Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
Prosím o vaše tipy, triky a zkušenosti jak rozmluvit dítě?? Dva roky a nemá zájem zkoušet. Rozumí dobře, udělá co jí řeknu. Ale místo aby řekla co chce tak mi to ukáže. Knížky jí extra moc nebaví, zkusím ještě kouzelné čtení jestli jí už nezaujme, zatím nebavilo. Díky 🙂
Open house festival Praha, tento víkend. Půjdete?
My jsme už začali a dnes absolvovali v rámci festivalu projížďku historickou tramvají. Když jsme tam vlezli, tak jsem si nadávala, že s minimem to byla blbost a trnula, kdy Kiki začne řvát. Ostatní spolucestující to taky čekali, ale Kiki to zvládla s úsměvem a na konci si vyslechla od lidí pochvalu. Komentář architekta Lukeše neměl chybu.
Pak jsme zvládli příjemnou procházku s přáteli po Letné, pivo i s operou.. úžasný letní večer.
Potřebuji další radu. Jakou značku susicky a značku robotickeho vysavace .🙂? S jakou značkou jste spokojeni a co by jste mi doporučili 🙂 moc děkuji 🥰

KDE TO NAŠE DÍTĚ JE? ČTE SI...
Polovina prázdnin je za námi a spousta dětí si je užila i s knihou v ruce. Někteří prvňáčci nebo děti s dyslexií trénují čtení denně i o prázdninách. A my máme velkou radost, že ti, kterým dá čtení pořádnou práci, se nevzdávají a začínají dohánět své spolužáky.
Mnoho dětí čte celkem dobře, ale nerado. Rodiče jim kupují další a další knihy a doufají, že je konečně nějaká začne bavit. Jenže ony je po pár stránkách stejně odkládají.
CO BY MOHLO POMOCI?
👉Některým dětem vyhovuje pravidelnost a přehlednost. Každý den si přečtou podle dohody pár stránek. Není nutné číst vždy nahlas, ale nezapomínejte si popovídat o čem příběh byl.
👉Jiné čtou rády na střídačku s rodiči.
👉Vezměte si svou vlastní knihu a zařaďte pravidelné čtenářské hodinky.
Pokud jste (stejně jako já) milovníci letadel, tak na ostrově Corfu rozhodně nemůžete vynechat návštěvu poloostrova Canoni, kde se můžete postavit těsně před přístavaci dráhu a nechat si lítat letadla jen pár metrů nad vaší hlavou.
A ten zážitek je fakt neskutečnej, u prvního letadla jsem měla normálně chvění v břiše 😁 my z toho byli tak nadšení, že jsme se museli několikrát vrátit. Na Corfu navíc přístava a odlétá z něj velké množství letadel, takže za půl hodky nám nad hlavou proletělo třeba i 8 velkých Boeingů 😍
TO JE DOBRÝ.
Mladá rodinka s pětiletým děvčátkem se
nastěhovala do domu vedle parcely, kde se stavěl nový dům. Děvčátko se
přirozeně začalo zajímat o vše, co se dělo v sousedství, a začalo si povídat
se zedníky. Motala se mezi nimi, měli zlaté srdce a prakticky si ji
adoptovali jako talisman. Povídali si s ní, když měli svačinu nebo oběd a
občas jí dali drobné práce, aby jí poskytli pocit důležitosti. Dokonce dali
dítěti i pracovní rukavice a přilbu, což ji strašně těšilo. Na konci prvního
týdne jí dali obálku s nějakými drobnými jako plat . Dí tě vzalo výplatu
pyšně domů a maminka navrhla, aby otevřeli na její jméno účet v bance. Paní
v bance byla velmi nadšená, když jí děvčátko vykládalo o svojí práci na
stavbě a že za to má dokonce i výplatu. Určitě jsi pracovala velmi těžce,
když jsi tohle všechno vydělala", poznamenala s úsměvem. "Ano, dělala jsem s
Jožinem, Mirkem a Dušanem, budujme velikánský dům!" "Bože můj", pokračovala
paní, "A budeš na stavbě dělat i příští týden?" Dítě se zamyslelo a potom
vážně prohlásilo: "Myslím, že jo .... jestli ti čuráci ze stavebnin
dovezou ty zkurvený cihly..." " " "

Ahoj holky, prosím o radu 😇dcera má 2 roky a stále je v postýlce s mřížkou. Chtěla bych ji pořídit už normální postel, ale bojím se, že by mi z ní při uspavaní utíkala. Myslíte, že mám ještě počkat? Díky🙂
Kojení na toaletě - super kompromis?
Občas se ve své roli maminky setkám s větami nebo názory, které mě úplně odzbrojí a nevím, jak reagovat. Někdy mi situace vadí, ale nejsem hned schopná definovat, co konkrétně mi na té situaci přijde špatně. Zde si tedy zkusím odložit své myšlenky s odstupem.
Jedna z věcí, která mi způsobila "wtf moment" je názor, že žena, která kojí, má s dítětem sedět doma a neobtěžovat touto činnosti okolí. Když už jde tedy do restaurace, měla by kojit třeba na záchodě. A při vší hanbě musím přiznat, že já jsem přesně ten typ, který radši nakojí na toaletě, než abychom se stali terčem kritiky nebo dokonce přímé konfrontace. Když jsem o tom ale mluvila. Dostalo se mi jen uznalého a pochvalného. "Super. Kéž by bylo víc, takhle uvědomělých matek. " WTF!!! Takže já možná jsem ohleduplná vůči cizím lidem, ale sakra, uvědomují si ti lidé vůbec, že psychickým nátlakem nutí malé miminko s nedostatečně vyvinutou imunitou jíst na místě, kde se to hemží fekálními bakteriemi?
Obecně ten přístup: "A ona tam normálně začne kojit a my se na to musíme dívat?" Hej.. nemusíte! A pokud nevíte, co s očima a tolik vás to fascinuje a zároveň pohoršuje, tak je něco špatně s vámi a ne s dítětem, které jí, nebo s matkou, která ho krmí.
Někomu vadí i to, že jen ví, že se kojí, ani nemusí nic vidět, už jen z toho se jim prý zvedá žaludek. A tak malé miminko, se bude podřizovat nějakým démonům dospělého člověka?
Tohle je podle mě celé špatně. A strašně mě mrzí, s čím se musí kojící maminky občas potýkat a to jen proto, že se svědomitě starají o své děti.
Takže díky vám všem, co naprosto přirozeně kojíte svá miminka dle potřeby a prdíte na okolí. Protože pokud to někoho obtěžuje, tak v prvé řadě on prdí na vaše miminko.
Často se tady řeší úklid, že děti dělají bordel, že v domácnostech není nikdy uklizeno, že je to kolečko pořád dokola.
Souhlasím, že s dětmi v bytě 1+1, 2+1 není možné mít opravdu pořádně uklizeno, protože každá odložená věc je vidět. Ve větším prostoru je to ale o něčem jiném. Základem je nemít příliš mnoho věcí, hraček. Protože právě tyhle všude odložené věci dělají největší nepořádek. A úklid pak trvá dlouho. Dobré je mít určeno, že každá věc má své místo a pokaždé jí zpět vrátit.
A úplně nejlepší je vzít velký pytel, projít se po domácnosti a lupat to do pytle hlava nehlava. Pak většina lidí pocítí úlevu a znovu se nadechne 🙂
K jaké patříte skupině? Vyhazovači a nebo shromažďovači?
Vše potřebné se nám snad podařilo sbalit 👍
Apalucha může začít 🤩
Nelinka s tátou zažijí dobrodružství a máma s Kubíkem budou mít chvíle samy pro sebe 🤩
Je to zvláštní pocit, ale vím, že si to všichni užijeme 😍
Co si myslíte o třetím dítěti, když mi teď v září bude 35let? Máme 2 kluky 11 a 8let. A já mám občas pocit, že nám ještě někdo chybí. A dnes jsem se dozvěděla, že manžela bratr čeká miminko a já jim snad i trochu závidím.

Knížky pro přípravu na školku
Už za necelý měsíc spousta z našich dětí půjde poprvé do školky a věřím, že nejen u nás už jsou přípravy v plném proudu. Kvůli covidu si většina dětí "své" školky u zápisu prohlédnout nemohla, proto jsou právě i knížky fajn způsob, jak jim zprostředkovat aspoň nějakou představu o tom, jak to ve školce chodí. My jsme pročetli zatím čtyři knížky se školkovou tematikou:
Začnu od té, kterou jsme dostali nejdříve - Ve školce - zvířátkové leporelo.
Na první dvoustraně si zvířátka hrají, na druhé lepí (viz přebal), na třetí jedí a na čtvrté cvičí - všechno z toho dítě ve školce nejspíš zažije, ale jinak se tu se školkovým prostředím moc neseznámí. Ani ilustrace zvířat se mi zde moc nelíbí, někdy i já hádám, co by to tak asi mohlo být za zvíře. Navíc u tohoto tématu je lepší, pokud je knížka co nejpřesnější - upřednostňuji ty, kde vystupují děti, ne zvířata.
Jako další v pořadí jsem dceři koupila velkoformátové leporelo Rok ve školce (P. Liput).
Stejně jako první knížka, ani toto leporelo není primárně zaměřené na nástup dítěte do školky, ale ukazuje o trochu více a detailněji život ve školce během roku (včetně akcí jako je třeba karneval), až na to, že v této školce je většinou "strašný zmatek a bordel", jak se vyjádřila moje mamka, dlouholetá ředitelka MŠ 😀. Ale chápu, že tady to byl záměr a v přehršli detailů spočívá kouzlo velkoformátových leporel, právě díky nim se člověk může k těmto knížkám neustále vracet a pokaždé objevit něco nového, leporelo tedy bude zábavné i pro děti, které už do školky chodí. Na začátku knížky se můžeme seznámit s každou postavou a vyhledávat ji v proměnách během celého roku:
Na jaře dcera dostala knížku Půjdu do školky a od té doby je to její nejoblíbenější knížka vůbec. Zobrazuje první den Bédi ve školce včetně příchodu, seznámení se s paní učitelkou, školkovou šatnou a značkou. Jsem ráda, že knížka ukazuje i to, že je Béďovi trochu smutno a stýská se mu. Trochu jsem nepochopila jen jednu stránku, která zobrazuje převlékání dětí do kostýmů a karneval, přece jen to není něco, co by děti zažívaly ve školce každý den.
Ahojky holky jsem tu zase s žádostí o radu. Pristavujeme a konečně to vypadá na pokojíčky pro děti. Budí potřebovat prckum matrace 70x140. Myslím, že u prostředního to bude max na 2 roky a u prcka max na 3 roky. Jaké byste vzali složení? Nechci jednu za x tisíc ale zase ne určitě nějakou za pár Kč, na které si oddělají záda... Moc děkuji za rady.. pro nejstaršího jsme měli kokos, molitan, kokos...
Je mou milou povinností představit vám novinku roku 2021 od firmy #vileda
Že nejde vysát a vytřít najednou? Vileda zvládne i tohle. Nový čistič Jet Clean 3v1 na podlahy vysává, vytírá a suší podlahu v jediném kroku, což vám ušetří spousty času. Lze jej použít na všechny typy tvrdých podlah jako je dřevo, laminát, dlaždice.... Speciální váleček z mikrovlákna stírá při 2800 otáčkách za minutu a odstraňuje mastné nečistoty a odolné skvrny pro dokonalý výsledek. Díky systému dvou oddělených nádržek na vodu vytíráte podlahu vždy čistou vodou.
Jako jo, jdu psát do Viledy a chtěla bych testovat 👍
Holky z okoli Hukvald, jedeme už potreti do hotelu Hukvald, takže ty známé památky máme prochozene, neco nového v okoli , aby to zaujalo skoro 5 leteho kluka? A kam na borůvky, hriby? Dekuji 🙂

Vyhlášení výherců letní soutěže o nočník tučňák
Milé koníkovky,
přehoupla se nám polovina prázdnin a nadešel čas pro vyhlášení výherců velké letní soutěže o nočníky s tučňákem 🤩
Odplenkování nemusí být noční můrou. Záleží, jaký k tomu zaujmete postoj, jaké období vyberete a jak moc budete tlačit na pilu. Zbytečně se nestresujte - oni se to ti naši miláčči jednou naučí - dříve nebo později 😉
🍀 Tentokrát jsme soutěžili o dvě výhry! 🍀
🎁 Nočník tučňák vyhrává komentář č. 35 @sayast
🎁 Nočník tučňák vyhrává komentář č. 68 @terezasim

Víte, co je metoda 5-2-1-0 pro boj s dětskou obezitou?
Na otázku, co je metoda 5-2-1-0 v boji s dětskou nadváhou a obezitou, naleznete odpověď, pokud si poslechnete zajímavý rozhovor a/nebo přečtete neméně zajímavý článek.
Nejen o této metodě totiž mluvila psycholožka a psychoterapeutka Mgr. Aneta Rychová v éteru Českého rozhlasu Hradec Králové dne 22. 07. 21 v čase 11:10 - 11:35.
Odkaz na rozhovor i článek o dětské obezitě najdete zde:
Holky vy tu vite vše- jak lehce odstraním hovna od much na oknech? Já na tom snad nechám ruce… neexistuje něco fakt jako jiného než skrabat?
Nákupní tašky/vozíky zaznamenaly poslední dobou veliký vzestup. Ve spoustě evropských zemí se jedná o módní doplněk a ženy jej hodně vyhledávají.
Chcete-li být cool, měli byste si pořídit nákupní vozík Gimi Kool. Kool je špičkový nákupní vozík s termoochranou. Nastavitelná rukojeť vám umožňuje přizpůsobit se vaší preferované výšce. Taška je odolná proti dešti s rolovým uzávěrem a sponami. Má kapacitu neuvěřitelných 60 litrů.
Moje otázka zní, šli byste s takovou taškou?
Poslední týdny a měsíce jsem se snažila naplno využít náš poslední společný čas s Davídkem před tím, než nastoupí do školky. A s klidným srdcem můžu říct, že se mi to povedlo. 😊
Poznali jsme spoustu krásných míst a strávili spolu kouzelné chvilky. A tak když včera poprvé zašel do nové třídy, i přes pár slz na obou stranách jsem věděla, že je to správně. ♥️
Bolest břicha (vaječníku) při ovulaci
Jak nejlépe ulevit? Přírodně? Ne ibalgin atd. ... u mě šílená bolest, která trvá tak půl den max. den.
díky za tipy 🙂














