1. screening ve FNOL, MUDr. Kratochvílová

vendy94
23. led 2018

Zdravím je tu někdo z Olomouce a okolí, kdo byl na screeningu ve fakultce a vyšetřovala ho mladá dr. Kratochvílová? Zajímat by mě váš názor na paní doktorku. Děkuji.

alishka111
3. bře 2018

Hlavně je třeba si pohlídat, aby lékař provádějící 1.screening měl k tomu potřebnou certifikaci! Je spousta nevyškolených lékařů kteří to dělají, no a né vždy úplně dobře, takže vypovídající hodnota nemusí být valná...

vita_
3. bře 2018

@alishka111 To je dobrá poznámka, taky jsem to už zjistila, lékařka certifikaci má, ale pouze toho nižšího stupně, kde ji nedostává na základě svých zaslaných měření.

vendy94
autor
3. bře 2018

@vita_ u nas prave miminko lezi vzdycky jinak, nez by asi bylo vhodne pro vysetreni ultrazvukem.
Ja mela nacteny vsechny dulezity veci, ktery by meli na screeningu najit. Tak jsem byla v klidu, kdyz nasla vse co mela. Navic mam i zdravotni vzdelani, tak o to vic tomu venuji cas a hledam potrebne odborne informace.
Najit nosni kustku je dost dulezity pro vyhodnoceni vysledku.
V tom fetmedu jste dopadli dobre? Na druhy screening pujdete uz nejspis primo tam? Drzim palce at vse dopadne dobre a preju zdrave miminko😉

vita_
4. bře 2018

@vendy94 Já mám technický vzdělání, což asi doktoři nemaj moc rádi 🙂, když jsem se ptala co je MoM, co vlastně chce vidět, jak má ležet atd., tak mi vlastně nic moc neodpověděla. Já byla tak blbá, že jsem těm lidem v bílých pláštích s přísahou věřila, no už sem se sakra poučila. Ve Fetmedu jsme dopadli dobře, tam nám teda udělala jen rychlý UTZ, změřila CRL, NT, frekvenci srdce jako v FN, navíc i BPD, HC, AC, FL a našla kůstku, určila, kde je placenta (je vzadu, takže ještě vyšší riziko odběru klků). A vypočítala riziko T21 na 1:690, TR, DV a FMF neměřila, chtěli jsme podstoupit NIPT, tak se chtěla jen ujistit, že to má smysl. Tak teď čekáme na výsledky a pokud budeme pokračovat, tak rozhodně na fakultku už nejdem, už jsme přímo objednaní do fetmedu, ještě se případně doobjednáme na FECHO. Děkujem, vám taky klidné těhotenství a zdravé mimčo ;)

vita_
6. bře 2018

Ještě jen doplním další info, které jsem si teď načetla, o certifikaci, tato lékařka certifikaci má, ale bez AUDITU!, tzn. že tento screening (především měření NT) vůbec nemá provádět!
viz. např. zde https://www.gynstart.cz/messages.php?sid=958&co...

Bez ohledu na výsledky dalších testů, které jsme podstoupili, nemají doktoři jako ona právo vůbec tento screening provádět, jejich přístup, neschopnost a třeba zkreslené výsledky stresují těhotnou i plod.

verunka_ka
14. lis 2020

Hledám právě zkušenosti této mudr. na internetu, jelikož mi strašně ublížila a budu sepisovat s právníkem stížnost. Nezkušená, mladá, drzá, egocentrická ............ 😔 Holky do FN Olomouc už nikdy s ničím. Teď jsem tam byla s Bartholiniho žlázou (odstranění lapisem) a díky ní po nocích brečím a mám z toho zkrátka trauma. Horší bolest a noc jsem nezažila a to jsem po císaři lokál anest., což jsem si myslela, že to bylo to nejhorší, ale nebylo. Když vás bude zajímat víc, napíšu víc. V.

denski24
26. srp 2021

@verunka_ka Ahoj, nějaké aktuální informace k genetice ve fnol? Změnilo se tam obsazení lékařů? Moc diky za

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru