Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
Občas mám pocit, že i když se hodně snažím být vděčná za všechno co mám, a všechny ty deníky vděčnosti pro mě vůbec nejsou.
Samozřejmě jsem ráda, že jsou naše dcery zdravé a my taky, že máme kde bydlet, co jíst a máme se i v této nelehké době dobře.
Přesto jsou ale dny, kdy jsem prostě ráda, že už je večer, v domě je relativně uklizeno, ticho a všechno funguje.
A vypisovat ještě "tři věci za které jsem dnes vděčná", na to nějak nemám vždycky sílu.
když se považuju za vděčného člověka, který si moc dobře uvědomuje, že na světě jsou lidé, kteří se mají opravdu špatně a bojují s věcmi, se kterými bych já rozhodně nechtěla.
Máte to také tak někdy? Že jste prostě jen rádi, že je večer?
konec dne?
DNES JE MODRÉ PONDĚLÍ, SOUTĚŽÍTE UŽ V MODRÉ SOUTĚŽI? 🙂
⬇⬇⬇
https://www.modrykonik.cz/blog/88petule/article/modra-soutez-s-nestle-o-dobrutky-pro-nej-sxk7uu/
Modré pondělí symbolizuje blížící se Velikonoce a pro křesťany vždy bylo symbolem volného dne. Dle tradice je lidem zakázáno v tento den vykonávat jakoukoliv práci. 💃 Pojďte si zahrát tak, že nám povíte, jakou domácí práci nevykonáváte rády (odkaz na soutěž výše). 🧹🧽
Dobrý den. Prosím, k vypalování bradavice tekutým dusíkem. Odstřihnout puchýř nebo nechat? Lékařka řekla propíchnout, ale čtu i názory, nepropichovat, neprostřihávat. Vaše zkušenosti? Děkuji.

Životní pojištění? Sjednávejte výhodně online
Proč je vhodné mít životní pojištění a proč si jej sjednat online? Životní pojištění je produkt, který ochrání vás a vaše blízké v případě nenadálých životních událostí, které mohou mnohdy řádně zkomplikovat život.
Životní pojištění vás ochrání
Základní životní pojištění se dělí na investiční nebo rizikové. Oba tyto produkty však je možné doplnit o vybrané připojištění rizik. Nejčastěji lze připojistit úraz, trvalou invaliditu, nemoc, douhodobý pobyt v nemocnici a mnoho dalších. Takovéto události jsou zpravidla velkou finanční zátěží a rodině umí nabourat rodinný rozpočet.
Stát se nám může prakticky cokoliv. Některé nečekané události sebou nesou komplikovanou a zdlouhavou léčbu, výpadek příjmů, proto je vhodné pamatovat na sjednání rizikového životního pojištění. V případě, že si sjednáte životní pojištění, v případě vaší smrti ještě před vypršením pojistné smlouvy, bude vašim blízkým vyplaceno plnění ve smluvené výši. Po ukončení smlouvy však žádné plnění není vyplaceno, pokud produkt nezahrnuje investiční složku. V rámci jedné smlouvy lze pojistit i děti či další členy rodiny. Lidé často dělají chybu tím, že sjednají životní pojištění pro děti, paradoxně je důležité pojistit sebe. Smrt či nenadálý úraz jednoho z rodičů ohrožuje existenčně celou rodinu. Životní pojistka často pomůže se vypořádat se sníženým životním standardem.
Při plánování životního pojištění nepodceňujte nemoci a na následky různých onemocnění, kdy například po kousnutí klíštětem chytíte encefalitidu a následkem toho můžete zůstat ochrnutí. Stejně či více nebezpečných nemocí existuje celá řada.
Investiční životní pojištění
Holky prosím recpt na buchtu kde je kefír a jablíčka 😉 potřebuji něco na rychlo.diky moc🧡
Tento týden bych ráda udělala malou rekapitulaci autosedaček Joie Spin s otočnou základnou. Joie nabízí více typů, a tak se v tom člověk snadno ztratí.
V současné době je v nabídce Spin 360, i-Spin 360, i-Spin Safe, i-Spin 360 E a já vám
jednotlivé typy stručně představím.
Dnes začneme Joie Spin 360. To je v podstatě úplně první "Spinka", kterou jste mohli pořídit. Spin 360 je původní verze této sedačky, schválena podle normy ECE R44/04.
Před pár lety jsem na ni psala recenzi (odkaz v závěru). Jedná o autosedačky z kategorie od narození- 18kg, vyjma Spin E).
U Spinek, tak jako u všech autosedaček Joie najdeme opět kvalitní materiály, příjemné polstrování, bezpečnostní prvky, variabilitu v polohování a přizpůsobení se dítěti. Pro instalaci autosedaček je potřeba mít v autě isofix.
Nejvýznamnějším prvkem, proč jsou "Spinky" tak lákavé a oblíbené, je jejich otočná základna, která dětem i rodičům nabízí pohodlní při nasedání a také variabilitu při cestování (otočíte, jak je potřeba, bez složitého vystupování z auta, vytahování sedačky, úpravy upevnění..). Navíc Joie Spin 360 se velmi dobře umístila v testování bezpečnosti, takže základna mezi uživateli postupně získala na důvěře a autosedačky patří mezi nejoblíbenější z nabídky Joie. 👍
více info o autosedaččce: https://cz.joiebaby.com/
recenze: https://www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/recenze-joie-spin-360-qq1b73/
Holky prosím typy na hračky pro 2,5lete deti(holky)
Jen ne lego,arizne omalovanky,vystrihovanky..

Velká velikonoční soutěž s VILEDOU!
Hody, hody doprovody, dejte vejce malovaný. Nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, slepička vám snese jiný. V koutku na zeleným proutku, proutek se ohýbá a slepička kokrhá, ko ko ko ko dák, kam mám to vajíčko dát.
Velikonoce jsou svým původem svátky jara. Před cca 3500 lety dali ale kananejskému svátku jara zcela nový význam Židé svým svátkem Paschy (oslavou vyvedení a osvobození židovského národa z egyptského otroctví). Před dvěma tisíci lety pak Velikonoce dostaly současný význam Kristovou smrtí a zmrtvýchvstáním.
Všechny přípravy na Velikonoce i samotný průběh těchto svátků mají svá pravidla, která se velmi přesně dodržují. Podle církevní tradice například přípravy začínají 40 dní předem na Popeleční středu, a samotné Velikonoce začínají vigilií neděle Vzkříšení. Té předchází Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota, a trvají až do svátku seslání ducha Svatého, takzvaných Letnic. První velikonoční týden se nazývá Velikonoční oktáv, čtyřicátý den Velikonoc je oslava Na nebe vstoupení Ježíše Krista, kterou Velikonoce končí. Všechny dny tohoto období pak mají své zvyky a rituály, které se od dávných dob dodržují.
Každý z nás má určitě své zvyky a tradice, které se snažíme na Velikonoce dodržovat. A proto se ptám, jak u Vás vypadají Velikonoce? Dodržujete nějaké zvyky, tradice? Pečete? Tvoříte s dětmi?
Pro účast je potřeba splnit dvě podmínky:
- dát lajk k tomuto článku
- odpovědět pod tento článek na soutěžní otázku
Dobrý večer všem 🍀
nová...dnešní...ještě teplá 😉
Tak dnes jsem se trochu vyděsila. Kolegyně si bere dovolenou a paní ředitelka mě prosí jestli bych mohla jezdit služebním autem.( zdravotní sestra v domácí péči). Ale já už 5let jezdím s našim automatem. Nevím zda bych se vůbec rozjela. Tak jsem napsala jestli bych mohla jezdit našim a do příště si to znovu obnovím. Snad to povolí. Doufám, že jsem to nezapomněla.😀
Trošku jiné téma než sčítání, očkování, covid a kvůli čemu mě fešáci v uniformě pustí za hranici okresu ( když budu mít dobrý důvod,vše co mám mít a nebudu se chovat jako ....., tak není problém ). Koloběžka. Dost o ní přemýšlím. Kolo mi zprotivil bývalý přítel,ale koloběžka mě láká. Přece jen malej na odrážedle už jezdí jako drak, velká na kole taky, cyklostezky tu jsou. Jenže nikdy ani jako dítě jsem na ni nestála 😅do toho kolena jsou celkem v háji (4x operace),ale což stejně to jedno časem půjde za novější model. a teď baby raďte jakou 😂 ideálně ať dá i trošku terénu,jestli ty obří kola (což se mi moc nelíbí) nebo tyhle na obrázku (26/20), jaké značce se vyhnout nebo cenové relaci,že za takové peníze to prostě nemůže být dobrý atd. 😁

Úžasné děti ♥ a jejich nezapomenutelné milníky
v prvních letech života
Dobrý den, milé maminky,
dnes jsem si pro vás připravila článek na téma, které je mi velmi blízké a věřím, že osloví i vás. Úžasné momenty našich dětiček, ty nezapomenutelné chvíle úžasných pokroků našich dětí. ♥
Svět právě prochází obdobím, které není lehké pro nikoho z nás, a tak si pojďme společně připomenout a zavzpomínat na ty nejkrásnější dětské milníky. Protože právě naše děti jsou stále stejně úžasné a ať se na světě děje cokoliv, ony se rozvíjejí a žijí dál svým krásným dětským tempem.
Vybrala jsem si osm krásných dětských milníků od narození do dvou let. Doufám, že budete souhlasit, že tyto jsou pro nás rodiče i pro naše úžasné děti ty nejsilnější vzpomínky v prvních dvou letech života, které zaznamená nejen naše mysl, ale i památeční album. Tak se pojďme podívat, jak vybrané první silné milníky naši mrňousci vnímají.
- Jako první silná vzpomínka je jistě pro rodiče příchod miminka na svět. A pro děťátko je to vůbec první největší životní krok, i když si ho dlouho nepamatuje.
- Druhý milník bude pasení koníčků. Postupný rozvoj hrubé i jemné motoriky je pro dítě mnohdy velká námaha!
Prvé kilo dolu, litre potu,ale jupííí 😁😁😁
Jak přeorientovat tříměsíční miminko na to, že ve dne se hraje a v noci spí? Maličkou se snažím uložit od desíti hodin a to se vždycky po pěti minutách probudí. Přijdu k ní, pohladím jí a někdy spinká dalších deset minut a někdy ani to ne, tak si jí vezmu k sobě na rameno (v náručí nesnese ani chviličku) a buď usne po dvaceti minutách na dalších deset minut a nebo začne řvát a podle toho, kdy jsem jí kojila naposledy, tak si jí dám buď vedle sebe, nebo na hrací deku v domnění, že jí ta aktivita víc unaví a snadněji usne. Poslední fáze, která zabere na 90%, je kojení. To mi na tutovku usne na kojícím polštáři (kojim na fotbalistu kvůli velkým prsou) a pak jí odnáším do postýlky, kde spinká do rána. Nicméně v posledních dnech se mi probouzí při transportu do postýlky. Teď v posledních třech dnech se můžu vyspat jen, když mám malou v posteli, ale to mě z toho bolí záda a jsem rozlámaná. A celý měsíc nechtěla semnou spát v posteli to vždy hrozně řvala a najednou bez prsa neusne vůbec.
Ve dne mi je malá schopná spát dlouho a je schopna mi usnout, když jí dám na deku pást koníčky a nebo když si s ní povídám. Jenže ve dne nejsem schopná spát já. Dosud mi byla malá schopná spát nerušeně celou noc i osm hodin v kuse, ale stačilo by mi aspoň ty čtyři hodiny v noci kdyby spala. Snažím se mít s ní usínací rituál, že vykoupu, pomazlím, nakojím a do postýlky, ale teď by nejradši mela ze dne noc a den z noci.
Dělám něco špatně nebo měli jste to samý? Jak jste to vyřešili? Mám to nějak řešit nebo to nechat s tím, že se to srovná samo? Pak se probouzim kolem dvanácté hodiny a jsem úplně mimo...
#dnes_varim
Střapačky s kysaným zelím a domácím uzeným masem
Oběd: smažený sýr a hranolky, obojí z trouby
Večeře: zeleninový salát s avokádem, "grilovaný" camembert 👌
Před nějakou dobou jsem zde upozorňovala na riziko nákupu parfémů na internetu. Velká kauza nakonec skončila smírem, ale autorka aktivity sepsala článek o tom, na co si dát při nákupu parfémů a kosmetiky pozor, doporučuju.
https://www.slowfemme.com/magazine/sedy-trh-s-p...
"V prve rade, bych chtela podekovat za Vas blog, rada ctu Vase clanky, protoze se v nich casto vidim. Mam sice "pouze" jedno dite, syna, ktery bude mit za par dni 1 rok, ale doslova mi mluvite z duse. Opravdu neni vzdy vse perfektni a tak, jak bychom chtely, materstvi je zaroven tak krasne a pritom tak narocne, az nekdy temer desive. A je tolik lidi kolem nas, kteri jen odsuzuji a mysli si, jak vi vsechno nejlepe, az je mi z toho casto smutno, kolik nepochopeni z rad cizich, ale i blizkych zazivam dnes a denne. Diky Vam vsak mam pocit, ze v tom opravdu nejsem sama! A nyni bych chtela vyuzit moznosti napsat Vam svuj pribeh, bude to spis takove jedno velke "vypsani se" z me strany, tak snad Vas to nebude obtezovat."
Těmito slovy začínal email od maminky Zuzky, který mi přistál v mailu zhruba před týdnem.
Je tak obsáhlý a plný smutku, neštěstí a pocitu ztracení, že se k němu musím pokusit vyjádřit i tady, mimo zprávu přímo Zuzce.
. Zuzka totiž popisuje úplně přesně to, co všechny nás často trápí.
Spokojené, zdravé a šťastné dítě, přesto má pocit, že se jí vše sype pod rukama. Manželství, rodina a zdravý rozum.
Zuzi, jestli teď čtete tuto zprávu, vím, že slova to nespraví, ani nezmění, ale pokusím se Vám alespoň na dálku poslat objetí a pozitivní slova, která Vám doufám, dodají alespoň trochu síly a odvahy, pokračovat dál.
Za každý email, zprávu jsem vděčná. Všechny pocity, které se mnou sdílíte se opakují, ale přesto jsou samy o sobě jedinečné, stejně jako jste jedinečné a výjimečné Vy samy.
❤Každá zvládáte všechno negativní jinak, ale to neznamená, že hůře, než ta druhá.
❤Chci, abyste byly silné.
❤Chci, abyste se podívaly na svůj život a svou rodinu a uvědomily si, že naprosto vůbec nezáleží na tom, jestli máte plný dřez nádobí nebo Vám padá oblečení z koše na prádlo.
❤Chci, abyste samy se sebou měly slitování a staraly se o sebe s větší láskou.
❤Chci, abyste si odpustily, že nevíte všechno a nevíte jak se máte zachovat, když se Vám tříleté dítě válí vzteky po zemi nebo miminko staré sotva pár týdnů jen pláče a pláče.
❤Stojíte za to, abyste se měla ráda. Musíte se mít ráda.
Když přiznáte nahlas, že jste ztracená a nevíte si rady, neznamená to, že jste slabá.
❤Naopak jste dost silná a odvážná, abyste to řekla nahlas.
A ono to chce opravdu veliký kus odvahy,
to víme my všechny.
S Láskou,
Monika 💟

Vyhlášení březnové soutěže ve skupině Fisher-Price
Máme tu vyhlášení březnové soutěže, která probíhala ve skupině Fisher-Price! 🎁 Dnes byli vylosováni dva výherci, kterým bude dělat radost letošní jarní novinka - kolotoč nad postýlku s obláčky.
Všem vám děkuji za účast v soutěži 😉 Odpovědi jak ve skupině, tak i v komentářích pod soutěžním článkem pro mne byly zajímavé a já věřím, že pro mnohé z vás také. Večerní pohodu si každý představujeme jinak a opravdu ne vždy se nám daří ji s dětmi za zády zažít.
Rad a triků na uspávání dětí existuje mnoho, ale jak už jsme zřejmě zjistili, na každého platí něco jiného. Je potřeba zachovat klid a dopřát miminku také večerní pohodu ❤️
Na usínání je dobré se naladit. Pravidelné večerní rituály nám v tom mohou pomoci. V postýlce děti jistě potěší nějaký usínáček. Kolotoč nad postýlku by mohl být ten pravý 😍 Usínání s ním probíhá za doprovodu příjemné a uklidňující hudby, zvuků a světel. Více informací o tomto krásném kolotoči se můžete dozvědět ZDE.
🍀 A my se podíváme na koho se tentokrát usmálo štěstí 🍀
Generátor náhodných čísel je můj velký pomocník a vylosoval tyto 2 příspěvky: 🏆
#dnes_pecu Když přebývají banány a členové domácnosti chtějí něco s čokoládou. Také souhlasíte, že čokoláda a banán k sobě neodmyslitelně patří? ☺🤍
Když potkáte stejného magora, jak iste vy... Nikdy se mi do jarního detoxu moc nechtělo a vyloženě jsem se do něj musela nútit, jelikož jsem na to byla sama. Dnes jsme naběhli na detox ve dvou a vidím to na úspěch. 🤗
Tak NA ZDRAVÍ!
V dnešní době se toho vlastně moc koupit nedá. Jsou věci, u kterých to až takový problém není, třeba ponožky nejsou žádná velká věda. O botách to víme všichni a taky se o tom mluví. Ale co takhle spodní prádlo? Padnoucí podprsenku sehnat je i za normálních okolností celkem slušný oříšek, co teprve teď, když si je nemůžete vyzkoušet? Mordor..
Ale dámy z Caresse se porvaly i s tímto. Na základě měření, které provedete samy doma a společného videohovoru Vám zkušeným okem vyberou pro Vas ideální střih a nutno říct, že i velikost. Vše Vám zašlou zasilkovnou domů k vyzkoušení. Klidně několikrát. Různé střihy, velikosti, barvy, krajky, vzory. Platíte až v momentě, kdy si vyberete to, co si necháte doma. Ve finále vám ještě přijde i dáreček.
Já se holkám klaním, že neohnuly hřbet a našly cestu! Za ten jejich pozitivní přístup a v neposlední řadě důvěru v lidi! ❤️
A protože to mají těžké a jsou opravdu na hranici přežití, všechny, které potřebujete padnoucí podprsenku (nezávisle na tom, že ji teď stejně nenosíte), vyzývám, ozvěte se jim! Jsou skvělé a budete spokojené! ❤️🙏
Alex nám oznámil, že si vyřídí adopční papíry a jde ke klukům, bude se jmenovat Alex Matias X..... / Y......., vezme si si příjmení obou našich kamarádů. Prý mu tam nic nechybí a hlavně se dosyta nají! Ráno prý u nich měl kaši se strouhanou čokoládou! Na oběd panenku! Jezdili spolu traily a hráli na X boxu 😀 Stěžejní je ovšem ale to jídlo...., protože Tom fakt výborně vaří. To nám sdělil poté , co sežral dva talíře vývaru s nudlemi, 12 řízků s bramborovou kaší , domácí buchty s povidly a domácí švestkové koláče 😀 😀 😀 Nevděk vládne světem 😀 😀 😀









