s námi podívat, jak jsme s Lumalou usínali, četli si, svítili, plnili úkoly denní rutiny a odměňovali se s hvězdičkou ⭐️

Instalace Lumalou🪛🔩

Na začátku jsme museli věnovat nějaký čas výběru místa a umístění obláčku na zeď. Co se instalace týká – je skvěle popsána v přiloženém návodu. Dokonce v tištěné příručce najdete list k vytržení s šablonou pro správnou rozteč k vrtání do zdi. Instalace je tím pádem velmi rychlá. Líbí se mi, že součástí balení jsou i bezpečnostní prvky k navynutí kabelu, aby nikde volně nevisel. Po instalaci kabel krásně přilne na zeď a neláká děti k dalšímu zkoumání. 

Obláček je na zdi (táta sklízí uznání) a já otevírám aplikaci Smart Connect ve svém telefonu a následně obláček páruji přes bluetooth (aplikaci již máme staženou, jelikož s ní ovládáme i našeho zajíčka na spinkání). Pro nastavení musím být v aplikaci, avšak pro další fungování být mobil v dosahu samozřejmě nemusí. V aplikaci mohu nastavit intenzitu a barvu světla, hlasitost a výběr hudby,  intenzitu jasu zobrazení hodin, vybrat rituály a jejich čas,...⏳

Uspávání (Sleep Trainer) 🛏

Obláček uvedete do akce stisknutím tlačítka na ovladači nebo se spustí automaticky s přednastavenou rutinou v daný čas (Lumalou začne svítit a hrát). V aplikaci ve sloupci „Sleep Trainer“ můžeme nastavit čas pro usínání, vstávání (budíček), případně pro odpolední siestu. Jakmile začne hvězdička svítit červeně – je čas jít spát. Zelená hvězdička naopak symbolizuje, že je čas vstávat. Nemusíme vědět kolik je hodin – stačí, že víme, co je vhodné v tento čas dělat.

Ahoj, vím,že jsou teď dny Marianne a my přemýšlíme nad novými spotřebiči do kuchyně, neměla byste některá kódy na různá elektra,která jsou zapojena do těchto dnů, prosím? Děkuju♥️🙏

Druhého září to byl rok, co jsem začala běhat. S přestávkami, jelikož bylo období, kdy jsem neměla kam dát děti a nebyl tak prostor, ale pomalu se blížím k cíli. 😍😍😍

avatar
apacheeeAMBASADORKA
18. zář 2021    

Jo! A občas je sakra potřeba si tohle připomenout 😉

Dobrý večer, maminky, potřebovala bych poradit ohledně žádosti na přídavek na dítě. Kam mam zapsat, že pobíram pouze rodičák a jeho výši? A jestli jako doklad o výši stačí to rozhodnutí o přiznání dávky, co mi poslaly z UP? Děkuji moc

Mateřska centra, rodinna centra.
Máte někdo tip na ověřené lektory pro přednášky, kurzy, na téma rodina ( výchova dětí, rodičovství, vývoj dítěte a péče o něj, řešení různých konfliktu a situaci atd.)
Zkrátka..hledáme někoho, kdo se vám osvědčil a koho bychom mohli pozvat k nám do rodinného centra.
Nejlépe Jihomoravský kraj. Info klidně do zpráv.
Moc děkuji předem! 🙏

Ahojky ženy, které umíte vždy inspirovat a poradit.
Stěhujeme se do většího a čeká nás rekonstrukce, nynější byt budeme poté také rekonstruovat, ten budeme pronajímat a zůstane pro holky. Jedná se mi hlavně kuchyň a koupelna. Můžete mi dát nějaký odkaz, nebo fotky pro inspiraci. Dvě kuchyně, dvě koupelny. Jedna koupelna se sprchovým koutem a druhá s vanou. Máme rádi bílou, černou, přírodní dřevo, kámen.
Předem moc děkuji za tipy.❤️

Doma je doma! 🤎

#nestle #zdravyzacatek

avatar
apacheeeAMBASADORKA
17. zář 2021    

Potřebujete (nebo chcete?) si koupit něco z dekorativní kosmetiky? 💃

Pak nezapomeňte, že do této neděle v #dm běží skvělá akce 50x více bodů právě na dekorativku 👏

A co vám to tedy přinese?
Při nákupu alespoň třech produktů dekorativní kosmetiky za 200 Kč, získáte s 50násobnými body 400 bodů, což představuje slevu 100 Kč na příští nákup 🎁

PS: já už využít stihla 🙈

Poslední večeře nachystaná a zítra hurá domu…v souvislosti s tím bych měla dotaz..holky,co se ubytováváte v apatrmánech,když je součástí pračka,tak před odjezdem vyperete po sobě povlečení,prostěradla a ručníky,nebo jen svléknete a vše složíte na hromadu a pere si to pak pronajímatel??My nejsme zvyklí do bytů nebo apartmánů jezdit,tak nevím,jak to chodí a nenapadlo mě se na to na začátku zeptat🙈🙄.Děkuji😊

dnes má malý roček ♥ v neděli je budeme oslavovat ♥ sestřička má milovaná dělá 2 dorty,jeden na rozpatlání a druhý pro nás 🙂 už se těším,ale já samo,že budu jen sedět a sestřička se bude starat o všechno ♥

Přemýšlela jsem, že tuhle otázku dám až po dvacáté druhé hodině 🙈 Ale patří to k životu? Patří!

Ptám se, dodržovali jste v šestinedělí sexuální půst? Nebo jste to tak dlouho nevydrželi?

Víte proč se ptám? Týden po porodu a já bych na manžela nejraději vlítla 😜🙈

Krásné páteční odpoledne koníkovky,
nezapomínejte, že Centrum recenzí Modrého koníka se neustále rozšiřuje o nové a nové produkty a proto neváhejte CR prozkoumat a popřípadě napsat k produktu, se kterým máte zkušenost svou vlastní recenzi, která může pomoct ostatním maminkám v rozhodování a jako bonus za váš čas budete odměněné ❤ za každou přidanou zkušenost.
PS: Napadají vás nějaké produkty, které v Centru recenzí postrádáte a chtěli byste je zrecenzovat? Neváhejte napsat do komentářů. 🍀

Obnova živnostenského oprávnění na mateřské

Setkala jsem se s tím celkem často. Maminky si chtějí přivydělat k rodičáku, tak obnoví živnost a nárazově si přijdou na nějakou tu kačku. Pokud pobíráte rodičovský příspěvek, je SVČ (samostatně výdělečná činnost) vedena jako vedlejší. Za určitých podmínek, které si velice rychle dohledáte v různých odborných článcích na internetu. Nebo, já jsem to alespoň nikde nečetla a to jsem si o podnikání při mateřské/rodičovské přečetla fakt hodně. Je těhotenství.

Pokud čekáte miminko a nepřerušíte před porodem živnost, vyvstává velký problém u zdravotních pojišťoven. Rodičovský příspěvek na dítě o které už pečujete se vyplácí jen k poslednímu dni měsíce předcházejícího porodu. Příspěvek na miminko pobíráte ode dne porodu. Dny mezi tím bude SVČ vedena jako hlavní a i kdyby šlo jen o jeden den, budete platit zdravotní pojištění v plné výši.

U mě to reálně vypadalo tak, že se mi 3.11.2020 narodil syn. Od toho dne jsem začala pobírat rodičovský příspěvek na syna. Na dceru mi byl ukončen ke 31.10.2020. Tudíž za za ty 2 dny jsem doplácela 2110kč. Mě to připadá postavení na hlavu, ale takový je zákon. Proto, pokud podnikáte na rodičovské a čekáte miminko, i kdyby jen na jeden měsíc, tu živnost si přerušte.

Btw. stejný princip platí i v případě, že jste zaměstnaní a máte živnost jen pro nárazové zakázky. Pokud máte tak geniálni personalistku na jakou jsem narazila já, že vám vždy na začátku nového roku vystavuje novou smlouvu platnou vždy jen do konce roku. Dejte si pozor, aby začínala vždy 1.1. Byť je to státní svátek, pokud bude uzavřena 2.1, budete opět platit pojistné za celý leden.

A stejný princip je uplatňován i v případě, že jdete na nemocenskou.

Dneska už se dá živnost snadno přerušit online přes datovou schránku a může vám to ušetřit cenné tisíce. Tak na to myslete a přerušujte. Já na svou neznalost doplácím celkem často :D, tak snad tohle někomu pomůže a já se konečně poučím 🙂

Strana