6. tt a jen menší váček. Máte zkušenost?

29. kvě 2020

Ahoj všem,
dnes jsem v 6tt+0, kvůli špinění jsem šla k paní doktorce. Udělala mi ultrazvuk a viděla jen váček. Řekla, že to neodpovídá 6 tému týdnu. Krom váčku nic neviděla. Mám se prý připravit buď na to nejhorší nebo, že je to mladší než to má být. Bohužel vím, že ovulace byla 1.5. (Ovulační test byl pozitivní 30.4.). Co mě uklidňuje je, že jsem dělala těhotenský test digitální s týdny a taky mi ukazoval o týden méně než by měl. Máte někdo podobnou zkušenost? Dopadlo to dobře? Moje psychika, teď zažívá celkem nápor. Děkuji předem všem za reakce.🙂

tasimia
29. kvě 2020

Přesně jak ti říká doktorka, těhotenství může být klidně i mladší, proto je pořád velká šance, že se srdíčko a všechno co má ukáže. Už tady bylo spoustu příspěvků, tohohle dotazu a dopadlo to dobře. Tak držím palce

lexa2000
29. kvě 2020

Já byla v 6+1 a viděla ges. vacek ale prý vše odpovídá a teď jdu 1.6 na kontrolu zda už bude srdíčko tak uvidim🤷‍♀️
Ono občas když tu čtu ty diskuze tak fakt stačí jen pár dní a mimco je krásně vidět, občas to jde hold pomaleji protoze může být mimi mladší 🙂

jako_mala_holka
29. kvě 2020

Muze to byt mladsi, u nas to tak taky je, o tyden ;)

ivis_b
29. kvě 2020

V 6tt mi řekla, že odpovídá 4-5tt. Pak to všechno mimčo dohnalo, navíc teda v 6tt je to měření hodně nepřesné, stačí, že naměří o půl milimetru blbě a je to. Takže klid 🙂

autor
29. kvě 2020

@ivis_b
@jako_mala_holka
@lexa2000
@tasimia
děkuji moc za uklidnění. V pátek příští týden jdu na kontrolu tedy 7+0. Tak uvidíme zda tam bude nějaká změna. Jste moc hodné. Díky

levandule85
29. kvě 2020

Mysli pozitivně a nestresuj se tím. Mě to sice v 6tt+0 nedopadlo...ale jdu dál. Jsem ráda, že to vůbec jde a už se těším na příští pokusy. Příště už to dopadne lépe. Věřím v to. A už se rozhodně nemíním ničím stresovat. Hodně štěstí ;)

vopice1
30. kvě 2020

Já šla na první kontrolu 6+5.. Na utz byly vidět jen 2 prázdné dutinky, řekl mi to co tobě, že buď nic nebo menší (odpovídalo tak 5tt). Po týdnu jsem začala krvácet takže sem valila k doktorovi a vše v pořádku, 2 srdíčka, byli o ten cca týden menší. Od toho 1.screeningu jsou přesně podle menstruace, takže se vše krásně srovnalo 😊

autor
30. kvě 2020

@vopice1 děkuji moc za povzbuzení. Tak jen ten týden vydrzet, co mi řekne.

veronika0209
30. kvě 2020

Ahojky, taky jsem si dělala ovulacni test a myslela jsem, ze je miminko o týden starší. Ale teď jsem byla na kontrole a už mu buši srdicko a vyvíjí se normálně. Ty testy asi nebudou úplně spolehlivé.😉

autor
31. kvě 2020

No tak dneska jsem ráno začala hodně krvácet. Šla jsem na pohotovost. Důvod nenašli, jen že je opravdu malinkatý váček 6mm. Prý až půjdu na kontrolu ke své p.Doktorce tak se uvidí zda roste. Odpoledne se krvácení zhoršilo a byly tam i sraženiny. Teď se po pár hodinách zmírnilo a ani břicho už mě nebolí, ale bohužel vše ukazuje na nejhorší. Pomalu se s tím smiřuji a uvidíme v pátek. Kdyby to byl jen hematom tak by to přeci viděli, že?

levandule85
31. kvě 2020

Mela jsem to take tak. A druhy den na UZ uz nic nebylo :( A jak se citis? Kdyby se to zhorsovalo, utikej do nemocnice. A to jdes na kontrolu v patek, nevezmou te driv? Drzim Ti palce! Spouste holkam zacalo krvaceni a nakonec to dopadlo dobre.. Hlavne se nestresuj, co jen to jde.

autor
31. kvě 2020

Právě teď je mi velice dobře... krvácím o dost... mirné bolesti bricha a zad ustoupily... a tu kontrolu mám z pátku. Zítra zavolám a řeknu, že jsem dneska byla na pohotovosti a třeba mě vezme dřív.

levandule85
31. kvě 2020

Urcite to zkus driv, at se zbytecne nestresujes. Nechej si vzit i hcg, at vis, co se deje. Zkousela sis udelat “kontrolne” test? Kazdy je sice jinak citlivy, tak je na nic je uplne porovnavat. Jeste vice se tim clovek stresuje. Ale ja to take nevydrzela a opravdu slabnul... :(

autor
31. kvě 2020

jojo udělala jsem si o víkendu test a byl pořád stejný.

autor
4. čer 2020

@veronika0209
@veronika0209
Tak to nedopadlo, ve středu byla už prázdná děloha. Př nemusím na žádné čištění atd. To se mi ulevilo. Teď se otrepat a jede se dál. Za jak dlouho může přijít MS? Diky

tasimia
4. čer 2020

To je mi líto, tak držím palce, určitě to příště dopadne líp 🍀

veronika0209
4. čer 2020

To mě mrzí, ale hlavu nahoru a zkoušet znova. Drz se. 🙂

levandule85
4. čer 2020

To me mrzi. Treba se brzy potkame v nejake nove skupine ;) Hodne stesti. MS by mela prijit za cca 4 tydny....(jsem se tady nekde docetla) a nektere uvadely, ze uz i normalne ovulovaly pred prvni ms, jakoby sp byla ms. Taky cekam a nevim 🤔

lexa2000
5. čer 2020

@levandule85 já bych řekla že ono i tělo si řekne kdy je znovu připravené do toho jít 🙂

stastnamaminka1410
22. čer 2020

Přesně ten samý případ, jako já, 6.7. Budou synovi 2 roky 💕
Byla jsem na nervy a pořád se snažila něčím zaměstnat, abych na to nemyslela

mona91
22. čer 2020

Se synem v 6Tt jen vacek a žluté telisko termín porodu mi na screeningu nechal rozdíl byl tři dny. Teď jsem byla na ultrazvuku (nás bere dřív i kvůli krvi ) podle MS jsem byla 7tt podle ultrazvuku jen vacek a odpovídá to tak 5tt cca ale ovulace vím ze byla 31.5. Řekl mi ze je normalni ze to nesedí hlavně u žen co mají delší cyklus (já mám 33-36) nebo nepravidelný nebo proste je posunuta ovulace což jsem měla testama potvrzené. Nezbývá než čekat a doufat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru