Výsledky vyhledávání pro slovo Tr

Pohár sousedské tolerance pretekl.
Sousedka nad námi nás během půl roku po 3x vytopila. Pojišťovnou opravy a náklady vyřešeny, ale to není řešení situace. Paní se jen omluví, domluva s ní nepomáhá.
Vcera opět...! Takže už městská policie, zítra oficiální stížnost na družstvo.
Jen tedka potřebuji radu jak tu stížnost sesmolit.

Tak trochu jízda na horské dráze...

Přípravné kurzy za námi, léto před námi! Covidová opatření se uvolnila, a tak plánujeme super dovču na Slovensku. Abychom načerpali síly na poslední zteč - psychotesty...

Ale když se už jednou kola osudu roztočila, nelze je zastavit. Kromě Slovenska trajdáme i po vlastech českých, a když se vrátíme z jednoho vydařeného týdenního pobytu, čeká na nás ve schránce obsílka z Krajského úřadu - přesně v týdnu, kdy na nás čekají krásy Slovenska, na nás také čeká psycholog a první kolo testů. Bratři Slováci nás tedy letos nepřivítají lokšemi a bryndzou...

V následujících dnech tedy trénujeme kresbu stromu a učíme se správně interpretovatorschachův test (fakt tam někdo vidíte něco jiného než samé netopýry???) 

Se sevřeným žaludkem vyrážíme na testy.  Začínáme pohovorem, pak dostáváme několik testů. Strom ani netopýři mezi nimi nejsou. Některé otázky jsou opravdu záludné, v jednom případě jsem ze sebe  udělala masového vraha, protože mi ze všech těch tvrzení už šly oči šejdrem. Psycholog je ovšem zkušený muž a po zběžném shlédnutí testu se ujistil, jestli opravdu naprosto nesouhlasím s tvrzením, že bych nich nikomu vědomě neublížila. Ach ty české mnohočetné zápory! První kolo máme za sebou a jdeme si domů balit tašku s osobními potřebami pro případ transportu na uzavřené oddělení psychiatrie. 

Druhé kolo přichází přibližně za dva měsíce. Opět nás čeká testík a dlouhý rozhovor. Na paměti máme varování kamaráda, který je díky svým depresím, poměrně zkušený návštěvník odborníků na duši: "Bacha na ně. Vypadá to, že si fajn povídáte, ale oni z vás vytáhnou i to, co nechcete." Ale jo, fakt jsme si fajn popovídali. Tak snad nás to popovídání nebude stát občanku...

Po mnoha týdnech napjatého čekání konečně přichází předvolání na úřad. A tam sedí přísná paní a podává nám tlustou složku... Prošli jsme... Teď už tedy jen počkat, jestli někdy zazvoní telefon.... Dle OSPODu nás čeká tak rok čekání. Takže si spokojeně pokračujeme v pohodlném životě bezdětného páru a plánujeme na léto konečně to Slovensko. 

Souhlasíte? Já totálně!

Holky co jedete v kalorickych tabulkách, prosím o radu. Měla jsem teď skoro 2 měsíce zraněnou ruku a nemohla se hýbat a sup 3 kila nahoře. Ten pohyb pořad moc nemůžu, tak to zkouším přes jídlo. Vypocitalo mi to, ze mám mít cca 1200 kcal příjem za den. Teď jsem po snídani a už mám víc jak třetinu (skoro 400). A to jsem si dala kousek babovky...Jakej tam mám psát pohyb, když teda teď nic nedělám, ale defakto se se dvěma malyma detma, barakem a zahradou do večera nezastavim? Děkuji.

Dobrý večer,
kdo rád horůrky? posílám z vlastní tvorby (přiznávám, trochu možná vulgární...?)
mějte se, jaru zdar!🌷🌞🌳🌹

Karta ACTIVE BEAUTY aneb Jak při nákupech v dm co nejvíce ušetřit?

Věrnostní systém dm chválím často, ale v poslední době mi stále častěji píšete, že by bylo moc fajn, kdybych o něm napsala ucelený článek, ve kterém bych shrnula ty nejdůležitější informace a tipy, jak díky němu co nejvíce ušetřit. Takže se pohodlně usaďte a jdeme na to 🙂

ACTIVE BEAUTY

Věrnostní program dm se jmenuje ACTIVE BEAUTY a nepotřebujete k němu nic jiného než zákaznickou kartu.

Jak kartu získat?

Kartu můžete získat:

1. v prodejnách dm

Takové já mám kolegy. Nevím, čím to je, ale kdekoli mají psa, hned se na mě nalepí a není tomu jinak ani v případě našeho firemního štěnátka. Čeká u dveří dokud nepřijedu, pak mi kňourá u židle... A takhle u mě usnul. 🥰🥰

Holky mám tu trhané maso. Prosím inspirace co z něj udělat na oběd. Díky moc 💮🥰

avatar
apacheeeAMBASADORKA
8. dub 2021    

Slíbila jsem, že vám vždycky hodím echo na ty nejlepší kupony do #dm, takže tramtadadáááá 🎉

💣 Nejlepší kupón ze všech je totiž opět tady a přinese vám 10x více bodů na celý nákup. Kupón platí do 30. dubna a aktivovat si jej můžete buď v aplikaci PAYBACK, nebo online ve svém zákaznickém kontě na webu 💣

No a opakování je matka moudrosti a já vám teď na jednoduchém příkladu ukážu, v čem že je tenhle kupon takové terno 😍

Takže uděláte nákup za 1000 Kč - normálně byste za něj dostali 40 bodů. S použitím kupónu už těch bodů ale budete mít rovnou 400, a to znamená, že při příštím nákupu můžete využít reálnou slevu 100 Kč 👏

avatar
terkulka
Zpráva byla změněna    8. dub 2021    

Hezký den.
Mám syna, kterèmu je přes rok a ještě kojím.
Snažím se zavést trošku režim, ale jak na to správně?
Dejme tomu, že se vzbudí kolem 8 h. Chvilku si hrajeme v posteli, přebalit a převléknout. Snídaně, hraje si, něco baští (křupky, ovoce, přesnídávka) většinou kolem 11h chce kojit a usne. Vždycky mi usíná u kojení a spí u mě, to je náš další problém. Když se vyspí, tak většinou připravím oběd a jdeme jíst. Potom si hrajeme, dle počasí jdeme ven, občas nakojím. Svačina, hraní a někdy ještě chvíli spát Potom koupel, večeře a spát. Do postele chodíme kolem 20-21h. Spí s námi v jedné posteli a třeba ještě hodinu lumpačí v ní, než zalehne ke kojení a jde spát. Knížka nemá smysl, tu mi rve z rukou a kouše, pohádky zatím nezájem.

Potom by mě ještě zajímalo, jaké děláte aktivity s ročními dětmi a čím je zabavíte?
Máme různé hračky. Auta, plyšáky, drobnější předměty, klíče, míčky, magnety na lednici, vkládačky, zvukové hračky, dřevěné kostky...
Spíše by mě zajímalo třeba nějaké cvičení a učení při písničkách nebo říkankách, co můžeme dělat sami doma. 🙂

Děkuji všem za odpovědi a tipy.

Dostala jsem zprávu, že už příští týden by měly spatřit světlo "světa" novinky Joie, které budou v ČR k dostání! 🙂

Můžete se těšit na vychytanější stávající oblíbené výrobky, vylepšení jejich barev a vzorů, na novou autosedačku a dokonce i na dva úplně nové kočárky! 😍

Příští týden vám novou kolekci začnu postupně představovat!

#joie #joie_czsk

Holky 🙏
Už jsme s manželem zoufalí ☹ Naše nejmladší má 2,5 roku, je strašně šikovná, motoricky, v řeči, krásně mluví v souvětích, sama se obleče, vysleče, nají, ale...Ve dvou letech jsem jí sebrala plínku a od té doby (víc jak půl roku) téměř žádný pokrok. Já to nechápu, ale ona se denně (opravdu denně) pokadí do kalhotek a i se několikrát počůrá. Jako když nad ní furt stojím a furt jí tahám na záchod tak jde a vyčurá se, ale sama si prostě nedojde a je jí úplně jedno, že se počurá. A s velkou je to ještě horší. To i když nad ní stojím, prosím, slibuji a dělám nevím co tak se prostě vždyčky pokadí do kalhotek a většinou 2x denně a já už na to nemám nervy. Nemá pro mě prosím někdo tip, jak na to?🙏

Jedna sarkastická mámá (na IG ji najdete jako @matkaobecna) na svůj profil napsala :

Nejvíc prolhaný lidi na sociálních sítích jsou matky, co tvrděj, jak úžasná zábava je píct cokoliv s batolatama. (nehleďte na gramatiku, hleďte na obsah)
😂😂😂

Tak jak je tomu u vás? Ztotožňujete se s výše uvedeným? 😃 POKUD ANO, dejte LAJK. 👍🏻❤

Já to mám jak kdy a jak s kterou dcerou. 😃 Každopádně s prostřední Emilkou nás společné pečení v poslední době OPRAVDU a hodně baví. 😜 Na mou duši. 😂

Tak vám dnes ještě zopakujeme rychlé sušenky (vhodné i pro děti s ABKM a alergií na vejce), které u nás děláme několikrát v měsíci.
Recept na jeden plech :
1 zralý banán 🍌 (nebo ovocná přesnídávka)
70 g ovených vloček (dala jsem FINE / jemné)
2 lžíce kokosu
3 lžíce #nestle SINLAC kaše
1 lžíce vody
1 lžíce rozpuštěného kokosového oleje

Z těsta jsme s Emilkou tvořily kuličky, které jsme na plechu zmáčkly na placičku.
Pekla jsem na 180 - 190 stupňů Celsia do zrůžovění (přibližně 15 minut).

Ty esíčka jsme už snědli a uděláme je zase taky. 😁😁😁

avatar
apacheeeAMBASADORKA
7. dub 2021    

Nová doba... a online rodičak 😇

Začínám mít pocit, že ten návrat bude podle těch nových pravidel docela mazec. Ale mám radost, že Eli bude patřit k těm šťastlivcum, kteří bude moct díky velikosti školy chodit bez rotací 🙏

Chci se zeptat jestli jste se někdo nesetkal. Syn 5 let, ho boli bříško tak 2 az 3 dny. V noci v klidu spí. Jen přes den si občas vzpomene, že ho boli bříško. Prujem nemá ani nezvrací.teplotu taky nemá. V krku ho taky neboli. Zapacha mu z úst aceton. Zítra asi budeme muset zajít k lékaři. Nevím si s tím rady. Nemá někdo podobnou zkusenost?

Ahoj holky, zkusím to i tady. Kdo máte zkušenost s menstruačními kalhotkami Snuggs.. jaký je prosím rozdíl mezi klasikou a Tencel Modal (organickou bavlnou)? Resp., které myslíte, že budou lepší? Moc děkuji za všechny postřehy a rady. A když už se ptám.. Můžete mi prosím napsat kolik vám jich na jeden cyklus stačí a případně jak silné? Ještě jednou velké díky 👍

avatar
denikzaslouzilemamy
Zpráva byla změněna    7. dub 2021    

Být rodičem během pandemie není fakt žádná sranda. Musím říct, že během toho roku jsem o sobě zjistila hodně věcí.
🎉Nemám moc trpělivosti
🎉Potřebuju ticho, abych se mohla soustředit
🎉I když nerada chodím mezi lidi, teď vítám jakoukoliv možnost jít ven. I kdyby jenom pro oblíbenou kávu nebo vyhodit smetí. Ano, čtete dobře. Odpadky. I to považuju za jednu z možností, jak se nadechnout a uvolnit stres, protože co si budeme povídat.
Vize o tom, jak je celá rodina šťastná, když jsou doma zavření v bytě či domě o několika stěnách a nedejbože bez zahrady (tady musím fakt smeknout hodně, hodně hluboko), je úplně mimo.

Lezou si na nervy i ti, co se milují tzv. #tothemoonandback

Ale přišla jsem ještě na jednu věc.
Že vlastně nejsem zase tak špatná. Holky mají co jíst, každý den, kdy se vzájemně nepozabíjejí je vlastně úspěšný a nakonec jsem zjistila, že jako rodina fungujeme skvěle a že být mámou uprostřed pandemie fakt není sranda.
Proto chci dneska věnovat svůj post všem rodičům, kteří to každý den zvládají a tím nemyslím, že mají navařeno, naklizeno a smějí se jak měsíčci.

A nám všem chci poslat alespoň virtuální objetí <3
Jmenujte kohokoliv v komentáři, kdo si také dneska virtuální objetí zaslouží :-*

#maminka #rodic #deti #laska #rodina #sebelaska #bytmamou

Dnes slaví naše psí holčička třetí narozeninky ♥️🦋🌺

Jaká je nejoblíbenější hračka vašeho dítka? 😍
Dnes tu mám spoustu srdíček, tak mohu za každý komentář poslat pro radost TŘI ❤☺

Má vůbec vaše dítko jen jednu oblíbenou nebo jich je prostě víc? 🤔 Pište do komentářů, už teď jsem zvědavá. ☺

Naše Natálka před Vánoci sem tam sledovala na YouTube pohádky Cry Babies a když panenku viděla v obchodě, povídala nám o ní pořád! A Ježíšek byl tak hodný, že tu uplakanou panenku donesl! 😁 A víte co? Ještě ji nepřešla a je to její TOP hračka. ♥ Podělí se s ní i o #nestle dobrůtky. Na druhém místě je u ní ta plyšová bílá ovečka, bez ní nespinká. 🐑💤

Krásný den. Byl prosím někdo na odběru ze štítné žlázy? Maminka jde v pátek a má z toho celkem strach 🙈

avatar
an30
7. dub 2021    

Maminky prosim o radu.
Muze manzel vyuzit osetrovne kvuli uzavreni MS na dceru, na kterou jiz nepobiram rodicovsky prispevek, ale jsem doma s druhou mladsi dcerou?

avatar
t22d
6. dub 2021    

Antistresové omalovánky mě spíš rozčilují, ale toto mě baví a uklidňuje 🙂

(3 fotky)

První pomoc - dušení a vypuzovací manévry

Jednou z věcí, se kterou se jako rodič můžete doma reálně potkat a měli byste ji umět neprodleně řešit, je dušení. Malé děti se mohou dusit jídlem, případně čímkoliv z drobných věcí, co nepozorovaně strčí do pusinky. Nejzásadnější je reagovat ihned a okamžitě začít s tzv. vypuzovacími manévry (pokud dítěti zaskočí před vámi, máte tak cca 1 minutu na to, začít jednat)! 

Tady však pozor – co je potřeba si zapamatovat, vypuzovací manévry se liší u dětí do 1 roku a nad 1 rok. U všech dětí se používají údery do zad, ale u dětí do 1 roku nemůžeme použít stlačování břicha – tzv Heimlichův manévr. Je to kvůli uložení jater – ty nejsou u dětí do 1 roku věku ještě chráněna hrudním košem a mohlo by tak dojít k jejich poškození. Místo toho se u takto malých dětí provádí stlačování hrudníku, stejné jako při resuscitaci.

Podle velikosti dítěte je potřeba zvolit vhodnou polohu – u nejmenších dětí je to poloha na předloktí, hlavička směřuje dolů a bradičku držíme mezi palcem a ukazovákem. Poté provedeme vypuzovací manévr úderem hřbetu ruky do zádíček - na spojnici lopatek. Údery jsou vedeny pod úhlem, ne shora dolů (v podstatě pod stejným úhlem, v jakém máme položené děťátko na předloktí). Provádí se z pravidla 5 úderů, poté, pokud jídlo nebo předmět nevypadne, otočíme děťátko pouze na druhou ruku – na zádíčka, zůstává nakloněné hlavou dolů a provedeme 5 stlačení hrudníku (prsty). 

Údery do zad a stlačení hrudníku se střídá tak dlouho, dokud se nám nepodaří dýchací cesty zprůchodnit, nebo pokud dítě neupadne do bezvědomí – poté je potřeba zahájit neodkladnou resuscitaci (o té zase někdy příště).

U větších dětí již nevolíme polohu na předloktí, ale posadíme se a položíme si je obličejem dolů na naše stehna, jeho nožičky vedou roztažené dozadu podél našeho těla (naše nohy podklesneme, aby byla hlavička níž). Dál už je to stejné jako u nejmenších dětí.

U dětí, které již chodí a dokáží se před nás postavit, je pouze přidržujeme jednou rukou před hrudníčkem, aby nespadly a v jejich mírném předklonu opět vedeme 5 úderů do zad, zase na spojnici lopatek. Síla úderu je poměrně velká, ale věřím, že to nejlépe vyhodnotíte v dané situaci ( i když pevně věřím, že ji nikdy nezažijete!). 

Většího tragéda než jsem já opravdu pohledat. Jak jsem včera psala, nefunguje nám presovač. Tak jsem vytáhla french press konvičku.

První kafe - zalila jsem to vařící vodou, nepočkala a začala stahovat. Podtlak, opařená ruka, kafe na okně, kuchyňské lince a hlavně na zdi. Ošetřila jsem ruku (pálí to dost, ale předloni olej byl horší). A šla jsem uklízet kuchyň. A zeď.
Opravdu mile mě překvapilo, že jsem kafe z bílé zdi dostala pomocí nano houbiček 👌

Čistím s nimi i židle a super, jsou pořád jak nové. Má tak všestranné využití, že to není možné. A hlavně, bez jakýchkoliv přípravků, jen voda 👍

#vileda

Jak pečovat o citlivou pleť

Jak se pozná citlivá pleť?

Citlivá pleť může být mastná i suchá. Často se u ní vyskytuje začervenání, ale také šupinky. Při nevhodně zvolených produktech dochází k pocitu svědění, pálení a často k většímu podráždění a následným červeným flekům v místě, kam se produkt aplikoval.

Nejčastější důvody a příčiny citlivé pleti:

  • UV záření
  • Vrozená dispozice
  • Nevyvážená strava
  • Látky znečišťující ovzduší 
  • Nevhodné produkty a péče

Jak vybrat správné produkty pro citlivou pleť?

  • Pečlivé sledování složení přípravků a čištění pleti je alfou a omegou. 
  • Při výběru se vyhýbejte kosmetice, která obsahuje velké množství konzervačních látek a je parfémovaná. 
  • Vybírejte ideálně produkty hypoalergenní s obsahem panthenolu nebo vitamínu E, které patří do zklidňujících složek.
  • Odličovací a čistící přípravky volte takové, které neobsahují alkohol.
Strana