8+6tt, jak má vypadat foto z ultrazvuku?

moncicak1991
1. bře 2016

Ahoj holky čekáme s přítelem první miminko,dle poslední MS - 20.prosince bych měla být v 10+2 týden. Byla jsem včera na kontrole ale dle ultrazvuku jsem teprve 8+6 týden. Plod má 2,04cm viz foto. Já tam teda nevidím skoro nic :( je to celý šíleně zrnitý,a něco malinko tam jenvidím,když se dívám z dálky jinak ne.
Má to takhle vypadat??? Měli jste někdo stejný obrázek z ultrazvuku?
Doktor tvrdí,že je tam jeden živý plod ale srdíčko mi neukázal zda bije. Mám přijíd až za 4 týdny.
Díky moc za info.

myjusiatko
1. bře 2016

@moncicak1991 Mohla si otehotniet neskor.

pavvvcccaaa
1. bře 2016

ahoj, neboj se, určitě je to v pořádku, mám to dost podobné, na ultrazvuku jsem byla ve stejný čas jako ty, podle menstruace dokonce 11plus2, podle ultrazvuku 8plus2. takže tři týdny mimo. asi byla později ovulace, to se stát může. taky mě pozvali až za 4 týdny. jestli ti doktor řekl, že je tam živý plod, tak určitě srdíčko tlouklo, jen tě na to neupozornil a neukázal ti ho. a obrázek mám podobný 🙂

moncicak1991
autor
1. bře 2016

@pavvvcccaaa díky uklidnila si mě. Už sem se lekla 🙂

andysek2512
1. bře 2016

Buď v klidu já bych podle MS byla 39+3 ale termín mám dle ultrazvuku takže jsem 37+4:;))) takže bud naprosto v klidu🙂))

yagga
1. bře 2016

Kdyby bylo něco špatně tak už ti to řekl. A jinak přece nechceme děti aby byli přesně podle tabulek. Málokdo má cyklus dlouhý přesně 28 dni aby pak mrne mohlo přesně odpovídat výpočtům. Já mám třeba cyklus 31-34 a hned by bylo mrne o týden mladší než by dle MS mělo být. Hlavu vzhůru a gratuluji. 🙂

moncicak1991
autor
1. bře 2016

@yagga děkuji 🙂

alyssa.anna
1. bře 2016

Tak pokud je vidět srdíčko, tak bych se nestresovala. Prostě se to někdy může stát že byla ovu později, to počítání dle utz počítá s tím, že jí máš přesně uprostřed MS, ale můžeš ji´klidně mít dřív a nebo naopak později. Jinak co se týče snímki, kvalita záleží na daném přístroji a hlavně teď opravdu ještě na těch snímcích není nic moc vidět, já měla ze 7+2tt a teda bylo to taky takové zrnité cosi ale neboj, ze screeningu ve 12tt budeš mít už krásný obrázek a budeš see sama divjt jak se za ten měsíc z toho rozmazaného "cosi" stalo malilinkaté miminko.. Přeji hodně štěstí

moncicak1991
autor
1. bře 2016

@alyssa.anna to nevím zda bylo srdíčko vidět,o tom se nezmínil.

anetadr
1. bře 2016

Jestli ti to pomůže, tak jsem ti to trochu pokreslila - červeně je označená děložní dutinka a zeleně miminko, které je v ní uložené. Jinak jak už bylo psáno, ten rozdíl nic neznamená. Na kontrolu máš jít až za 4 týdny, což znamená, že je vše v pořádku, jinak bys měla určitě přijít dřív🙂

anetadr
1. bře 2016

@moncicak1991 "živý plod" = plod se srdeční akcí🙂

sokolik91
6. bře 2016

@moncicak1991 To mame uplne stejne 🙂 taky posledni MS sem mela 20.prosince a navsteva u gynekologa stejna jak u tebe ;)

hvezdicka09
25. kvě 2020

Ahoj holky,dnes jsem byla na první prohlídce,dle poslední ms bych měla byt 8+3 tt. Foto z utz jsem nedostala (nefunguje),mohla jsem si to vyfotit. Foto prikladam. Dokázala byste mi některá zkušenější říct co kde na te fotce je? Je sice nekvalitní, ale něco snad vidět jde. Dekuji moc 😊

hvezdicka09
25. kvě 2020

Ještě info jedna se o utz dělaný přes břicho.

laiila
7. bře 2024

@hvezdicka09 mohu se zeptat jak to dopadlo? Vše v pořádku? Mám podobnou fotku 8+1 přes břicho 🙂

laiila
7. bře 2024

@hvezdicka09 mohu se zepta jak to dopadlo? Mám podobné foto ultrazvuku 8+1 přes břicho 🙂

hvezdicka09
7. bře 2024

@laiila ahoj, dopadlo to dobre, už má tři roky a půlroční segru ❤️❤️

utrikocku
7. bře 2024

@laiila normální obrázek🙂

laiila
8. bře 2024

@utrikocku opravdu? Doktor mi nevím proč udělal UZ přes břicho a já tím pádem mám úplně jiné fotečky než holky co mají UZ spodem a teď to pořád zkoumám.

laiila
8. bře 2024

@hvezdicka09 tak to je ta nejskvělejší zpráva !!! Já mám bych řekla trochu podobnou fotku, UZ je ale dělaný přes břicho, tak vlastně nic skoro nevidím oproti holkách co mají v tomto týdnu UZ spodem, tak jste mi udělala radost, že snad je vše na dobré cestě 🙂

utrikocku
8. bře 2024

@laiila jo určitě, vše je v pořádku. Také mi přišlo foto zvláštní, s dcerou jsem měla lepší ve stejném týdnu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru