1. screening Sanus Hradec Králové. Jaké máte zkušenosti?

adepickova
15. pro 2021

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s tímto zařízením,mela jsem jet k paní do Pardubic bohužel nemají místo, tak musím do sanusu do Hradce,máte někdo zkušenosti? 🙏

emillyhk
15. pro 2021

@adepickova Byla jsem tam vloni na 1. i 2. screeningu a za mě v pohodě. Poprvé jsem tam teda hodně dlouho čekala (nejdřív na ultrazvuk a odběr krve) a potom i o týden později na velký ultrazvuk. Na druhý už to bylo v pohodě a téměř bez čekání.

adepickova
autor
15. pro 2021

@emillyhk ja právě jssm objednaná na 21.1. Zatím na UZ a krev, a právě že jsou svátky tak by mě zajímalo jak dlouho budu čekat na velký ultrazvuk

mamikry
15. pro 2021

@adepickova Byla jsem tam pred skoro sedmi lety na screeningu, delal ho Dr. Silhan a bylo to super. Vsechno nam ukazal, tipnul pohlavi (trefil) a jeste jsme dostali fotky, dokonce i ze 3D. Necekala jsem tehdy dlouho. Vysledky byly hned po ultrazvuku, nemuselo se na ne cekat. Za ty roky to muze byt jinak, ale snad se to nezmenilo k horsimu.

emillyhk
15. pro 2021

@adepickova Toho 21. ti nejspíš udělají jen rychlý ultrazvuk, aby koukli, v jakém týdnu jsi (mě se tím posunul termín porodu o 3 dny dopředu) a odeberou krev. A hned ti dají termín na další vyšetření (cca za týden), kde už dělají právě ten podrobný ultrazvuk, nejspíš ti řeknou i pohlaví a podle výsledků krve a tohohle ultrazvuku ti rovnou řeknou případná rizika vrozených vývojových vad. Taky jsem na tomhle ultrazvuku byla u Dr. Šilhana a byl moc fajn. Simpaťák a poradil si i s tím, že malý moc nespolupracoval. Já měla z krve zvýšené riziko Edvardsova syndromu (hlavně kvůli mému věku), tak navrhl možnosti dalších vyšetření, vysvětlil pro a proti a docela nás uklidnil, že si myslí, že mimčo bude v pořádku 😊

adepickova
autor
15. pro 2021

@emillyhk děkuji za tvůj názor, tak snad budu taky spokojena☺ted jsem byla na kontrole v 10+0 a pohlaví už vím, pan doktor se sám divil že takhle brzo že jsem první u koho to fakt vidí takhle brzo 😊tak snad to tak i zůstane 😊

adepickova
autor
15. pro 2021

@mamikry děkuji vám 😊

malanoha
15. pro 2021

@adepickova Jestli chces v Hradci top screening tak jedine dr Bestvina. Nejlepsi z nejlepších. Jako lekar, i jako clovek.

martulka88
15. pro 2021

@adepickova Nebyla jsem v Sanusu, ale v ordinaci dr.Štěpána (nejstarší) v Mánesovce - také pracuje v Sanusu - i jeho syn starší a mladší ve FNHK. Oba screeningy mi dělal dr.Šilhan (také pracuje v Sanusu) a byl skvělý. Plus u dr.Šilhana je to, že pokud jsi u VZP, tak ti proplatí i 2.screening (on má atest). Při 1.screeningu zjistil preeklampsii a růstovou retardaci, tak mne pozval na dodatečné odběry krve. Řekl nám chlapečka hned a stále to tak je - jsem nyní 30tt (jezdím do rizikovky v FNHK k dr.Štěpánovi). U prvního jsem byla na screeningu ve FNHK a tak teda naprd a už bych tam nikdy nešla.

adepickova
autor
16. pro 2021

@martulka88 děkuji vám 😊na pana Šilhana slyším jen samou chválu 😊tak uvidím na koho narazim ja 😊před pár dny jsem byla u svého dr a s překvapením mi na 10 tt oznámil i pohlavi miminka 😊tak vy to máte už za pár 😊také se těším až budu ten 30 tt 😊přeji vám hodně štěstí s chlapečkem 💙

martulka88
16. pro 2021

@adepickova Není za co! Dr.Šilhana se můžeš nacokoliv zeptat a on ti odpoví. Jestli čekáš první, tak oni u screeningu potřebují chvílu klid, aby mohli měřit a zapisovat. Jinak v ordinaci na Mánesově, může je jít ke screeningu i doprovod (i děti), ikdyž je rozjetý koronáč - loni jsem muže nemohla mít jako doprovod ve fakultce.I to byl jeden z důvodů screeningu zcela jinde - hlavní však byl dr.Faist.

adepickova
autor
16. pro 2021

@martulka88 první to není,cekam třetí, sice neplánovaně, ale i tak se těšíme už 💙vůbec mi neřekli kam jet ,takže předpokládám že normálně do Sanusu 🙈s dětmi bude muž, dcera by určitě se chtěla jít podívat, ale zatím jdu jen na krev a rychlý ultrazvuk

martulka88
16. pro 2021

@adepickova Jinak já byla na odběr krve v Mánesovce asi 2 týdny před screeningem (ale bez UZ).

adepickova
autor
16. pro 2021

@martulka88 me právě říkali že me ted vezmou krev provedou rychlý ultrazvuk(kvůli přesnému tydnu) a pak si mě pozvou znovu na velký ultrazvuk

martulka88
16. pro 2021

@adepickova Tak počítej mezi 1-3týdny - asi bude rozhodující UZ.

adepickova
autor
16. pro 2021

@martulka88 děkuji 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru