Výsledky vyhledávání pro slovo Tr

Jedna chvíle mi změnila celej život

  Dlouho jsem přemýšlela, jestli sem tohle napíšu nebo ne. Ale už nejspíš přišel ten čas, kdy se z toho potřebuju vypsat. 
   Můj táta. Člověk, kterýho potkáte jen jednou za život. Hodnej, vstřícnej, pro všechny by se rozkrájel, pracoval, i když nemusel, miloval svou rodinu. Byl to skvělej táta a i když s náma vždycky nebyl, protože pracoval (jezdil s kamionem), pořád jsem v něm měla oporu. Díky němu mi nikdy nic nechybělo. Díky němu jsem měla všechno, co jsem chtěla, první mobil, první počítač, první auto.

Jsem jedináček a vždycky to bylo znát. Když byl táta o víkendech doma, tak jsem šla radši pomoct tátovi, abych s ním mohla strávit nějakej čas. Nikdy jsme spolu moc nemluvili, ale oba jsme věděli, že tu jsme jeden pro druhýho. I v dobách, kdy jsem se vzepřela proti všem, z něj jsem vždycky měla respekt. On mě svým způsobem chápal (s mámou jsme to měli těžký oba).

Nakonec jsem se osamostatnila, začala bydlet s manželem a přišel první syn. Táta byl šťastnej a těšil se na vnuka. Nemohli jsme se shodnout na jméno, tak jsem na papírky napsali 5 jmen + já dopsala tátovo jméno (jaká je pravděpodobnost, že bych to jméno vytáhla). A bum. Syn je Petr po dědovi. 

A syn se narodil. Rodiče za mnou přijeli do porodnice a ptali jsme se táty, jestli si ho chce taky pochovat. On říkal, že radši ne, že počká až vyroste. Táta si Péťu užíval. Jezdili jsme každý víkend na chatu a on ho pokaždý ráno ukradl z postýlky a povídali si 🙂 Péťa oslavil první rok. Měsíc po něm slavil narozeniny táta. 

6.července 2017 jsme byli u rodičů grilovat (rodiče bydlí kousek od nás). Koupali jsme se v bazénu, bavili se, smáli se a plánovali. O víkendu jsme měli zase přijít, ale máma volala, že táta je nemocnej, tak to necháme na příští víkend. 

Táta odjel v neděli do práce (jo, pracoval vždycky, i když byl nemocnej, v tý době navíc šetřil na auto. Chybělo mu posledních 20tis, aby si ho mohl koupit). Vždycky nám říkal, že kdyby se něco stalo a on by věděl, že se vybourá, tak strhne auto do příkopu, než aby někoho ohrozil (za 30 let za volantem boural jednou). V pátek, když se vracel ze Slovenska, měl nehodu. ,,Zaparkoval” náklaďák do příkopu pod mostem, těsně vedle sloupu. Nic se mu nestalo.

Jak začal náš boj se spinální atrofií

Ahoj všem, vzhledem k tomu, že občas něco píšu pro náš web www.sanceprostefanka.cz, rozhodla jsem se tu články sdílet taky. Někdo z vás může procházet podobným příběhem, někdo z vás může mít také nemocné dítě a ten pocit, že v tom nejste sami je, přiznejme si, někdy dost uklidňující 🙂

Spinální svalová atrofie. Diagnóza, která vám změní život. Změní život dítěti, ale i všem nejbližším – mámám obzvlášť. Stačí jedna věta na papíru a vy víte, že život, který jste si pro svoje dítě přála, nebude. Víte, že nezažije spoustu běžných, pro nás normálních věcí. Že nebude se ségrou hrát na babu, učit se jezdit na kole nebo lézt na stromy. Víte jen, že bude odkázán na vaši pomoc a jediné co pro něj opravdu můžete (a troufám si říct musíte) udělat, je být v pohodě. Být tu pro něj.

Štefan se narodil překotným porodem týden po termínu. Bylo to rychlé a intenzivní. Už druhý den po porodu mi doktoři řekli, že neslyší na jedno ouško, ale že je to vcelku běžné kvůli plodové vodě, a tak se nemám strachovat. Opakovaně jsme chodili na kontrolní měření, ale naštěstí se ve 3 měsících vše dalo do pořádku.  Postupem času jsme těch problémů řešili víc a víc. Zmenšené očičko, nesouměrná velká hlavička, podezření na chronickou žloutenku. Do toho všeho rozjetý atopický ekzém, narůstající seznam alergenů a jako bonus rozchod se Štefiho tátou a stěhování s dětmi na druhou stranu republiky.

Když byl Štefimu rok, dokázal se s oporou postavit k nábytku a obcházet ho. První známky toho, že není něco v pořádku s jeho vývojem padly v jeho roce a čtvrt. Je to doba, kdy většina dětí dělá své první samostatné krůčky, začíná komunikovat se světem, projevovat se, napodobovat. Štefan si většinu času hrál s autíčky. Byl do točení koleček tak zabraný,  že i když jste seděli vedle něj a mluvili na něj, nereagoval. Měl svůj svět, nemluvil, nežvatlal, o nic moc se nezajímal, neuměl na nic ukázat. Pro mě jako mámu byl nejtěžší ten pocit, že nerozumím svému synovi. Nepoznám co chce, co ho trápí. V té době jsem po večerech dopisovala diplomku, učila se na státnice a po nocích četla knížky a články o autismu. Nespočetněkrát jsem slyšela větu, že jsou kluci línější. Že to dožene. Snažila jsem se tomu věřit, ale jako máma jsem věděla, že je něco špatně.

V roce a půl (červenec 2020) vyšel na 18ti měsíční kontrole pozitivní dotazník na autismus. Dostala jsem do ruky několik žádanek a rozjelo se kolečko různých vyšetření. Stěžejní bylo vyšetření na neurologii – dle doktora byl Štefan zdravý, z neurologického pohledu nic nebránilo tomu, aby se rozchodil. Stejný závěr měla i rehabilitační doktorka ze stacionáře, kam jsme začali pravidelně docházet. Ono cvičení ve formě „co nejvíc ho stavte“ však žádné pokroky nepřineslo. V září 2020 jsme se proto s neurologem na kontrole domluvili, že pro jistotu půjdeme na EEG a EMG vyšetření. V té době také Štefan absolvoval odběry na genetickém oddělení kvůli podezření na PAS s tím, že výsledky máme očekávat do 6ti měsíců.

Vyšetření EMG bylo kvůli covidu a komunikačnímu šumu provedeno až na konci listopadu. Ačkoliv se za normálních okolností vždycky dopředu informuji, co ono vyšetření může či nemůže prokázat, výjimečně jsem to neudělala. Šla jsem tam s čistou hlavou a pozitivně naladěná. Věřila jsem, že stejně jako ostatní vyšetření, nám ani EMG nic nového nepřinese. Víc jsem se ale splést nemohla.

avatar
88petule
Zpráva byla změněna    21. bře 2021    

𝓟𝓻𝓿𝓷𝓲́ 𝓳𝓪𝓻𝓷𝓲́ 𝓭𝓮𝓷 🌷🌨
_____________________________________
Já si tu ten krásný záchvěv zimy musím odložit. U nás je stupeň nad nulou a právě teď sněží (chumelí jak blázen). 🌨
Holky, ty jsou nadšené, ale já doufám, že brzy teplé jaro už přijde... Nebo klidně rovnou třicítky, ty já totiž nejraději. 😋👙
Někdo se těší na třicítky se mnou? 😃

avatar
tratatundra
Zpráva byla změněna    20. bře 2021    

#vyzkousenozavas Rada do života: NIKDY nedávejte na jednu polici vlhčený toaleťák a dezinfekční ubrousky, aniž byste informovali všechny členy domácnosti. NIKDY!
To se pak v noci vzbudíte na to, jak se z vašeho WC ozývá ku***, pí**, 💩, a tak dále, protože váš partner prostě sáhl vedle. 🤣🤣🤣🤦‍♀️ No co... Alespoň má na 99% řit bez bakterií 🤣🤣🤣

Viňoušek už ťape po svých 😁 moje první dítě které nechce být v kočárku ...Kryštůfek i Štěpánek se vozili do tři let a klidně by to dali déle 😅

avatar
apacheeeAMBASADORKA
Zpráva byla změněna    20. bře 2021    

Vždycky jsem si lehce narcisticky přála mít svůj portrét v životní velikosti.

Tak teď ho mám 😁 Dobře mi tak 😂😂😂

Prosím poraďte. Syn 1.třída. Mají se dle vlastního výběru naučit písničku, nahrát a poslat. A nás vůbec nenapadá jaká. Děkuji

Ahoj, chci se zeptat jak poznat zlomený palec na noze? Vím, že nejlíp odhalí rtg, ale v době covidu se mi moc nechce na pohotovost. Ve 3 hodiny mi na palec spadla paleta. Šílená bolest, že mi bylo úplně špatně,hned jsem začala ledovat vzala nurofen, palec je už méně natekly, trochu, červený, je horký a necítím ho moc a škube mi v něm.

S mojí mamčou jsme se teď dlouho neviděli. Protože pracuje v nemocnici, má všechny Covidové chmury přímo pod nosem. Zahání je pletením a háčkováním. Za tuhle prapodivnou dobu máme teda s holkama doma úžasnou zásobu svetrů a halenek. 🤩 No a taky nám babička vozí dečky na parádu. A protože Viki si v poslední době stěžuje na zlé sny, z jedné jsem vyrobila velký lapač snů. ☺🤩 Díky, mami. ❤
PS : Babička nás včera donutila, abysme jí zadaly dva další úkoly k pletení. ❤

Trosku srovnani🙂

(2 fotky)
avatar
apacheeeAMBASADORKA
20. bře 2021    

Jsem vám ještě zapomněla říct, že ten zázrak z #dm na trouby je i skvělý pomocník pro čištění plechů 👏

✔️ nastříkat aktivní pěnu
✔️ nechat působit
✔️ setřít drátěnkou na hrnce (taky z dm) - v případě hodně zašlé špíny musíte vyvinout větší sílu a drbat 😇

A i ten sebevíc začuněný plech vypadá jak novej 😁

Věčné moudro... 🙊

VELKÁ SOUTĚŽ O KOJENECKÁ MLÉKA V HODNOTĚ 6 000 KČ BRZY KONČÍ! 🌜 Už v pondělí budeme znát ŠEST výherců! 🥳

Přijďte si s námi zasoutěžit pro šest z vás o měsíční zásobu prémiové mléčné výživy BEBA COMFORT s oligosacharidy a probiotiky L. reuteri, které se přirozeně nachází ve střevní mikroflóře kojených dětí. Unikátní receptura kojeneckého mléka je vyvinuta na základě 60letého výzkumu mateřského mléka pro podporu imunity¹ Vašich nejmenších. Každý výherce vyhraje 3ks 800g dóz BEBA COMFORT a Nestlé překvapení. 💃

SOUTĚŽ PROBÍHÁ UŽ JEN DNES A ZÍTRA POD TÍMTO ODKAZEM :

https://www.modrykonik.cz/blog/88petule/article/velka-soutez-o-kojenecka-mleka-v-hodnote-2p92d6/#comment-59435797

Držím vám pěsti 🍀
Vaše Péťa a Nestlé baby

#nestle #zdravyzacatek #soutez
_________________________
Důležité upozornění: Kojení je pro Vaše miminko to nejdůležitější. Pokud již nemůžete kojit, poraďte se se svým pediatrem.
Soutěž se nevztahuje na výrobky počáteční kojenecké výživy.
¹Minerální látky železo, zinek a vitamíny A, C, D se podílejí na normálním fungování imunitního systému. Obsah ve shodě s požadavky příslušné legislativy.

Vybirame kocarek pro třeťatko🙂
Mate nekdo zkusenosti s kocarkem Zopa Move set?budu rada za veskere zkusenosti🙂 dekuji

Holky tak by mě jen zajímalo.. Vyprávíte svým malým dětem, nebo říkáte jim třeba co se bude dít apod?
Malá má půlroku a uz od narození ji povídám... Třeba kam jdeme, co budeme dělat, jak ji mám moc ráda, jak se jí nechtělo ven, dnes jsem ji vykládala o babičkach a dědečkach jak bude chodit na prázdniny. Občas se jí i "svěřím". Mám tu nějaké další povídaci mamky nebo tu potřebu mám jen já? 🙂

Zdravím unavené maminky!
pusťte svým ratolestem novou pohádku, ať si také odpočinete 🙂 🍀

Prosím jak je to teď s chozenim do obchodu jako je třeba tesco apod. ?
Já už dlouho řeším skoro vše on-line, max si dojdu k místnímu cinanovi, ale asi by se mi hodily nějaké věci na Velikonoce a vůbec koupit něco, abych zabavila satáně
Otázka zní
Mužů do obchodu s detmi a manželem ? Nebo se na to špatne pohlíží ?
Už se v tom moc neorientuji .... s manželem by mi to dost ulehčilo, ale děti nemáme kam dat hlídat

Nelezi, prosim, nekomu doma tato ovecka? A mohli byste ji postradat? Ta nase se ztratila.

avatar
apacheeeAMBASADORKA
19. bře 2021    

Před pár dny jsem se zamilovala do nové písničky od Imagine Dragons a dneska do jejich klipu. Oni mě fakt baví a ta jejich hudba je úplná bomba 👏

Zajímalo by mě, jestli jste za tento poslední "divný" rok začaly dělat něco nového nebo co vám třeba dělá každodenní radosti?
Loni na jaře jsem začala pít kávu z moka konvičky, začala se po ránu sprchovat studenou vodou a dělat plank, zatím mi to drží a zároveň dělá radost. Od podzimu běhám a snažím se i doma cvičit podle cviků od trenérky na doma a moc doufám, že taky vydržím, protože mi to pomáhá zvládnout vše okolo a hlavně ten stereotyp s domácí výukou, každodenním vařením atd.

avatar
apacheeeAMBASADORKA
19. bře 2021    

Včera jsem vám psala, že mě čeká kultura měsíce - mimo jiné i nákup a vyzvednutí produktů na testování v "déemku", takže vám pro inspiraci ukážu, co kupujeme pravidelně my🛒

Nejprve to nejlepší - tedy to, co se dá zkonzumovat 😀
🎁 ovesný vanilkový nápoj - oblíbené nemléko mého muže, které kupujeme snad pokaždé
🎁 šťáva jablko mango - brala jsem poprvé, padla mi do oka a obecně máme moc rádi chuť manga
🎁 hroznový cukr s magnesiem - kupujeme pravidelně a nesmí u nás chybět na žádném výletu
🎁 pufovaná špalda - všichni moji kluci mají rádi k snídani, já ráda uzobávám při práci jen tak z misky 😎
🎁 čoko musli - nejoblíbenější snídaně z dm u všech mých kluků
🎁 další musli - na střídačku 🙂
🎁 vafle - kupujeme pravidelně, jsou výborné
🎁 kakao - brala jsem poprvé na mnohá doporučení z #dm skupiny
🎁 sušenky - naše nejoblíbenější kupovaná sladkost - tyhle sůši jsou vážně mor a jsou neskutečně dobré😍

Člověk by ani neřekl, že tohle je nákup z drogerie, že? 😂

Holky, vy mi nejlépe poradíte. Prosím. 🙏 Jaké používate KRÉMY na obličej? Já se přiznám, že co mám děti, nepoužívám nic a už cítím, že něco zase potřebuju. Pleť mám na jednu stranu suchou, ale na druhou stranu se mi dělají pupínky (mastné zóny). Kdysi pradávno jsem používala kosmetiku La Roche Possay, ale vím, že to byla dráha záležitost a raději bych něco levnějšího (asi 🤔). Já jsem v tomhle lenoch, ale chci se zase začít o pleť lépe starat (vrásky, oční okolí, suchá pleť strádá), vůbec nemám přehled, jaké krémy teď jsou v kurzu a fungují.
MOC DĚKUJI ❤
(foto ilustrativní)

Trošku té radosti musí být ❤️

(2 fotky)

VELKÁ SOUTĚŽ O KOJENECKÁ MLÉKA V HODNOTĚ 6 000 KČ

Dobrý den, milé maminky.

Připravila jsem si pro vás soutěž o zásobu kojeneckých mlék BEBA COMFORT. Ve skupince (Zdravý začátek s Nestlé) jsem totiž zaslechla, že mrňouskům zásoby rychle ubývají. 😊 No a protože výherní produkt je určen pro naše děti, bude se i tato soutěž týkat právě jich. ♥

Od té doby, co miminko spatří světlo světa, se vše točí jen kolem něj. Postupně si musí navyknout na nezvyklou zimu i teplo, světlo i tmu, hluk i ticho. Vše je pro miminko nové, nepoznané. Náruč maminky a její dlaň, která ho hladí po hlavičce, je právě to, co miminko potřebuje, aby se mu na vše nové lépe zvykalo. 😊 Když je miminko na světě druhý týden, začíná se častěji projevovat pláčem. Vlastně je to pro něj v tomto věku to samé, jako pro nás běžné mluvení. Miminko může plakat, protože má hlad, je mu příliš velké teplo, je unavené, bolí ho bříško, nebo jen potřebuje cítit blízkost maminky. 

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA :

"Vzpomenete si, jak jste konejšili vaše plačtivé miminko?" 😊 

Já vám rovnou napíši, že s každou dcerkou bylo konejšení jiné. Na první dcerku zabíral kočárek, a tak jsem s ní chodila na procházku i třikrát denně. Také měla ráda Manducu. Druhá dcerka trávila ráda čas jen pozorováním. Třeba takový dětský kolotoč nad postýlku ji okamžitě vykouzlil úsměv a po slzách nebylo památky. A také se ráda chovala na ruce u tatínka. Na třetí dcerku zabíraly starší sestry. Stačilo když „štěbetaly“ nad kolébkou a Natálka je se zaujetím poslouchala nebo pozorovala. 

avatar
apacheeeAMBASADORKA
19. bře 2021    

Proč ne, že jo 😁 My máme radost 😍

Třeba aspoň 2 dny nebudeme mít bláto až za ušima 😂

Strana