6. tt +3 - nadýmání a zácpa. Co Vám pomáhá?

1monicka1
1. črc 2020

Ahoj holky,hned od začátku mě trápí nadýmání a zácpa, chtěla jsem se zeptal, co vám pomáhá co máte vyzkoušeno, děkuji

cysticka
1. črc 2020

Nic. Vubec nic...

jjasmina
1. črc 2020

Mým ukolem v těhotenství bylo to asi přežít nějak, nebyla jsem typ, co si to užívá, jak přestala jedna věc, přidala se druhá.. a tak to prostě šlo až do porodu

hermanka88
1. črc 2020

No,já taky prezívám, mám 8 dní do termínu.Na nadýmání mi nic moc nepomohlo,zácpu teda nemívam, takže tam neporadím.Tohle s sebou bohužel těhotenství nese,už ať je to za mnou!Obecně jsem se ale vyhýbala věcem,co nadymají ,jako luštěniny, ty já ale nesmím ano normálně,zažívám pak peklo.Zelí to samé,čerstvé pečivo..Asi si najít to,po čem se to děje.jinak poptat se asi v lékárně,tam by poradili, co je vhodné a mohou to těhotné. Ono je to dost běžné, takže by neměl být problém na to něco koupit

1monicka1
autor
1. črc 2020

Ja se snažím od začátku vše dodržovat, strava ,vitamíny, teď jsem si koupila psyllium,tak třeba se to trošku zlepší

kristynafort
1. črc 2020

@1monicka1 Co na nadýmání nevím, ale mě v obou těhotenství trápila zácpa a na gyndě doporučili sirup z lékárny Lactulosa. Je to na změkčení stolice a lepší peristaltiku střev. Mě to moc pomohlo.

mona91
1. črc 2020

@1monicka1 já teda jsem podruhé těhotná 6+5 a nadýmání mě trápí taky jak blázen ale místo zácpy průjem a už teď docela zadržují vodu ono to je i tím horkem ale takhle otekle nohy a ruce jsem neměla u prvního ani jednou 🤦‍♀️

lexa2000
1. črc 2020

Ahoj, já mám buď zácpu nebo naopak průjem. Ono si nevyberes, ptestane jedno, zacne druhy.
Nastesti to trva "jen" 9 mesicu :D

krupka3
1. črc 2020

Ja na zacatku naopak mela hrozne prujmy... Ale na zacpu ke konci mi vyborne pomahalo to Psyllium, uplny zazrak. A taky banany, susene svestky a obecne hodne vlakniny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru