6+1 utz jen dutinka. Kdo to měl stejně?

kami13
30. srp 2019

Ahoj holky, prosím, podpořte mě... 🙏
Dnes 6+1, na utz jen černá dutinka o velikosti 1cm. Gyn mě strašila s tím, že se může plod vyvíjet špatně, to je asi to uplne nejhorší, co člověk po dvou potratech může slyšet. Mám jít přístí týden znovu na odběr hcg, aby se vědělo, zdali rostě, nebo klesá. Nic pozitivního mi neřekla.
Prosím podpořte mě, že nejsem jediná a bude vše dobré... Stalo se vám to též? 😖

lucajda17
30. srp 2019

@kami13
Hodne zalezi na tom, kdy probehla ovulace. Mohla si ji mit pozdeji a tehotenstvi je mladsi. Ja treba podle menstruace byla 8+1 a mimco odpovidalo 5+5. Jenze doktor mi nic ani nenaznacil, ze by melo byt neco spatne. Jen jsem prisla za asi 10 na kontrolu, kde bilo i srdicko a narodila se mi dcera . Internet jsme doma nemeli a me v tu dobu ani nenapadlo, co by vlastne melo byt spatne, vubec jsem nad tim nepremyslela. Preji ti, aby to dobre dopadlo. Vim sama, jake to je potratit. Hodne stesti.

jituli84
30. srp 2019

U kamarádky začlo bít srdce v 8tt 🙂

kami13
autor
30. srp 2019

Moc děkuji za podporu, racionální rozum mi říká, že gyn je pěkná pipka, když mě hned na začátku takto strašila a právě, může být plod mladší, ale ta druhá část hlavy je z toho uplně špatná a snad i na chvilku si něco takového připustila. 😢

jituli84
30. srp 2019

@kami13 To lze pochopit, já v dubnu měla samovolný, momentálně jsem zase těhotná , ale těch strachů se asi nezbavím, musíte věřit, že bude vše v pořádku 🙂

vaseli16
30. srp 2019

Ve spouste případů byva těhotenství mladší,ja to tak taky u prvniho mela(sice to nedopadlo, ale úplně z jineho duvodu) tenkrat jsem mela byt v 6tt ale emryjko odpovidalo 5tt protoze jsem mela hrozne dlouhy cyklus a ovulaci az kdovi kdy a muj dr se drzel tabulky kdy ovulace ma byt cca 14DC.Takze bud v klidu a zbytecne se nench nervovat. Naobranu doktorky, ona asi musi upozornit i na mozne riziko kdyz se ji neco nezda a i ze zacatku se to špatně měří. Drzim palecky 🍀🍀🍀

kami13
autor
30. srp 2019

@jituli84 Přeji hodně hodně zdraví a veselých dnů bez černých myšlenek 🍀 Já se pozitivitě pořád učím. Po tom, co jsem prožila při předchozích těhu, mi do hlavy negatiní myšlenky lezou samy, hrůza, pořád se musím zaměstnávat. 🐝

kami13
autor
30. srp 2019

@vaseli16 Moc děkuji 🌹🌷

aurelie34
30. srp 2019

@kami13 záleží kdy byla ovulace. Já byla na prvním ultrazvuku 6+3tt a měla jsem tam jen gestační a žloutkový váček. Ale vím že jsem měla ovulaci až 17 den cyklu, tak že jsem byla v klidu. Za tři týdny už tam byl 2 cm plod i se srdeční akcí. Teď už jsem v 15 tt a vše je tak jak má být. Vubec bych se nestresovala. Opravdu to může být vše v pohodě. Je lepší vždy chodit na první kontrolu později, nejlépe konec 8tt. Pak nejsou takové nervy jestli je vše v pořádku.

nazka
30. srp 2019

@kami13 nebuď špatná. V 6+neco mi gyn jen potvrdil těhotenství a že je v děloze a papa za 2 týdny, kde už bylo srdíčko..

prezdivka
30. srp 2019

Já jsem to tak měla v prvním těhotenství (dcera 3,5) a i v tom nynějším (teď 11tt).

jituli84
30. srp 2019

@kami13 jj chápu, u mě s každým těhotenstvím jako by odešlo i kus sebe samé, nevim jak to popsat. a děkuji 🙂

vanesahudgens
30. srp 2019

Měla jsem to uplne stejne prvni kontrola v 6tt videt byla jen dutinka 3tydny jsem cekala na dalsi kontrolu. 3 tydny ve stresu😀😀 nastesti tam bylo srdicko a vse v pohode😍niceho se neboj je to jeste brzo.

anirij332
31. srp 2019

Já jsem šla poprvé k doktorovi když jsem byla 7+6tt, měla jsem strach, že mi řekne, že je moc malý a neodpovídá, protože mám ovulaci 20ty den cyklu. Neříkal nic, jen že jsem krásně těhotná :D srdíčko už tlouklo a prcek odpovídal 🙂 což naprosto nechápu :D je to frajer. Třeba váš taky rychle vyroste a dožene co má 🙂

martaskaaa
31. srp 2019

Víš co, Dr se řídí podle toho kdy jsi měla naposledy ms, ale ovulace mohla být déle, a proto tam je ještě dutinka. Za týden může být vše jinak. Nechápu proč hned straší. Kdy jdeš na další kontrolu?

nanienka
31. srp 2019

@kami13 Ahoj, měla jsem to stejně. Doktorka strašila mimoděložním a zanikajícím těhotenstvím , objednala mě za týden ( ten byl samozřejmě neskutečně dlouhý a psychicky náročný) a po týdnu se konečně ukázalo srdíčko- cca 8 tt. Bylo to šílený, též mám za sebou potrat, takže si dokážu představit jak se cítíš. Přístup doktorky šílený! Místo toho aby pacientku podpořila a řekla jí jak špatnou možnost, tak i dobrou, tak to zakončí takhle....nelidský přístup! Tobě přeji pevný nervy a věřím, že máš kolem sebe rodinu, která tě v takhle těžký chvíli psychicky co nejvíc podpoří, to je strašně důležitý. Drž se, držím pěsti! Pak písni jak si dopadla 🙂

kami13
autor
3. zář 2019

@nanienka Moc moc děkuji za krásný příběh. ❤ Na kontrolu jdu v pátek, ten týden je velmi dlouhá doba, včera jsem byla kontrolně na hcg, roste, tak snad bude vše dobré. 🍀 Byla jsem kontrolně 2x na hematologii, kvůli srážlivosti krve, vše v normě, ale doktorka mi chce po potratech předepsat preventivně anopyrin (Kyselina acetylsalicylová), bral ji někdo z vás preventivně, nebo na nějaký problém v těhu? Moc se mi do ředění krve nechce, zároveň nechci nic podcenit, ach, to jsou pořád trable k řešení 🙈

nanienka
3. zář 2019

@kami13 Není zač 😊 Jak roste hcg ( taky jsem to tak měla), tak to vypadá dost nadějně, tak snad! ✊🏻 Na udržení těhotenství mi doktorka předepsala Utrogestan. Myslím na tebe, v pátek se zase ozvi 🙂

nanienka
21. kvě 2020

@kami13 Ahoj, jak to tenkrát dopadlo? 🙂
Náhodně jsem se dostala k tomuhle příspěvku, tak mě napadlo sem napsat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru