Velká velikonoční soutěž s VILEDOU!

Hody, hody doprovody, dejte vejce malovaný. Nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, slepička vám snese jiný. V koutku na zeleným proutku, proutek se ohýbá a slepička kokrhá, ko ko ko ko dák, kam mám to vajíčko dát.
Velikonoce jsou svým původem svátky jara. Před cca 3500 lety dali ale kananejskému svátku jara zcela nový význam Židé svým svátkem Paschy (oslavou vyvedení a osvobození židovského národa z egyptského otroctví). Před dvěma tisíci lety pak Velikonoce dostaly současný význam Kristovou smrtí a zmrtvýchvstáním.
Všechny přípravy na Velikonoce i samotný průběh těchto svátků mají svá pravidla, která se velmi přesně dodržují. Podle církevní tradice například přípravy začínají 40 dní předem na Popeleční středu, a samotné Velikonoce začínají vigilií neděle Vzkříšení. Té předchází Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota, a trvají až do svátku seslání ducha Svatého, takzvaných Letnic. První velikonoční týden se nazývá Velikonoční oktáv, čtyřicátý den Velikonoc je oslava Na nebe vstoupení Ježíše Krista, kterou Velikonoce končí. Všechny dny tohoto období pak mají své zvyky a rituály, které se od dávných dob dodržují.

Každý z nás má určitě své zvyky a tradice, které se snažíme na Velikonoce dodržovat. A proto se ptám, jak u Vás vypadají Velikonoce? Dodržujete nějaké zvyky, tradice? Pečete? Tvoříte s dětmi?
Pro účast je potřeba splnit dvě podmínky:
- dát lajk k tomuto článku
- odpovědět pod tento článek na soutěžní otázku
Zapojit se můžete od dnešního dne do soboty 5.4.2021 (do půlnoci). Poté Emička vylosuje výherce.
O co budeme soutěžit?
Hlavní výhrou tentokrát bude mop VILEDA TURBO (pokud mop nepotřebuje, domluvíme se a můžete ho někomu věnovat - rodině, mamince na Modrém koníkovi, kamarádce...).

Krásné Velikonoce přeje Iva, Emička a #vileda
Doporučujeme
Juu super soutěž ❤️Děkujeme !
Ano Velikonoce slavime !
Pečeme jarní sušenky ,beranky ,mazance ,barvime vajicka ,sazime oseni ,hledáme nadílku od zajicka po zahrádce ,zdobime baracek vajíčky a jarními dekoracemi ,chodíme hodovat teď druhy rok po rodině 🤪😂🤦♂️
Všem přeji krásné jarní 🌞 dny 😊👍
Myslím ze nijak nevybocujeme a děláme asi to co skoro každý. Nějaká ta vajíčka,beránek,pomlazka. Samo klukům mrskuta. Teď poslední tri roky peču pernicky. To se klukům celkem líbí. Vic asi ani netřeba. Jen škoda že ten mrskut by zase tak osekany a kluci z toho mají prd.
Peču mazanec a beránka, barvime vajíčka, chystám velikonoční balíčky pro děti z rodiny, manžel plete pomlázku a chodí po příbuzných z okolí. 🙂
Ano, slavime. Sundavam zimní vyzdobu, vymenim ji ua jarni/velikonocni. Sadime oseni do puncochy, barvime vajicka, pecu mazanec a beranka. A male vzdy vytisknu tematicke omalovanky. A snad poprve neni muj komentar 200+ 😁
Snažím se vždy něco zasadit 🌱, vytvořit Velikonoční/Jarní přáníčka 💌, příp. i zaktualizovat dekorace 🐰🐣. Toť asi vše.
U nás to vypadá tradičně i malinko exoticky. Pečeme beránka, zdobime s klukama vajíčka i dům, zkoušíme plést pomlázku, na pondělí schovávám vajíčka a sladkosti po zahradě a kluci ráno hledají každý do svého košíčku, pak chodí koledovat k mé rodině a následně si přijede tatínek a jdou za jeho rodinou a známými. Letos tedy jen poschovavam sladkosti po zahradě.
Dodrzujeme asi nasledovne: úklid, oseni, výzdoba, barveni vajíček, pleteni pomlazky, hledání vajíček od velikonocniho zajicka na zahradě (hromadná akce letos nebude), kostel, koleda (letos nebude), péeču jidáše a nadivku. Jo a kupujeme si něco nového na sebe, aby nás beránek nepokakal. 😁
Barvime vajicka, peceme, zdobime..
velikonoce neslavime tradicne. Dopoledne jedeme na vylet, na vecer malej koleduje u babicek, jinak nic. Barvime vajicka, mame velikonocni/jarni vyzdobu, peceme mazanec..
Velikonoce moc neslavime, maximalne upeceme beranka.
pečeme beránky a barvíme vajíčka
Jarní úklid,větvičky do vázy,velikonoční dekorace,zaseli jsme řeřichu a pažitku a kluci pletou pomlázku...
Velikonoce slavime 🙂 s dětmi vyrábíme, barvime vajíčka, pečeme beránka 🙂
Větvičky do vázy, vajíčka ven na keř, velikonoční věnec, pečeme beránka, barvime vejce a letos chci udělat nádivku.🌸
Slavime Velikonoce dobrym jidlem, upeceme beranka a pernicky, udelame vyzdobu a tesime se na jaro
Velikonoce slavíme převážně jako svátky jara. Něco napeču např. linecké, perníčky či beránka. A nazdobíme větvičky ve váze.
barvime vajicka, peceme jidase, mazance, beranka, nekdy pernicky 🙂
Jsme klasická katolická rodina, bylo by to na delší psaní 🙂. Takže beránek, který se nese v neděli posvětit do kostela, samozřejmě slavení v kostele (teď bohužel omezeně), kluk chodí se smrťákem a "hrkat", v pátek držíme půst...
Zasadime travicku pro zajíčka, barvíme vajíčka, pečeme Jidáše, beránka taky sušenky s velikonočním motivem. Zdobime okna velikonočními motivy, venku ozdobíme strom vajíčky a uděláme výzdobu do truhlíků. Na velikonoční pondělí mají děti schované vajíčka po zahradě a hledají, to je baví strašně🥰☀️
Děláme velikonoční ozdůbky, pečeme mazanec, beránka a vajíčka, pleteme pomlázky, chodí k nám zajíček, který nechá drobný dáreček,který si musí děti najít. Manžel se syny pak mě slije a vymrská a pak to čeká i babičky 😉 loni a letos teda jen mě
Jarní úklid, pečeme jidášky a mazanec, pečeme velikonoční linecké a perníčky, větvičky, barvíme vajíčka, zdobíme byt. Pečeme zajíčka a beránka. Chodíme po rodině na pomlázku. Letos chtějí nadílku od zajíčka, tak jim ji letos udělám a někam drobnosti poschovávám.🙂
sázíme osení, barvíme vajíčka a jarní úklid samozřejmě nesmí chybět 🙂
Barvíme vajíčka, pečeme beránka a děláme velikonoční výzdobu.
Děláme velikonoční výzdobu, pečeme beránka i mazanec, barvíme vajíčka, chystáme pomlázku, vzhledem k opatřením, která opět jsou uvažuji pro děti nad velikonočním zajíčkem
Pečeme beránka, bochanek, barvime vajíčka.
Sázíme osení , barvíme vajíčka , děláme výzdobu 🙂
Já si moc ráda tvořím výzdobu a peču. Syn je na to ještě malý
Uděláme nějaké vajíčka, už jsme něco tvořili, pomlázku má ale letos opět jen doma.. nevadí..snad příští rok už bude 🙂
ted kvůli dětem ano, jinak ne. Letos peču perníčky, chci udělat mazance, barvíme vajíčka.
Velikonoce moc neřešim. Od rodičů tradičně dostaneme beránka a chystám se upéct mazanec. Vajíčka nebarvime. Velikonoční tématickou výzdobu většinou nestihnu
Slavime. Jsme z vesnice, kde se drzi kristani misto pomlazky, peceme slepicku a beranka, vajicka, pernicky...
My barvíme vajíčka, pečeme beránka...Na zahradě schová Zajíček svou nadílku a dcery ráno vyšupou pomlázku kluci...❤️
Barvíme vajíčka, vyrábíme výzdobu, dcerka maluje i vyfouklá vajíčka. Upeču beránka, mazanec a už máme hotové velikonoční perníčky. Vyráběli jsme s dcerkou velikonoční věnec.
Velikonoce vnímáme spíš jako oslavu jara, takže jarní výzdoba, sejeme osení, barvíme vajíčka, manžel plete z proutí pomlázku, peču mazanec někdy beránka a velikonoční slepované perníčky. Letos jsme vyráběli travńáky, už jim klíčí "vlasy" a holky mají radost🙂
Nazdobíme dům, obarvíme vajíčka, dostanu "vyšupáno" a odpoledne jdeme na procházku
pečeme mazanec a perníčky, barvíme vajíčka, jezdili jsme k babičkám na koledu - letos to bude ještě bez návštěv :(
Pečeme mazanec, barvíme vajíčka v cibulovych slupkách, pleteme pomlázku a letos chci upéct linecké 🙂
Když stíhám, snažím se obarvit vajíčka a něco upéct. Mám ráda velikonoční výzdobu, ale cokoliv zeleného mi rozštípe papoušek. Letos už jsem upekla perníčky
Peču mazanec,barvíme vajíčka,chlap plete pomlázky...
Zdobim vajicka, pecem mazanec, pomlazka...ale vetsinou jedem na prodlouzeny vikend nekam pryc a manzel si pomlazku obstarava operativne na cestach 😀
Velikonoce míváme netradiční, tyto svátky nás moc neberou, jezdíváme na celodenní výlety s dobrým obědem v restauraci. Když byla malá menší, barvili jsme vajíčka, ale v posledních letech už ani to ne.
Barvíme vajíčka, pečeme beránka a máme nasazené osení,dcera vždy sleduje jak klíčí 😊
Velikonoční svátky moc ráda nemám, ale jelikož mám syna tak se přemůžu a obarvíme vajíčka, upečeme mazanec a velikonoční nádivku😄
Peču beranka, už jsem si koupila i formu po letech…no čekala jsem na tu holku 😁😁 vajíčka nebarvim ale na vetvicce máme krepelci, vajíčka dáváme čokoládové, nebo rovnou čokolády 😀 chlapi chodí koledovat a my s malou budem doma cekat na návštěvy ☺️ No letos ani ne ze 🤔 ale mě to nevadí…
Vyrabime se synem velikonocni dekorace, peceme linecke a beranka. Koledovat chodi jen k babickam, protoze to nemam rada🙈 barvime vajicka
Ja jako introvert vzdycky trpela pri koledovani, a to jsme meli domluvene vzdy jen troje rodinne zname 🙄 vzdycky utrpeni, jak kdybychom sly se segrama zebrat.. takze obvykle koledujeme na holcici koledu my manzela a svagra a na Velikonoce nas koleduje jen manzel a svagr.. takze nejake mlsky na obe strany 😍 varime nejake lepsi jidlo, obvykle bramborovy salat s rizkem jako opakovacka Vanoc.. ale letos vzhledem k te asocialni situaci udelame na zahrade holkam neco ala Velikonocni zajicek ♥️🌷
Barvení vajíček a nějaká menší dekorace.
My zatím jen vyzdobime stůl tulipány a kocickami a dáváme si nějakou sladkost 😊 syn až bude trošku větší, tak bude tatatovat, budeme péct beránka a barvit vajíčka.
Malujeme vajíčka, pečeme beránka a mazanec, nesmí chybět nádivka a také něco zeleného na Zelený čtvrtek, jezdívali jsme na rodinný výlet - 3 generace, bohužel teď 2. rok vynecháme. Velikonoční výzdoba, sázení semínek, pomlázka.
Velikonoce vůbec neslavíme. Byli jsme zvyklý vždy někam vypadnout na 4dny na dovču....to teď bohužel nejde,tak snad aspoň půjdem na procházku
Upečeme mazanec a nabarvim pár vajíček na osatku jako "výzdobu". Na velikonoční pondělí jezdíme s mými rodiči na výlet už strašně moc let. Akorát loni to nešlo a letos to taky nevypadá :-/
Velikonoce bereme tak nějak "normálně". Nic neprehanime. Takže takové klasické dekorace, jako barevná vajíčka a větvičky do vázy budou. Vždycky peču několikrát nádivku, protože tu milujeme a hned zmizí. Letos se poprvé pokusím o beránka, tak sem sama zvědavá 😂
Barvime vajíčka, sejeme oseni, pečeme perníčky a děláme jarní výzdobu.
Na Velikonoce dělám Velikonoční výzdobu oken i bytu, barvím vajíčka atd. Ale letos to všechno bude bohužel opět bez návštěv, takže jen takové domácí pro manžela a syna pokud už teda nebudu v porodnici 😏 termín mám 8.4. 😁
3 týdny před Velikonocemi zasadíme osení. Ozdobíme okna. Na Velikonoce peču beránka.
Barvíme vajíčka, upleteme pomlázku, uděláme výzdobu. Místo koledování zase budeme hledat pomlázku na zahradě od zajíčka. 🐰🐇 🥚🐣
Syn chodí s taťkou na vrbové proutky a pletou spolu tatary, dostanu pak na velikonoční pondělí hned ráno výprask ještě v posteli 😉 a kluci za odměnu mašli a každý balíček s ovocem a dobrůtkami, co mají rádi 🍏
@ivakalinova Peču beránka, barvíme vajíčka, sázíme osení, dělám velikonoční nádivku (hlavičku) ,na velikonoční pondělí je k obědu bramborový salát a řízek ( ano, stejně jako na Vánoce, ale mi to tak máme rádi ,pro nás není salát a řízek jen jednou v roce 😀 ) a manžel chodí se synem na koledu 🙂
Velikonoce miluji a tradice předáváme i dětem. Pleteme pomlázku, barvíme vejce, chodíme řehtat, pečeme sekanou s kopřivami, bochánky, beránka... a výhoda života v nejzapadlejší vísce? Půjdeme řehtat i letos a o nic se nepřipravíme 😀.
Máme velikonoční výzdobu a pečeme beránka ☺️
Děláme velikonoční výzdobu, peču beránka, barvime vajíčka, synové chodí na mrskut.
Ahoj. Velikonoce ráda nemám. Nemám na ně hezké vzpomínky. Ale.nejake tradice dodržuji. Výzdoba, malování vajíček, pečení beránka. Máma ještě držela vždy mazanec, ale ten peču už málo kdy.
Barvime vajíčka, syn s manželem plete pomlázku a máme jarní výzdobu. Nepecu, ale hodně se synem tvorime - letos kopii naší rodiny 😁
My delame pernikove vajicka ve tvaru banek 😊 mazanec, vanocku, vyzdoba kvetinacu a barvime husi vejce 😊
Děláme jarní výzdobu doma i venku před domem. Malujeme vajíčka, sadíme osení, s dětmi tvoříme. O Velikonocích hledáme v lese a na zahradě vajíčka, které tam schoval zajíček ☺️
Do truhlíků už jsem zasadila žluté macešky a mezi ně přidala zápichy s vajíčky. Upeču perníkové zajíčky, beránky a kuřátka. Místo mazance budu péct velikonoční věnec, líp to vypadá a vím, že nikdy nepraskne. Pro děti upeču maličké beránky, aby měl každý svého. Uvařená bílá vajíčka zdobíme rozehřátou voskovkou. Ještě nesmí chybět řežábek, na ten se moc těšíme, s uzeným, vepřovým a spoustou kopřiv.
Velikonoce od dětsví nesnášim, takže je syn zná pouze od babičky
Bohužel žiju v prostředí, kde se tradice moc nedrží, takže aspoň výzdobim byt, upeču beránka. Mým snem je zažít prave Velikonice na Moravě, kde se drží všechny tradice
V nedeli barveni vajec, slavnostni obed (salat, rizek) a v pondeli hodovacka. Bochanek mi tradicne pece babicka, od ni je nej 😋 Jinak zadne extra tradice nedrzime.
Každoročně pečeme perníčky, beránka, mazanec.. Natrháme pár větviček, ať se nám to doma zazelená😊Letos jsem dostali od sousedů bílá vajíčka, tak je se synem pravděpodobně obarvíme..
zrovna dneska jsme pekli velikonoční perníčky, včera jsme zaseli osení. Potom nabarvíme vajíčka a upečeme mazanec. Jinak na nějakých tradicích vyloženě nelpíme
Barvime vajíčka, pomlázka, výzdoba, budeme péct perníčky.
Kluci se na Velikonoce strašně těší 🤣 prý až mě vysupou. A na barvení vajíček. Já Velikonoce upřímně moc neřeším, beránka máme upeceneho ( a skoro snědeného), mazanec bude, možná nádivka...
Děláme výzdobu, sázíme osení, pečeme beránka, někdy jidáše, někdy perníčky, někdy nádivku. Moc to nehrotíme, většinou jsme spíš někde na výletě.
Velikookoce jsem nikdy moc v lásce neměla, ale s dcerou bych chtěla nějakou tradici vytvořit. Letos jsme poprvé zaseli osení, chystáme se na pečení jidášů a barvení vajíček.
Velikonoce slavíme. Důležitý je pro mě i ten duchovní rozměr. Odmala jsem zvyklá je slavit i v kostele, vloni byly kostely zcela zavřené, sledovali jsme jen přenosy v televizi. Letos sice kostely otevřené budou, ale je to celé osekané- mší je víc, aby se lidé rozptýlili, někteří nepřijdou vůbec, nezpívá se, podstata ale snad zůstává stejná. Taky jsme zvyklí na lidové slavení Velikonoc. Peču beránka, barvíme vajíčka (jak ta vyfouknutá s dětmi jako dekorace), tak ta vařená na velikonoční pondělí... je běžné, že manžel se synem jezdí po kamarádkách/příbuzných a mrskají, vloni nebyli nikde a letos asi taky nic. Syn už má letos upletenou mrskačku. V naší městské části chodí kluci hrkat a na koledu. Je mi líto, že ty staré tradice tou dvouletou absencí ochabnou, vždyť i náš šestiletý kluk si moc nepamatuje, co bylo před dvěma lety...
Máme výzdobu všude doma, v truhlíkách za oknem, zasazené osení, nabarvime vajíčka a upečeme si beránka a mazanec.😍
My bavíme vajíčka,pak je zdobíme voskem.Peceme beránka i mazanec.S prckem ještě nic nevyrabime,je na to ještě hodne maly.Ale už se těším až za pár let budeme vyrábět velikonoční výzdobu.
Velikonoce slavime, s detmi peceme beranka, mazance. Ale hlavne jsou to pro nas svatky krestanske. Radujeme se ze vzkriseni Jezise Krista, kteremu predchazi velikonocni tridium. Protoze hraji na varhany, tak svatky letos budu travit v kostele a budu liturgii doprovazet nejen na varhany, ale i zpevem🙂
Letos nás jen tatínek vysloha, roční dcera nemá z velikonoc rozum 🙂 těším se na další roky, to budeme barvit vajíčka, péct a zdobit 🙂
U nás děláme jarní výzdobu, pečeme mazanec, beránka, kluci paletou žílu a jedou mrskat...loni nebyli vůbec...letos to asi bude podobné...
My budeme barvit vajíčka, péct zajíčka, hledat vajíčka po domě, protože je venku sníh. Na výzdobu jsme něco vyrobily 🙂
Beránek, barvení vajíček, všude kytičky ať živé nebo vyrobené 🙂
Klasika, pečeme beránka, barvíme vajíčka a všude mám jarni kytičky 😘
Pečeme mazanec, bavíme vajíčka, sejeme oseni a pleteme pomlazku
Každý rok nás mamka zve na nedělní kačenu a po obede ozdobíme vajíčka. Peceme pernicky a jelikož mám 4 chlapy v chalupě, tak si nenechají příležitost, aby mě vymrskali🙂
Barvíme vajíčka, pečeme beránka a perníčky, děláme výzdobu.
Vymýšlíme různé druhy zdobení vajíček, peču mazanec, pleteme pomlázku, chodíme na oběd k manželovým rodičům (letos bohužel už jen k mamince)
Malujeme vajíčka, mazanec, beránek, velikonoční osení 🙂
U nas dodrzujeme..barvime vajicka,peceme pernicky,velikonocni oseni,vyzdoba,pleteme zilu...v pondeli chodi na slahacku kluci a u nas chodi v utery i devcata..vzdy maji reditelske volno...jen letos to nevyjde :(
My si kupujeme něco nového na sebe, aby nás nepokakal beránek 😄 má oblíbená tradice
Děláme vše možné, tvoření, pečení, korálkování atd. A kluci hrají velikonoční bojovku asi 5 dní předem až do velikonočního pondělí
Osení, mazanec, nádivka, barvení vajíček, výzdoba, tvoření, v pondělí jehněčí na česneku se špenátem, dcera plete pomlázky, holky hledají nadílku na zahrádce
Mazanec upeče manžel. Tvoříme s holkami, ale jinak jdou tyto svátky mimo nás.
Pečeme beránka, malujeme vajíčka
U nás máme Velikonoce rádi, oslavujeme už příchod jara, vynesením Moreny, zdobíme byt, tvoříme, barvíme vajíčka, pečeme mazanec, pleteme pomlázku, osení už nám taky roste 😁 prostě se momentálně snažím zabavit děti všemi způsoby 😃
Zdobíme a barvíme vajíčka 😊
Pečeme beránka, pernicky, malujeme vajíčka a vždy jde do lesa hledat co jí tam králíček nechal😀
Pečeme beránka, barvíme vajíčka..
Od loňského roku peču beránka a dělám každý rok výzdobu oken, stolu někdy i stěn. Dcera je ještě malá na tvoření ale věřím že příští rok mi už bude pomáhat 🥰. Samozřejmě i vajíčka barvím 😊
Velikonocni beranek, vyzdoba, barveni vajicek 😊🌸
Zdobíme vajíčka, děláme výzdobu, někdy perníčky... Letos poprvé s miminkem, a i když má teprv půl roku, tak už má svůj mini košíček a mini pomlázku 😄
Velikonoce jsou taky fajn svátek, člověk se drží tradit a může to naučit děti. My nejvíce barvíme vajíčka, pečeme beránky, zdobíme si byt různými obrázky, které vytvoříme a máme z nich radost.
Pak chystáme kokinka pro koledníky a balíčky pro dědečky a tatínka.
Pečeme beránka, s dětmi děláme nějakou výzdobu. Jinak Velikonoce moc neřešíme.
Ano, slavime, akorat vyzdobu v podstate nemam. 😄 Jen barvime vajicka, kluci chodi koledovat a letos budu teda prvne delat beranka.
Kluci upletou pomlázku a brzo ráno nás vyženou z postele. Odměňuje je vajíčky. Také všechny děti dostanou něco na sebe, aby je nepokakal velikonoční beránek
Pečeme mazanec, zdobíme vajíčka, vyrábíme dekorace do bytu a užíváme si společný čas s rodinou.
Já jsem nikdy velikonoce neřešila. Spíš jsem se i schovala doma před koledníkama a byla ráda za den volna.
Od doby, co mám Kubu, jsem jak praštěná 😂🙏🏼. Výzdoba, Jidáše, beránek, perníčky, linecké, vajíčka, pomlázky. Miluju, jak jsme spolu doma 🙏🏼❤️
Velikonoce slavíme, nasbirame různé listecky na zahradě a dám vejce do gazy a vařím v cibulovych slupkach....
Zdobíme s dcerkou velikonoční výzdobu, pečeme velikonoční perníčky a chodíme ne velikonoční dilnicky, ale letos tak jako loni se nic konat nebude...
Samozřejmě barvíme vajíčka, pečeme beránka, pletu pro syna pomlázku se kterou obcházíme babičky.. dnes už jsme se synem pekli velikonoční perníčky (kluk vybral tvary kuřátek a čtyřlístku) a ještě se chystáme na nějaké linecké s jarní tématikou 😉
Loni jsme s dcerou poprvé barvily vajíčka, jinak uděláme jarní věnec na dveře, výzdobu doma, nějaké sladkosti a užíváme si čas spolu 😀
Velikonoce nemám ráda. Syn je ještě malý, tak to nějak nevnímá. S taťkou ale upletou pomlazku. Koupím mu nějakou mňamku za koledovani s asi upečeme mazanec.
Velikonoční výzdoba, pečeme a zdobíme beránka, barvíme velikonoční vajíčka a pleteme pomlázku
Zasadime s dětma oseni, nabarvime vajíčka a pečeme pernicky. Manžel udělá bram. salát a děti ten den hledají poklad od velikonocniho zajicka a tím bude letos asi hotovo.
u nás tradice na velikonoce nedržíme...☹
výzdoba, barvení vajíček, pomlázka
Velikonoce momentálně moc neslavíme, jen něco málo upeču a možná vytáhnu nějakou výzdobu. Ale příští rok už z toho syn snad bude mít rozum, tak zavedeme nějaké tradice.
Barvíme vajicka cibulovou slupkou
Bez dětí jsem Velikonoce úplně ignorovala. Teď s dětmi nabarvime vajíčka, upleteme synovi pomlázku, možná zkusím poprvé upéct Beránka. Ale každý rok pečeme velikonoční nádivku - tu máme rádi, péče mi ji taťka (děda dětí), dělá nám 2 plechy, abychom měli dost 😀
V rámci možností se snažíme...barvíme vajíčka (a pak z nich děláme "barevnou" pomazánku😁), peču úplně megaluxusního šlehackovýho beránka, v rámci jarmi výzdoby sejeme osení. Myslím, že letos bude manžel s malou plést i pomlázku. A chtěla bych s ní zkusit vytvořit nějaké velikonoční přání, které pošleme prarodičům.
Barvíme vajíčka, pečeme mazanec perníčky a beránka,zdobime okna a truhlíky,zasejeme osení, vytvoříme věnec na dveře....
Na Velikonoce se vždy těším 🙂pečeme beránka, zasejeme si velikonoční osivo, uděláme malou velikonoční výzdobu a samozřejmě barvime vajicka 🙂
Velikonoce se snažíme dodržovat ačkoliv v dnešní době je to na prd. Každopádně si to doma udělame pěkný nějakou tu výzdobu a barvení vajíček, pečeme beránka a perníčky. Nedodržujeme zelený čtvrtek manžel nejí špenát ale za to mu zelený pivo moc chutná 🤣
Jarní výzdoba, slavnostní oběd, pomlázka.
U nas peceme s detmi beranka, barvime vajicka a syn chodi s manzelem na pomlazku🙂
Vyměním zimní výzdobu za jarní, s dětmi tvoříme velikonoční výzdobu a sázíme osení.
Pečeme beránka a máme výzdobu z vajíček
Máme velikonoční výzdobu, sejeme osení, barvíme vajíčka a za normálních okolností chodí syn s manželem na pomlázku a dcera čeká na vyšupování.
Za normálnějších časů jsme prožívali jako celá rodina hodně duchovně. teď s řadou omezení a dvěma malými dětmi zdobíme, pečeme mazanec i beránka, malujeme vajíčka a samozřejmě pondělní koleda 🙂
Barvíme vajíčka, vysadím osení a pak ozdobím. Peču mazanec. V pondělí syn půjde koledovat (ke mně 😁 )
Barvíme vajíčka slupkama od cibule a pak klasické obtisky OVO 😁 Výzdobu máme doma i před domem,peču mazanec. Holky čekají na vymrskani od tatínka,dědečka a máme pro ne koupené dobroty a samozřejmě i pro obě dcerky 😁
Běžně pečeme beránka, barvíme vajíčka a přizdobujeme dům. Od loňského roku se navíc stala z důvodů jasných naší tradicí i zajíčkova schovávačka sladkostí a vajíček na zahradě, což má synovi nahradit běžné Velikonoce.
Tvoříme výzdobu, barvíme vajínka, pečeme mazanec, beranka, zajíčka, pleteme pomlázku, sejeme osení a hledáme velikonoční košíček abychom nebyly (s dcerou) pokakané od beránka
S dětmi tvoříme výzdobu, barvíme vajíčka, s taťkou pletou pomlazku, pečeme beránka a letos poprvé uděláme zajickovu schovávačku, ať z těch velikonoc děti něco mají, když se nemůže chodit koledovat
Velikonoce moc neslavíme. Udělám nějakou jarní výzdobu. Beránka nám upeče babička.
Pečeme mazanec, děláme výzdobu. Až malý povyroste, budeme barvit vajíčka
Jee, tento mop je supr věc 👌😊 Pečeme beránka, malujeme vajíčka a samozřejmě pomlázka nesmí chybět 🤗
Malujeme vajicka, jako tradici jsme každým rokem dělali velikonoční výšlap na místní kopec, v rámci rodiny, letos to nepujde..
Velikonoce mám spojené hlavně s tradicemi 🙂
Velikonoční výzdoba a barvení vajicek je samozrejmost🙂
A pak pecici tradice, velikonoční beranky, mazanec s mandlemi, velikonoční nádivka s koprivami a jidase 😍
A také každou velikonoční neděli po Velké mši schováme dětem na zahradu velikonoční nadílku - čokoládové zajíčky a vajíčka a ony je pak hledají a všichni si u toho užijme velkou legraci 😍
Sázíme osení, barvíme vajíčka a pečeme beránka a mazanec. Dcera vyrábí jarní výzdobu a děláme věneček na dveře. Vyfukujeme vajíčka která také barvíme a věšíme venku na větvičky. 😁 Také pletu pomlázku.
Udělám jarní výzdobu doma i na zahradě, upeču beránka a mazanec, nabarvím kraslice
Peču mazanec a letos zkusím i Beránka. Vajíčka budeme barvit až budou dcery větší. Manžel si plete pomlázku sám.
S dcerou pečeme perníčky. Letos poprvé nějaké to velikonoční tvoření, ještě budeme barvit vajíčka. Ozdobíme větvičky, do oken nějaké ty velikonoční samolepky, ať je to pro děti co nejvíc veselé (kdyz jsme ještě neměli děti, tak byl vrchol velikonoc u mě mít doma narcisky) 😃
Trochu velikonočně vyzdobíme byt, upečeme perníčky a linecké, obarvíme vajíčka. Letos se chystám i na tvarohový mazanec. Děti si pak někdy u babiček vyzvednou koledu.
Mám připravené těsto na perníčky, určitě udělám mazanec, trochu jsem ozdobila barák, manžel uplete pomlázky a obarvíme vajíčka..
Barvime vajicka, peceme beranka, tata plete tatar
Bavíme vajíčka, a doma děláme výzdobu 😉
Zdobime venkovni truhliky a na stromek na zahrade vesime kazdy rok jako ozdobu obarvena nebo plastova vajicka. Barvime vajicka a peceme mazanec. Pridavam i foto vyzdoby u nas na vsi. Letos i loni bohuzel zajicci tematicky v rouskach 😂 doufam, ze za rok uz ji budou moci sundat ❤️
Jako malá jsem každé Velikonoce s mámou barvila vajíčka, pekla mazanec i beránka, chodila koledovat, dělala se velikonoční výzdoba a samozřejmě chodili se koledovat 🤗🤗 jako dospělá se toho držím takže peču, zdobím, barvím 😁 a těším se až dcera bude starší a budeme to dělat spolu 🤗🤗
Velikonoce moc neslavíme. Jen barvíme vajíčka a kluci chodí na koledu.
Barvime vanocku, pečeme mazanec a kluci chodí v pondělí na smigrust
U nás asi klasika. Výzdoba, vajíčka, beránek, mazanec a letos uděláme dětem na zahradě nějakou bojovku při hledání koledy 🤫
Malujeme vajíčka, pečeme perníčky 🙂
Pečeme mazance a beránka, utrhneme si napučené větévky do vázy a barvíme vajíčka.
Barvím vajíčka, zatím vždy sama, nejstarší syn si jen nadiktuje barvy, ale letos hodlám děti zapojit, protože už jsou dost velké. Mazanec nám peče babička, druhá zase beránka. Pomlázky jsme vždy kupovali na velikonočních trzích na náměstí, letos si je asi budeme muset uplést, aby byly čerstvé. Na větvičky ve váze věšíme plastová a papírová vajíčka, nějaké dekorace vyrábíme i z papíru nebo děti nosily ze školky. Okna máme vyzdobená foliemi s obrázky. Zkusím umluvit manžela, který u nás doma vaří, aby upekl nádivku nebo udělal zelenou polévku 🙂. No a samozřejmě koleda... Už loni byla improvizovaná, letos bude taky, ale to nás nezlomí! 🙂
Zasejeme osení, barvíme vajíčka, letos pověsíme vajíčka na strom na zahradě. Upečeme beránka a mazanec.
Určitě pečeme beránka, jidáše, mazanec a velikonoční nádivku. Dále barvíme vajíčka a pleteme pomlázky 🙂)
Barvíme vajíčka, manžel plete pomlázku, pečeme beránka a mazanec - to vždy. Někdy přidáme i velikonoční nádivku, upečeme perníčky, Jidášky. Jo a na Zelený čtvrtek je špenát.
Barvíme vajíčka a pečeme beránka. A tvoříme kuřátka, slepičky, zajíčky...
Barvíme,malujeme vajíčka. Vyrábíme Velikonoční dekorace. Pečeme mazanec, beránka, nádivku. Kluci pletou pomlázky.
Máme typická velikonoční jídla a zdobíme byt i vejce🙂
Popravdě od té doby, co je na světě starší dcera, tak jezdíme k tchanovcum,jelikož moc Velikonoce nemusím. Mamka a tchýně dělají beránka a mazance,já od loňska s dcerou uvařím je vajíčka a nalepime ozdobou. Nejraději má Velikonocích máme výzdobu doma 😁
Peču beránka, jidáše i mazanec. Dělám i velikonoční nadílku a barvime vejce. Prostě klasika jako kdekoli jinde.
NA Velikonoce barvíme vajíčka, pečeme jidáše a zdobíme si byt 🙂
Uklízíme pečeme mazanec s dětmi barvíme vajíčka
Tak u nás: velikonoční výzdoba, pečeme beránka a mazanec. Barvíme vajíčka.
Doma máme jarní a velikonoční výzdobu, miluju ovečky, zajíčky, tulipány atd., pečeme bábovku, mazanec, perníčky a linecké, dělám špenát, vajíčkovou pomazánku a předtím ta vajíčka nějak nazdobíme 🙂 a nějaká ta mrskačka taky proběhne, když je svět v pořádku tak přijde kámoš na slivovičku 🙂 Určitě něco s prckem vyrábíme, to je asi vše... 🙂
Sem tam Nějaká výzdoba u nás proběhne, kluci jdou na koledu po rodině. Ale jinak velikonoce moc neřešíme 😜
Barvení vajíček, pečení a na ozdobu jarní kytičky.
Trochu vyzdobíme dům, máme beránka a většinou upečeme vajíčka (zdobené cukroví).
Zdobíme,pečeme beránka,nadivku,perníčky a pak koleda 🙂
My zdobíme dům, okna. Dcerka maluje vajíčka a účastníme se ti jarního tvoření. Jinak pečeme mazanec a s manželem pečou děti beránka. Pomlazky máme od dědečka
každý rok chodíme k rodičům na oběd a další den už přes 20 let k mojí kamarádce, se kterou se známe od školy - to je takový náš zvyk!! jinak vajíčka moc nebarvíme, spíš upečeme mazanec nebo beránka 🙂
Velikonoce slavíme pouze tak, že děti dostanou velikonoční balíčky a "vyšlehají" maminku. 🙂
Tak zkusím štěstí i já 😄 na Velikonoce dělám pokaždé výzdobu,od čtvrtka do soboty,teda než byla pandemie chodili kluci vždycky třikrát denně vrgat,barvíme vajíčka,peču beránka,mazanec a v pondělí probíhá pomlázka 🐣
Tak v nás tradice dodržuji téměř sama, sázím řeřichu, barvím vajíčka, dělám výzdobu, peču kynutého beránka. Chlapi si nechají uplést pomlázku a hned ráno se do mě pustí 🤣
U nás se na Zelený čtvrtek vždycky jí něco zeleného, na Velký pátek je půst a chodíme se umývat (spíš jen namočit ruce do pramenité vody). Na chalupě nám teče potůček, tak se tam za normální situace scházíme celá rodina.No a jinak klasika - v pondělí pomlázka (u nás na Valašsku se říká mrskačka).😀
Barvime vajíčka, peceme mazanec a jidáše a nejaka jarni vyzdoba.
Snazime se Velikonoce pojmout jako svatky jara. Zdobime kraslice, vyrabime velikonocni vyzdobu bytu, povidame si zmenach v prirode. V pondeli chodi kluci sibat s vlastnorucne upletenou pomlazkou. Holky doma cekaji na koledniky s pohostenim, ve kterem nechybi varena sunka, plnena vejce ani vajecna hrudka.
Pečeme velikonocniho zajice a pernicky, barvime vajicka, kluci pletou pomlazku, velikonocni vyzdoba nesmi chybet 🙂 Drive se u nas vystridalo i 40 koledniku za dopoledne .. Mam Velikonoce rada 😊
Jee zrovna nam ten samy odesel do vecnych lovist 🤷♀️🙏 Velikonoce jsou pro nas svatky jara, barvime vajicka, pleteme pomlazku a varime a peceme same dobroty 🥰
Máme velikonoční výzdobu, budeme péct mazanec a beránka. Ještě barvíme vajíčka.
Nikdy jsem to moc neresila ale cim jsou deti starsi tak chci zavest nejake tradice. Chystame se barvit vajicka, pect pernicky a beranka a v pondeli vymrskat babicku 🙂
Barvíme vajíčka, peču zajíčka (těsto jako beránek, jen menší velikost 🙂, sejeme osení. Letošní Velikonoce jsou první v novém domě a tak máme i výzdobu v oknech a ozdobenou vrbu ve váze. 🙂
U nás se chodí nejprve na dívčí koledu v neděli 2 týdny před Velikonočním pondělí. Na Velikonoce pečeme 2x beránka, 1x zajíce (každý chlap v rodině chce svůj, mají rádi sladké 🙂 ), jidášky a mazanec. Vajíčka barvíme v cibulových slupkách pro koledníky a vyfouknuté skořápky zdobíme voskem. Kluci pletou pomlázku, čím větší, tím lepší a pyšně si nechávají navázat co nejvíce pentlí od každé vymrskané ženy.
Velikonove dodrzujeme a ti velmi rádi. Sadime jarní oseni, jdeme na kočičky, které zdobime vajíčky. Máš hodný soused plete pomlázky, tak syn si chodí každý rok k němu jednu pomlázku vyprosit. Malujeme na vajíčka, pečeme velikonočního zajíčka. Kupujeme mazanec. Letos poprvé chci upéct domácí kvaskovy. Na zelený čtvrtek jime zelené jidlo. A v pondeli chodime na pomlázku❤️jako dítě jsem velikonoce nemusela ale čím jsem starší a vidim to nadšení a tešeni děti, tak je mám raději a radeji. 🐇🐣🐔❤️
Barvime vajíčka, pečeme beránka, tvoříme velikonoční výzdobu.
Kluci pletou pomlázku, barvime vajíčka, sejeme obilí, pečeme beránka a od maminky dostanu domácí mazanec a hlavičku. Ve čtvrtek máme zelené jídlo a v pátek se cely den postime - k obědu je ryba. V pondělí kluci jdou po vsi koledovat a u nás se drží přestupný rok, kdy chodíme koledovat ženský (loni jsme si to užili)
Barvíme vajíčka, kluci pletou pomlázku a chodí po "šlahačce", což letos už 2. rok moc nepůjde☹ Někdy napečeme perníčky, ty jsme letos stihli. Já Velikonoce moc ráda nemám, ale díky dětem je to trochu lepší.
Výzdobu máme spíš jarní ale něco i jen velikonoční, dnes jsme barvily vyfouknuta vajíčka lakama na nehty a příští neděli s mojí babičkou obarvime ta uvarena. Oseni už roste, zlatý déšť je ve váze a holky dostanou koledu za básničku v pondělí
Zdobime cely byt velikonocni tematikou, barvime ruznymi zpusoby vajicka, peceme mazanec, velikonocni linecke a pernicky, delame velikonocni venec na dvere 🥰
barvíme vajíčka, pečeme mazanec, jarní výzdoba, nový kousek oblečení pro každého člena rodiny, aby nás beránek nepokakal
Letos poprvé upecu beránka, děláme jarní úklid kluci s tátou pletou polmlazku, vajíčka barví každý rok s babičkou což letos bohužel nepůjde
Vyrábíme dekorace, pečeme pernicky barvime vajíčka
zasela jsem obilí, budu barvit vajíčka, péct beránka. těším se i na na procházku, odpočinek..........
Pokud jsou normalni Velikonoce, tak jsme na chate, kde barvime vajicka, pečeme beránka a mazanec. Manžel chodí s detmi na koledy a kolejnici k nam.
Loňské, jsme mohli být na chate, bez koledovani, tak jsem vymyslela takovou bojovku detem na zahrade, aby si zaslouzili nějaké dobrutky😉
Letos i bez chaty, ale bojovka bude někde venku v parku😆
Osení roste, pečeme mazanec, pleteme pomlázku, schováváme dětem po zahradě výslužku od zajíčka, zdobíme vajíčka. Beránka nám peče babička 😉
Velikonoce máme strašně rádi. Uděláme pořádný úklid, pečeme beránka, barvime vajicka, děláme velikonocni vyzdobu z prouti a vajíček.
Každoročně máme výzdobu, sázíme osení, jdeme na zelené pivo a barvíme vajíčka 😁 Občas i
pleteme pomlázky... Nejvíc se ale těším až od příštího roku začneme s dcerou tvořit už na to bude snad dost velká😁
Co jsme s manželem, tak jsme vždy jezdili na velikonoční pondělí do zoo, tak snad zase příští rok. Jinak máme menší velikonoční výzdobu, pleteme pomlázku, barvíme vajíčka a na zelený čtvrtek je k obědu špenát.
Velikonoce slavíme jako křesťané, letos sice opět on-line, ale i to má své kouzlo😉. Dále pečeme perníčky, mazanec, beránka... Dneska jsme byli na vrbové proutky 🙂
Jsme věřící, takže slavíme Velikonoce v tomto významu s návštěvou kostela atd. Co se týče dekorací a podobně, letos budeme zdobit poprvé, protože konečně bydlíme v novém domě a konečně bude na všechny tyto drobnosti místo 🙂
U nás se barví vajíčka a péčeme pernikovy vajíčka a mazanec. Na zelený čtvrtek je k obědu špenát a na velký pátek nejime maso
Pečeme beránka, barvíme vajíčka, a náš domácí zvyk je chodit na zlatý déšť nebo kočičky do vázy. A na Velikonoční pondělí jezdíme na výlet 😁
Pečeme mazance, barvime vajicka, jak natvrdo, tak vyfouknuta, ta věšíme na kocicky ve vazicce. Děláme tradicni velikonoční nadivku na plech s koprivami😊
My nabarvíme vajíčka, upečeme mazanec, lehce vyzdobíme a holky si udělaji hnizdečka do kterých jim slipečka plkne nadílku 🙂 Koledníky už nepouštíme dokonec mame v planu až velikonoce budou klasické vyrazit pryč..Holky nechtějí,aby je kluci vyšupali a tak je nebudu nutit a uděláme si hezký den.. Manžel je zasadně proti pomlázce, tak jsem ráda..
Barvime vajicka, peceme a zdobime pernicky (uz mame☺️), upecu male mazanecky.. normalne s dcerou objedu par pribuznych, letos bohuzel..
Pečeme beránka, barvíme vajíčka, děláme výzdobu.
Barvíme vajíčka, pečeme beránka, děláme výzdobu, věnce, sázíme 😉
Loni i letos budeme posílat velikonoční pohledy rodině, kterou momentálně nevídáme 😓
A pro děti děláme noční "bojovku", kdy jdou po světle svíček, kde na ně čeká poklad od velikonočního zajíčka 😊
Barvíme vajíčka, peču beránka a mazanec. Do vázy dám zlatý déšť a ozdobim vajíčky. Máme ozdobený byt vajíčky a dekoracemi.❤️
U nás se pečou perníčky, malujou vajíčka a výzdoba
Barvime vajíčka, kluci pletou pomlázku a v pondělí chodí na šlehačku
barvime vajicka chodime rechtat a supeme pomlazkou 🙂
Malujeme vajíčka, sejeme osení, chlapečci pletou s tatínkem tatar, chodí se po vesnici a následně po babičkách 🐣
Pečeme perníčky a nabarvíme pár vajíček, ale jinak to moc neprožíváme.
Lehký velikonoční úklid 🙂 , peču mazanec, barvím vajíčka, velikonoční výzdoba bytu.
Naší tradicí je tradiční malování vajíček, které děláme s mužem spolu - zdobíme voskem. A poslední 2-3 roky jsem začala i péct mazanec.
Peču beránka a mazanec. S klukama sejeme osení a barvíme vajíčka. Na Velikonoční pondělí s nimi manžel jezdí koledovat k rodině a já mám doma připravenou koledu pro místní děti a něco ostřejšího pro dospělé koledníky 😀
Máme výzdobu, beránka, barvíme vajíčka a kluci mají pomlázku
U nás jsou Velikonoce ve znamení tradic a tak obžerství 😁 Takže nesmí chybět mazanec, beránek, zdobené perníčky, nádivka s kopřivama, zdobené vejce, pomlázka, výzdoba 🥰
My barvime vajíčka, chystáme se na beránka, sejeme obilí, lihneme kuratka...
Velikonoce slavíme jen zlehka, s dcerou zdobíme vajíčka, sejeme osení, děláme velikonočně jarní výzdobu, pečeme beránka 🤗
Barvíme vajíčka, pečeme beránka a pleteme pomlázku.
Na Velikonoce každý rok dělám výzdobu 🌷, barvim vajíčka 🥚, pečeme beránka 🐏, ve váze mám větvičky s velikonoční dekorací.,v kvetinacku oseni 🌱 a buď děláme nebo koupíme pomlázku .
Barvíme vajíčka, pečeme velikonoční perníčky, beránka, mazanec a nádivku. Zdobíme trochu byt a vchodové dveře. A nejvíc děti milují, když hledají schované dobroty od zajíčka u babičky po zahradě. Normálně chodí po vsi i koledovat, ale to mají už druhým rokem smůlu.
Velikonoce u nas začínají výzdobou jak v celém bytě tak v oknech 🙂 pečeme beránka a nádivku, za normálních okolností chodili kluci s řechračkama s koledou a v pondělí s pomlázkou... samozřejmě barvíme vajíčka 🙂 a dáváme si drobnosti na sebe (letos jsem koupila dedoles ponozky) aby nas beránek nepokakal 🤣
Budeme s rodinou. Upečeme beránka a půjdeme se projít
Vyzdobíme si byt, zasadíme osení, upečeme beránka a velikonoční linecké 🙂
Máme tři dcery, tak Velikonoce slavíme po holčičím.. uděláme si výzdobu venku i uvnitř, upečeme beránka a mazanec, nabarvíme vajíčka. Holky chodí dva týdny před Velikonocemi na Jedličku po dědině. Nachystáme mašle na tatary a pak už jen čekáme na koledníky 🙂
Slavime asi tak jak vsichni 😀 tyden pred poradne uklidime, pak napeceme beranka a pustime trochu jara do domu 🙂 chodivali jsme k babicce, letos to ale opet (covid) asi nevyjde. .
Velikonoce máme rádi a slavíme je. Pečeme beránka a mazanec, barvíme vajíčka , děláme výzdobu................🙂
s dcerou pečeme beránky. malého a velkého. zatím jsme ale nenašly recept, který by nám opravdu nejvíc chutnal. tak každý rok je jiný 😀 barvíme vajíčka - v cibulových slupkách v punčoše s obtiskem nějakého lístku, lepíme i obtisky a v loni jsme zkusily i foukací fixy 😀
S manželem jsme nikdy moc Velikonoce neslavili, letos to budou synovi 3. Velikonoce, takže slavíme, barvíme vajíčka, pečeme perníčky a máme jarní výzdobu. Už se těším na příští Velikonoce, kdy proběhnou i povinné rodinné návštěvy 🐣🥚🌷🌷
Barvíme vajíčka, pečeme beránka a velikonoční perníčky. Děláme salát a řízky stejně jako na Vánoce. Děti moc baví hledat u babičky dobrůtky na zahradě od zajíčka. Zdobíme si dům a zahrádku
Zasadím osení a vyzdobím kuřátky, ozdobímes dětmi vajíčka. Schováme na zahradě nějaké dobroty a hračky, které si děti najdou.
Tak u nás cela rodina tradičně prostě zdobení vajíček pečení mazance beranky atd , příprava vaření ze všeho krásná atmosféra čekáme návštěvu a jde se slavit našeho pana Ježíše krista protože náš pán třetí den z mrtvých vsal ,přeji všem krásné přežití příjemné svátky
Naší tradici je návštěva arboreta, kde mají velikonoční akci- každoročně. Spousta zvířátek, malování vajíček, tatínka ucime každý rok plést pomlázku.... Jinak perníčky, barvení vajíček...
Jen letos to vše zůstane jen u domácího tvoření...
:(
Tradičně barvíme vajíčka, děti chodí na koledu, pečeme mazanec a jidáše. Na Velikonoce také slavíme narozeniny moje a mé maminky, teď k nám přibude ještě druhý syn, kterého čekám každým dnem 🥰
na Velikonoce děláme linecké velikonoční cukroví,pečeme beránka,,,letos to bude bohužel takové smutné-ale nenecháme se ničím pozastavit .-)uděláme si výzdobu v kuchyni-děti namalují vajíčka,zasejí zrní,,,,
U nás na Velikonoce poprvé sadíme, vytváříme a zdobíme 😊
Velikonoce mám ráda, se synem barvíme vajíčka, sejeme osivo, zdobime dům, s taťkou když to šlo chodil koledovat atd ....
Velikonoce jsou krásné svátky jara🌷děláme si výzdobu do oken,věšíme vajíčka na vrbu,malujeme vajíčka a samozřejmně nesmí chybět i beránek a perníčky🙂
Pečeme mazanec, beránka, máme nějakou jarní výzdobu (zajíčky a ptáčky) a osení, o které se děti důležitě starají 😁 samozřejmě manžel a kluci dostanou ode mě vajíčko. Beru je spíše jako svátek jara.
Velikonoce slavíme krásný svátek jara a proto před velikonoci dělám úklid velký. Zazimovat zimní věci, umýt okna a pustit do domu to jaro.Ozdoba na okně v podobě kytiček a vajíček ,zajíčků,na zahradě nám stoji veliký zajic 🙂 .jinak pečeme mazání,beránka,barvíme vajíčka,pečeme perníčky, malujeme vajíčka, upleteme pomlázka.Doma nesmí chybět osevo a také kočičky.Krásné Velikonoce
M Velikonoce moc neslavime, prijdou na mrskacku akorat synovci a pak mizime na nejaky vylet. 🙂 Ale beranka a mazanec pecu, barvim par vajicek.
Velikonoce neslavíme.
Barvíme vajíčka, peču mazanec.
U nás doma pečeme mazance. Když to situace dovolí, chodíme i šupat a navštěvujeme známé - tak třeba za rok...
U nás jsou Velikonoce především o duchovní stránce, nicméně se synem dostali i další rozměr. Na stole během velikonočního týdne nesmí chybět mazanec, beránek, Jidáše, boží milosti, nádivka, vaječná hrudka. Dodržujeme spoustu tradic (na květnou neděli nepeču, světíme kočičky, na škaredou středu je pálíme, ve čtvrtek zelené jídlo, a tak bych mohla pokračovat 🙂 ). A pondělí už je samozřejmě v režii mých kluků 🙂
Beru Velikonoce jen jako svátky jara,kdy se začne zase všechno zelenat. Jinak nemám tyto svátky ráda,takže jen barvím vajíčka a tiše trpím kdože mi přijde ještě natlouct 🙈 Asi by mi pomlázka až tak nevadila,kdyby se dodržoval zvyk celý..ten,kdo přijde na pomlázku pak o pouti koupí dívce perník - to se mi za celý život stalo jednou jedinkrát... jinak si připadám jak při náletu ožralých sousedů,kteří nás přišli zmlátit,pro kořalku a najíst se..dětem,které zvoní dům od domu v honbě za vejci ani neotevíráme... Když jsme byly se ségrou malé,měli jsme krásný rodinný únikový zvyk,kdy jsme v pondělí velikonoční celá rodina vždy jezdili na výlet do ZOO 😁
Ano, slavíme. Snažím se dětem vštěpovat české tradice. Barvíme společně vajíčka, vyrábíme dekorace a pečeme. ❤️
Slavíme 🙂 barvíme vajíčka a pečeme beránka.
ano slavíme. Barvíme vajíčka, pečeme mazance a beránky.
Ano dodržujeme barvíme vajíčka ,pečeme beránka a mazanec ,tvoříme velikonoční výzdobu z vyfouklých vajíček a v pondělí čekáme na koledníky 🙂
Slavíme. Barvíme vajíčka, pečeme beránka a mazance, děláme velikonoční nádivku, ve váze nesmí chybět kočičky a také tvoříme z vyfouklých vajec dekorace 🙂
Slavíme. Pečeme beránka, děláme výzdobu, kluci koledují
My pečeme beránka, perníčky a zdobíme vajíčka. Letos poprvé chceme s dcerou zkusit jidášky.
Před skoro 3 lety jsem se s dětmi z města přestěhovali na vesnici a s tím jsem začali dodržovat i velikonoční tradice 🙂 Moc nás to baví, děti se na každý svátek moc těší. Na vsi se to drží více, jak ve městě. Držíme takové ty klasické od pletení pomlázky, přes velikonoční pečení a jídlo až k těm méně známým, které jsem vyčetli na internetu 🙂
Loni jsme kvůli momentální situaci nemohli koledovat, ale vesnice se dohodla a děti hrkali alespoň od domů. Bylo to krásné... A po posledním hrkání našli na klice pověšené i balíčky 🙂 Do do dnes nevíme, který ze sousedů byl tak pozorný 🙂
Velikonoce slavíme 🙂 barvíme vajíčka co nejlépe přírodním způsobem, tj. zabalíme do cibulovych obalů a do síťky, takto uvaříme. Navrch nalepime obrázek, samolepku s tématem Velikonoc 🙂 děláme výzdobu venku truhlíky, chci se na to vrhnout zítra a doma také vyzdobime.
My vyfukujeme vajíčka pečeme beránka a slavíme 😁 moje sestřička se před 12cti lety narodila na velikonoce takže i slavíme 🤣 a pamatuju si jak nás táta každé velikonoce ráno budil kýblem studené vody do postele 🤣🤣🤣 krásne dětství a teď čekám první miminko takže se těším až ji budeme učit velikonoční zvykum ❤️❤️
Pečeme beránka, mazanec, sušenky, barvíme vajíčka, Velikonoční výzdoba také nechybí a pletené celá rodina pomlázky🙂
Peču beránka, barvíme vejce a děláme velikonoční věnec s kuřátky 🙂
U nás velikonočně zdobíme🥚, pečeme beránka, mazanec, na zelený čtvrtek jíme něco zeleného🥦 a velký pátek se postíme😇
Krásné Velikonoce všem🐣
U nás barvíme vejce a pečeme mazanec. Beránka zatím nepeču, každý rok si slibuju, že si koupím formu a konečně ho začnu péct a zase nic. Takže ten bude opět kupovaný😂
My barvíme vajíčka, holky většinou ve škole něco vyrábí, takže z toho udělají výzdobu, na větvičky pověsíme kraslice.
Bavíme vajíčka, pečeme beránka, děláme jarní výzdobu a taťka nás vymrská a dostane dobroty 😊
Barvime vajicka, tvorime vence z papiru, sazime, zdobime, peceme linecke beranka, chystame masle, balicky...
Miluji velikonoce. Bavíme vajíčka, pečeme mazanec, dělám velikonoční výzdobu. Šimon chodí po koledě s tatínkem a já jsem doma a otevírám koledníkům.
Barvíme vajíčka, pečeme beránka.
Blizi se cas Velikonoc cas Beranka cas spaseni lidctva .Mnoho lidi maji Velikonoce jako tradici ano ja sama jsem tak zila kupovala tolik kolik jen mohla .Jen aby toho bylo co nejvic pomlasku peceneho beranka cokolady vyzdobu no proste co se dalo to se koupilo. Ale pravy vyznam velikonoc je jiny pravda je jina . Pravda je ta ze case velikoc prislo spaseni kazdy uveri a svastnimi usty vyzna Krista jako Pana bude Spaseny . Prejiti aby ten to cas velikonoc prislo spaseni do tveho domu do tve srdce at se Pan Jezis stane tvym Panem pritelem at se stanes Bozim ditem . Velikonoce cas spaseni osvobozeni otevrena naruc lidctvu vykoupeni na krizi Svatou krvi Kristovo nebudme nabozensky a nerid me se dradicemi .Buh neni tradice Buh je alfa s omega zacatek a konec Buh se nemneni a sve slovo dodrzi ten kdo uveri svymi usty vyzna ten bude spaseny .Kazdodeni slava a vecna slava patri jen Bohu amen
Sázíme ocení, pečeme perníčky a barvíme vajíčka 🤍
Chystáme Velikonoční a jarní výzdobu, pečeme mazanec, beránka, někdy perníčky, ...
Uvidíme co všechno stihneme letos s termínem porodu v neděli 4.4. 😁😍
Malujeme vajicka, peceme beranka, mame dekorace v oknech a v truhlicich, sazime prvni zelenu za okno. A ted jsme pred nasim panelakem otdobili malovanymi vajicky kere.
Pečeme beránka, máme jarni/velikonoční výzdobu, dělám balíčky pro koledníky. Manžel chodí na pomlázku. Když jsme u mých rodičů, tak barvíme vajíčka. Tchyně dodržuje tradici, že týden před Velikonocemi je tzv. krásná a já jako holka dostávám balíček sladkostí 😉
Od té doby, co mám syna, tak začínám brát Velikonoce na milost 🙈 Máme velikonoční dekorace po domě, barvili jsme vajíčka a pletli pomlázku. Ještě nás čeká upéct beránek a mazanec. Pytlíček se sladkostma už máme nachystaný ☺️
Ahoj, my mame tyto svatky radi, barvime vajicka a zdobime je voskem, zdobime dům pečeme velikonočního beránka a mazanec a těšíme se na koledniky.
Pleteme pomlázku, barvíme vajíčka, pečeme mazanec.
Pečeme mazanec, beránka i Jidáše, zdobíme vajíčky doubek před domem, s přítelem pletou pomlázku..
Pečeme beránka, malujeme vajíčka
Dělám pro syna každý rok velikonoční poklad . Jinak připravujeme výzdobu jarní . Ale tradičně Velikonoce neslavíme. Z důvodu synových potravinových alergii. Nechodí nikam mrskat a podobně 🙂 . Ale i tak je myslím s Velikonocemi spokojený .
Peču mazanec, barvim vajíčka, tvoříme s kluky..... A když to jde, jsme na Velikonoce u Tchanovcu. Já s tchýní čekáme koledníky a kluci jdou s tatínkem na koledu.
Prababička všem udělá nádivku a trávíme je všichni jako rodina.
Letos budeme mít Velikonoce netradiční s pokladovkou v lese, ale jinak chodíme na řehtání a na návštevy s pomlázkou, barvíme a rozdáváme vajíčka a navštěvujeme kostel.
Pečeme, tvoříme a užíváme si sváteční pohody.♥
Já Velikonoce moc nemusím, ale snažím se. Pečeme beránka, mazance a barvíme vajíčka.
Dělám výzdobu v bytě, barvíme vajíčka, pečeme velikonočního beránka, mazanec, nádivku, sázím osení a dám do něj zápichy.
Čím jsem starší tím mě svátky víc táhnou, ale v posledních letech se adrenalinovou disciplínou stává hledání kopřiv do sekaniny, já nevím jak je to možný, ale ty potvory někdo asi ukradl 🤷 a pak tradičně se snažím nesežrat koledu a že je to výběr slušný se čtyřma kolednikama 🙈
Pocházím z j. Moravy, kde byly Velikonoce velmi tradiční. Každý rok jsme tam jezdili, takže doma jsem je předtím moc neprožívala, ale loni jsme kvůli karanténě zůstali doma, stejně jako letos, takže s dětmi tvoříme, dnes jsme udělali výzdobu, budeme péct beránka a Jidáše, barvit vajíčka a dostaneme s dcerou určitě vyšleháno v pondělí 😉
Pečeme perníčky a mazanec, barvíme vajíčka 🙂
S ohledem na to, že často vychází velikonoční pondělí na moje narozeniny, tak jsem si k nim již v dětství vytvořila vcelku slušnou averzi.
Letošek se ponese ve znamení tvoření slepic a obdobných úkolů v rámci domácího předškolního vzdělávání a zdobení vajíček. Na velikonoční pondělí dětem poschovávám vajíčka a zajíčky na zahradě, ať se zabaví hledáním.
U nás barvíme vajíčka, tvoříme, samozřejmostí je pomlázka.
Trochu nazdobíme a holky dostanou pomlázkou.
Pečeme beránka, malujeme vajíčka, jarní výzdoba.
Pečeme beránka, vytáhneme kraslice a na bílou sobotu jdeme večer do kostela. Ta velikonoční bohoslužba s ohněm venku je tak krásná, jen letos už podruhé to nejde. Ale stále tu zůstává radostná zvěst, Kristus z mrtvých vstal!
Pečeme mazanec a další dobrotky, barvíme vajíčka
my hlavně pečeme celé stádo beránků
Ozdobíme vaj8cka, zasejeme osení a pečeme beránka, letos poprvé i jidáše 🐣🐇
Snad ještě stíhám☺️
Velikonoce slavíme, ale spíš kvůli dětem. Vyrábíme různé dekorace, kraslice, barvíme vajíčka, pečeme mazanec a beránka a vyzdobíme si jarně celý dům. Letos poprvé jsme posílali poštou vlastnoručně vyrobená přáníčka, která dělala dcera-když se s rodinou nebudeme moci setkat, tak jsme se je snažili potěšit aspoň takhle na dálku 🙂
Ano, malujeme kraslice a pečeme beránka.
Pro manžela jsou Velikonoce víc než Vánoce,takže je dodržujeme 🙂 začínáme osazením obilí 🙂 malujeme nějaké vyfoukle vajíčka na výzdobu,králíčky, slepičky,pečeme beránka,perníčky,manžel pletou pomlázky pro půlku rodiny 😅 a nakonec barvíme vajíčka 🙂
Jarni vyzdoba a malovani vajicek jsou u nas nej
Syn chodí s manželem na koledu, letos poprvé jsme pekli mazanec a dělali perníčky. A posíláme velikonoční pohledy🙂
Dvouletého syna strašně bavilo malování na polystyrenová vejce 😀 A taky jsem ozdobila pár vajíček, co zbyly od včera od koprové omáčky 😀
My barvíme vajíčka. Já dělám jako pohoštění očka a chlebíčky. Letos poprvé jsem ale s dcerkou pekla linecké a dělala mechový dort. Ten se celkem povedl, tak to bude asi tradice. 🙂
Tradice dodržujeme v tom smyslu, že obarvíme vajíčka, upečeme beránka a v pondělí čekáme na šmekustranty. Dům moc nezdobim, protože mně to přijde zbytečný na ty 3 dny a nemám moc ráda pičvořinky a zbytečnosti. 🙂
Pečeme mazanec,beránka,barvíme vajíčka, které pak deti vyhazují a pak si hledají na zahradě sladkosti od zajíčka a ještě dostanou nějakou maličkost aby je beránek nepo.....🙂
Pečeme perníčky, linecké, zdobime byt, barvime vajíčka
Peceme pernicky.
Barvíme vajíčka. Nějaká dekorace. Jinak to moc neslavime
Velikonoce slavime hlavne jako prichod jara-velky jarni uklid, vyzdoba, peceni mazance a beranka, malovani vajicek a uvareni slavnostniho obedu.
Pekla jsem Jidášky, mazanec, beránka a perníčky, barvíme vajíčka. Za normální situace chodí kluci na pomlázku. Doma máme velikonoční výzdobu.... celkově mám Velikonoce moc ráda 🙂
Nikdy jsme nedodrzovali. Ale letos jsem se hecla, meli jsme uoeceneho beranka, pernicky a nabarvena vajicka. Manzel upletl pomlazku a byli jsme vyslehat sousedy 🙂
jediná stálice u nás je barvení vajíček. Trošku výzdoba
KONEC - soutěž vyhodnocena na blogu!














My barvime vajicka, peceme beranka a sazime oseni☺️